Monitoring: Priznanie pápeža Františka, a i.

595

Pápež František priznal existenciu homosexuálnej lobby v kúrii

TASR, dnes 6:32

Františkove poznámky boli zverejnené v utorok v španielčine. Do angličtiny ich preložili autori katolíckeho blogu Rorate Caeli, ktorý údajne čítajú aj vo Vatikáne.

V utorok sa na nej objavil výťah rozhovoru, ktorý mal František 6. júna vo Vatikáne so zástupcami CLAR. Táto organizácia, ktorá sídli v Kolumbii, obsah výťahu potvrdila, ale ľutuje, že bol zverejnený. Pápež sa okrem iného bavil o pomeroch v kúrii, teda v akomsi riadiacom administratívnom orgáne Vatikánu.

„V kúrii sú zbožní ľudia, skutočne zbožní. Je tam však aj korupčný prúd, a musíme si priznať, že je to pravda. Hovorí sa o loby homosexuálov a bohužiaľ tiež je to pravda, aj tá tam je. Musíme zvážiť, čo s tým môžeme robiť,“ cituje  Františka hovorca.

Vatikán 12. júna (TASR) – Na popredných miestach vo Vatikáne pôsobí homosexuálna lobby. Povedal to pápež František na minulotýždňovom súkromnom stretnutí s predstaviteľmi Konfederácie rehoľníkov v Latinskej Amerike a Karibiku (CLAR).

CLAR podľa agentúry AP v utorok potvrdila, že jej predstavitelia si zo súkromnej audiencie u pápeža urobili poznámky. Skupina však vyjadrila ľútosť nad zverejnením poznámok a pápežovi sa ospravedlnila. Dokument vyšiel na čílskej progresivistickej stránke Reflexión y Liberación.

Pápež počas stretnutia uviedol, že v kúrii je veľa svätých ľudí, ale je tam aj „prúd skazenosti“

Vojna v Sýrii = vojna médií.

Naše médiá sústavne prezentujú len jednu stránku vojnového konfliktu v Sýrii. Ako keby na jednej strane stáli anjeli s krídlami a na druhej strane démoni prichystaní zavaliť celý svet chemickými zbraňami a terorizmom.

Tento pohľad nehovorí nič  o realite konfliktu.  Bashar al-Assad je obyčajný diktátor miestneho razenia, ktorý prekážal miestnym mocnostiach kvôli jeho spriaznenosti s Iránom a Ruskom. Keď začala Arabská jar, ľudia (hlavne sunniti) sa vzbúrili, čo samozrejme al-Assad potlačil bez problémov s obvyklou brutalitou tajnej polície muchabarat. Následné nepokoje sa už neukľudnili, aj keď začal al-Assad robiť určité kroky na demokratizáciu režimu.  Ropné islamské štáty zálivu začali finančne podporovať opozíciu a nielen to. Bola to príležitosť pre bojachtivých žoldnierov z celého sveta platených Katarom a Saudskou Arábiou, cvičených CIA v táboroch na území Turecka. Mimochodom to Vám v novinách nepíšu, že tí ľudia dostávajú pravidelnú výplatu? Že je to fakticky dobre platený job?

http://www.blogovisko.sk/vojna-v-syrii-vojna-medii.html

Ruskí poslanci schválili zákon zakazujúci propagáciu homosexuality

Celý článok TU: http://www.azn.nawebe.net/view.php?cisloclanku=2009060012

Novinár Greenwald z denníka Guardian sľubuje v kauze NSA ďalšie odhalenia

Glenn Greenwald novinár denníka Guardian poskytuje rozhovor talčovej agentúre AP v Hong Kongu

Hongkong 11. júna (TASR/HSP/Foto:TASR)

http://www.hlavnespravy.sk/usa-novinar-greenwald-z-dennika-guardian-slubuje-v-kauze-nsa-dalsie-odhalenia/108306/

TÉMA: Nežná revolúcia vo Francúzsku. Prebúdzanie

 Autor: Ľubomír Jančok – 11 June, 2013 – 11:50

Odkedy je François Hollande pri moci, vo Francúzsku stále prší.

2262 Ľudovít XIV. je volaný Kráľ Slnko. Divadlo, záhradníctvo, nábytkársky vkus, literatúra, oddanosť či sila viery – všetko prekvitá, žiari ako Slnko. O štyristo rokov neskôr príde Hollande. Prší. Sotva začal a hneď je spájaný s úpadkom: ekonomika (zlý aktuálny stav, zlé vyhliadky, nezamestnanosť mladých), škandály (minister pre rozpočet Cahuzac poverený ísť po daňových podvodníkoch, sám ukrýval takmer 700 000 eur v Singapure) a k tomu homosexuálne manželstvá a milióny ľudí v uliciach. Hollanda volajú odteraz Kráľ http://www.postoy.sk/nezna_revolucia_vo_francuzsku_prebudzanie

V Belgii se připravuje legalizace vraždění dětí

Belgie – Socialistická strana chce belgickému parlamentu předložit návrh zákona, který by rozšířil možnost tzv. lékařsky asistované sebevraždy na občany mladší patnácti let a na pacienty s Alzheimerovou chorobou.Lutyšský biskup Aloys Jousten k tomu uvedl: „Je zřejmé, že dění v naší zemi bohužel může být smutným vzorem pro celoevropský vývoj. Toho jsme si už všimli například při legalizaci partnerství osob stejného pohlaví. Otázka eutanazie se celosvětově rozvíjí a zdá se, že Belgii nemůže nic zabrzdit.“ Jen v loňském roce bylo eutanazií v Belgii zavražděno 1432 lidí.

