Pozvánka: Exorcizmus – vyháňanie diabla

2658

Stretnutie s exorcistom je vždy niečím mimoriadnym. Pretože vstupuje do kontaktu s peklom, so samotnou osobou diabla (v niektorých prípadoch s viacerými). Posadnutosť samotným diablom je najťažší stupeň otroctva vôbec.  Kňaz, ktorý sa zaoberá vyháňaním diabla, má špeciálne poverenie od svojho biskupa.  Najznámejším exorcistom súčasnosti je páter Gabriel Amorth v Ríme. Absolvoval už niekoľko tisíc úspešných exorcizmov – a teda oslobodenia posadnutej osoby.  

V súčasnosti sa posadnutosť často pripisuje psychickým poruchám a chorobám, a pacienti sú preto posielaní na psychiatrické liečenie, pretože podľa medicínskeho trendu súčasnosti „diabol neexistuje“. Tým pádom sú posadnutí v  ešte väčšom nebezpečenstve. 

Zážitky exorcizmu sú dramatické,  nebezpečné a často nevyspytateľné. Laikom sa ich neradno zúčastňovať.  O týchto skutočnostiach ako aj iných aspektoch tejto zvláštnej služby vám porozpráva exorcista o. Jozef Maretta,  dňa 23. mája 2013 na svojej prednáške v Prešove.  A. Selecký

 

 Skutočný príbeh Anneliese Michel

Jej meno vám možno nič nehovorí, ale ak povieme Emily Rose, možno si spomeniete na horor, z ktorého vám tuhla krv v žilách. Film V moci diabla bol inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré sa odohrali v Nemecku pred tridsiatimi rokmi. Na ich čele stála skromná študentka Anneliese Michel, ktorú na smrť uhnal údajne sám diabol.

ROSEDiabol v tele katolíčky
Anneliese sa narodila 21. septembra 1952 v bavorskom Leiblfingu do katolíckej rodiny. Otec aj matka boli hlboko veriaci, dokonca tri Anneliesine tety boli rehoľnými sestričkami. Rovnako boli vychovávané aj tri mladšie Anneliesine sestry, štvrtá nevlastná, ktorú mala matka za slobodna, umrela na nádor ako osemročná.O slovo Ježiša nebola v rodine žiadna núdza, a čím staršia bola Anneliese, tým bola pobožnejšia, konala pokánie a do kostola chodila nielen v nedeľu, ale aj počas týždňa.  Ako gymnazistka však začala mávať problémy.

Tvrdila, že vidí čudné tváre, počuje hlasy, cítila sa zle, bojovala s halucináciami, cítila odporné pachy a mala pocit, že ju obklopujú temné sily.

V sedemnástich dostala prvý epileptický záchvat a pribudli aj iné zdravotné problémy, takže Anneliese naraz musela vynechávať školu. Učila sa dobre, bola šikovným dievčaťom a jediné, po čom túžila, bolo dostať sa na univerzitu a stať sa učiteľkou. Hoci kvôli chorobe zmaturovala neskôr, podarilo sa jej zložiť skúšky a Anneliese sa stala študentkou pedagogickej fakulty. Spolužiačky ju opisovali ako utiahnuté a silno veriace dievča.

http://magazin.atlas.sk/spektrum/exorcizmus-skutocny-pribeh-anneliese-michel/683743.html

http://jezismaria.ic.cz/jezis_maria_subory/Bozie_milosrdenstvo_lub_ma_taky_aky_si/exorcizmus_zviazanost_posadnutia_spiritizmus_magia_vyslobodenie_neal_lozano.htm