Poľsko prehlásilo Ježiša Krista za Kráľa svojej krajiny! Moslimovia stupňujú požiadavky na české školy

5520

Vyznáváme pred Nebom a zemou, že Tvoje kraľovanie potrebujeme!

Polsko. Polsko dnes při slavnostně prohlásilo za Ježíše Krista za Krále a Pána své země Polsko. Završením Svatého roku milosrdenství a jubilejního roku 1050. výročí „Křtu Polska“ byl v Polsku dnešní Akt přijetí Ježíše Krista za Krále a Pána. kral217196-2Slavnost probíhala na poutním místě Božího milosrdenství v Krakově – Łagiewnikach za přítomnosti mnoha polských biskupů, kněží a vládní delegace v čele s prezidentem Andrzejem Dudou.

Homilii pronesl opolský biskup Andrzej Czaja, který je v rámci polského episkopátu předsedou tzv. intronizačních hnutí. Právě tato lidová hnutí inspirovaná mystičkou 20. století Rozalií Celakównou (1901-1944) stojí na počátku myšlenky prohlášení Ježíše Krista za Krále Polska. „Nedopusťme, aby jediným plodem dvojího jubilea Milosrdenství a Křtu Polska, byl jakýsi zápis v kronikách a letopisech – řekl biskup Czaja. – Nesmíme dále postupovat směrem, který znamená vzdalovat se od Boha. Změny však nepřinese pouhé vyhlášení Jubilejního Aktu. Je nutné započít dílo proměny a uspořádat života podle Boží vůle, řídit se Ježíšem a Jeho evangeliem,“ řekl biskup Czaja.

Slavnostní prohlášení vykonal před vystavenou Nejsvětější svátostí předseda Polské biskupské konference, arcibiskup Stanisław Gądecki:

„Vyznáváme před nebem a zemí, že Tvé kralování potřebujeme. Vyznáváme, že Ty jediný máš nad námi svaté a nikdy nehasnoucí právo. Proto s pokorou skláníme své hlavy před Tebou, Králi Všehomíra, uznáváme Tvé panování nad Polskem a celým našim národem, žijícím ve vlasti i ve světě.“ – Stojí v textu „jubilejního aktu“.

Zítra na Slavnost Krista Krále, bude Jubilejní akt přijetí Ježíše Krista za Krále a Pána přečten ve všech polských farnostech.

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=24755

Situace je velmi vážná. Muslimské gangy připravují násilné převzetí francouzských území a přeměny Německa na islámský stát. A to není zdaleka vše… Čtěte velmi pozorně. Jde totiž i o nás

Autor: Benjamin Kuras | Publikováno: 18.11.2016 | Rubrika: Studie

Nebezpečnost iluze bezpečnosti

(Předneseno na semináři „Bezpečnostní aspekty migrační krize“ v parlamentě 15.11. 2016)

Mezi zdejšími odborníky na bezpečnost jsem pouhý už několik desetiletí pilný reportér nebezpečnosti. Konkrétně nebezpečnosti dlouhodobé politiky Evropské unie a v posledních osmi letech i politiky americké (která se ale teď zřejmě začne měbit), nebezpečnosti všeobecně na Západě vládnoucí politické korektnosti pěstující cenzuru a perzekuci nesprávně myslících, neomarxistického relativismu pokládajícího všechny kultury za rovnocenné a ustupujícího kulturám či antikulturám cizím na úkor kultury vlastní, a nebezpečnosti západního sebemrskačství činícího Západ vinným za všechna zla dějin a z něho vyrůstajícího kolaborantství se silami otevřeně se vyhlašujícími za jeho nepřátele.

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16331-situace-je-velmi-vazna-muslimske-gangy-pripravuji-nasilne-prevzeti-francouzskych-uzemi-a-premeny-nemecka-na-islamsky-stat-a-to-neni-zdaleka-vse-ctete-velmi-pozorne-jde-totiz-i-o-nas.aspx

Chceme hidžáby, prestávky na modlenie a modlitebne,a i.

Praha 19. novembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP/Knoxville News-Sentinel, Joe Howell

Moslimská študentka zo Somálska, Ahmednuur Ayan Jamaalová zažalovala strednú zdravotnú školu v Českej republike za to, že jej zakázala nosiť šatku nazývanú hidžáb. Problémy s požiadavkami moslimských študentov majú aj na iných českých školách. Niektorí žiadajú školy, aby zriadili modlitebne a aby poskytli  dlhšie prestávky kvôli modleniu sa k Alláhovi.