Ušiel z USA, lebo ukázal, že Amerika vo veľkom sleduje internet

Dvadsaťdeväťročný Američan sa skrýva v hotelovej izbe v Hongkongu. Bojí sa, že ho vydajú domov.

Edward Snowden (29) pracoval pre CIA aj vo firmách, čo spolupracovali s NSA.
Foto: SITA/AP

Dvadsaťdeväťročný Američan sa skrýva v hotelovej izbe v Hongkongu. Bojí sa, že ho vydajú domov, kde ho môžu stíhať podobne ako zdroj WikiLeaks

http://tech.sme.sk/c/6831937/usiel-z-usa-lebo-ukazal-ze-amerika-vo-velkom-sleduje-internet.html

Pri homosexualite sa takmer všetky štúdie zhodujú v tom, že tu ide o narušenie psychiky

Paríž 15. mája (BF/HSP/TKKBS/Foto:TASR)

Rozhovor s odborníkom na genger ideológiu

Rodová (gender) ideológia „určite napácha viac škody ako marxizmus“. Napísal to Mons. Tony Anatrella, medzinárodne známy psychoanalytik, odborník na sociálnu psychiatriu, docent na slobodných Fakultách filozofie a psychológie v Paríži a na Kolégiu bernardínov (Collège des Bernardins), a tiež konzultor Pápežskej rady pre rodinu a Pápežskej rady pre pastoráciu v zdravotníctve. Svoju najnovšiu knihu Teória „gender“ a pôvod homosexuality, ktorú vydalo vydavateľstvo San Paolo, napísal Anatrella práve s cieľom upozorniť na existenciálne a spoločenské dôsledky teórie, ktorá neguje pohlavný rozdiel medzi mužom a ženou. Pri tejto príležitosti prinášame s ním rozhovor.

– Monsignor, čo sa môže stať ľuďom, ktorí nevidia jasne rozdiely medzi pohlaviami?

Teraz ešte nevidieť dôsledky popierania odlišnosti medzi pohlaviami, ale o takých dvadsať rokov to bude zrejmé: ak to takto pôjde ďalej, staneme sa svedkami veľkej krízy identity a šírenia psychických problémov. Skutočnosť sa zmieša s predstavami a nič sa už viac nebude považovať za stabilné. Chronická neistota navyše plodí násilné správanie. Dieťa vyrastá zdravo a bezpečne, keď môže zvnútorniť pohlavnú rozdielnosť. Ak nastáva konflikt pri jej akceptovaní, lebo ho mentalita okolia ho núti, aby neprijalo rozdielnosť, stáva sa náchylnejšie k tomu – ako sa to stáva u homosexuálov – , že vyrastá v depresii, je neisté a nie je schopné akceptovať rozdielnosť. Obrovské psychické škody spôsobené rozvodmi, ktoré v súčasnosti konštatujeme, nie sú ničím oproti tomu, čo môže spôsobiť rodová ideológia pre budúce generácie.

http://www.hlavnespravy.sk/99645/99645/

Informácie o sledovaní ľudí cez internet vyniesol bývalý technik CIA

Londýn 10. júna (TASR/HSP/Foto:TASR)

Technický poradca CIA prezradil program sledovania občanov cez internet

Zdrojom informácií novín Guardian a Washington Post o tajnom americkom programe získavania informácií z internetových serverov s krycím názvom PRISM je 29-ročný Edward Snowden, ktorý pracoval ako technický poradca pre americkú tajnú službu CIA a ostatné štyri roky pre subdodávateľské firmy Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA).

Táto fotka zobrazuje zalohovacie centrum firmy Google v dátovom centre v Berkeley County. Zdá sa, že súčasná aféra, môže kvôli obavám zo štátneho dohľadu urobiť hrubú čiaru za tým, ako ľudia doposiaľ zdieľali svoje životy na Facebooku a zmeniť naše vyhľadávacie návyky na Google

http://www.hlavnespravy.sk/usa-informacie-o-sledovani-ludi-cez-internet-vyniesol-byvaly-technik-cia/107847/

O špehovaní prehovoril tento muž. Nemáte tušenie, čo všetko je možné, tvrdí

Zdroj britského denníka, ktorý informoval o tom, že americké bezpečnostné služby odpočúvajú telefóny a monitorujú dáta cez Google a Facebook, je 29-ročný bývalý technický pracovník CIA Edward Snowden.
O špehovaní prehovoril tento muž. Nemáte tušenie, čo všetko je možné, tvrdí

Edward Snowden požiadal o zverejnenie svojej identity. Foto: SITA

 Zdrojom informácií novín Guardian a Washington Post o tajnom americkom programe získavania informácií z internetových serverov s krycím názvom PRISM je 29-ročný Edward Snowden, ktorý pracoval ako technický poradca pre americkú tajnú službu CIA a ostatné štyri roky pre subdodávateľské firmy Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA).

