Ján Pavol II. a sv. Páter Pio

1127

Krátko po 2. svetovej vojne mladý poľský kňaz studujúci v Rime , K. Wojtyla navštívil p. Pia v San Giovanni Rotondo. Mladý kňaz tu strávil takmer týžden. Zdá sa, že tí dvaja spolu dlho a dôverne rozprávali. Traduje sa, že p. Pio mu povedal, že bude pápežom, avšak pápež Wojtyla toto tvrdenie trikrát odmietol.
Nedávno prenikla na svetlo nová informácia. Podľa knihy Il Papa e Il Frate autora Stefana Campanella mali budúci pápež a buduci svätý zaujimavú konverzáciu. K. Wojtyla sa p. Pia spýtal, ktorá z jeho rán mu spôsobuje najvačšiu bolesť. Z tohto typu otázky ľahko usúdime, že konverzácia musela už nejaký čas bežať. Kňaz očakával, ze odpoveď bude zranenie na hrudi. P. Pio namiesto toho odpovedal „Je to rana na ramene, o ktorej nikto nevie a lekári ju nevedia vyliečiť. “ Je to mimoriadne signifikantné. P. Pio nielenže odhaľuje tento typ tajného poranenia , ale ako je široko ďaleko známe, tajomstvo odhalil jedine Wojtylovi.
O niekoľko storočí predtým Pán Ježis sám odhalil sv. Bernardovi z Clairvaux vo vízii, že mal poranené rameno od nesenia ťažkého brvna kríža a to mu zapríčinilo najvačšiu bolesť a že toto brvno mu roztrhlo telo na ramene až na kosť.

S. Campanella Il Papa e Il Frate