Najnovšie – vreckové – vydanie knihy sv. Ľ. M. Grigniona: O pravej úcte k Panne Márii a i.

502


Milí priatelia, o. Juraj Augustín vydal vreckové vydanie knihy O pravej úcte k Panne Márii.   Cena 1 euro.  Objednávky na priložených kontaktoch. Knihu možno dostať kúpiť aj v katolíckych kníhkupectvách.
Dňa 24.septembra 1948 Panna Mária pri svojom zjavení na Filipínach (Lipa) požiadala rehoľnú komunitu vizionárky Teresity Castillo o zasvätenie sa Jej podľa spirituality sv. Ludovíta Gringiona de Montforta. Zasvätenie sa Panne Márii nájdete v uvedenej knihe tohto mariánskeho svätca.

*********************************************

Jeseň 1692. Jeden 19-ročný mladík ide po ceste do Paríža.Má oblečené pekné nové šaty, vo vačku cíti váhu desiatich zlatých mincí. Cesta je ďaleká.

Mladík prekonal v priebehu necelých dvoch týždňov krok po kroku asi tristo kilometrov.Tu stretne úboho oblečeného chudáka, ktorý na neho pozerá s úpenlivo prosiacim pohľadom.

Mladému mužovi sa zlomí srdce. Vyprázdni svoje vačky a chudobnému úbožiakovi dá svojich desať zlatých mincí. 

 

To bol sám Ježiš, ktorému Louis – Marie Crianion Grignon dal svoj poklad.  O tom je presvedčený. Ľudovít je ešte veľmi mladý, ale už letí ako orol do závratných výšok svätosti. O niečo neskôr stretne druhého, v handrách oblečeného, čo nemá nič.

Ľudovít už nemá nič, iba svoju oddanosť slúžiť Bohu a svoje nové šaty. Vyzlečie si svoje šaty a vymení ich za handry toho bosého.Potom pokračuje v ceste, so svojou nábožne naladenou dušou, ľahko ako vták.  Cieľ jeho cesty je Kňazský seminár Saint – Sulpice v Paríži.

Tu ho prijmú do vedľajšej budovy, kde sú ubytovaní synovia z chudobných rodín.

http://www.montfort.sk http://www.montfort.sk/dokumenty/cifer.mp3

Vreckové vydanie knihy sv. Ľudovíta M. Grigniona O pravej úcte k Panne Márii (cena 1 euro) možno objednať:

O. Juraj Augustín,  Rímskokatolícky úrad   900 67 LÁB,      Tel/fax:  034 / 7790327

lab@fara.sk          augustin@frcth.uniba.sk           montfort@montfort.sk

webová stránka: www.fara.sk/lab

************************************************************************************

Táto fotografia bola zachytená počas adorácie – klaňania sa Najsvätejšej sviatosti 30. októbra 2011 v kostole svätého Pavla v Santo Domingu, Dominikánskej republike.
Brat Jozef jednoducho požehnal prítomných Najsvätejšiou sviatosťou a jeden veriaci si to odfotil.

Ježiš vždy žehná a vylieva milosti na svoj ľud.
Sú to tie z Biblie známe „prúdy živej vody“.
Ježiš vstal a zvolal:
„Ak je niekto smädný a verí vo mňa, nech príde ku mne a nech pije. Ako hovorí Písmo, z jeho vnútra potečú prúdy živej vody.“ To povedal o Duchu, ktorého mali dostať tí, čo v neho uverili.

 

*************************************************************************************

Prekvapí nás záverečný ceremoniál LOH 2012 V Londýne?

************************************************************************************

 

 

Milí priatelia Cbr,

zapojte sa ako dobrovoľníci do kampane za ochranu počatého života a manželstva. Výstava Cbr bude najbližšie víkendy plne vyťažená – na dvoch miestach v jednom čase!!!

Ak ste zo Západného Slovenska, príďte na tieto tri festivaly tento piatok-nedeľu (10.-12.8.): Červeníkfest (pri Trnave), Grapefest (Piešťany), Duchonkafest (pri Topoľčanoch)

Ak ste z Východného Slovenska, príďte na tieto tri púte najbližšie víkendy: Klokočov pri Michalovciach (11.-12.8.) & Ľutina pri Lipanoch a Gaboltov pri Bardejove (18.-19.8.)