Desaťtisíce ľudí protestovali v írskom Dubline proti interrupciám

Dublin 9. júna (TASR/HSP/Foto: national vigil for life)

Išlo o najväčšiu demonštráciu proti interrupciám v histórii Írska

Desaťtisíce ľudí protestovali v sobotu v írskom Dubline proti návrhu zákona, ktorý by zlegalizoval umelé prerušenie tehotenstva v prípade ohrozenia života matky. Podľa organizátorov sa pred sídlom vlády v centre Dublinu zišlo viac ako 40.000 ľudí na protestnej akcii s názvom “Národná vigília pre život”. Podľa agentúry Reuters išlo o najväčšiu demonštráciu proti interrupciám v histórii Írska.

Írsko zaplavila dosiaľ najväčšia demonštrácia za ochranu života nenarodených detí.

Ministri írskej vlády odsúhlasili začiatkom mája návrh zákona, ktorý povoľuje umelé prerušenie tehotenstva v prípade ohrozenia života matky, čo zahŕňa aj matkine samovražedné sklony.

Návrh však rozdelil vládny kabinet premiéra Endu Kennyho až natoľko, že niektorí katolícki konzervatívci v jeho strane Fine Gael sa zaviazali, že zákon odmietnu.

http://www.hlavnespravy.sk/irsko-desattisice-ludi-protestovali-v-dubline-proti-interrupciam/107603/

Týranie alebo biznis? Matka, ktorej vzali syna, tvrdí, že ju obvinili z pomsty

Môže prísť matka pre výchovnú facku o dieťa? V Košiciach usúdili, že áno.
Týranie alebo biznis? Matka, ktorej vzali syna, tvrdí, že ju obvinili z pomsty

Môže prísť matka pre výchovnú facku o dieťa? V Košiciach usúdili, že áno. Foto: Milan Grejták, Archív E.V

 Dominik Vasiľ (5) je už druhý týždeň bez mamy. Jeho mama Erika (29) ho vraj týrala. Ona to rozhodne odmieta.

„Dominika mi vrátia! Musia mi ho vrátiť!“ vyslovuje rázne a odhodlane Košičanka Erika Vasiľová.

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/tyranie-alebo-biznis-matka-ktorej-vzali-syna-tvrdi-ju-obvinili-z-pomsty.html

Ruská polícia v Moskve zakročila proti moslimom – zadržala asi 300 ľudí

Moskva 8. júna (TASR/HSP/Foto:TASR)

Polícia zatýkala počas modlitieb. Väčšina zadržaných boli cudzinci

Približne 300 ľudí zadržali v piatok v Moskve počas moslimských modlitieb v rámci policajnej operácie, ktorá bola podľa oficiálnych zdrojov zameraná na zabezpečenie verejného poriadku.

Ilustračné foto

Agentúra Reuters informovala, že ide o tretí podobný policajný záťah toho roku, ktorého terčom sa stali moslimské centrá v Moskve alebo Petrohrade. Dodáva, že medzi zadržanými je 170 cudzincov. Dôvod ich zadržania polícia ani Federálna bezpečnostná služba neuviedli. Okrem toho polícia zhabala islamistickú literatúru.
http://www.hlavnespravy.sk/ruska-policia-v-moskve-zakrocila-proti-moslimom-zadrzala-asi-300-ludi/107348/

Jde nám po krku zase to staré strašidlo. V jiném kabátě, stejná píseň: Evropa bude všech, ať se vám to líbí, nebo ne!

Jde nám po krku zase to staré strašidlo. V jiném kabátě, stejná píseň: Evropa bude všech, ať se vám to líbí, nebo ne!

Popisek: Nová Evropa | Autor: Ondřej Höppner

Autor: Ladislav Zemánek

Evropský neomarxismus a soudobá levice se vskutku činí. Slyšeli jste už o kampani s „módním“ názvem EUROPE 4ALL (tedy Evropa pro všechny)? Pokud ne, o hodně přicházíte.

http://www.protiproud.cz/svet/stat/evropska-unie/288-neomarxiste-utoci-evropa-bude-vsech-at-se-vam-to-libi-nebo-ne.htm

USA špehujú vlastných občanov cez internet. Šéf tajných služieb to obhajoval

Washington 7. júna (TASR/HSP/Foto:TASR)

Zámienkou na špehovanie je terorizmu

Riaditeľ amerických tajných služieb James Clapper obhajoval tajné získavanie informácií zo známych internetových serverov ako efektívny spôsob na predchádzanie teroristickým útokom.

James Clapper

Reagoval tak na články v novinách Washington Post a Guardian, ktoré tento program s krycím názvom PRISM 2007 odhalili. Podľa Clappera však medializované informácie obsahovali “množstvo nepresností”.

http://www.hlavnespravy.sk/usa-sef-tajnych-sluzieb-obhajoval-ziskavanie-udajov-z-internetovych-serverov/107005/

Američania špehujú internet, ukázal tajný dokument

Vydané dnes o 8:50

FBI a NSA majú neobmedzený prístup k dátam uloženým na serveroch internetových firiem.

