Aktualizované-Horúce novinky: Odcenzurovali metropolitu – arcibiskupa Mons. Jána Babjaka, hacknutia kresťanských portálov pokračujú, Trestné oznámenie Miškova

519

Dôležité upozornenie!

Vraciame sa do komunizmu?

babjak3Dnes  23, januára 2015 večer o 19.00 hod odvysiela TV LUX  záznam z mimoriadnej tlačovej konferencie Gréckokatolíckeho biskupského úradu.   Slovenskému metropolitovi a prešovskému Arcibiskupovi Jánovi  Babjakovi (na obr.) totiž vyrobili nehoráznu vec,  pre „istotu“ neodvysielali priamy prenos  sv. liturgie, ale záznam. A z toho záznamu, ktorý bol vraj „pridlhý“ –  vystrihli z kázne práve tú pasáž, v ktorej nabádal veriacich zúčastniť sa Referenda.  Arcibiskup Babjak následne konfrontoval  riaditeľa RTVS Václava Miku a označil krok RTVS za diskrimináciu a porušenie slobody.

Nezabudnite!  Záznam tlačovej konferencie bude odvysielaný dnes   na TV LUX o 19.00 hod. Prikladáme link TV LUX LIVE

http://www.tvlux.sk/nazivo/

Pozvánka na tlačovú besedu

greeciGréckokatolícky arcibiskupský úrad v Prešove srdečne pozýva novinárov a zástupcov médií na tlačovú besedu, ktorá sa uskutoční zajtra v piatok 23. januára 2015 o 10.00 hod. na Gréckokatolíckom arcibiskupskom úrade v Prešove na ulici Hlavná 1. 
Tlačová beseda sa uskutoční pri príležitosti blížiaceho sa referenda za rodinu. Predovšetkým chceme verejnosť oficiálne informovať o konkrétnom prípade porušenia náboženskej slobody a slobody slova, ktorý sa v týchto dňoch stal v kontexte života Prešovskej archieparchie a o niektorých ďalších skutočnostiach. Po 25-tich rokoch od nežnej revolúcie sme svedkami priameho útoku proti demokracii. 
Na Vaše otázky bude odpovedať prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ, farár gréckokatolíckej farnosti Prešov-Sekčov Rastislav Baka a hovorca Prešovskej archieparchie Ľubomír Petrík.

 Tešíme sa na Vašu účasť!

http://www.grkatpo.sk/?akcie&id=578

Upresnenie: Regina neodvysielala liturgiu, kňaz v nej podporil referendum

Vydané dnes o 13:38 Autor: Mária Pihuličová

Podľa RTVS hraničila časť liturgie s porušovaním zákona. Rozhlas ju chcel vykrátiť, kňaz s tým nesúhlasil. Cirkev hovorí o cenzúre, nahrávku nezverejnila.

PREŠOV. Emócie pred blížiacim sa referendom sa stupňujú. Na prešovskom gréckokatolíckom arcibiskupstve zostali zaskočení z udalostí posledných dní.

V stredu 14. januára prišli do prešovského gréckokatolíckeho chrámu nahrávať sv. liturgiu v predpríprave z redaktori z Rádia Regina.

Prenos záznamu z nej bol plánovaný na nedeľu 18. januára. Kňaz Rastislav Baka tomu prispôsobil aj obsah homílie.

„Vo svojej homílii som rozobral najprv sv. evanjelium, ktoré bolo na danú nedeľu. Bolo to evanjelium o Zachejovi. A potom som jednou vetou povzbudil ľudí k referendu, ktoré bude 7. februára. Aby prišli podporiť rodinu, morálku, čistotu,“ vysvetlil kňaz, ktorý vtedy slúžil liturgiu a zároveň sa prihovoril v kázni.

Na druhý deň ho telefonicky kontaktovali z rádia práve pre krátenie kázne. Chceli ju zostrihať. Podľa slov kňaza, chceli najprv vystrihnúť jednu vetu, potom dve a nakoniec dve minúty. „Človek nevie, čo vystrihnú a ja som sa obával, ako bude potom kázeň vyzerať.“ V telefonáte mu na prvom mieste vytkli otázku referenda.

http://presov.korzar.sme.sk/c/7605351/regina-neodvysielala-liturgiu-knaz-v-nej-podporil-referendum.html

***************************************************

Včera bol hacknutý  aj portál Aliancia za nedeľu, dnes  to boli Hlavné správy

************************************************

miskov.mp4.59830-01SaS a Miškov podávajú trestné oznámenie pre nové video k referendu

V sugestívnom videu hladia chlapca dvaja muži. Aliancia za rodinu tvrdí, že autora videa nepozná.