O nedávnych výstavach Cbr zo Zemplínskej Šíravy čítajte v tomto článku Leto, potraty a vulgárnosti na Šírave.

Príprava na septemberovú ofenzívu

Od začiatku školského roka plánujeme dobrovoľnícku akciu vo Vašom meste, či dedine. Prihláste sa ako dobrovoľníci na rozdávanie letákov stredoškolákom pred ich školou, keď prichádzajú ráno do školy. Je to jediné miesto a čas, keď si môžeme byť istí, že si mladí prečítajú leták, lebo počas vyučovania sa aspoň na jednej hodine budú nudiť. Napíšte nám so žiadosťou, koľko letákov Vám máme zaslať (samozrejme tak urobíme zdarma), aby ste ich rozdali ešte v septembri ráno pred školami.

Prajem Vám slnečnú a tiež úrodnú druhú polovicu prázdnin.
Vaša, Ing. Jana Tutková, M.A.
riaditeľka

******************************************************************************

Aj medzi bankami sa nájde Lucifuk, a niečo navyše.

 Verte mi, ani som si v médiach nevšimol, že vedenie banky, na ktorej bankový účet mi už pár rokov chodí výplata, sa za posledný rok zmenilo. Bol som s touto bankou spokojný, kým som si nevšimol menšiu profesionalitu jej pracovníkov, ktorý poriadne povrchne odbavili moju reklamáciu, keď mi dodávateľ ich služieb neoprávnene dva mesiace zadržiaval určitú sumu peňazí. Vraj kvôli tomu, že je to ťažký prípad na reklamáciu a bežný zákonný štandard im nestačí.

Keďže si myslím, že za každou bankou je satan, napadlo má, že tá mBank, to je taký Lucifuk. Možno sa pamätáte na čertíka vo Večerníčku, ktorý všetko pokašlal, na čo siahol, aj keď vedel, čo chce dosiahnuť.

Minulý týždeň som dostal email od Janky Tutkovej zCBR Europe, ktorý obsahoval informáciu o totálne zvrátenej kampani tejto banky, ktorá sa rozhodla na letných „uži si“ festivaloch rozdávať mladým kondómy, aby ich viedla k pseudo zodpovednosti.

http://media.mbank.eu/sk/pr/218006/mbank-rozda-na-letnych-festivaloch-tisice-kondomov?changeLocale=SK

V tejto zvrátenej kampani sa opreli o kvázi odborníkov – pochlebovačov, jednou z nich je psychologička Caisová. Ktorej by som nezveril ani susedovho Punťa, aby ho nedokazila. Viď citát z kampane:

„Hudobné festivaly sú nielen o zážitkoch z dobrej hudby. Sú aj miestami stretnutí, mnohokrát rýchlych, príjemných,vzrušujúcich a možno aj anonymných. Príjemné zážitky však môžu mať aj nepríjemné následky. Mať pri sebe kondóm je prejavom zodpovednosti a opatrnosti. Ochráni človeka pred neželanou tehotnosťou a pohlavnými chorobami. mBank si zaslúži pochvalu za svoju iniciatívu. Zároveň vtipnou cestou vychováva k finančnej gramotnosti,“ vyzdvihuje prínos kampane popredná slovenská sexuologička MUDr. Danica Caisová.

Každému z nás je jasné, že takéto odborné posudky vnuka otec lži – Satan.

Ako som už začal s prirovnaním k Lucifukovi, tak tu ho rozviniem. Na linke:

http://media.mbank.eu/sk/pr/218006/mbank-rozda-na-letnych-festivaloch-tisice-kondomov?changeLocale=SK

ste si prečítali, že za túto kampaň je zodpovedný marketingový riaditeľ Petr Vondráček. Tak som pogooglil marketing mBank vo vyhľadávači.