Foto: Ilustračné – Stock.XCHNG

Stanovisko jednotlivých spoločností zisťujeme.

SAN FRANCISCO, BRATISLAVA. Nemusíte byť občanom USA, aby sa FBI a Národná bezpečnostná agentúra (NSA) mohli vŕtať vo vašom súkromí.

Podľa tajnej správy majú štátne agentúry.

http://tech.sme.sk/c/6828086/americania-spehuju-internet-ukazal-tajny-dokument.html

Austrália oficiálne uznala nové pohlavie: Neutrum

Sydney, 7. jún (HSP/Tempi/Foto: Tempi)

Austrálčan/ka Norrie May-Welby je prvou „neutrálnou osobou“ na svete. Po troch rokoch boja so zákonmi Odvolací súd v Novom Južnom Walese napokon zrušil povinnosť uviesť v dokumentoch konkrétnu osobu ako muža a ženu. Odteraz na občianskom preukaze, rodnom liste, úmrtnom či sobášnom liste môže ktokoľvek uviesť do políčka „pohlavie“ slovo „nešpecifikované“.

Muž-žena-neutrum

Norrie May Welby (58r.) sa narodil ako žena, vo veku 28 rokov sa rozhodol zmeniť pohlavie chirurgickým zákrokom. Keďže sa napokon necítil už ako žena ale ani ako muž, žiadal, aby bol špecifikovaný ako neutrálna osoba bez akejkoľvek pohlavnej identifikácie. Norrie, ktorý sám seba definuje ako „anarchického hermafrodita“, napokon vyhral boj so súdmi len pred 4 dňami.

http://www.hlavnespravy.sk/australia-oficialne-uznala-nove-pohlavie-neutrum/106965/

Vláda USA odpočúva milióny Američanov!

Ilustračné fotoIlustračné foto pred 17 hodinami

WASHINGTON – Americká vláda sa vo štvrtok dostala pod paľbu kritiky po tom, ako médiá informovali o zaznamenávaní telefonických rozhovorov miliónov obyvateľov USA. Biely dom však túto prax obhajuje a označuje ju za „nevyhnutný nástroj na ochranu krajiny pred teroristickými hrozbami“.

http://www.topky.sk/cl/11/1351817/Vlada-USA-odpocuva-miliony-Americanov-

 

O kauze informoval britský denník The Guardian. Odpočúvanie údajne americkým úradom umožnilo tajné rozhodnutie súdu.

The Guardianu sa podarilo získať kópiu dokumentu, ktorý dokazuje, že Obamova administratíva si zaznamenáva komunikáciu miliónov amerických občanov. Robí tak bez ohľadu na to, či sú podozriví z akýchkoľvek zločinov a väčšinou ide o bežných ľudí, voči ktorým sa nevedie žiadne vyšetrovanie. Ide o zákazníkov komunikačnej spoločnosti Verizon.

Proti vystúpeniu Iron Maiden rozbehlo petíciu Spoločenstvo sv. Jozefa

Piešťany 6. júna (TASR/HSP/Foto:TASR)

Spoločenstvo svätého Jozefa vyjadruje nesúhlas s verejnou propagáciou satanizmu a okultizmu

Spoločenstvo svätého Jozefa rozbehlo na internete podpisovú akciu proti vystúpeniu britskej heavymetalovej kapely na piešťanskom letisku počas hudobného festivalu TopFest. V nej vyjadruje nesúhlas s verejnou propagáciou satanizmu a okultizmu skupinou Iron Maiden. Upozornil na to webový portál PNky.sk.

Adrian Smith (vpravo) a gitaristia Dave MurrayAdrian Smith (vpravo) a gitaristia Dave Murray – Iron Maiden

Spoločenstvo vyzýva k podpisu petície ako vyjadrenia protestu proti príchodu skupiny na Slovensko.

http://www.hlavnespravy.sk/piestany-proti-vystupeniu-iron-maiden-rozbehlo-peticiu-spolocenstvo-sv-jozefa/106679/

Přátelé, v současné době jistě stojí za zmínku  varování před bludnými naukami. Ostatně spolu se sex. zvrhlostí spadají pod stejnou firmu. Nabídka je opravdu veliká. Shlédla jsem zajímavé video o novém světovém náboženství, o józe a hinduismu. A vzhledem k tomu, že i křesťané podléhají tomuto svodu, je potřeba vědět, s kým máme tu čest… Vzhledem k tomu, že mám s jógou osobní zkušenosti, ráda bych ostatní lidi varovala, aby se do takových praktik nepouštěli. A pokud ano, ať si nejprve prohlédnou video.