Ilustračné foto
Ilustračné fot

Moslimka zo Somálska, ktorá žiada od strednej zdravotníckej školy ospravedlnenie a 60 tisíc českých korún ako odškodné, tvrdí, že škola nerešpektovala jej vieru a porušila zásadu rovnakého zaobchádzania.

“Ona sem priletela, správala sa v škole agresívne, dupala nohami a opakovala, že sem nebude chodiť. Takéto správanie som nezažila. Potom slečna vybehla a rozbehla kauzu, povedala Blesku riaditeľka školy Ivanka Kohoutová.

O tomto prípade, ale aj o ďalších požiadavkách moslimov na české školy podrobnejšie porozprával pre potrál Blesk.cz  predseda magistrátneho výboru pre výchovu a vzdelávanie Patrik Nacher.

Nacher považuje súd vo veci zákazu hidžábu pre moslimskú študentku za absurdný:

“My žijeme v spoločnosti, ktorá verejný život od náboženstva oddeľuje. Verejný život je aj škola, ktorá má dané pravidlá. Riaditeľ je tým, kto sa zodpovedá zriaďovateľovi a rodičom. Jednoznačne stojím na strane riaditeľky. Nie som si istý, či išlo o šatku. Podľa niektorých informácií mohlo ísť o chybne dodanú dokumentáciu, šatka môže byť len zámienka.”

http://www.hlavnespravy.sk/moslimovia-stupnuju-poziadavky-na-ceske-skoly-chceme-hidzaby-prestavky-na-modlenie-a-modlitebne/861363

*******************************************************
Bitka pri Viedni – kľúčová udalosť dejín

Premietanie  zajtra 20. novembra 2016 o 20.00 Trnava, Kino Hviezda, Paulíniho 1 

Invázia, ktorá sa (bola) začala

Správy 18. novembra 2016


Polícia začala vyšetrovať satirickú show Daňa a Vaského

Slovensko 18. novembra 2016 (HSP/Foto:  Screenshot YouTube)

Polícia na Slovensku začala vyšetrovať satiricko-dramatickú a komediálnu show Martina Daňa a Rudolfa Vaského “Takže tak!”. Dôvodom je podané anonymné trestné oznámenie.

Na snímke Rudolf Vaský (vľavo) a Martin Daňo
Na snímke Rudolf Vaský (vľavo) a Martin Daňo

Na sociálnej sieti YouTube bol publikovaný rozhovor Daňa s policajtom Tomášom Lopatkom z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava I. týkajúci sa zistenia presného miesta vysielania satiricko-dramatickej komediálnej show Takže tak!

„V stredu 16. novembra 2016 nám bol doručený email z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava I. Policajt Tomáš Lopatka má za úlohu zistiť presné miesto (adresu), odkiaľ vysielame satiricko-dramatickú komediálnu show Takže tak!“, vysvetlili Daňo a Vaský. Viac na: 

http://www.hlavnespravy.sk/policia-zacala-vysetrovat-satiricku-show-dana-a-vaskeho/861094

Polícia 17. novembra zatkla Stanislava Pirošíka. Prvý politický väzeň?

Bratislava 19. novembra 2016 (HSP/Foto: Vzdor)

Mgr. Stanislava Pirošíka, predsedu radikálnej komunistickej strany Vzdor – SP, už tretí deň držia v cele predbežného zadržania.

Na snímke zatknutie Stanislava Pirošíka
Na snímke zatknutie Stanislava Pirošíka

Stanislav Pirošík vo štvrtok, na záver protestného zhromaždenia, konaného na Hodžovom námestí v Bratislave / pred prezidentským palácom/, zapálil červenú dymovnicu. Nasledoval tvrdý zákrok desiatok policajtov, ktorí Pirošíka naložili do policajného auta a odviezli do cely predbežného zadržania.

Zhromaždenie pod názvom „17. november 1989 – Podvod storočia“ organizovali Vzdor – SP, KSS, Front ľavicovej mládeže a DAV.

Video zo zásahu policajných zložiek si môžete pozrieť tu

http://www.hlavnespravy.sk/policia-17-novembra-zatkla-stanislava-pirosika-prvy-politicky-vazen/861443

Komisia proti fašizmu bude hovoriť so Žitňanskou o protifašistickom balíku

Bratislava 19. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Komisia Národnej rady SR pre boj proti fašizmu bude 13. decembra hovoriť s ministerkou spravodlivosti Luciou Žitňanskou (Most-Híd) o jej protifašistickom balíčku.

