Kardinál C. Sepe: Mafiáni bez cirkevného pohrebu

400

14.5.20101, Rím, (montrealgazette.com/magnificat.sk) – Členovia neapolskej mafie, ktorí sa nebudú kajať, nebudú mať cirkevný pohreb a ani nebudú akceptovaní ako krstní otcovia alebo matky pri sviatosti krstu. Uviedol to kard. Crescenzio Sepe (na obr.) v nedeľu.

„Ako sa môže antikrist takto prezentovať pred kresťanmi. To je nemysliteľné.“, pokračoval Sepe, ktorý je arcibiskupom mesta na juhu Talianska, ktoré je známe organizovaným zločinom.

Bývalý šéf Camorry Mario Savio označil toto rozhodnutie za „demagogické“ a podľa neho „Ľuďom treba pomáhať, nie ich odsudzovať.“

„Chudoba a nezamestnanosť sú problémy súvisiace s organizovaným zločinom a tieto by sa mali riešiť.“, dodal. Savio, ktorý dostal doživotný žalár, avšak po 35 rokoch bol prepustený kvôli operácii.

Kard. Sepe ale povedal novinárom: „Ak by mafiáni oľutovali, bol by to iný príbeh . Toto ale nie je ten prípad, a tak nebudú krstnými rodičmi, svedkami pri uzavretí manželstva a nebudú mať ani cirkevné pohreby.“

Komentár prišiel deň po tom, čo diecéza v tomto duchu inštruovala miestnych kňazov. Príslušníci organizovaného zločinu musia vedieť, že žiadna cirkev im po smrti neotvorí brány a budú pochovaní bez cirkevných obradov, dodal Sepe.