      Video jsem neprohlížela celé, jen pro usnadnění vypisuji pár záchytných bodů i s časy:
0:24:47 převtělení nebo vzkříšení?
0:36:22 sex. praktiky…
1:04:48 hinduismus a křesťanství
1:07 „křesťanské meditace“ na podkladě východních náboženství
1: 18 Lucifer nebo Kristus?
1:19 Antikrist
1:19:50 jak se Hitler inspiroval hinduismem
a na závěr na povzbuzení Ježíšova slova: 1:21
http://www.youtube.com/watch?v=H_qN0Z7aE7oNesmíme podceňovat rizika východních kultů! Infiltrují nám do křesťanství a vnucují uctívání model. Vyprázdnění mysli nám bere Krista a usnadňuje průnik démonických sil.
My však máme svého Spasitele, Ježíše Krista, a jiného nechceme. Pokud odmítáním jógy se stáváme fundamentalisty, tak se jím já osobně klidně stanu.
Přeji všem Boží požehnání a vytrvalost v boji. Ilka

“Znásilníme tvoje deti!”: Francúzsko v područí vyhrážok a novej ideológie na školách

Paríž, 4. jún (HSP/Tempi/Foto: LP)

Týmito slovami napadli zástupcu primátora Paríža, ktorý sa odvolal na výhradu vo svedomí. Mohutná vlna dopadu francúzskeho zákona o manželstvách homosexuálov však zasiahla tých najbezbrannejších – žiakov na školách. Okrem obežníka, ktorý rozposlalo ministerstvo na všetky základné školy, aby ich “vyzvalo k výchove detí k gendrovej rovnosti”, v parlamente socialisti pripravujú ďalší útok.

Rodová ideológia

Článok 31 zákona z dielne ministra školstva Vincenta Peillon zvaný “Znovuzriadenie štátnych škôl” bol socialistami doplnený o znenie, aby v základných školách ”boli zabezpečené podmienky k výchove k rodovej rovnosti”. V predošlom znení sa písalo ešte “o rovnosti mužov a žien”… Článok navrhuje, “aby sa šírila rodová rovnosť a dekonštruovali sexuálne stereotypy a banálne rozlišovanie medzi mužmi a ženami”.


http://www.hlavnespravy.sk/znasilnime-tvoje-deti-francuzsko-v-podruci-vyhrazok-a-novej-ideologie-na-skolach/106037/

 

Odovzdajte deti!

Včera ma znepokojil návrh zákona, ktorý predložili do parlamentu poslanci za SaS. S odôvodnením a proklamovaným úmyslom pomôcť deťom, ktorých životné podmienky a výchova sú nedostačujúce.

Zjednodušene povedané: Povinná škôlka od štyroch rokov.

 Neobviňujem navrhovateľov zo zlého úmyslu a rozumiem aj určitej racionálnosti ich návrhu. A už vôbec s tým nemám nejaký osobný problém. Naša najmladšia chodí do škôlky, hoci štyri roky ešte len bude mať.

Najviac ma znepokojili argumenty iných poslancov, ktorí ma „upokojovali“: „Neboj sa, nebudeš musieť dať svoje dieťa do škôlky. Stačí, keď predložíš potvrdenie, že tvoje dieťa je v poriadku, a môže ostať doma.“ Lebo tu je pes zakopaný.

http://vasecka.blog.sme.sk/c/330270/Odovzdajte-deti.html?utm_source=sme-widget-hp&utm_medium=web&utm_campaign=blog

Třetí světová válka začala. Podle odborníka na mezinárodní vztahy Daniela Solise stojí za syrským krvavým peklem boj o suroviny. Přinášíme video z jeho přednášky.

Třetí světová válka začala. Podle odborníka na mezinárodní vztahy Daniela Solise stojí za syrským krvavým peklem boj o suroviny. Přinášíme video z jeho přednášky.

Popisek: Ks zamlčuje pravdu o Sýrii | Autor: Ondřej Höppner

Autor: Václav Danda

Situace v Sýrii se den za dnem vyhrocuje. Občanská válka rychle přerůstá v mezinárodní konflikt. Zrušení zbrojního embarga ze strany EU jen ukázalo pravý stav věcí. Ruská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Protiletadlový raketový deštník v podobě nejmodernějších střel S – 300.

3. 6. 2013 11:45

Své zájmy mají v Sýrii všichni mocní hráči světa od velmocí až po bankéře a s nimi spojené korporace. Co je tedy cílem rozpoutání syrského pekla? Stojí za tzv. občanskou válkou ve skutečnosti snaha oslabit ruské zájmy na blízkém východě? Je to předehra velkého konfliktu o suroviny?

http://www.protiproud.cz/svet/stat/planeta/284-treti-svetova-valka-zacala-syrie-se-stava-ohniskem-souboje-velmoci-zpusobi-svobodni-zednari-dalsi-svetovy-konflikt-video-z-mimoradne-prednasky-daniela-solise-o-syrskem-konfliktu.htm

Tanzánie: Pronásledování začíná propagandou

Mons. Tarcisius Ngalalekumwta, biskup Iringa a předseda tanzanské biskupské konference, řekl na pohřbu tří obětí útoku na kostel svatého Josefa Dělníka v Aruše, že šlo jen o poslední ze série útoků proti křesťanům. Řekl, že Církev i její představitelé byli zastrašováni publikacemi, časopisy, DVD a CD a v rádiu. Pak následuje vypalování kostelů, útoky a vraždy církevních vůdců.