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská
Na snímke ministerka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská

TASR to povedal poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD), ktorý založenie komisie inicioval. Žitňanskej opatrenia počítajú s tým, že si Slovensko bude vedieť účinnejšie poradiť s extrémizmom a rasizmom.

Odkaz Roberta Bačinského

Hovorí Valerij V. Pjakin, 14. novembra 2016

Melánia zapáli betlehemské svetlo pokoja

Linec, 16.11.2016 (KAP) 019 868 – Melánia Waltererová z hornorakúskej obce Klam zapáli v nedeľu vo Svätej zemi tohoročné „Svetlo pokoja z Betlehema“. V prítomnosti 130-člennej skupiny pútnikov na čele s lineckým biskupom Manfredom Scheuerom, evanjelickým superintendentom Geroldom Lehnerom a krajinským hajtmanom Jozefom Pühringerom zažne žiačka Novej hudobnej strednej školy v Saxene sviecu v Jaskyni narodenia Ježiša Krista a prinesie ju do Rakúska. Oznámilo to Krajské štúdio ORF Horné Rakúsko v stredu.

Tento vianočný zvyk rozniesť svetlo pokoja do celého Rakúska a medzitým aj do celej Európy a USA tento rok slávi už 30. výročie.

Školu v Saxene zvolili podľa ORF pre jej „príkladnú prácu v oblasti pokoja“. „Ochota pomáhať a neustále úsilie o pokojné a úctivé spolunažívanie sú naše dôležité úlohy,“ vyhlásila riaditeľka Mária Reindlová. „Tolerancia, prijímanie ľudí a úcta k iným kultúram a náboženstvám sú veľmi dôležité a témy ako mier vo svete, situácia utečencov, či úsilie o pokoj v škole a obci sa realizujú v mnohých projektoch, vo „Feste pokoja“ alebo vztýčením stĺpa pokoja pred školskou budovou.

Menovanie „dieťaťa svetla pokoja“ realizuje každý rok škola zvolená rozhlasom ORF. Melánia Waltererová sa v škole považuje za „vzor lásky k blížnemu“ a je „príkladom žitého pokoja“. Dievča samo označuje za potrebu svojho srdca:

Aby všetci – bez rozdielu pôvodu – dobre spolu vychádzali. Pretože ak sa mocní tohto sveta stále iba hádajú, raz už tento svet nebude existovať!“

Melánia cestuje do Svätej zeme v sprievode svojho otca.

Svetlo pokoja z Jaskyne Narodenia Pána v Betleheme sa do Rakúska prináša od r. 1986 a potom sa ako symbol nádeje na pokoj roznáša do sveta. Tento vianočný zvyk, iniciovaný ORF Horné Rakúsko na Štedrý deň, sa udomácnil už vo viac ako 30 krajinách. V sobotu 10. decembra betlehemské svetlo pri ekumenickej bohoslužbe vo Viedni odovzdajú medzinárodným delegáciám skautov a tí ho roznesú po Európe, ale aj do USA.

V Rakúsku bude tento symbol pokoja 24. decembra žiariť v mnohých farských kostoloch, na železničných staniciach, v centrách Červeného kríža, v kasárňach a budovách rozhlasu. –zg-

Chvíľa pre pesničku: Greenhorns

KINO: Veci života

KINO: Johanka z Arku

Vzpomínky komunisty Gustáva Husáka na poměry v komunistickém vězení

Dr. Gustáv Husák byl odsouzen na doživotí, ale v roce 1960 byl propuštěn. Následující text pochází z dopisu, který po svém propuštění poslal ústřednímu výboru strany.

„…V době zatčení jsem byl členem ÚV KSČ, vedoucím oddělení sekretariátu ÚV KSS a poslancem Národního shromáždění…

Po 24 hodinách mě přivezli do nějakého zámku nedaleko od Prahy. Pouta a zavázané oči patřily po celá léta k obvyklé výstroji. Nahoře ‚na panském‘ byly kanceláře bezpečnosti, dole v podzemí, kde bývaly sklepy na brambory, byly improvizované nevytápěné vězeňské cely.

Byl mrazivý únor. Byla taková zima, že stráže před celami měly kožešinové boty, kabáty a čepice a ještě jim bylo zima. Já jsem byl jen v lehkém oblečení. Ve vyšetřovnách bylo tak přetopeno, že vyšetřovatelé seděli jenom v košilích, já jsem musel stát stovky hodin v zimníku. Pot se ze mě jenom lil. Z toho horka nahoře do mrazu dole. A tak stále dokola, ve dne v noci.

