Monitoring: Nový gendernátlak zo Západu, a i.

239

Prezidentka Harvardu čiernu omšu nezakázala, iniciátori ju zrušili
P:3, 13. 05. 2014 09:37, ZAH

Cambridge 13. mája (TK KBS) Prezidentka Harvardskej univerzity Drew Faustová sa vyjadrila, že nebude brániť aktivite študentov, ktorí sa rozhodli na pôde univerzity obnoviť slávenie tzv. čiernej omše. Rozhodla sa však zúčasniť na Eucharistickej adorácii, ktorú pripravili na katolícki veriaci miestnej farnosti na odprosenie za svätokrádežný rituál.

Prezidentka Faustová povedala, že svojím rozhodnutím chce vyjadriť rešpekt voči katolíckej viere. “Energické a otvorené diskusie a debaty sú nevyhnutné pre získavanie poznania,” dodala Faustová v stanovisku, ktoré zverejnila v pondelok 12. mája. Aj keď s prípravou satanského rituálu na pôde univerzity podľa vlastných slov nesúhlasí, v duchu princípu slobody prejavu sa rozhodla proti podujatiu nezasiahnuť.

Po mnohých protestoch zo strany katolíckeho spoločenstva však slávenie satanského rituálu v Cambridgi sami organizátori na poslednú chvíľu zrušili: hovorca tzv. Satanského chrámu v pondelok večer vyhlásil, že podujatie “sa odkladá na neurčito”.

 Britský Nejvyšší soud: Třináctileté děvče má právo rozhodnout o interrupci samo

11. Květen 2014 | 10:18 Černá kronikaStalo se

LONDÝN | Nejvyšší soud ve Spojeném království rozhodl, že třináctiletá dívka má právo rozhodnout, zda chce ukončit své vlastní těhotenství interrupcí. Dal tak do rukou nedospělé dívčiny právo zavraždit lidský život. O skandálním rozhodnutí soudu informoval v pátek australský zpravodajský server news.com.au. Třináctileté děvče vůbec nevědělo, že je těhotné. Jejího těhotenství se všimla její babička, která rodinu navštívila a rodiče na tento fakt upozornila. Sama babička odvedla dívku ke gynekologovi, který těhotenství potvrdil.

Plagát: Viedenčania sa bránia – bojkot Billy, ÖMV, Campari atď.

Masívne protesty proti spornému plagátu s „transgender“ modelkou a proti perverzným fotomontážam Srdca Ježišovho

 Viedeň, 14.5.2014 (kath.net) 017 010 – Proti spornému projektu a plagátu „Life-Ball“ s „transgender“ modelkou Carmen Carrerovou sa začali vo Viedni masívne protesty. Na Rakúsku radu pre reklamu došlo už vyše 100 sťažností a protestov. Vo Viedni sa okrem toho občania bránia sami a plagáty premaľúvajú.

Do centra pozornosti sa teraz dostávajú aj sponzori sporného plagátu. Zdvihla sa vlna protestov proti koncernu BILLA/REWE, pretože ten plagát podporuje. Hovorca koncernu BILLA/REWE v stredu pre kath.net vysvetlil, že skupina REWE v rámci akcie „LifeBall“ podporuje projekt na zredukovanie prenosu HIV z matky na dieťa na Ukrajine. Na otázku o spornom plagáte poukázal na „umeleckú slobodu“ jednotlivca. Doslova hovorca vyhlásil:
„V interpretácii autora plagátu Dávida LaChapelle nestojí v nijakom prípade v popredí sexualita, ako znie kritika, ale touto výrazovou formou umenia sa sprostredkuje, že láska a krása nepozná nijaké hranice pohlaví. Ide o identitu a jedinečnosť každého človeka nezávisle od pohlavia, výzoru a iných vonkajších znakov. Nikto nemá byť vtláčaný do vopred pripravených šablón alebo mať strach rozvíjať sa mimo stuhnutých obrazov úloh ľudí.“

Faktom je, že BILLA sa od plagátu a od projektu „Life-Ball“ dištancovať nechce. Avšak kresťania najrôznejších denominácii BILLE už jasne oznámili, že v budúcnosti budú nakupovať v iných supermarketoch.