Biskup zvláště poukázal na brutální proticírkevní propagandu ze strany muslimských extremistů: například 15. ledna na muslimském shromáždění v Dár-es-Salámu zaznělo obvinění, že Tanzánie je řízena křesťanským způsobem: tamtéž bylo požadováno uzavření nunciatury. „Z jejich prohlášení i publikací je zřejmé, že jejich cílem je vykořenit křesťanství,“ řekl biskup. Za zvláště smutné označil to, že vláda je neodsoudí ani nepotrestá.

http://res.claritatis.cz/zpravy/z-domova/-tanzanie-pronasledovani-zacina-propagandou/6381

Bez komentáře: Schwarzenberg jako hlavní řečník Globálního fóra Amerického židovského výboru. Pak poobědval s Brzezinskim

Autor: redakce | Publikováno: 4.6.2013 | Rubrika: U NÁS
První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg vystoupil ve Washingtonu s hlavním projevem na každoročním Globálním foru Amerického židovského výboru (AJC), jedné z nejrespektovanějších a nejvlivnějších amerických židovských organizací.

Ve svém projevu ministr Schwarzenberg zdůraznil, že Česká republika bude nadále pevně stát po boku Izraele v jeho snaze zajistit základní bezpečnost svých obyvatel. Zároveň významné zástupce židovské komunity varoval, že krize mírového procesu a přetrvávající status quo ve vztahu k Palestincům vytváří nové politické hrozby pro Izrael.

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2969-bez-komentare-schwarzenberg-jako-hlavni-recnik-globalniho-fora-americkeho-zidovskeho-vyboru-pak-poobedval-s-brzezinskim.aspx

Občané EU brání právo na vodu

 Publikováno: 3.6.2013 | Rubrika: V BRUSELU
Iniciativa proti privatizaci vody v Evropě (Right 2 Water) zaznamenala neočekávaný úspěch. Úřady v Bruselu se postupně dostávají pod tlak evropských občanů.

Iniciativa proti privatizaci hospodaření s vodou získala další spojence a překonala další překážku v podobě povinné kvóty 7 zemí. Zpočátku petici podepsalo víc jak milion lidí z Evropy, ale jenom v pěti státech dosáhla potřebného počtu podpisů. Nyní byla zdolána další překážka. Iniciativu podpořili občané osmi zemí EU a má celkem 1,3 miliónu podpisů. Evropská komise se jí bude muset zabývat ze zákona o všeobecném evropském referendu. Petici můžete podepsat zde(external link), viz stránky iniciativy Right 2 Water(external link).

CBR Aktuality

Milí priatelia života,

štátny tajomník MZ SR Viliam Čislák organizuje odbornú diskusiu o potratových tabletách (a zároveň o domácich pôrodoch) s cieľom odobrenia návrhu pro-potratových feministiek z Výboru pre rodovú rovnosť, aby štátny tajomník pripravil novú vyhlášku, ktorá by umožnila zavedenie potratových tabletiek. Taká vyhláška by bola protiústavná – v rozpore s potratovým zákonom, čo je vyššia právna norma. Návrh na zasadnutí Rady vlády pre ľudské práva v máji neprešiel, no ministerka zdravotníctva Zvolenská vyjadrila ochotu k zavedeniu novej vyhlášky po tom, čo v spoločnosti prebehne odborná a verejná diskusia.

 

potratová tabletaNa odbornú diskusiu MZ SR pozvalo množstvo feministických a pro-potratových mimovládnych organizácií, pro-life mimovládky nie sú na zozname pozvaných. Napriek tomu sa CBR pokúsi tam dostať.

CBR však spolupracovalo s klubom OĽaNO na príprave návrhu novely zákona o liekoch, ktorá by umožnila zrušenie registrácie nezákonných potratových tabliet. Návrh bol predložený minulý týždeň a v júni tak presunie odbornú diskusiu do parlamentu.

 

Ak Vás zaujíma aktuálna verejná diskusia o potratároch a vraždení novorodencov v USA, prečítajte si môj článok na Postoyi. Téme potratov, antikoncepcie a hlavne vakcín, presadzovaných bilionárom Billom Gatesom, sa venuje dnešný článok na portáli Hlavné správy.

 

Stojte pri CBR v boji proti násiliu umelého potratu a za ochranu života bezbranných.

S úctou,

 

Ing. Jana Tutková, M.A.

riaditeľka

 

 

Manifestácie a zrážky vo Francúzsku

poslal(a): jiwen , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 1 hod. 45 min.     youtube.com Vo Francuzsku sa stupnuje nasilie medzi tradicnymi katolikmi a vladou, ktora je obvinovana z neverectva (protestantizmu, liberalizmu) a nicenia Francuzska. Hovori sa o hrozbe obcianskej vojny. Vlada planuje deportovat z krajiny katolickych knazov z Bratstva sv. Pia X., ktorych obvinuje z radikalizacie mladeze. Katolicki demonstranti utocia i na papeza Bergoglia, ktoreho obvinuju z liberalizmu a herez, a ziadaju jeho demisiu.

http://www.youtube.com/watch?v=TgNKfzmG-FI

Orbán: Maďarsko sme vytiahli z priepasti, do ktorej ju dostali socialisti

Budapešť 30. mája (TASR/HSP/Foto:TASR)

Maďarsko bolo po vláde socialistov v katastrofálnej situácii

Maďarská vláda v uplynulých troch rokoch vytiahla krajinu z priepasti, do ktorej ju dostali socialisti, vyhlásil dnes predseda vlády Viktor Orbán na budapeštianskej konferencii Zaostrené na národný záujem – Maďarský model v meniacej sa Európe.

