Aktualizované – Monitoring: Hrozba islamizácie Európy je reálna a desivá, Gloria TV – správy, Svedectvo rodiny, Kam vedie „tolerancia“, KINO: Bitka o Sevastopol

400

Skôr ako príliv cudzincov začne omývať aj naše brehy 

Podľa svetovej rozvojovej organizácie Oxfam sa majetková nerovnosť na našej planéte zvýšila už natoľko, že v roku 2016 bude jedno percento ľudí vlastniť väčší majetok ako zvyšných deväťdesiatdeväť percent, pričom aj vo vnútri týchto skupín sú priepastné rozdiely.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
 

Pritom jedna miliarda ľudí musí žiť a vychovávať svoje deti z menšieho  príjmu ako euro na deň. To je až neskutočná predstava. Aj tu treba hľadať príčiny terorizmu.  Novodobý terorizmus má  dlhú históriu a dnes už aj milióny mŕtvych ‒ obete náloží, samovražedných detonácií, streľby, bombardovania, chemických útokov, masových popráv  od Afrického rohu,  cez neutíchajúcu občiansku vojnu v Sýrii s miliónmi úbohých utečencov, rozmlátený Irak, Afganistan s tridsať rokov trvajúcou vojnou… Mala  niekoľko kapitol, podôb i motívov, dvoch odlišných „záchrancov“ krajiny, raz Rusov  s obrovskou armádou Sovietskeho zväzu, druhý raz USA a NATO, ale iba jedného víťaza – utrpenie.

;

Irak ako nálož

Veľkým impulzom akcelerácie islamského terorizmu bola okupácia Iraku.  Hlboko zasiahla do vnútra islamského sveta aj tým, že narušila  krehké vzťahy sunnitov a šiítov, zničila moslimské svätyne, destabilizovala celý región a znásobila počet mudžahedínov. Agresia v Iraku, navyše na vymyslenom dôvode o utajenej výrobe a skladoch zbraní hromadného ničenia, je verným obrazom  toho, čo spôsobuje bigotné vyznávanie božstiev sily a petroleja. Po rokoch bojov sa ukázalo, že v Afganistane aj v Iraku vojská NATO musia zostať. Miestni politici a vlastná armáda situáciu nezvládnu. Pre Afgancov i pre Iračanov to však budú  len cudzie vojská. A cudzie vojská sa vždy pociťujú ako okupanti. Odpor voči nim nebude mať konca.

Hrozné je poznanie, že za veľké krvavé nepokoje,  za ich vzbĺknutie,  rozdúchanie a akceleráciu môžu práve mocnosti ‒ a menovite veľmoc číslo jeden. Bola v pozadí udalostí, ktoré svetová tlač nazvala Arabská jar.  Svet ju cítil  vo všetkom, čo sa dialo v Egypte.  Očividnejšie v Líbyi.  Kaddáfí sa po rokoch umiernil,  zdalo sa, že dokonca prestal prikrmovať  terorizmus, dokázal upokojiť vnútropolitickú hladinu  a mať pozitívny vplyv  na susedov. Ľudia si tu žili relatívne slušne, mali zadarmo školstvo, zdravotné a sociálne služby, lacné nájomné, ceny benzínu a energií boli symbolické a pre verejnú správu, zdravotnícke,  sociálne a záchranné služby boli dokonca zadarmo, kmene a náboženské skupiny nemali možnosť vyvolávať strety, z obrovských ziskov, ktoré tá lepkavá mastná tekutina štátu prinášala, mohli si politickí pohlavári žiť ako v raji a bežní občania vysoko nad priemerom  Afriky. Stačila iskra – a explózia bola na svete. Dnes je z Líbye rozvrátená krajina, v ktorej panuje smrť, zákon krvavej odplaty a neuveriteľný chaos.  Nijaké poučenie.   Vídame  to v priamom prenose.

http://www.hlavnespravy.sk/hrozba-islamizacie-europy-je-realna-a-desiva/699360

Zjavenie Panny Márie v Egypte

PROČ se všichni uprchlíci tak hrnou do Německa:

Tady v Německu první věc, co dělají Arabové, je zakládání místní islámských obcí ihned poté, co jsou ubytováni. Tyto obce zakládají vybraní uprchlíci, studovaní a vzdělaní, kteří řídí potom modlitebny a místní chování arabských ghet. Nikdo si nedovolí jít proti těmto obcím, mají podporu státu a během dvou až tří let dostávají své zástupce v místním zastupitelstvu.

Tvrzení, že Arabové jdou do Německa především za penězi, co dostanou od Německa, není pravdou. Mnohem více peněz dostávají imigranti v Norsku a ve Švédsku. Tady v Německu má uprchlík týdně nárok na 150 EUR, dítě do 10 let na 50 EUR, do 18 let na 75EUr Ve Švédsku je to 300 EUR na dospělého na týden, 250 EUR na dítě bez ohledu na věk.