Ani letecká spoločnosť Austrian/Lufthansa sa nechce od plagátu dištancovať. Hovorkyňa cez kath.net odkázala: „´Life Ball´ je jeden z projektov, u ktorých podčiarkujeme svoju angažovanosť. Podporujeme „Life Ball“ vo Viedni už roky a tým aj posolstvo tolerancie, ktoré nám veľmi leží na srdci. Za reklamnú koncepciu je zodpovedný projekt „Life Ball“ a Austrian Airlines na to nemá vplyv.“ 
Protesty ľudia podali aj u iných firiem ako Audi, Illy, Kronenzeitung, Campari, Austrian, ÖMV či Wiener Städtische. Okrem toho na internete uverejnili na rôznych stránkach facebooku zasa podporovateľov „Pro-Life-Ball“. Zoznam firiem za život možno nájsť aj na kathTube. Kath.net bude o tom ďalej informovať.
 REKOS kritizuje „divadlo s Wurstovou“
 Kritiku „Life-Ball“ vyslovil  v stredu aj Ewald Stadler, kandidát na europoslanca za REKOS (reformní konzervatívci). „Divadlo s Wurstovou dosiahlo nový bohorúhavý efekt,“ kritizuje Ewald Stadler najnovšie divé výrastky šialenstva okolo Conchity Wurstovej.
 Perverzné fotomontáže Srdca Ježišovho
Tolerancia sa vyhlasuje za jednosmernú ulicu, „pre náboženské cítenie kresťanov tu niet nijakej tolerancie,“ reaguje Stadler na perverzné fotomontáže prezentácie Srdca Ježišovho v médiách, ako aj zvrátenosti gender-ideologického plagátu „Life-Ball“. Je poľutovaniahodné, že na divadle s Wurstovou spolupracuje celé zastúpenie našich politických strán od Slobodnej strany cez Ľudovú stranu až po prezidenta Dr. Fischera a spolok uctievačov Conchity. „Požiadavka znie: Koniec s divadlom s Wurstovou“, uzavrel mandatár REKOSu Stadler.
Od cirkevných predstaviteľov zatiaľ neprišlo k spornému plagátu nijaké stanovisko. -zg-

Těhotná žena odsouzena k smrti za konverzi ke křesťanství

 

Ilustrační foto

Chartúm – Súdánský soud dnes vynesl trest smrti nad těhotnou ženou, která prý konvertovala ke křesťanství. Podle agentury AFP ale bude trest vykonán až za dva roky, až sedmadvacetiletá Meriam Ishagová porodí. Žena jakoukoli vinu odmítá.

„Dali jsme vám tři dny na rozmyšlenou, ale vy trváte na tom, že se k islámu nevrátíte. Odsuzuji vás proto k trestu smrti oběšením,“ řekl soudce. Ženu zároveň nařídil zbičovat sta ranami za údajné smilstvo. Manželství s křesťanem totiž soud neuznal za platné.

Ishagová prohlásila, že byla svou matkou vychována jako ortodoxní křesťanka, protože její muslimský otec s nimi údajně nežil. Zatčena byla již v srpnu 2013 za smilstvo, letos v únoru připojil soud obvinění z odpadlictví od víry.

Rozsudek vyvolal vlnu kritiky ze strany velvyslanectví západních zemí i humanitárních organizací. „Amnesty International věří, že Meriam je vězněm svědomí, odsouzená pouze na základě svého náboženského vyznání, a musí být okamžitě a bezpodmínečně propuštěna,“ řekl zástupce organizace pro Súdán Manár Idris.

Po odtržení Jižního Súdánu v roce 2011 vyznává v zemi více než 95 procent obyvatel islám. Súdán se řídí tradičním islámským právem šaría.

Autor: ČTK

Ukrajina: Pax Christi proti bruselskej „ceste konfrontácie“

 Innsbruck, 13.5.2014 (KAP) 017 008 – Európa môže iba stratiť, ak pri prebiehajúcom ukrajinsko-ruskom konflikte nastúpi cestu politicko-vojenskej a hospodárskej konfrontácie. Upozornilo na to katolícke hnutie pokoja „Pax Christi Österreich“ vo vyhlásení v utorok.

Proti „separatistickým provokáciám“ na východnej Ukrajine – nech už vychádzajú od kohokoľvek – nemožno bojovať vojenským zásahom. Tak zvané „antiteroristické nasadenie“ sa „Pax Christi“ javí ako „vedomá eskalácia“ konfliktu. A dočasnú vládu v Kyjeve tvrdo kritizuje: Separatistické tendencie na východnej Ukrajine odôvodňovať miešaním sa Ruska do vnútorných záležitostí iba odvádza od politických chýb v oblasti národného zmierenia. Už len hrozba zrušenia ruštiny ako úradného jazyka krátko po zmene vlády, alebo vytvorenie kabinetu bez rusky hovoriaceho ministra vyvolali trvalú nedôveru voči novým mocnárom. „Tu pomôže iba národný dialóg!“, apeluje „Pax Christi“. Ľuďom na východe krajiny treba priznať rovnoprávnosť a úplnú účasť na jednotnom ukrajinskom štáte.

„Či budú voľby prezidenta 25. mája môcť prebiehať s férovými podmienkami pre všetky regióny, je pochybné,“ uvádza sa ďalej vo vyhlásení. „Slobodné demokratické voľby sa sotva dajú zorganizovať v takom krátkom čase, keď pritom v niektorých regiónoch ešte vládne mimoriadny stav. Okrem toho sú kompetencie budúceho prezidenta nejasné, keďže Ukrajina stojí pred obsiahlou reformou ústavy, do ktorej treba nevyhnutne zakotviť práva menšín.“

Nová kritika Západu

„Pax Christi“ znovu vyslovilo aj kritiku západných štátov. Jednostranná podpora vlády v Kyjeve so súčasnými sankciami voči Rusku sú všetko iné ako nápomocné tejto situácii. Špeciálne EÚ by mala oveľa viac vystupovať ako sprostredkovateľ.

