Oznam – Monitoring: Prosba o pomoc, Útoky v Paríži – Putin vyvoláva otázku o pôvodcoch problému, Správy Českej Nezávislej TV, KINO: História písaná krvou

314

Nenechajme si vymývať mozgy
Prejav prezidenta Miloša Zemana, Praha – Albertov, 17. novembra 2015

Prosíme o pomoc ohľadom rehabilitácie Natálkiných nožičiek
12096431_1034254739967046_2265780749646762603_nTouto cestou by som sa chcela obrátiť na Vás zo žiadosťou pomôcť mojej vnučke Natálke.                                                               Moja vnučka (na obr.) má 6 rokov, ešte nechodí, musí absolvovať rehabilitácie,my žiaľ na to peniaze nemáme. Moja dcéra so zaťom  sú nezamestnaní.

Chcela by som Vás poprosíť o finančný príspevok na rehabilitáciu do Piešťan – ADELI. Vnučkina diagnóza je DMO (detská mozgová obrna)  – hypotonická forma.

 Týmto Vás veľmi pekne prosím, pomôžte mojej malej rybke k jej prvým krôčikom. Natálka je celý náš život, každý deň ďakujeme Pánu Bohu, že nám ju zoslal.

Vidieť ju chodiť je našim životným poslaním, o to viac nás trápi, že ho nemôžeme splniť z vlastných zdrojov.   Zo srdca Vám veľmi pekne dakujeme za pomoc a za krátku modlitbičku .

Prikladám číslo účtu.1886877956/0200.Jana Piskorová Bunkovce 44 okres Sobrance 07244

Naša redakcia sa pridáva k prosbe Natálkinej starej mamy.  

Ruský prezident ponúka podporu

Svet 16. novembra 2015 (HSP/DWN/Foto:TASR/AP-RIA Novosti, Kremlin Pool Photo via AP)

Útoky v Paríži môžu viesť k masívnej vojenskej intervencii NATO v Sýrii. Ruský prezident Vladimír Putin preto vyvoláva otázku o pôvodcoch problému. Otázka sa týka ruských vojenských úspechov v Sýrii – a úsilia neokonzervatívcov a tajných služieb USA využívať útoky na rozšírenie vojny v Sýrii

Na snímke ruský prezident Vladimir PutinRuský prezident Vladimir Putin opäť položil správnu otázku: Kto boli vedúce osoby útokov v Paríži? Putin, putinpodľa ruskej agentúry TASS, Francúzom ponúkol svoju plnú podporu pre “osvetlenie zločinu z hľadiska ako osôb zodpovedných za útoky, tak aj pôvodcov problému”.

Putin vyzýva k úzkej spolupráci medzinárodného spoločenstva v Sýrii. S podporou Ruska a Iránu sa Sýrčanom podarilo vyhrať boje na juhu Aleppa pár kilometrov pred Sarakíbom, čo je kľúčová križovatka ciest z Damasku a Lattakie do Aleppa.

Američania na druhej strane napodobňujú model obkľúčenia Talibanu v severnom Afganistane. V tej dobe Bush toleroval “vzdušný most” Pakistancov pre Taliban a vojenských poradcov – čo spôsobilo, že až 5.000 bojovníkov sa neskôr zapojilo do bojov. Teraz medzi Kweires a Aleppo hrozil podobný osud. Avšak tentokrát chýba vhodné letisko. Preto Američania nutne potrebujú vojenskú akciu.

Americkí neokonzervatívci, generáli USA a NATO dostali Obamu kvôli útokom v Paríži pod tlak: Obama sa chce stiahnuť zo Sýrie. To mu neokonzervatívci a generáli vo svetle parížskych útokov vyčítajú ako slabosť. Vojenský analytik Jerry Hendrix z Centra pre nové americké storočie hovorí v časopise Time: “Parížske útoky môžu byť katalyzátorom udalostí, ktoré prebudia medzinárodné spoločenstvo, aby konečne mohlo konať.” William Kristol, americký neokonzervatívny politik, sa pripojil k portálu Weekly Standard a spoločne preskúmali Obamovu stratégiu proti IS v Sýrii: Kristol tiež vyzýva k zásahu – teda použitiu pozemných vojsk. Kori Schakeová z Hoover inštitútu píše na portáli Politico: “Obamova stratégia zmiernenia sily IS je zlá.” Obama by mal volať po zničení IS, nie len po zmiernení. A to môže byť dosiahnuté iba s pozemnými jednotkami.

http://www.hlavnespravy.sk/utoky-v-parizi-putin-vyvolava-otazku-o-povodcoch-problemu/708433

Imigranti v Nemecku

Správy TV LUX
http://www.tvlux.sk/archiv/play/8658

Správy Českej Nezávislej Televízie

pervij.-300x225Spravodajstvo Ruskej TV

PRVÝ KANÁL

http://www.1tv.ru/

 

http://russia.tv/news/

https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1504725843161712/

Zabuchnite dvere do svojich štátov, alebo zaplatíte strašlivú cenu

“Zabuchnite dvere do svojich štátov, alebo zaplatíte strašlivú cenu”, hovorí bývalý predseda Austrálie Tony Abbott, ktorý bezohľadne vyriešil problém imigrantov. Abbott hovoril pre noviny Daily Mail. Tu sú úryvky rozhovoru.

Samozrejme, bezpečnosť a dobrý život, ktoré existujú takmer výlučne v štátoch západu je magnetom, ktorému sa ťažko vzoprieť. To požehnanie nie je náhodou dejín, ale výsledkom puntičkárskeho dopracovávania hodnôt, ktoré boli starostlivo kultivované a posilňované v priebehu storočí.

Priamo alebo nepriamo je imperatív “miluj bližšieho svojho ako seba samého” v srdci každej západnej politiky. Je vyjadrený v zákonoch ochrany práce, v silných poistných systémoch, v príprave na príjem utečencov. To je to čo zapríčinilo, že sme úctyhodnými,  humanitárnymi, a tiež solventnými ? ale teraz ten zdravý pud vedie väčšinu Európy do katastrofickej chyby.

http://medzicas.sk/zabuchnite-dvere-do-svojich-statov-alebo-zaplatite-straslivu-cenu/

Milí naši návštevníci!

peniaze-euro-zobrak-bezdomovec-minceAk chcete, môžete nás podporiť!  Tým, ktorí tak už urobili, vyslovujeme svoju vďaku. Stále však máme príliš veľký finančný deficit.

Kým ešte nám “dovolia”  fungovať,
máte ešte možnosť poskytnúť  pomoc pre náš ( a veríme že aj váš) magnificat.sk!  

Možno tak urobiť prevodom ľubovoľnej čiastky  na náš účet

ZUNO 1129555503/8410.  ĎAKUJEME!
Podporiť nás možno aj poslaním zloženky na adresu  Magnificat Slovakia, Belinského ul. č. 24, 851 01 Bratislava, do správy pre prijímateľa je potrebné uviesť  magnificat.sk
*************************************************************************

KINO: História písaná krvou

Chvíľa pre pesničku: Santa Barbara