Kardinál Duka: Kresťania sú ovce vedené na porážku

2453

Praha 28. júla 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Cindy Aubree)

Po každom islamistickom teroristickom útoku, je v médiách počuť ako toto násilie nemá nič spoločné s islamom a islam je náboženstvom mieru. Väčšinová populácia si myslí niečo iné a rozdielne názory panujú aj medzi predstaviteľmi katolíckej cirkvi. Po vražde francúzskeho kňaza sa k činu vyjadrili aj cirkevní predstavitelia u našich západných susedov. Český kardinál Dominik Duka vo vyhlásení Českej biskupskej konferencie prirovnal situáciu kresťanov nielen vo svete, ale aj v západnej Európe biblickým výrokom o „ovciach vedených na porážku“ a požaduje „skutočné kroky obrany a ochrany“.

Na snímke Jacques Hamel
Na snímke Jacques Hamel
Veľmi ostro sa vo vysielaní Českej televízie vyjadril riaditeľ vonkajších vzťahov Arcibiskupstva pražského Milan Badal. Podľa Badala islam nie je žiadne bratské či priateľské náboženstvo a je do značnej miery späté s násilím. O vyjadreniach Arcibiskupstva informoval aj český spravodajský server Echo24, ktorý cituje Badala:

“Iba v roku 2014 došlo vo Francúzsku k 467 útokom na kresťanské kostoly bez obetí na životoch a dnes je to už prvá obeť na životoch. Médiá i politici o tom z dôvodu politickej korektnosti mlčia a toto je podľa mňa výsledok práve tohto mlčania a práve tohto zastierania pravdy.“

Na otázku o rozlišovaní „zlého islamizmu a úžasného islámu“ má Badal jasný názor:

“Tak to predsa nie je, nalejme si čistého vína, že je to úplne ináč a toto sú iba reči, ktoré majú dodať odvahu tým, ktorí nás tu budú ďalej a ďalej terorizovať.”

http://www.hlavnespravy.sk/prazske-arcibiskupstvo-krestania-so-svete-su-ako-ovce-vedene-na-porazku/813422

VIDEO TU:  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/216411058030726/