Tři referenti se střídali ve dne v noci, v urážení, v ponižování, v bití, ve vyhrožování a v celém promyšleném systému mučení. Strana tě sem dala, strana už o tobě rozhodla, přiznej se! přiznej! Chyba, nedostatek, úchylka, velezrada a sabotáž! To je rozkaz strany. Za každou cenu se přiznat a podepsat!…

Každý člověk, každý organismus, každý nervový systém má určitou hranici únosnosti zatížení, když je překročena, nervový systém povolí, zlomí se, poddá se. A o to šlo. Tak se dosahovalo »přiznání«.

U mně bylo na počátku této hranice 72 hodin nepřetržitého brutálního výslechu a mučení. Tři dni a tři noci neustále na nohou, jednou v mrazu, podruhé v horku, pod fanatickým nátlakem tří svěžích lidí, při minimální stravě, bez vteřinky odpočinku – tak mi to vyčerpalo celý organismus, že mi přestávaly fungovat smysly, nohy mi opuchly, omrzly, srdce mi vynechávalo, šly na mne mdloby. Vynechával mi zrak i sluch.

Poprvé v životě jsem viděl, jak vzorce na koberci ožily a fantasticky se pohybovaly. Po zdi lezly červené myšky. Jazykem jsem nedokázal ani pohnout, sotva jsem vykoktal nějaké slovo. Přestal mi fungovat rozum, ztrácel jsem vůli. Najednou ta jediná živočišná touha: na chvíli zavřít oči, na chvilku si lehnout…

V tom zámku hrůzy jsem strávil tři týdny. Nemocného, ubitého, s omrzlinami, mě převezli zpátky do Ruzyně. Nohy opuchlé a černé od omrzlin. Z tváře a z rukou mi slézala omrzlá kůže. Dostával jsem srdeční záchvaty. Musel mě léčit doktor.

Po přečtení protokolu ze zámku začátkem března 1951 jsem ihned celou »výpověď« odvolal. To jest svůj podpis jako vynucenou lež. Začalo druhé kolo mučení stejnými metodami. »Psychologická« metoda spočívala v tom za každou cenu zachovat vynucené přiznání, upevnit je, nedovolit vězni od něj odejít.

Čtyři týdny denních a nočních výslechů se vší brutalitou dosáhlo svůj cíl: úplnou fyzickou vyčerpanost, apatii a v tomto nenormálním stavu sepsané »přiznání« podle vůle a formulace vyšetřujících orgánů. Zase trošku oddychu a zase jsem všechny lži a nepravdy odvolal.

Třetí kolo násilností trvalo tři měsíce, srpen, září a říjen roku 1951. Zase to samé mučení, dni a noci beze spánku a všechny surovosti k tomu. Doubek osobně mě několikrát vyslýchal a mučil. Při jednom výslechu v září 1951 mě tak zmlátil do krve, že mě musel ošetřovat lékař. Zase totální vyčerpanost, oslabení, otupení a zase podepsaný nepravdivý protokol o výpovědi ze začátku listopadu 1951. Dobili mě, zlomili a donutili k podepsání nepravd a lží…

Zpočátku jsem byl přesvědčen, že v mém případě jde o tragický omyl, který se vysvětlí, o nedorozumění, o pomluvu apod. Vysvětloval jsem stovky hodin fakta do nejdrobnějších detailů, uváděl jsem důkazy lidí, doklady, které mohly mou výpověď potvrdit, abych takto umožnil zjistit skutečný stav věcí, pravdy.

Po těžkých zkušenostech jsem však přišel k jasnému poznání, že těmto lidem, těmto orgánům, nejde o zjištění skutečné pravdy, o objasnění faktů. Jde jim výlučně o donucení k přiznání, bez ohledu na skutečnost, na pravdu. Jde výlučně o politické a fyzické odkráglování člověka. Jak mi to tisíckrát opakovali: »Odtud pro vás vede jediná cesta k soudu a do vězení. Anebo, nebudete-li rozumný – na šibenici!« Když se nepřiznáš šibenice, když se přiznáš, vězení. Ale život si zachráníš.

Tato logika, toto neustálé zdůrazňování, že je to příkaz strany, že strana o všem ví a schvaluje, že přiznání znamená alespoň takto ukázat straně důvěru, to vedlo – při znám ých metodách vyšetřování – ke zlomení a přiznání mnohých nevinných lidí…“

 

související texty:

50. léta – budování totalitního státu