Maďarský premiér Viktor Orbán

Podľa agentúry MTI Orbán zdôraznil, že v uvedenom období jeho kabinet často dosahoval úspechy, občas však urobil aj chyby. “Vláda mala skvelé, nečakane vynikajúce nápady – boli však aj také, o ktorých vysvitlo, že nie sú až také dobré,” dodal premiér, ktorý maďarské hospodárstvo označil za “jednu z najsľubnejších ekonomík Európy”.

http://www.hlavnespravy.sk/orban-madarsko-sme-vytiahli-z-priepasti-do-ktorej-ju-dostali-socialisti/104202/

Víťazný film z Cannes o lesbickej láske príde aj na Slovensko

Víťazný film z Cannes o lesbickej láske príde aj na Slovensko Film Europe Media Comp.

27.05.2013 12:16 | TV | mk

Život Adele – film ocenený Zlatou palmou na 66. ročníku filmového festivalu v Cannes príde do kín na Slovensku a v Čechách už tento rok. A hneď na to ho bude vysielať na Slovensku aj Film Europe Channel.

http://www.omediach.com/tv/item/1644-vitazny-film-z-cannes-o-lesbickej-laske-pride-aj-na-slovensko

Na demonštrácii proti manželstvám homosexuálov v Paríži zatkli takmer tristo ľudí

Väčšinu osôb zatkli po rozpustení demonštrácie v centre Paríža, kde mali odporcovia manželstiev homosexuálo potýčky s políciou.

PARÍŽ. Francúzska polícia zatkla 293 ľudí za násilné výtržnosti, ktoré v Paríži sprevádzali obrovskú demonštráciu proti manželstvám homosexuálov.

Na protestoch sa zúčastnilo až do 150-tisíc ľudí, uviedla v noci nadnes tlačová agentúra DPA.

Väčšinu osôb zatkli v nedeľu neskoro večer po rozpustení demonštrácie pri Invalidovni v centre francúzskeho hlavného mesta, kde mali odporcovia manželstiev homosexuálov celé hodiny potýčky s políciou.

http://www.sme.sk/c/6814331/na-demonstracii-proti-manzelstvam-homosexualov-v-parizi-zatkli-takmer-tristo-ludi.html

GLÓBUS: Zabíjanie novorodencov otriasa americkou „vierou v potrat“

Autor: Jana Tutková – 28 May, 2013 – 23:23

Štyridsať rokov je údajne čas, kým sa nejaký ideologicko-zločinecký režim vyčerpá.

2205

Zastavenie barbarského zabíjania nenarodených podľa mňa musí prísť najskôr z USA, kde sa to práve pred 40 rokmi zlegalizovalo. No a ľady sa konečne pohýňajú. Napriek tomu, že najbohatší a najmocnejší tohto sveta podporujú umelé potraty, pravda začína otvárať oči masám, hoci ju mainstreamové média zakrývajú. Ako v takej situácii reagovať, ak by išlo o zločiny nacizmu?

http://www.postoy.sk/zabijanie_novorodencov_otriasa_vierou_v_potrat

Myslíte si, že znáte Schwarzenberga? Tak jej neznáte. Přečtěte si šokující pravdu o něm

28. Květen 2013 | 09:01 Článek dne, Názory a komentáře bez komentáře

Karel Černý

 

Velká, tzv. seriózní, média před prezidentskými volbami začala připomínat Rudé Právo a další noviny z doby normalizace. Byla plná oslavných článků, ve kterých je hlavní hrdina, pan Schwarzenberg, vykreslován jako jediný možný zachránce jinak k morální záhubě odsouzeného českého, moravského a slezského lidu. Na jeho podporu se vytvořila i silná kulturní fronta (prosím neplést s Národní frontou). Jenže pan Schwarzenberg, ala „kníže“, má i své temnější stránky, o kterých se v těchto médiích buď nedočtete, anebo jsou podány více než mlhavě.

Sýrski povstalci sú oslabení a chýba im jednotnosť. Rada OSN “podkopáva nohy” mierovej konferencii

Istanbul/Damask 30. mája (TASR/RT/HSP/Foto:rt.com)

Povstanie je oslabené a chýba mu legitímnosť. Členovia opozičnej koalície sa ešte nedohodli, kto ich na konferencii bude zastupovať

Sýrska opozičná koalícia oznámila, že sa na plánovanej mierovej konferencii v Ženeve zúčastní len za predpokladu, že bude garantovaná medzinárodná dohoda o odstúpení sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Vzorný soudruh Halík: Připravoval kádry na ministerstvu

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 30.5.2013 | Rubrika: U NÁS

Halík své tehdejší působiště v curriculum vitae nazývá „Institutem Ministerstva průmyslu“. Skutečný název by se mu nejspíše do životopisu tolik nehodil: „Institut pro výchovu vedoucích pracovníků Ministerstva průmyslu ČSR“.

