Aktualizované – Monitoring: Veľký Piatok 25. marca 2016 Výročie „sviečkovej“ – Sme tam, kde sme už raz boli?

520

 **************************************************

the-passion-of-the-christ-imageAk vás svet nenávidí, vedzte, že mňa nenávidel prv ako vás.  Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí. Spomeňte si na slovo, ktoré som vám povedal: Sluha nie je väčší ako jeho pán. Ak mňa prenasledovali, budú prenasledovať aj vás.                    (Mt 15, 18-21)

******************************************

Milí  priatelia, máme 25. marec 2016, Veľký Piatok, v ktorom si pripomíname umučenie a smrť nášho Pána Ježiša Krista. Zároveň je tento deň  výročím tzv. „Sviečkovej manifestácie“ z 25. marca 1988. Ponúkame vám monitoring posledných  udalostí, ako aj tých minulých. Netreba sa ani zamýšľať, kam sme sa to dostali. Myslím, že je už potrebný ani nie budíček, ale priamo rana z dela…     Anton Selecký

Peter a apoštoli odpovedali: „Boha treba viac poslúchať ako ľudí!“  (Sk 5, 29)

14. marca 2016:

data_6753„Dúfame v obrátenie tých, ktorí prípadne aj sadajú do parlamentných lavíc a hovoria jedným dychom o Bohu a národe, ale zároveň neváhajú útočiť na ľudí len z dôvodu ich inej farby pokožky či odlišného náboženského presvedčenia.  Obraciame sa na všetkých obyvateľov Slovenska, aby sa vyhli akémukoľvek extrémizmu.“    

(Z vyhlásenia KBS – MOns. Stanislav Zvolenský a Igor Rintel za  Zväz židovských náboženských obcí)
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20160314042

 25. marec 1988:

„Extrémizmus“ 25. marca 1988

25. marec 2016 – „Dekórum“  – ako vždy 

15. marec 216:
ŠTB sa vracia naspäť

Nehanebný a rafinovaný útok médií v spolupráci s Generálnou prokuratúrou na saleziána pátra Vojtecha Zemana


https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1123/405470

Viktor Orbán: Európa je v ohrození!

NicMariána Kotlebu v priamom prenose prirovnávajú ku vojnovému zločincovi

Čo teraz, vážená Generálna prokuratúra? 
Milan Nič (na obr.) z CEPI prirovnal Mariána Kotlebu k Radovanovi Karadžičovi

(Téma dňa 24. marec 2016, TA3)

http://www.ta3.com/clanok/1080686/sas-ako-lider-opozicie-programove-priority-a-spolupraca-rozsudok-nad-r-karadzicom.html

cepiCEPI je regionálny Think tank (angl. doslova „mozgovňa“, myšlienková nádrž) a Nič ako analytik je expert na Think tanky. V tejto „Think factory“ (továreň na myslenie) sa cíti ako ryba vo vode. Think tanky sa chápu dnes ako „Projekt pre nové americké storočie“. Bushova doktrína, ktorá okrem iného hlása aj „politiku preventívnej vojny“ – teda že „Spojené štáty majú právo použiť svoje prostriedky (vrátane vojenskej akcie) na zvrhnutie štátnych režimov ostatných štátov, ak sú pre ne vnímané ako hrozba, a to aj vtedy, keď táto hrozba nie je bezprostredná“.  

Milan Nič  (nomen – omen) mal šťastie, podľa jeho životopisu, ktorý je aj vo wikipédii, študoval medzinárodné vzťahy, históriu a politológiu v Prahe, Budapešti a Bologni. Na internete si nájdete o ňom ďalšie informácie: „expert na farebné revolúcie“, bývalý redaktor a komentátor rádia Slobodná Európa, bývalý programový riaditeľ Nadácie Pontis pre demokratizačné projekty v zahraničí (Ukrajina, Bielorusko, Balkán, Kuba), pracoval aj v tíme CEPI_logoVysokého predstaviteľa medzinárodného spoločenstva v Bosne a Hercegovine, potom pôsobil na Ministerstve zahraničných vecí SR. Momentálne povýšil vo funkcii – je výkonným riaditeľom CEPI (CENTRAL EUROPEAN POLICY INSTITUTE),

Dotácie u Dzurindu. Po známosti?

milan_0_0Rezort zahraničných vecí pod vedením Mikuláša Dzurindu (SDKÚ) nielenže zamestnáva ľudí podľa straníckeho trička, či bez potrebnej kvalifikácie, v niektorých prípadoch dokonca prideľuje státisícové dotácie spôsobom, ktorý vyvoláva pochybnosti. Ide napríklad o prípad Milana Niča, zástupcu riaditeľa štátneho tajomníka rezortu diplomacie Milana Ježovicu. Nič bol len donedávna vo vedúcej funkcii v Nadácii Pontis, ktorá v tomto roku získala v rámci rozvojovej pomoci takmer desatinu z celkového balíka vyše 5,5 milióna eur. S dotáciou takmer 540-tisíc eur sa nadácia stala najúspešnejším žiadateľom o príspevok..

Spojitosť medzi Ničovým pôsobením na ministerstve a vysokými grantmi rezort diplomacie odmieta. 