A pozrite sa ako jednoducho a čo, som našiel, dokonca na oficiálnej webstránke mBank:

http://www.mbank.sk/blog/article,373,mbank-ma-noveho-marketingoveho-riaditela.html

Už pri nástupe do funkcie klamal, keďže rozhodne desaťtisíce kvalitných kondómov, dokonca nevyrobených v Číne, ale od kvalitného výrobcu Primeros, nemôže byť lacná kampaň.

Viď jeho heslo na začiatku, usúďte sami:

mBank nie je spoločnosťou, ktorá chce utrácať obrovské sumy za masívne reklamné kampane. Preto bude táto práca pre mňa veľkou výzvou a príležitosťou. Verím, že moje profesionálne skúsenosti a znalosti prispejú k ďalšiemu dynamickému rozvoju tejto mladej bankovej značky,“ komentuje svoj príchod do mBank nový šéf marketingu.

To hovorí za všetko. Aj za hodenie cez palubu  všetkých klientov mBank s vierou v Krista.

Tento link hovorí o hudbe, ktorú marketingový riaditeľ mBank počúva, keďže sa tam nechal zvečniť na fotke:

Záber je z českého festivalu satanskej metalovej hudby, viď:

http://brutalassault.cz/cs/

Nečudujme sa, že pánovi Vondráčkovi, marketingovému riaditeľovi, nezáleží na svedomí veriacich, ktorí sú klientmi mBank. Je to len ovocím duchovnosti, ktorú prijíma. U neho je to satanská metalová hudba. Možno sa niektorí, zamyslia, že čo je na tom zle. U tak vysokopostaveného  manažéra však nie je predpoklad, žeby nerozumel textom kapiel, ktoré účinkujú na danom festivale, viď napríklad americká kapela, ktorá tam bude hrať:

http://brutalassault.cz/cs/bands/toxic-holocaust/

Už samotný názov hovoríza všetko. Slovoholocaust by už určite nechcela počuť prevažná väčšina zdravých jedincov celého sveta. Propaganda proti je jasná. Je na zamyslenie nad českým právnym systémom, ako zareaguje na ich vystúpenie.

Nebudem tu doslovne prekladať text  jednej ich piesne:

http://www.metrolyrics.com/666-lyrics-toxic-holocaust.html

Tí, čo ste zdatnejší v angličtine si to preložíte sami, ono sa to ani poriadne nedá preložiť, lebo je to zvrátené od podstaty. Mne, kresťanovi, ktorí verí že Boh je láska a jediné, čo nedokáže, je nemilovať každého bez výnimky, behá mráz po chrbte, keď v tom texte čítam o znásilnení mníšky, napadnuti kňaza šelmou…

Sťažoval som sa aj generálnemu riaditeľovi mBank Romanovi Truhlárovi, ale podľa rovnakého predchádzajúceho zamestnávateľa, predpokladám, že marketingového riaditeľa Vondráčka si pritiahol so sebou na nové pôsobisko.

Tak som skúšal na googli ešte niekoho vyššie. Mbank je organizačne pod poľskou bankou BRE Bank. Keď som však zistil, že ich predseda predstavenstva Cezary Stypulkowski má dlhoročnú prax z banky J.P. Morgan, ktorá je podporovateľom hnutí Pro-choice, tak som túto cestu vzdal.

http://media.brebank.pl/en/pr/166578/change-in-bre-management-board-cezary-stypulkowski-appointed-new-ceo-of-third-largest-polish-bank

http://www.fightpp.org/

…us Kitchen Collection and Le Gourmet Chef stores), Whole Foods Market, JP Morgan Chase (including Chase Bank, & Bank One), ¡K

Celá táto štruktúra je taká prehľadná a trápna ako výkon Lucifuka v detskom večerníčku. Ale je tu aj tak duchovný boj, ktorý nie je až tak prehľadný a prichádza.

Čo robiť? Modlime sa za nás veriacich, aby sme sa nebáli ozvať a tak vyznať svoju vieru pred svetom. Sv. Písmo hovorí, že ak Ježiša vyznáme pred svetom, On nás vyzná pred nebeským Otcom.