Ve Francii má uprchlík nárok na 230 EUR týdně, dítě 150 EUR týdně. Švédsko i Francie navíc vyplácí příspěvky na bydlení
(od 150 do 250 EUR měsíčně). Německo příspěvky vyplácí jen rodinám s dětmi, a to pouze po dobu 1 roku. Jak vidíte, Německo není nijak velký kauf po finanční stránce pro uprchlíky. Německo však nabízí něco, co jiné země nemají.
Finanční podporu náboženským obcím etnických menšin.

V Německu mají náboženské obce (minimálně 50 osob) právo na státní příspěvek, který v základu činí 150,000 EUR ročně, ovšem na základě vlastní aktivity a počtu členů mohou na základě dotačních titulů získat automaticky nárok na čerpání dalších 400,000 EUR ročně. Pokud obec a počet členů přesáhne 1,000 osob, stává se obec příspěvkovou organizací státu a má právo na 2.5 milionu EUR ročně na svůj provoz. Islámské obce poté tyto peníze rozdělují jako charita mezi své členy a rodiny, čímž si je zavazují. Je to nebezpečná metodika, kterou úplně stejně dělá v Libanonu Hizballáh, který peníze od Libanonské vlády přerozděluje mezi své členy, obvykle nejchudší lidi, provozuje z nich nemocnice a soukromé náboženské školy. Stejně tak tady v Německu velké islámské obce provozují školy a nemocnice, dotují chudé islámské rodiny (což jsou prakticky všechny), ale jejich děti musí chodit na modlitby a tím si obec tyto děti zavazuje a vychovává je podle islámského učení.

To nebezpečí je v tom, že zdejší islámské obce neříkají, že to jsou peníze z německého státního rozpočtu, ale že to jsou peníze obce a ty peníze chudým muslimům rozdávají jménem Proroka Mohameda. Děti když potom vyrostou, vděčí za všechno (za jídlo, lékařskou péči i vzdělání) islámské obci a Prorokovi. A ty děti jsou potom připraveny vykonat cokoliv ve prospěch obce nebo Proroka. To je důvod, proč islamisté chtějí do Německa. Nejenom, že dostanou peníze od státu, ale mnohem více peněz dostanou od svých imámů, od islámských obcí. Mnoho lidí se vyjadřuje v Česku k Islámu a Německu, ale neznají tyto souvislosti a důvody. Pokud by Německo ukončilo podporu náboženských obcí menšin, tolik migrantů by se rozhodně do Německa netlačilo.

http://www.hlavnespravy.sk/

Allahu akbar proti Rusom akosi nezaberá….

Gloria TV – správy 23. októbra 2015

Gloria TV – správy 22. októbra 2015

Rodina v Božom náručí

Pán vzplanul hnevom proti svojmu ľudu, až sa mu sprotivilo jeho dedičstvo; a vydal ich do rúk pohanov; vládli nad nimi tí, čo ich nenávideli. (Kniha žalmov,106 40)

Milí priatelia, takto to bude vyzerať možno aj u nás, ak sa nevzoprieme. Niekde kresťanom režú hlavy, niekde sa im vysmievajú, niekde kazia deti už od kolísky, a všeobecne hlásajú „toleranciu“ a „antidiskrimináciu“. A niekde takto prídu „na drzovku“ a budú sa nám vysmievať v našich vlastných chrámoch. Prečo, Pretože my nie sme schopní sa brániť. Sme proste rozhádaní, každý si myslí o situácii niečo iné, sme nie rozdelení, ale rozbití, a tak aj dopadneme. V Argentíne prostitútky vyvádzali a pľuli na katolíkov, ktorí bránili svoj kostol „len“ modlitbami. Tu zase vpadli do kostola a hlásali tam svoje pohanské „náboženstvo“ drzí krišnovci.

Môžeme jasne vidieť, že naši nepriatelia vytušili, že sa stávame paralyzovanými. Zamyslime sa nad všetkým! Ak sa nestaneme „radikálnymi“ – čo nám vytýkajú, ak nebudeme „fundamentalisti“, čím sa nám vysmievajú, ak proste nebudeme brániť Božie veci svojou vlastnou hruďou a životom, potom dopadneme ako „kresťania“ v nasledujúcom videu:

Chvíľa pre pesničku: Môj čas

KINO: Bitka o Sevastopol

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Milí naši návštevníci!

peniaze-euro-zobrak-bezdomovec-minceAk chcete, môžete nás podporiť!  Tým, ktorí tak už urobili, vyslovujeme svoju vďaku. Stále však máme príliš veľký finančný deficit.

Kým ešte nám “dovolia”  fungovať,
máte ešte možnosť poskytnúť  pomoc pre náš ( a veríme že aj váš)magnificat.sk!  

Možno tak urobiť prevodom ľubovoľnej čiastky  na náš účet

ZUNO 1129555503/8410.  ĎAKUJEME!
Podporiť nás možno aj poslaním zloženky na adresu  Magnificat Slovakia, Belinského ul. č. 24, 851 01 Bratislava, do správy pre prijímateľa je potrebné uviesť  magnificat.sk