Aktualizované! Medžugorie: Socha Gospy začala vyžarovať zvláštne svetlo.

797

Za niekoľko minút sa táto správa rozšírila po celej Svätyni Kráľovnej Pokoja a pred Vickiným domom zhromaždilo niekoľko tisíc veriacich!

„Gospina  socha (na obr.), ktorá má 40 rokov, začala vyžarovať svetlo v starom rodinnom dome vizionárky Vicky Ivankovičovej – Mijatovičovej. Socha vyžarovala svetlo, žiarou zaliala celú miestnosť.

Nie je možné Gospa2vyfotografovať ju, to jest, keď sa vyfotografuje, nič nevidno.

Niekoľko profesionálnych fotografov ju vyfotografovalo najlepšími možnými fotoaparátmi, ale nepodarilo sa im vyfotografovať to svetlo. Na fotografii vidno iba sochu.

Tisícky ľudí sa o tom dozvedeli za niekoľko minút a začali prichádzať. A aj teraz je rovnaká situácia. Jedným slovom, zázrak, kamenná socha, ktorá má 40 rokov, začala vyžarovať svetlo.“

vyhlásil pre  HERCEGOVINA.info  Mateo Ivankovič

 

http://hercegovina.info/vijesti/hercegovina/medjugorje/cudo-u-medjugorju-zasvijetlio-gospin-kip#news_view

Zázrak v Medžugorí – socha Gospy žiari zvláštnym svetlom

V Medžugorí, v pondelok večer, asi v 22 hodín večer v rodinnom dome Vicky Ivankovičovej – Mijatovičovej  zrazu začala svietiť 40-ročná socha Panny Márie.

„Je to jednoduchá socha zo sádry, ale naozaj podivné svetlo, ako by fluorescenčné“, opisuje novinár  z Medžugorie info.com.

Táto správa sa rozšírila behom niekoľkých minút po celom Medžugorí. Na miesto začalo prúdiť množstvo veriacich.

Vicka„Priateľ mi povedal, čo sa deje a ja som sa išiel pozrieť. Bolo asi 22 hodín. Socha Panny Márie svietila, ale pri pokuse fotiť,  nie je toto svetlo vidno. Dnes tu je okolo tisíc prítomných“ , „uviedol minulý týždeň pre Dnevnik.hr Mateo Ivanković z Medžugoria.

Oslovil nás Martin Oršulić ktorý tiež nám poslal fotografiu Gospinej sochy.

„Snažil som sa to v tme, ale nemôžem robiť, iba vaše oči uzrieť svetlo sveta … niečo zvláštne. Sedel som s kamarátmi, keď som počul o zázraku Medžugorí, a rozhodli sme sa ísť pozrieť.

V našej spoločnosti bola jedna dievčina, moslimka, povedala, že pôjde aj ona. Vzali sme si ju, a keď sme sa blížili k soche,  pritisla sa ku mne.  Dotkol som sa  sochy a videl na vlastné oči  to svetlo. Je  to zázrak, zvláštny pocit. Keď sme odchádzali v aute, sme sa spýtali dievčaťa, či niečo cítila, povedala, že je stŕpli nohy , a zrazu sa začala modliť,“ opisuje Martin.

Stovky pútnikov za hodinu

Tiež sme hovorili so susedmi a veriacimi, ktorí minulú noc stáli vo fronte, aby videli nový zázrak v Medžugorí.

„V skutočnosti, je to ďalší z radu zázrakov, ktoré sa dejú tu v Bijakovići a v Medžugorí. Miestnosť, v ktorej je svietiaca socha  v izbe, v ktorej vizionárka Vicka mala zjavenie,  je otvorená po celý deň pre skupinu pútnikov, ktorí ju chcú navštíviť. Okolo 21 hod skupina tam bola skupina talianskych pútnikov a začula výkriky rodiny, ktorá uvidela tento  zázrak. „ – povedal sused Vicky Ivankovičovej. A dodal, že socha je v izbe domu asi 30 rokov.

„Je to niečo čo ja  vysvetliť neviem, čo sa nedá opísať, naozaj.  Nemám slov, len cítim teplo okolo srdca, niečo naozaj neopísateľné. To sa musí zažiť“ –  povedal jeden z prítomných.

Ľudia by sa mali vrátiť k dôvere v Boha

„Najprv som sa cítil divne, pretože je to naozaj nezvyčajné,  Tieto veci nemožno vidieť každý deň. Mám husiu kožu a nemohol som sa k soche   priblížiť. Je to nezabudnuteľný zážitok, naozaj. To by mal sem každý  prísť,, samozrejme, ak to potrvá, „ povedal jeden z mladších respondentov.

Na otázku, čo si myslí, mladý muž odpovedal skromne. „No, najprv ďakujem Panne Márii, že sa o nás všetkých stará  a hlavne som sa modlil za svoju rodinu, priateľov a známych. Považujem to za ďalší dôkaz, že by sa ľudia mali vrátiť k dôvere v Boha a tiež začať veriť  v Medžugorie – dodal.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/cudo-u-medzugorju-poceo-svijetliti-gospin-kip-okuplja-se-tisuce-vjernika—304242.html

P.S.  Fotka je stiahnutá z talianskeho facebooku.