KathNet: Správa vatikánskej komisie o Medžugorí, výzva z Turzovky

474

 

 Rím, 7.9.2012 (kath.net) 015 408 – Vatikánom zriadená komisia na skúmanie udalostí v Medžugorí zostaví zrejme pozitívnu správu. Takto prinajmenšom informujú internetové noviny „Medjugorje Today“ s odvolaním sa na dobre informované zdroje. Komisia, ktorej predsedá kardinál Camillo Ruini, nenašla nič negatívne, ale mala na skúmanie veľa materiálov o pozitívnych udalostiach, uvádza sa v správe.

Komisia teraz pripravuje správu pre Kongregáciu pre náuku viery, ako uvádza „Medjugorje Today“. Tá ju potom postúpi ďalej Benediktovi XVI. Svätý Otec rozhodne, či Cirkev uzná zjavenia Panny Márie v Medžugorí ako pravé. Toto rozhodnutie sa zrejme uskutoční až po ukončení zjavení, ako sa ďalej píše v správe.

Komisia vizionárov preverila a vypočula o zjaveniach. Okrem toho skúmala rad ďalších aspektov, ako napríklad náboženský život v Medžugorí. Ak zjavenia nebudú, prípadne ešte nebudú, oficiálne uznané, Svätý Otec má rad možností, ako reagovať na pozitívnu správu, ako píše „Medjugorje Today“. K nim patrí napríklad vytvorenie vlastnej diecézy pre Medžugorie, aby sa miesto vymanilo z vplyvu mostarského biskupa, ktorý sa k zjaveniam stavia negatívne. Inou možnosťou by bolo uznanie Medžugoria ako svätyne. –zg-

 

*************************************************************************************

 

Výzva z Turzovky:

Pomôžte pri výstavbe kostola Panny Márie – Matky Cirkvi!