Aktualizované – OROL TV: Svinstvá tzv. „inakších“, a Sedem statočných

307

Na dúhovom Pride v Košiciach sa rečníci zľakli a nevystúpili

 Košice 28. septembra (TASR/HSP/Foto:Erik Jurko)

Odporcov bolo viac ako účastníkov

kosicdeprideŠtyri desiatky priaznivcov, a asi 350 odporcov mal pochod za nové práva LGBTI ľudí, ktorý sa uskutočnil dnes popoludní v centre Košíc.

“Chceme šíriť myšlienky prijatia nehetero ľudí aj tu, na východe. Pochod má tiež aktivizovať komunity, ktoré žijú i ďalej od hlavného mesta. Dať tým ľuďom nádej, že nie sú sami a že sa niečo dobré deje i tu, v Košiciach,”  uviedol pred dnešným pochodom Pride Dúhové Košice jeho hlavný organizátor Róbert Furiel.

Ako ďalej povedal, načasovanie dnešného pochodu iba niekoľko dní po podobnej akcii v Bratislave sledovalo vopred stanovený cieľ. “Chceli sme predĺžiť záujem verejnosti o prezentovanú tému, zároveň nás zaujímalo, ako na ňu budú reagovať na východe. Bratislava je predsa len geograficky a socio-ekonomicky od zvyšku Slovenska akoby trocha odtrhnutá,”  poznamenal Furiel pre TASR.

http://www.hlavnespravy.sk/kosice-v-centre-mesta-sa-konal-pochod-za-prava-neheterosexualov/149664/

Pochod (alebo skôr útek) Gay Pridu, Košice

Ako sa zdá, čím viac na východ, tým aj menšia sila homoideológie. V Košiciach 28. septembra 2013 človek už skôr ľutoval tú hŕstku s dúhovými vlajkami, ktorá prchala pred opozíciou takmer v panickom strachu. Nuž – aj malé Slovensko má svoje regióny. Ešte že Košice nemajú dajakú tú filiálku americkej ambasády. Zrejme by však nepomohla ani tá…

Pedofilné beštie, ktoré uplatňujú svoje „práva“:

 Pedofília, obchod s deťmi, juvenilná justícia – kto je za tým? 

Vatikán: Homosexualita je ‚objektívne niečo negatívne‘

 Vatikán, 20.9.2013 (kath.net/KNA) 016 313 – Vatikán kritizoval zákon proti homofóbii, ktorý schválil taliansky parlament. „Existuje nebezpečenstvo, že sa tým obmedzí slobodné vyjadrenie názoru,“ ako povedal predseda Pápežskej rady pre výklad textov zákona, kardinál Francesco Coccopalmerio, v piatok vo Vatikáne.

„Zákon, podľa ktorého všetci musia hovoriť, že homosexualita je niečo dobré, by bol porušením slobody myslenia. Musí byť dovolené, homosexualitu odmietať a proti manželstvu rovnakých pohlaví argumentovať. To je niečo iné ako zhadzovanie a diskriminácia homosexuálov, proti čomu je aj Cirkev,“ ako povedal kardinál. Tento rozdiel sa musí zakotviť aj v zákone, ktorý ešte musí schváliť senát.

Kardinál potvrdil cirkevnú náuku, podľa ktorej je homosexualita «z objektívneho pohľadu niečo negatívne». To sa však podľa jeho slov nestavia proti jednotlivcovi. «Homosexuálny človek má našu úctu, našu lásku a naše pochopenie», povedal Coccopalmerio. Cirkev nie je homofóbna.

Zákon, ktorý má trestať diskrimináciu homosexuálov a transsexuálov, označil kardinál mimochodom ako zbytočný. Už teraz ponúka talianske trestné právo možnosť postupovať proti tomu. Coccopalmerio sa vyjadril v rámci kongresu o právach rodiny, ktorá sa koná vo Vatikáne. –zg-

Patriarcha pravoslávnej cirkvi v Srbsku je proti „dúhovému pochodu“

Srbská pravoslávna cirkev sa opakovane vyslovila proti podujatiu homosexuálov, ktorého dejiskom by mal byť v sobotu Belehrad. Patriarcha Irinej v tejto súvislosti konštatoval, že ide „o tak temné podujatie, že temnejšie už sotva môže byť“. Hlupáci sú podľa jeho názoru hrdí na to, za čo sa rozumní hanbia, citovala ho tlačová agentúra APA.

http://www.aktuality.sk/clanok/237118/patriarcha-pravoslavnej-cirkvi-v-srbsku-je-proti-duhovemu-pochodu/

Srbsko: Pochod homosexuálov v Belehrade zrušili už po tretí raz

Belehrad 28. septembra (TASR/HSP/Foto:TASR)

USA a Západ kritizujú suverénne rozhodnutia štátu. Srbsko tlaku odoláva

belehradSrbské úrady zrušili plánovaný pochod homosexuálov, ktorý sa mal dnes uskutočniť v metropole Belehrad. Dôvodom zákazu sú hrozby zo strany pravicových radikálov, oznámil v piatok srbský premiér Ivica Dačič.