„Európa sa má vo svojich vzťahoch k Rusku vo všeobecnosti ako aj z hľadiska riešenia ukrajinskej krízy zamerať zvlášť na diplomaciu, politický dialóg a ďalší rozvoj ekonomickej spolupráce.“

Pripojenie Ukrajiny k EÚ v súčasnom období považuje „Pax Christi“ za sotva realizovateľné. To by prehĺbilo rozkol na Ukrajine, a vážne zasiahlo mnohé štáty EÚ, ktoré ešte stále trpia následkami finančnej krízy. Ukrajina by mala mať svoju budúcnosť ako krajina bez účasti v nejakom bloku, príp. ako neutrálna krajina v strede Európy, odporúča „Pax Christi“. –zg-

 Caritas: Rozvod nemá byť dôvod výpovede v cirkevných zariadeniach

 Münster, 13.5.2014 (kath.net/KNA) 017 006 – Katolícka cirkev sa má podľa nemeckého „Caritasu“ vzdať pracovno-právnych konzekvencií, ak pracovníci jej zariadení sa po rozvode znovu zosobášia, alebo žijú v homosexuálnom partnerstve. „Výpoveď pre porušenie záväzku lojality by už v týchto prípadoch existovať nemala,“ ako vyhlásil viceprezident Nemeckého zväzu charity, Heinz-Josef Kessmann, v pondelok pre katolícku spravodajskú agentúru KNA v Münsteri. Biskupov vyzval k „odvážnemu rozhodnutiu“!

U katolíckych pracovníkov v katolíckych zariadeniach katolícky pracovný poriadok predpokladá zvláštne záväzky lojality. Platia nielen pre farárov a pastoračných pracovníkov, ale aj pre pracovníkov v katolíckych klinikách, materských škôlkach a domovoch starostlivosti.

 «V tejto oblasti máme veľkú potrebu konania», vyhlásil Kessmann. «Nezodpovedá princípu základného poriadku, že v každom prípade a pre každý druh služby nový sobáš po rozvode nevyhnutne vedie k okamžitému prepusteniu», zdôraznil vedúci Pracovno-právnej komisie a riaditeľ Zväzu Caritasu“ v Münsterskej diecéze. „Od upratovačky nemožno očakávať rovnakú lojalitu ako od diecézneho riaditeľa charity. Stupeň identifikácie sa mení podľa zverenej úlohy aj v oblasti štýlu súkromného života. Cirkev sa musí hýbať, ak v zaobchádzaní so svojimi spolupracovníkmi nechce stratiť na vierohodnosti,“  zdôraznil Kessmann. –zg-
‚Želáme si mať biskupov na pochode za život!‘

Bonn, 13.5.2014 (kath.net) 017 005 – „Konferencia biskupov Nemecka (KBN) mala už vždy problémy jasne sa prihlásiť k ochrane života a okrem ‚vyvážených‘ vyhlásení, ktoré takmer nikto neberie na vedomie, podnikla iba málo.“ Konštatoval to Michael Schneider-Flagmeyer, člen Fóra nemeckých katolíkov, minulý týždeň v blogu. Podnetom k jeho príspevku bol zákaz zbierky pre ekumenickú organizáciu na ochranu života „1000plus“ v troch diecézach. Označil ako „svedectvo úbohosti“, že na oficiálnej internetovej stránke KBN pod heslom „ochrana života“ vyhľadáme iba tri veci a to za obdobie 10 rokov.  „Pri praktickej ochrane života by bolo veľmi želateľné, aby aj u nás biskupi, tak ako ich spolubratia v USA, kráčali na pochode za život vpredu s krížom v ruke. Bolo by pekné, keby bol pritom aj nový arcibiskup Freiburgu  s biskupmi Augsburgu a Speyeru“.

Gender je démonický plán
 Schneider-Flagmeyer zdôrazňuje: „To by bolo mocné znamenie pre Boha, ktorý sa v Ježišovi Kristovi stal človekom. Kto sa tak, ako nemeckí biskupi, neustále odvoláva na pápeža Františka, ten by ho mal naozaj počúvať a vo veci ochrany života ho nasledovať nielen slovami, ale tak ako americkí biskupi, jednoznačnými činmi. Kto chce nášho pápeža skutočne nasledovať, mal by vziať aj na vedomie, že pri stretnutí s rakúskymi biskupmi označil „gender“ ako démonický. To by malo všetkým našim biskupom a vedúcim funkcionárom „Caritasu“ a „Sociálnej službe katolíckych žien“ stále znieť ušiach.“
 Schneider-Flagmeyer súčasne zdôraznil, že niektorých biskupov v tejto krajine treba z tejto kritiky vyňať: „To je na prvom mieste biskup Algermissen z Fuldy, ktorý sa od začiatku svojho úradu neúnavne a intenzívne zasadzuje za ochranu života od počatia po prirodzenú smrť.“ –zg-