Monitoring: Žoldnieri v Sýrii v defenzíve, a i.

338

Sýrske vojská tesnia ozbrojencov pri Damasku a Aleppo

Väčšina štvrtí sýrskej metropoly je úplne bezpečných, ich ochranu zaisťujú armádne hliadky a policajné sily, vyhlasuje sýrske velenie. Bandy teroristov, ktoré sa znovu zjavili na predmestiach Damasku, utrpeli posledných 48 hodín citeľné straty. Medzi zabitými a zajatými prevládajú žoldnieri z ázijských a arabských krajín.сирия оппозиция боевики боевик оружие

Rozširuje sa rozsah protiteroristickej operácie v druhom najväčšom meste Sýrie – Aleppo. V priemyselnej zóne Sheikh Nadgar boli zničené tri autobusy s militantmi a zadržané nákladné automobily so zbraňami smerujúce do Aleppo od tureckej hranice

Vesmír sa šialenou rýchlosťou rúti do neznáma

космос Земля метеориты
© Flickr.com/ Sweetie187 /cc-by 3.0

Počas celého roka sa vedúci astronómovia z NASA snažia pochopiť niečo nevysvetliteľné. Množstvo galaxií, ktoré poznáme aj pod názvom „vesmír“ sa približuje k niečomu obrovskému. Tento jav vedci nazvali „čierny prúd“.

Podstatu tohto javu tvorí predpoklad, že ďaleko v kozme si miesto našla koncentrácia energie (alebo hmoty?), ktorá sa nateraz nachádza za hranicami nášho súčasného chápania sveta, a ktorá, okrem iného, k sebe priťahuje celý pozorovateľný vesmír rýchlosťou 600 km/s.

Vedci však zatiaľ nevedia rozlúštiť čo je to za jav a či nejakým spôsobom ohrozuje ľudstvo.

NIEČO SA DEJE

Očipovaný Vatikán? Konečne je jasný dôvod aféry „Vatileaks“

Собора Святого Петра Ватикан

Vo Vatikáne sprísnia v súvislosti so škandálom s únikom dokumentov bezpečnostné opatrenia. Každý úradník bude musieť mať odteraz okrem iného preukaz totožnosti s mikročípom. Informuje o tom The Daily Telegraph.

Kartičky s mikročípmi, ktoré dovolia určiť nachádzanie sa majiteľa na území pápežského palácu, by mali zaviesť od 1. januára 2013. Pomocou nich sa bude môcť taktiež kontrolovať, kedy prichádzajú a odchádzajú úradníci do/zo zamestnania. Sprísnenie kontroly pocíti na sebe tisícky zamestnancov Vatikánu.

Celú výmenu dokumentácie bude tiež sledovať odborník na zabránenie špionáži

http://slovak.ruvr.ru/2012_12_03/Kazdy-krok-uradnikov-Vatikanu-budu-sledovat/

.