Exkluzívne: Čudná „hra“ Freša a spol., Ján Čarnogurský: Vláda SR je rozhasená a zúfalá, Jalal Sulejman: Zákon proti extrémizmu je fašistická prax, Anton Čulen: Frešo a Fedor Gál hanobia katolíkov, Igor Cagáň: Hra Pavla Freša a Fedora Gála, Oliver Stone žiada odtajnenie Obamových dokumentov, KINO: Superšpión

9059

Čudná „hra“ Freša a spol. 

Ako sme už oznámili, na Gymnáziu Pankúchova ul. č. 6, Bratislava – Petržalka, dnes predstavili študentom „hru“ Natálka, ktorá je predmetom podania trestného oznámenia  na Generálnu prokuratúru SR (Mgr. Anton Čulen a Igor Cagáň). Predstavenie si prišli pozrieť poslankyňa Národnej rady SR MUDr. Natália Grausová (Strana Kotleba – ĽSNS) a Mgr. Anton Čulen, nedávny kandidát za uvedenú politickú stranu na post ombudsmana SR. Akcia na Pankúchovej bola „ošetrená“ políciou, a na predstavenie Pavol Frešo a spol. menovaných ani ich kameramana nevpustili, aj keď iné spravodajské štáby taký problém nemali. O jednaní kurátorov tejto divadelnej hry sa môžete presvedčiť sami na našom videu. Anton Selecký

Sporné „divadelné predstavenie“  NATÁLKA, sa dnes koná na Gymnáziu Pankúchova ul. 6, v Petržalke v Bratislave, o 11. 00, kto to stihne, môže ísť protestovať. 

Protestné zhromaždenie proti základniam NATO na Slovensku v Bratislave
Ján Čarnogurský: Vláda SR je rozhasená a zúfalá

Jalal Sulejman: Zákon o extrémizme je fašistická prax

Anton Čulen: Pavol Frešo a Fedor Gál hanobia katolíkov

Denník N, chcete nasledovať redakciu Charlie Hebdo? Prepáčte, je to len metafora…

Kotlebov kandidát na ombudsmana chce zastaviť predstavenie o útoku nacistov na rómsku rodinu

Obdivovateľ Tisa a Kotlebov kandidát na ombudsmana chcú zastaviť divadelnú hru pre študentov o brutalite extrémistov. Nepáči sa im obraz kresťanskej sochy pred hákovým krížom, SND tvrdí, že je to metafora a odkaz nepochopili.

Predstavenie Natálka. Foto – Bratislavský samosprávny kraj

Extrémisti chcú na školách zastaviť protiextrémistické divadelné predstavenie Natálka. Proti hre vystúpili obdivovateľ Tisa Igor Cagáň a kandidát do parlamentu za ĽSNS Anton Čulen, ktorého Kotlebova strana navrhovala na ombudsmana.

V jednej zo scén hry Slovenského národného divadla je pred hákovým krížom socha Panny Márie. Divadlo tvrdí, že je to metafora a predstavením o brutalite nacistov a utrpení rómskej rodiny nechceli uraziť kresťanov.

https://dennikn.sk/680438/kotlebov-kandidat-na-ombudsmana-chce-zastavit-predstavenie-o-utoku-nacistov-na-romsku-rodinu/

Mainstream o Cagáňovi a Čulenovi – „o nás bez nás“

https://www.noviny.sk/slovensko/198346-hakovy-kriz-v-predstaveni-prekaza-nominantovi-lsns-aj-organizatorovi-protiromskych-pochodov

Igor Cagáň:  A predsa zhanobili Pannu Máriu

Vážení adresáti, keďže som nedostal priestor v médiách sa k môjmu podnetu na generálnu prokuratúru vo veci hanobenia Panny Márie vyjadriť, robím to teraz touto cestou a zasielam Vám odkaz na video so záznamom motivácie, ktorá smerovala od počiatku k hanobeniu…

* Ako reagovala na blasfémiu riaditeľka pezinského gymnázia?
* Aká motivácia dohnala dramaturgičku Slovenského národného divadla k práci na tejto kontroverznej hre stojacej na hrane zákona?
* Kto, prečo a akými spôsobmi sa snaží programovať mysle Vás, mladí muži a mladé ženy?
* Na boj s akými trestnými činmi jestvuje skutočná „spoločenská objednávka“?Aj na tieto otázky sa pokúšam odpovedať. Igor Cagáň

Imigrantské šialenstvo
 Donald Trump: Povedané jasne a stručne

Oliver Stone:  Zverejnite Obamovu podporu Ukrajiny!

