Krížová cesta do Kijeva

1133

* Odpoveď hodná Cirkvi, ktorá stojí za svojimi ovečkami
* Toto určite Brusel, USA ani NATO nečakali
* Ukrajina  – bojisko duchov?
* Prečo sa Panna Mária na Zakarpatsku zjavila ako Matka Jednoty
* Modlitby versus násilie
* Príklad aj pre nás

Repríza: Krv kríža a Ukrajiny

Repríza: Ako sa to začalo

Ukrajina – masky revolúcie

 

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>
Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu

Komentár informačného a tlačového odboru  Ministerstva zahraničných vecí Ruska v súvislosti s tragickou smrťou Pavla Šeremeta(na obr.) na Ukrajine

pavel-seremet-300x169Sme šokovaní cynickou vraždou ruského občana Pavla Šeremeta v centre Kyjeva. V Rusku bol uznávaný a rešpektovaný ako novinár a vynikajúci profesionál.

Pavel Šeremet bol mužom princípu, ktorý sa často kritický staval voči úradom. Svoju občiansku pozíciu jasne vyjadroval v prejavoch a publikáciách, jeho názor na veci sa nie vždy zhodoval s oficiálnym stanoviskom. Avšak, v Rusku, napriek rozdielnym názorom, mu nikdy nehrozilo fyzické násilie za profesionálnu činnosť.

Bohužiaľ, presťahovanie na Ukrajinu sa ukázalo byť pre neho fatálne. P. Šeremet sa stal ďalšou z obetí systému, ktorý dnes existuje v tejto krajine. Súčasná ukrajinská vláda ktorá si získala podporu od svojich euroatlantických patrónov pre údajné pokroky v presadzovaní demokratických reforiem, nebola schopná zaistiť bezpečnosť novinára.

PavolAko je príznačné pre realitu dnešnej Ukrajiny, okamžite sa našli tí, ktorí vo svojej mysli, otrávenej rusofóbiou, ihneď bez váhania „uzreli“ v tomto brutálnom masakry „ruskú stopu“.

Toto nie je prvý prípad tragickej smrti novinára na Ukrajine. Dodnes nie sú dostupné žiadne preukázateľné výsledky k prípadom G. Gongadze, O.Buziny a tiež novinárov, ktorí zahynuli v zóne konfliktu na juhovýchode krajiny. Dúfame, že reťazec beztrestného vraždenia bude, konečne, prerušený. Počítame s objektívnym a dôkladným vyšetrením týchto trestných činov a očakávame, že zodpovedné osoby budú trestne stíhané.

Ruská strana opakovane upozorňovala svetovú verejnosť na systematické porušovanie zo strany Ukrajiny jej záväzkov v oblasti slobody prejavu a ochrany ľudských práv. Vyzývame náležité medzinárodné štruktúry a organizácie pre ľudské práva využiť všetok svoj vplyv na oficiálny Kyjev, aby Ukrajina dodržovala základné zásady medzinárodného práva pre zaistenie bezpečnosti novinárov.

Vyjadrujeme hlbokú sústrasť rodine a priateľom Pavla Šeremeta, prejavujeme súcit celej novinárskej komunite.

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2360976

Otázky a odpovede V.V. Pjakina, 18. júla 2016