Mbank  prichádza k nám z Poľska, ale je tu oveľa krásnejšie svetlo z rodnej poľskej zeme, ale v slove veľkého šíriteľa radostnej zvesti a oponenta kultúry smrti – blahoslaveného Jána Pavla II.: „Nebojte sa!“

Pomodlíme sa k modlitbu k archanjelovi Michalovi, Božom služobníkovi:

 Sv. Michal archanjel, bráň nás v boji, buď nám ochrancom proti zlobe a úkladom diabla. Pokorne prosíme, nech mu Boh ukáže svoju moc. A ty, knieža nebeských zástupov, Božou mocou zažeň do pekla satana a iných zlých duchov, ktorí sa na skazu duší potulujú po svete. Amen. 

Výbor pre LGBTI ľudí dostal zelenú
TASR | 30. júla 2012 16:00
Rada vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť dnes odporučila kabinetu zriadiť výbor pre práva lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych osôb (LGBTI).

*******************************************************************************

 

*************************************************************************************
RAFINOVANÝ FILM PROTI MISII PANNY MÁRIE V DNEŠNOM SVETE

Dobrý den,posílám vám odkaz na jedno video a prosím o vaše vyjádření k němu.Jsem vychovaná jako katolička a nikdy jsem nepochybovala o tom,co mi bylo předáno.Ale od roku 1997,kdy mi Bůh dal zvláštní milost, jsem konvertitka.Jsem pořád v katolické církvi a věřím,že je to pravá církev,ale protože jdu víc do hloubky,  některé věci mne znepokojují. Jako např.toto video. Co si mám o tom myslet? V mnohém mají podle Bible pravdu,i když vím,že existuje ještě tradice,kterou oni neuznávají a taky vím,že nemůže si každý vysvětlovat Písmo jak se mu hodí.Byly by zmatky /a taky jsou/,  Ježíš to věděl a proto dal přece klíče Petrovi,ale proč to ostatní církve neuznávají? Moje sestra byla vychova ná jako já,ale šokovala mne,když přestoupila k evangelíkům. Řekla mi,že při četbě Písma jí Duch svatý otevřel oči.Teď mluví stejně,jako oni,však to znáte.A že katolická církev je ďábelská.Už jednou jsem na toto téma o Marii narazila na TV GLORIA a bylo to tak silné,že jsem opravdu začala pochybovat o tom,zda jsem v pravé církvi.Prosím,můžete se mi k tomuto videu vyjádřit? Děkuji  Nováková

http://neuveritelnaodhaleni.cz/filmy-a-videa/zpravy-z-nebes.html

Pozdravujem vás pani Nováková a ďakujem za to video. Ja som ho už raz kedysi pozeral, ale nevenoval som tomu pozornosť, resp. som ho iba preletel. Dnes som si to pozrel celé.

Na začiatok vás môžem ubezpečiť, že ste v pravej (rímskokatolíckej) Cirkvi)

K filmu:  Je robený veľmi rafinovane. Na začiatku poukazuje na akúsi presvedčivosť a užitočnosť zjavení Panny Márie. Potom ich začne stavať proti Biblii a napokon nadhodí – že sú to vlastne zjavenia diabla.

Sú tu  veci a fakty, kde sa Panna Mária s Kristom a s Evanjeliom dopĺňajú a súzvučia,   – ale komentátori ich stavajú proti sebe:   Napríklad že Zjavenie Márie vedie ľudí ku svojej osobe a že biblická Maria viedla k Ježišovi.   Je pravda, že Panna Mária hlása dnes na tejto Zemi Ježiša a Evanjelium  ako ustanovená Matka ľudstva.   Zaujímavé, že v tomto filme chýba citát Ježiša na kríži –    Hľa, tvoj syn, hľa – tvoja Matka – kedy Ježiš na kríži Panne Márii  jasne odkázal duchovnú starostlivosť o ľudstvo.

Používajú citát z konkrétnych biblických pasáží, ale len tie, ktoré sa im hodia.

Napríklad pri citovaní Magnificatu nepíšu, že Mária hovorí „blahoslaviť ma budú celé pokolenia“,  ale jej uctievanie kritizujú a aj kritizujú stavanie jej svätýň po celom svete.