Britský portál Daily Mail zverejnil interview so svetoznámym režisérom Oliverom Stone. Americký režisér, tvorca snímkov Salvador, Čata, Narodený 4.júla, Wall Street, The Doors, Takí normálni zabijáci, Ukrajina v ohni, Commandante, Snowden a i. je presvedčený, že Donald Trump by mal odtajniť americké dokumenty o ukrajinskom konflikte. Podľa jeho slov by tak vyšlo najavo, akú úlohu zohrala Obamova administratíva v rozpútaní konfliktu na Ukrajine.

Svetoznámy americký režisér Oliver Stone: „Správy, že Rusko eskalovalo násilie na Ukrajine, sú falošné.

Oliver Stone je presvedčený, že za  zhoršenie situácie vo vojenskej zóne Rusko skutočne nemôže a je krivo obviňované. Tvrdí, že naopak veľkú mieru zodpovednosti za to, že konflikt nie je stále zažehnaný, majú Spojené štáty. Uvádza to denník Belfast Telegraph, ktorý  pripomína, že Oliver Stone prezentoval ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi svoj nový dokument „Ukrajina v ohni“ a taktiež podporil návrh prezidenta Donalda Trumpa, ktorým by ten chcel zlepšiť americko-ruské vzťahy.

„Amerika má obrovskú rolu, obrovskú zodpovednosť, ale to nevyužila. Celú pravdu o situácii na Ukrajine zámerne nezverejnila,“ povedal Oliver Stone počas premietania svojho  dokumentu v Los Angeles. „Je to veľmi bolestivá situácia pre ľudí, ktorí žijú v tejto oblasti. Navyše Spojené štáty označili Rusko za nepriateľa. Samozrejme, z tohto dôvodu môžu udržiavať koncepcie NATO nažive,“ podčiarkol Stone.

O svojom dokumente povedal, že je to „veľmi dôležitý film a veľmi dôležitá téma, ktorú sa v Spojených štátoch snažia zamiesť pod koberec,“ zdôraznil. „Úprimne povedané, dnes som šokovaný falošnými správami o tom, že Rusi zhoršujú situáciu v Donecku a že môžu za všetky nové obete. Je to hrozná situácia a sú to absolútne nepravdivé správy,“ prízvukoval Oliver Stone.

Americký režisér Oliver Stone označil za rozprávky a klamstvá tvrdenia amerického establishmentu o agresívnom Rusku. Podľa jeho vyhlásení konflikt na Ukrajine vyprovokovala CIA s požehnaním Obamovej administratívy. Považuje za cynizmus, že sa hovorí o porušovaní Minských dohovorov zo strany Ruska, keď útočí na civilné obyvateľstvo Donecka a Luhanska ukrajinská armáda.

Podľa Olivera Stone Washington v čase Obamovej administratívy potreboval dôvody, aby mohol tlačiť na Rusko. “Je to bláznovstvo. USA jednoducho potrebujú strach, potrebujú nepriateľa a nie jedného. Americká politická moc stojí na nepriateľoch, pretože nepriatelia prinášajú zisky, prinášajú peniaze” uviedol americký režisér.

Video si môžete pozrieť priamo na stránke Belfast Telegraph

http://www.hlavnespravy.sk/svetoznamy-americky-reziser-oliver-stone-vyzval-trumpa-aby-odtajnil-dokumenty-o-posobeni-obamovej-administrativy-na-ukrajine/894514

Finančnou podporou  webu magnificat.sk  

nás pomôžete udržať a rozšírite naše spravodajstvo, aj videový obsah. Môžete tak urobiť prevodom ľubovoľnej čiastky na náš účet

ZUNO 1129555503/8410.  Ďakujeme!

Chvíľa pre pesničku: Shane

KINO: Superšpión (Film Olivera Stonea)