Podnikateľ svedčí o zásahu Panny Márie: Všetko, čo som robil bolo, že som sa modlil.

511

Saia_3Mal miliónové dlhy. Veľká korporácia sa mu snažila ukradnúť obchodný patent  – jeho  celoživotné dielo, zruinovať firmu a legálnym spôsobom ho úplne zničiť. Jeho manželstvo bolo plné napätia a finančné ťarchy mal ešte aj na základoch domu.  Louis P. Saia III. (na obr.) bol taký zúfalý, že rozmýšľal nad samovraždou a nad tým, ako ublížiť tým, ktorí sa ho snažili zlomiť.

Jeho žene a jemu nenechali vôbec nič, navyše ho,  ako beznádejný prípad, opustili právnici. Svoje zúfalstvo prirovnal k horšiemu stavu, ako je smrť blízkeho.

Uprostred nemilosrdnej právnej bitky proti monštru sa v jeho prípade vyskytol i duchovný prvok. V skutočnosti boli Saiov život a a manželstvo zachránené prostredníctvom zjavenia Panny Márie. Bolo to 17. marca 1996 a Luis vybehol z domu za joggingom, avšak s myšlienkami na samovraždu. Louis nebol nábožným človekom. Bol katolíkom, ale ten typ, ktorému nerobí problém vynechať svätú omšu. To sa malo dramaticky zmeniť.

gospamedjugorska4

Potom čo odohnal násilné myšlienky – odohnal to, o čom je dnes presvedčený, že pochádzalo od diabla – dobehol k svojmu domu. „Začal som utekať, dostal som sa k miestu, kde sa cesta stáča.“,  spomína na osudový deň. „Keď odbočíte, vo vzdialenosti asi 300 stôp je malá kancelárska budova, kde sme prevádzkovali biznis o ktorý sa strhol boj (šlo o vynález nového typu prepravného kontajneru) a kde som uvidel niekoho na verande. 

Pomyslel som si, že je to moja sekretárka. Bol som zvedavý, čo tam v nedeľu môže robiť. Keď som sa priblížil na vzdialenosť 30-tich stôp, chystal som sa jej zamávať. Ale nebola to ona. Na verande s rukami zopätými k modlitbe bola žena v bielom plátenom závoji a v bielych šatách. Pomyslel som si, že už halucinujem. Pretrel som si oči, behom som sa približoval a potriasal som hlavou, keď som bol v polovičnej vzdialenosti. Vtedy som ju uvidel nielen s rukami zopätými, ale videl som,ako jej spod závoja vyčnieval prameň vlasov a hýbal sa vo vánku.

„Vidím jej obočie, vidím záhyby na jej šatách a vidím jej oči, ktoré boli veľmi modré. Také modré,  aké som nikdy nevidel. Vlasy mala svetlohnedé ako gaštan. Oblečená bola ako ženy v Jeruzaleme pred 2000 rokmi. Nebola vysoká. Vydesil som sa. Bol som príliš blízko a videl príliš veľa. Rozhodol som sa bežať späť ako najrýchlejšie som vedel. Otočil som sa – a ona pozerala priamo na mňa. Jej pohľad ma zasiahol a celý zmeravený som zastal.

Bol som od nej na 12 stôp a jej neuveriteľné oči sa dotýkali mojich. Šla z nich láska, akú som nikdy necítil. Moja matka ma miluje, moja manželka tiež, ale toto sa nedalo porovnať. Nie je to ani zlomok z lásky, čo sálala z nej.“, hovorí Luis. „Keby ste zhromaždili všetku lásku všetkých matiek v meste ( v Luisovom prípade ide o New Orleans)  s jej láskou,asi by sa to k tomu ani len nepriblížilo.“

„Nepadol som na kolená, nebol som príliš zbožný. Vyzerala ako svätá osoba,  ale ja som tam len stál a ona čítala moje myšlienky. Jej tvár nebola ani usmievavá ani zamračená. Bola vážna. Boli sme zoči – voči a ona povedala: „Modlím sa za tvoju ochranu.“ To, čo povedala, nebolo len odpoveďou na môj problém, ale odpoveďou môjho života. Potom povedala: „Len maj vieru v môjho Syna Ježiša.“

Také jednoduché. Také priame. „Právnici z Harvardu a Yale urobili môj problém tak zložitým, a ona vyriešila celý obchodný prípad, čo viac celý môj život zomierajúci na stres a tiež môj večný život len jednou vetou: Len maj vieru v môjho Syna Ježiša.“

Teraz Saia vie kto to bol. Vôňa ruží bola taká prenikavá, že ju cítil až na jazyku. „Podišiel som k nej nerozmýšľajúc a keď som prišiel blízko, vyzerala ako akýkoľvek iný človek.  Rozhodol som sa, že sa jej chcem dotknúť. Keď som sa išiel dotknúť spodnej časti jej ramena, uvedomil som si, že moja ruka cezeň akoby prechádza a uhol som. Nahol som sa dopredu a moje oči boli na 4-5 palcov od jej a mohol som cez ňu vidieť, ako keby bola priesvitná.