Tak isto na konci zo Zjavenia  (Apokalypsa) necitujú pasáž o Žene, odenej do slnka, ale o babylonskej neviestke, ktorá zvedie národy, a označujú ju za „kráľovnú nebies“ – ako sa predstavuje Panna Mária. To je priamo rúhanie sa Duchu Svätému, ktorého je Panna Mária nevestou.  

Niekdy len niečo tvrdia, a necitujú – napríklad  Jak „víme z Písma, Marie prohlásila o sebe, že je hříšnicí,“ – kde tu máme citát – kde Panna Mária v Biblii prehlásila že je hriešnicou?  Nezmysel

Ďalej  je tu vyslovená teologická chyba – komentátor hovorí –

Ježíš byl vzat s telem na nebesa  –  zjevení tvrdi, že Marie byla telesne vzata na nebesa.   (Ježiš  v y s t ú p i l  na nebesia)

Ďalší citát z filmu:   Ježíš sám zničil dílo dáblovo, zjevení tvrdí, že i Maria rozdrtí hlavu hada.

Veď toto je priamo v Starom Zákone

Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou, medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom, ono ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu. …

Napokon ako vrchol – Pannu Máriu kritizujú ako Matku Eucharistie, ktorú samozrejme protestanti tiež neuznávajú.

V posledných citátoch spomínajú pravdivé citáty o zvodoch v posledných časoch, ale nie sú konkrétni  –  len Panne Márii – a tak budia dojem, akoby za Pannou Máriou a Jej zjaveniami stál osobne sám diabol a antikrist…  Neuveriteľné a zavádzajúce. Tento film sa tvári akože veľmi objektívne, je však manipulačný a zákerný.

Chcelo by to ešte detailnejšiu analýzu, od väčšieho odborníka

s úctou Anton Selecký

********************************************************************************

Ilumináti. Sekta jež se zmocnila světa

Jako námět k filmu by toto dílo bylo odmítnuto coby nevěrohodné. Naši vedoucí představitelé nejsou voleni pro svou inteligenci či skutky, ale spíše pro svou schopnost získat si důvěru lidí a ochotu ji zradit. Jsou vybíráni malou satanistickou sektou (kabalskými bankéři a svobodnými zednáři), která ovládá světové finance a média. Naši vůdcové jsou mladšími členy této sekty, zvané ilumináti (osvícení).

„Nahradili jsme vladaře karikaturou vlády,“ posmívají se, „prezidentem vybraným z lůzy, z davu našich loutek.“

Mnoho „vedoucích představitelů“ je drženo na uzdě účastí na příšerných rituálech, včetně obětování lidí, sexuálních orgií, pedofilie, znásilňování, mučení a vražd. (Viz „Sexuální otrokyně iluminátů podávají hrůzné svědectví“ a „Zásadní otázka: Ilumináti nebo židé?“)

Cílem iluminátů je degradovat a zotročit lidstvo, alespoň psychicky a duchovně pokud ne fyzicky. Vliv této skupiny je jako rakovina, která se šíří společností. Rozvrátila mnoho zdánlivě přívětivých organizací (charit a odborných asociací) a mnoho politických hnutí, především sionismus, komunismus, socialismus, liberalismus, neokonzervatismus a fašismus. Proto se společnost zdá být vedena bezduchými lidmi s vyzáblým obličejem, kteří chrlí otřepané fráze a vyzařují zlo.

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2045-iluminati-sekta-jez-se-zmocnila-sveta.aspx
*********************************************************************************