„Som NIČ,“ predstavuje sa náš  protagonista na jednej z besied svojim poslucháčom. Mladí ľudia pozerajú na tohto  sympatického štyridsiatnika so zjavným obdivom a so závisťou a snívajú o kariére, o miestach, ktoré prednášateľ navštívil – o Kube, Havane, Gruzínsku. So zanietením „farbisto“ vykresľuje     svoj bohatý, dobrodružný život. „Je to naozaj skvelé… Nie je to NIČ ťažké,“ vraví s úsmevom. Nič nič netají. Možno vo svojej úprimnosti dodá pyšne: „Vidíte a začalo sa to tak nevinne, v Televíznom klube mladých pred dvadsiatimi piatimi rokmi….“

Peter ŠTRELINGER ‒ Foto-zdroj: internet

Ešte hovoril, a hľa, (prichádzal) zástup, a jeden z dvanástich, menom Judáš, išiel vopred a blížil sa k Ježišovi, aby Ho pobozkal. Ježiš mu riekol: Judáš, bozkom zrádzaš Syna človeka? (Lk 22, 47.48)

Ovocie „sviečkovej“?

Kotlebov kandidát nesmie ďalej učiť náboženstvo, cirkev s ním už neráta

BilboardCulen3Katolícka cirkev nepredĺžila takzvanú kánonickú misiu učiteľovi náboženstva Antonovi Čulenovi, ktorý kandidoval za Kotlebovu stranu. Odmietla aj spájanie s jeho združením Aliancia za nedeľu.

Anton Čulen v parlamente s petíciou za urýchlené prijatie Zmluvy o výhrade vo svedomí v roku 2006. Foto – TASR

Roky bojuje za rôzne náboženské otázky. Učiteľ náboženstva na školách v bratislavskej Petržalke Anton Čulen v roku 2006 zbieral podpisy pod petíciu za prijatie zmluvy s Vatikánom, neskôr v občianskom združení Aliancia za nedeľu presadzoval uzákonenie nedele ako dňa, počas ktorého by mali byť zatvorené obchody. Pred časom sa pridal k strane Mariana Kotlebu. Už vlani v júli po veľkom protiimigrantskom pochode v Bratislave podpísal výzvu, aby médiá dali banskobystrickému županovi väčší priestor, na jeseň potom ďalšiu, ktorá vyzývala malé nacionalistické strany, aby sa ku Kotlebovi pridali.

Ani župan, ani poslanec, ani katechét

passion-scourge-300x223Čulen nakoniec získal 38. miesto na kandidátke Kotlebovej strany. Vo voľbách dostal necelých 1800 krúžkov, do parlamentu sa teda nezostal. Nebola to jeho prvá neúspešná kandidatúra. V roku 2013 sa chcel stať bratislavským županom za stranu Magnificat Slovakia, no volilo ho len 1200 ľudí (necelé percento voličov).

Kotlebov kandidát na predvolebných mítingoch ĽSNS emotívne varoval pred islamizáciou Slovenska. Moslimov ako takých nazýval „ukrutnými“ či „satanmi v ľudskej podobe“, ktorí znásilňujú ženy a ľuďom odrezávajú hlavy. Odkazoval sa pritom na mnohých svätých či dokonca slová pápeža Jána Pavla II.

Čulen je povolaním učiteľ, ktorý doteraz z poverenia katolíckej cirkvi vyučoval náboženstvo na viacerých školách v bratislavskej Petržalke. Takzvaným katechétom, teda učiteľom náboženstva, však už ďalej nebude.

 „Pánovi Čulenovi bolo oznámené, že mu nebude predĺžená kánonická misia potrebná pre vyučovanie náboženskej výchovy,“ povedal hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara. Dôvody neuviedol…(!)    Nuž uvádzame ich my – nižšie..  (pozn red)

https://dennikn.sk/416313/kotlebov-kandidat-nebude-dalej-ucit-nabozenstvo-cirkev-nim-uz-nerata/?ref=tit

Vážený pán Mgr. Anton Čulen

1d3678db4b_53228067_o2 Zo ZŠ Prokofievova prišla sťažnosť rodičov detí, ktoré navštevujú hodiny náboženskej výchovy, že na hodinách náboženstva (konkrétne v 3. ročníku) ste sa vyjadrovali k voľbám, výsledkom volieb, účasti pána Kotlebu vo voľbách, jeho miesto v parlamente atď.
Nakoľko i z iných škôl, na ktorých vyučujte náboženskú výchovu, prišli podobné sťažnosti, ktoré sa dotýkali i rozdávania predvolebných letákov strany, za ktorú ste kandidovali, Vás prosím, aby ste sa k týmto sťažnostiam písomne vyjadrili.
Pokiaľ nebudú sťažnosti riadne prešetrené, pozastavujem Vám vykonávanie kánonickej misie na všetkých školách, na ktorých učíte.
Zároveň Vás musím upozorniť, že Vaše angažovanie sa v politickej strane, za ktorú ste vo voľbách kandidovali, nie je zlúčiteľné s poslaním, ktoré Vám bolo zverené udelením kánonickej misie a s podmienkami pre udelenie kánonickej misie.
Tiež Vám musím pripomenúť, že kánonická misia, ktorá Vám bola udelená dňa 30. 3. 2011 (č.1301//2011), je platná do 31. 8. 2016. Po tomto dátume Vám nebude obnovená. S touto skutočnosťou boli oboznámené školy na ktorých vyučujete náboženskú výchovu i farské úrady farností, do ktorých predmetné školy patria.
Jozef Adamkovič
riaditeľ Diecézneho katechetického úradu v Bratislave


Praha 26. marca 2016 – demonštrácia proti islamizácii ČR

Imigrantský útok na novinárov

KINO: Diablove čísla

Nezabúdajme na to – ani to, KTO to vlastne spôsobil!  

Nabudúce – svedectvo MUDR. Gabriela Hoffmana

„Kliatba vyvolených“ 

KINO: Život za život

KINO: Ben Hur  I. II.