Jak Prvnizpravy.cz informovaly v pátek, obrátil se akademický pracovník Daniel Solis na rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla ve věci intrikaření teologa Tomáše Halíka.

Kardinál Schönborn: Neexistuje právo na dítě

Vídeň. Neexistuje právo na dítě, nýbrž práva dětí, která je nutno ctít, zdůraznil při včerejší slavnosti Těla a Krve Páně kard. Christoph Schönborn. Navzdory deštivému počasí se tradičního procesí Božího Těla v centru rakouského hlavního města účastnily tisíce věřících.

Vídeňský arcibiskup ve svém kázání na Michalském náměstí připomněl postavu chlapce, z jehož daru pěti chlebů a dvou ryb se odvíjí událost rozmnožení chlebů. Možná, že tento hoch prožil leccos těžkého, jistě musel tvrdě pracovat, podotkl rakouský kardinál. Ježíš v tomto rozhodujícím okamžiku staví do středu dítě. Nepojímá je jako “nehotovou bytost”, nýbrž poukazem na jeho dětskou důstojnost zcela mění pohled celého světa. Tato křesťanská vize dítětě je dnes ovšem stále více potlačována. Vyklízíme jednu pozici za druhou a ustupujeme mainstreamu a jeho zákonodárství, pokračoval vídeňský arcibiskup.

Církev je prezentována jako protestní instituce – v Rakousku v poslední době vystoupila odmítavě proti modifikaci zákona o adopcích, který by od 1. července tohoto roku měl umožnit osvojení dětí také párům téhož pohlaví. Touhou církve je však zejména přitakat životu a upozornit na jeho krásu, řekl kard. Schönborn ve své včerejší homilii a dodal: Neobracím se jako mravokárce k nemravnému, nýbrž jako hříšník ke hříšníkovi, člověk k člověku, v přesvědčení, že lze nalézt cestu společného lidství.
http://spravy.vyveska.sk/p/4002569065/radio-vaticana-kardinal-schonborn-neexistuje-pravo-na-dite?sc_source=http%3A%2F%2Fwww.hlavnespravy.sk%2Fcategory%2Fsvetonazor%2F

V Turecku byli zadrženi extremisté, vezoucí do Sýrie sarin

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 1.6.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Příslušníci tureckých protiteroristických služeb zadrželi 12 předpokládaných členů extremistické organizace Fronta al-Nusrá.

K zadržení došlo na jihu Turecka. Vyšetřovatelé předpokládají, že ozbrojenci mířili do Sýrie, kde jejich skupinu čekal boj proti vojskům prezidenta Bašára Asada.

Turecká média oznámila, že během prohledávání byla u zadržených nalezena dvoukilogramová tlaková láhev nervovým paralyzujícím plynem sarinem. Turecké úřady tuto informaci nepotvrdily.

http://czech.ruvr.ru

Francúzska moslimka zažalovala svoju krajinu za zákon zakazujúci nosenie burky

Brusel/Štrasburg 31. mája (TASR/HSP/Foto:TASR)

Moslimka vo svojom zdôvodnení uvádza, že nosenie burky je v súlade s jej vierou, kultúrou a osobným presvedčením

Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) rozhodol, že výnimočne zverí svojej najvyššej inštancii, Veľkej komore, prípad mladej moslimky z Francúzska, ktorá protestuje proti zákonu zakazujúcemu nosiť na verejnosti odev úplne zahaľujúci telo, známy pod názvom burka, napísala dnes francúzska a belgická tlač.

http://www.hlavnespravy.sk/francuzska-moslimka-zazalovala-svoju-krajinu-za-zakon-zakazujuci-nosenie-burky/104615/

Vandali počmárali jeruzalemskú Baziliku Nanebovzatia Panny Márie

 Jeruzalem 31. mája (TASR/HSP/Foto:en.wikipedia.org)

Vandali na baziliku načmárali hanlivé protikresťanské nápisy

Ilustračné foto

Izraelská polícia začala dnes pátrať po vandaloch, ktorí počmárali Baziliku Nanebovzatia Panny Márie – jeden z najznámejších kostolov v Jeruzaleme.

Policajný hovorca uviedol, že stopy vandalizmu našli v skorých ranných hodinách. Kostol je postavený na mieste, kde podľa mnohých kresťanov zomrela Panna Mária, uviedla tlačová agentúra AP.

Rosenfeld povedal, že okrem hanlivých protikresťanských nápisov boli na vonkajšej stene kostola načmárané slová “price tag” (cenovka).

Toto označenie zvyčajne používa časť židovských extrémistov, ktorí tak protestujú proti – podľa ich názoru – propalestínskej izraelskej vládnej politike a odplácajú sa za útoky Palestínčanov.

Mešity, kostoly, umiernené izraelské skupiny a dokonca aj izraelské vojenské základne dostali v posledných rokoch toto označenie, ktorým vandali poznačili objekty.

http://www.hlavnespravy.sk/izrael-vandali-pocmarali-jeruzalemsku-baziliku-nanebovzatia-panny-marie/104589/

USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2184-usa-schvalily-polykaci-pilulky-s-mikrocipem-rfid