 A keď som odstúpil na dĺžku ramena, vyzerala znovu ako telo, tak ako akýkoľvek človek. Vtedy som pocítil, že potrebujem padnúť na kolená a modliť sa, tak som tak urobil a modlil som sa Zdravas. Keď som potom otvoril oči, už tam nebola.“ 

Medzitým ako blesk zmizlo zúfalstvo, o ktorom sa vyjadril, že „smrť by bola z neho vykúpením“ a nadišiel najkrajší okamih jeho života. „Stalo sa to v jednej sekunde. Nielenže nebola vo mne odrazu žiadna panika, ale nastúpil pokoj. Za celý svoj život som nepocítil takú radosť a taký  pokoj. A ten pokoj ma neopustil.“

Keď ho uvidela manželka, nevedela tej premene uveriť. Vyzeral o 15 rokov mladší.

Neuveriteľne, z totálneho nešťastia, opustený právnikmi , s tým že to vyzeralo na jeho istú porážku, s obrovskou korporáciou proti sebe a s firmou v bankrote pokračoval k zázračnému víťazstvu, víťazstvu tak dramatickému, že ho zaznamenala celoamerická obchodná tlač.

„Všetko čo som robil bolo, že som sa modlil.“, hovorí Louis.

O dva dni po zjavení sa objavili  na scéne dvaja právnici, ktorí povedali, že o prípade ešte nepočuli a že ho prevezmú. Stále ešte chýbali financie. A prišiel druhý zázrak. V tom istom týždni sa u neho, na základe dávno zabudnutej komunikácie,  objavil finančný poradca spoločnosti Volvo Credit.  Louis mu opísal svoju finančnú situáciu, ako aj svoje stretnutie s Pannou Máriou.  Bez akejkoľvek inej záruky (finančný poradca , protestant , na základe počutého jednoducho uveril, že Luis proces vyhrá) mu spoločnosť požičala 5 miliónov dolárov.

Louis bol opäť naspäť v ringu, lenže situácia sa cez právne klučky korporácie začala ešte viac komplikovať . Nakoniec mu manželka povedala: Louis, máme na účte posledných 60 dolárov a v zásuvke posledných  400.  „Ja som ale stále myslel na Máriu a pri každej príležitosti som sa modlil.“, hovorí Louis.

Prišiel 6. máj 1996 a deň vynesenia rozsudku. Súdna sieň bola nabitá a protistrana sa víťazne škerila. Už mali objednanú party na oslavu verdiktu.

„Tvárou v tvár sudcovi som stratil nádej i vieru.“ , priznáva Louis. „Mechanicky som poprosil Máriu, aby sa Jej  Syn dotkol srdca sudcu  a aby korporácii zabránil v okradnutí nevinných ľudí. Vtom som uvidel lúč svetla prenikajúci cez okno, ako zasahuje postavu sudcu.  Zrejme každý to vnímal len ako hru svetla, pre mňa to však bol manifest.“

Sudca prehovoril k žalobcovi protistrany: „Hypoteticky. Čo ak sa váš klient snaží okradnúť  nevinných ľudí?“

„Spýtal sa presným slovosledom mojej modlitby. Zostalo hrobové ticho a do toho obaja moji právnici i moja žena začali plakať. Všetci pocítili, že sa niečo stalo.“  Celá exekutíva protistrany sa bez slova vyparila zo súdnej siene a sudca odklepol rozsudok v prospech Louisa.  700 000 dolárov z arbitráže potom  venoval na charitu. A to je koniec.

Vlastne ešte niečo. O pár týždňov stretol kňaza , ktorý mu povedal, že v deň vynesenia  rozsudku mal s Louisom sen, v ktorom videl vedľa neho stáť archanjela Michala, ako sa dotkol mečom jeho hlavy.

„Skutočným víťazstvom bola však moja obnovená viera. Môj kríž bol v porovnaní s krížmi iných ľudí ničím. Keď však máte naozaj vieru, prídu aj naozajstné zázraky.“ – dodáva Louis.

Louis podal svedectvo v mnohých farnostiach, nechal tiež namaľovať obraz Panny Márie milosrdnej podľa svojej vízie a ten dokonca ronil vonný olej.

Saiov súdny spor zmapoval aj Bloomberg Businessweek.

http://www.businessweek.com/stories/2001-09-09/how-to-get-even-with-goliath

podľa  http://www.visionsofjesuschrist.com

Niektoré životopisné údaje k Louisovi P. III. 

Louis P. Saia III. Louis je manžel, otec a podnikateľ v Tennessee. Narodil  sa v New Orleans,  (Louisiana).  Vyštudoval Loyola University v roku 1977. Louis vyrastal prácou v Saia Freight MotorSpoločnosť bola založená jeho starým otcom, Lucianom  Saia, ktorý sa prisťahoval do USA vo veku 18 rokov z Cefalu na Sicílii. Louis bol prezident Saia Freight Motor v rokoch  1986 – 1992. Ešte v roku 1980 Louis získal americký patent  na prepravné zariadenie. Vybudoval novú firmu a jednu z najväčších spoločností v USA. Vynález  sa  rýchlo rozšíril na celoštátnej úrovni. Jeho zisky šli do miliárd dolárov.  Proti Louisovi sa však postavil jedna veľká konkurenčná korporácia, ktorá chcela získať nad ním úplnú kontrolu. Čoskoro sa ocitol v konkurze a beznádejnej situácii. Diabol ho začal pokúšať, aby sa pomstil, čo by ohrozilo jeho dušu. Potom sa mu zjavila Panna Mária a zmenila celý jeho život. Louis tvrdí, že jej súcit, ochrana a rada ho naozaj zachránili  od zúfalstva, väzenia, a pekla.  Panna Mária súcitnej ochrany mu  povedala: „len maj vieru v môjho Syna Ježiša.“ 

http://www.businessweek.com/magazine/content/01_37/b3748626.htm