Podľa Dačiča sa vládne a bezpečnostné orgány rozhodli podujatie zakázať, pretože sa obávajú opakovania násilností z roku 2010, keď extrémisti zaútočili na dosiaľ posledný sprievod homosexuálov v uliciach Belehradu. Celodenné strety radikálov s políciou si vtedy vyžiadali vyše 100 zranených.

“Analýzy (aktuálnej) situácie naznačovali vážnu hrozbu pre verejnú bezpečnosť. Nejde o kapituláciu pred chuligánmi,” zdôraznil Dačič po piatkovom stretnutí so šéfmi bezpečnostných zložiek.

Aktivisti LGBTI vyzývajú na bojkot cestovín značky Barilla. Výrobcovia odmietajú vyrobiť TV spot s “gay rodinou”

 Taliansky výrobca Guido Barilla (na obr.) chce vo svojej reklame na cestoviny i naďalej “tradičnú rodinu”

barilla-620xaGuido Barilla, prezident spoločnosti Barilla, ktorého vyjadrenia pobúrili LGBTI aktivistov

“Nemôžeme dať vyrobiť reklamu s homosexuálnou rodinou. Nie kvôli nedostatku rešpektu, ale jednoducho preto, že s tým nesúhlasím. U nás hrá hlavnú rolu klasická rodina, v ktorej má žena fundamentálnu úlohu”. Riaditeľ firmy tiež priznal, že nesúhlasí s adopciami homosexuálnymi pármi a naznačil, že obraz gay páru sa nezhoduje s mottom spoločnosti: “Kde je Barilla, tam je domov.” Slová nadnárodného prezidenta značky cestovín “Barilla” však vyvolali u aktivistov rozhorčené reakcie. Asociácie LGBTI už spustili medzinárodnú kampaň bojkotu a značke cestovín prischla nálepka “homofóbna”.

Guido Barilla, tiež obviňovaný z homofóbie, sa snažil ospravedlniť a vydal vyhlásenie, v ktorom však svoj postoj opäť len potvrdil: “Ospravedlňujem sa, ak moje slová vyvolali kontroverziu alebo nepochopenie, barilla2alebo ak sa dotkli citlivosti niektorých ľudí. V rozhovore som len chcel podčiarknuť úlohu ženy v rodine. Som za tradičnú rodinu, a preto nevyrobím reklamný spot propagujúci iný typ rodiny.”

Pôvodcom kampane s cieľom poškodiť spoločnosti sa stala výčitka, že reklamy firmy Barilla sú stereotypné, pretože sú v nich cestoviny vždy servírované ženou. “Kultúra nášho podnikania zjavne niekomu prekáža. Pre nás je koncept rodiny posvätný a je základnou hodnotou aj pre našu firmu. Zdravie a rodina. Nemôžeme robiť inú reklamu. A napokon, naša rodinná firma pochádza z tradičnej rodiny.” Na otázku redaktora ohľadom reklamy, kde by za stolom sedela homosexuálna rodina, Guido Barilla odpovedal: ”Nie, nešiel by som do toho. Nie z nedostatku rešpektu voči homosexuálom, ktorí už teraz majú právo robiť si čo chcú, no nesmú tým rušiť ostatných, ale jednoducho preto, že rodina je pre nás klasická rodina. V nej má žena svoju fundamentálnu rolu, je kultúrnym centrom štrukturálneho života tejto rodiny.”

Majú možnosť kúpiť si iné cestoviny

K otázke vlny nevôle a protikampane gay aktivistov riaditeľ povedal: ”Nemôžeme sa páčiť všetkým za každých okolností. Ak naše cestoviny nechcú, nech teda podporujú inú značku.”

Bežní ľudia však na sociálnych sietiach a v komentároch na tlak homoloby voči značke Barilla reagujú pohoršene a sľubujú podporu práve tejto značke obľúbených cestovín   mk

Sedem statočných

Vesnice Ixcatlan trpí nájezdy banditů vedených nelítostným Calverou, který vesničany každý rok připraví o většinu sklizně a zásob. Proto se vesničané rozhodnou nakoupit v nejbližším městečku zbraně a bránit se. Chtějí o svém plánu poradit s profesionálním pistolníkem Chrisem, který je nadchnul bravurním kouskem jehož byli svědky po svém příjezdu do městečka. Ten jim však poradí, aby si nekupovali drahé zbraně, se kterými stejně neumí zacházet, ale najali si střelce a sám se záležitosti ujme. Podaří se mu získat ještě šest dalších mužů a s nimi se vydá do ohrožené vesnice. Přestože první střetnutí s Calverovými muži dopadne pro statečné muže příznivě, nevyzpytatelná povaha vesničanů situaci zcela nečekaně zkomplikuje. (oficiální text distributora)