Sto tisíc věřících se účastnilo mše svaté ke cti Panny Marie Guadalupské

Kalifornie. Více 100 tisíc katolíků z celé Kalifornie se v neděli sešlo na stadionu v Los Angeles, aby se účastnili eucharistické bohoslužby ke cti Matky Boží z Guadalupe. Známá mexická ikona Panny Marie je v této části Spojených států ve velké úctě. Slavnost byla zorganizovaná místní arcidiecézí a Kolumbovými rytíři. Arcibiskup Jose Gomez prohlásil, že Panna Maria bude provázet církev při nové evangelizaci Ameriky stejně, jako tomu bylo poté, co tento světadíl objevili Evropané. „Vybízí nás k větší víře, větší lásce a větší naději. Vyzývá nás, abychom zasvětili svůj život laskavému Božímu plánu a dělali všechno ke chvále Boží: v našich domovech, v našich rodinách, mezi svými sousedy a v našich společenstvích a v našem politickém životě – řekl losangeleský arcibiskup. Během slavnosti byla uctívána také relikvie „tilmy“, tedy pláště Juana Diega, na kterém zázračným způsobem vznikl obraz Matky Boží. Arcibiskup Gomez řekl, že právě to byl prvek oné kultury, která překročila zeměpisné a etnické hranice. „Matka Boží z Guadalupe není jenom matkou mexického národa. Je matkou všech lidí žijících v celé Americe.“

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16884

***********************************************************************************

Do mariánské svatyně Mama Muxima v Angole připutovalo půl milionu lidí

Luanda. Poutě jsou na africkém kontinentu běžnou součástí každotýdenního církevního života, protože věřící přicházejí na nedělní bohoslužby z různých vzdáleností takřka výhradně pěšky. Zvláštní příležitosti však mají své místo v životě tamějších místních církví také.

Jednou z nich je v Angole každoroční pouť do lokality Muxim asi 150 km od hlavního města Luandy. Leží v srdci národního parku Quissama a žije zde asi 3000 obyvatel. Každoročně sem přichází poutníci, aby se modlili u sošky Panny Marie. Mama Muxima, jak ji zde nazývají. Letos jich přišlo na 500 tisíc, což je číslo, které mírně překonává dokonce i počet každoročně pěšky putujících křesťanů v Polsku. Malá soška je umístěna v kryptě tamějšího kostela, jehož rektor O. Albino Reyes Gonzales se domnívá, že by toto místo mariánské úcty mohlo brzy dostihnout k Lurdy nebo Fatimu. „Letos jsme přijali velké množství poutníků a jejich počet rok od roku stoupá“ –  řekl agentuře Misna biskup diecéze Viana, Joaquim Ferreira Lopes, protože výstavba mostu a asfaltové cesty velice usnadnila přístup. Kostel Naší Paní z Muxima, což v jazyce kimbundu znamená „Paní mého srdce“, byl postaven Portugalskými kolonisty v 16. století.

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16883

*********************************************************************************

Vo Vietname zatýkali náboženských aktivistov,  a gayovia  nevadili…

Hanoj. Vietnamská vláda zatýkala mezi demonstranty dovolávající se náboženské svobody, zatímco účastníky prvního pochodu gayů a lesbiček konaného včera v Hanoji nechala bez povšimnutí. První manifestace homosexuálů v Asii a navíc pod komunistickým režimem se účastnilo asi 100 osob a ačkoli nebyla schválena, pořádkové síly proti ní nezakročily. Nutno ovšem říci, že vietnamští zastánci oné podivné hrdosti na homosexuální orientaci, se na veřejnosti vyvarovali oněch oplzlých projevů, jak jsou známy z evropských a amerických měst. Komunistická vláda však zjevně touží po inovaci, konstatovala agentura AsiaNews, referující o těchto událostech. Zatímco tyto snahy o přiblížení se kapitalismu tolerovala, zasáhla proti demonstrantům a zatkla asi 50 aktivistů, kteří se postavili proti čínské hegemonii, která v jihovýchodní Asii ohrožuje i vietnamské zájmy.

Před několika dny v jiném vietnamském městě, Saigonu čili Ho Či Min City, manifestovalo asi 3 tisíce křesťanů, aby se modlili za 17 katolíků a jednoho protestanta, kteří jsou bezdůvodně vězněni od července loňského roku. Včerejší manifestace homosexuálních osob v Hanoji byla pozitivní reakcí na výrok vietnamského ministra spravedlnosti, který oznámil chystané uzákonění homosexuálního partnerství v zemi, kterým tato komunistická země jako první asijská země patrně vstoupí neslavně do dějin.

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16876