BRATISLAVA. Pre nové internetové video, ktoré propaguje februárové referendum, podávajú trestné oznámenie na neznámeho páchateľa strana SaS a líder novej strany Skok Juraj Miškov, bývalý člen SaS a Novy.Video sugestívne zobrazuje výpoveď dieťaťa, ktorého sa dotýkajú dvaja muži. Dieťa sa v komentári odvoláva na tradičnú rodinu.„Toto video je zamerané na podnecovanie nenávisti voči sexuálnej menšine. Útočí na emócie diváka cez sugestívne vyjadrenie dieťaťa,“ povedala členka SaS a bývalá poslankyňa Natália Blahová.Miškov má podozrenie, že bol spáchaný trestný čin podnecovania nenávisti voči skupine osôb alebo jednotlivcom pre ich sexuálnu orientáciu, a to z osobitného motívu.Autor videa je neznámy. Hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík tvrdí, že Aliancia autora nepozná a nemá s ním nič spoločné.„V súčasnosti vzniká množstvo iniciatív a nie je úlohou aliancie komentovať žiadnu z nich,“ povedal Chromík.Celý koncept videa je podľa poslanca spracovaný tak, že vedie k priamej nenávisti voči osobám, ktorých orientácia je homosexuálna, pričom toto zdôraznenie je podčiarknuté použitím malého chlapca s tvrdením, že to nie je normálne.

http://www.sme.sk/c/7605524/sas-a-miskov-podavaju-trestne-oznamenie-pre-nove-video-k-referendu.html

Video: Ty by si chcel vyrastať v tomto?

Ombudsmanka na strane LGBTI

ombudsPostoj verejnej ochrankyne práv Jany Dubovcovej k vypísanému referendu

22.01.2015
Verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová vyjadrila svoj postoj k otázkam referenda vypísaného na 7. februára 2015 vzhľadom na zvýšený záujem médií a verejnosti. Tlačová konferencia sa konala 22. januára v priestoroch Kancelárie verejného ochrancu práv.  Novinárom a novinárkam poskytla verejná ochrankyňa práv dokument, v ktorom na základe faktov a argumentov zhrnula svoje stanovisko k jednotlivým referendovým otázkam a k samotnému blížiacemu sa referendu. Po tlačovej konferencii materiál sprístupnila verejnosti, jeho úplné znenie si môžete prečítať nižšie. Ako verejná ochrankyňa práv uviedla a zaznačila na mape, manželstvo alebo registrované partnerstvo homosexuálnych párov umožňujú takmer všetky európske štáty.

http://www.vop.gov.sk/postoj-verejnej-ochrankyne-prav-jany-dubovcovej-k-vypisanemu-referendu

Rozhovor s Janou Ray-Tutkovou o referende: Novinár RTVS ma chcel v reportáži použiť iba ako štatistu

family-foto-HSPBratislava 23. januára 2015 (HSP/Foto:HSP)

Prinášame vám rozhovor s riaditeľkou Centra pre bioetickú reformu pani Janou Ray-Tutkovou o nastávajúcom referende, jej názoroch naň, jej aktivitách a ďalších súvislostiac.h

Aký je váš pohľad na referendum? Ako ho vnímate? Podporujete ho, alebo ste proti?

Toto, čo referendu predchádza, by malo byť pre všetkých slobodne zmýšľajúcich ľudí budíčkom, že niečo nie je v poriadku s našou „demokraciou“. Média, ktoré licencuje štát, nechcú dať priestor pre informovanie o tomto nástroji priamej demokracie. Nechcú, aby ľudia čo i len tušili o referende. Niekto ešte pochybuje o tom, že sloboda, rodina a deti sú ohrozené? O tom, prečo máme ísť v referende brániť manželstvo, naše práva a deti informuje náš leták. Dali sme vytlačiť verziu pre katolíkov a pre kresťanov v slovenskom i maďarskom jazyku, pripravujeme verziu pre nekresťanov. Ponúka argumenty na časté otázky týkajúce sa manželstva, homosexuality i rodovej ideológie, ktoré nedostávajú priestor v médiách.

Na snímke Jana Ray-Tutková s rodinou

Redaktor v Rádiožurnále minulý týždeň leták napadol s poukázaním na problematické štatistiky, ktoré uvádzate v súvislosti s homosexuálne žijúcimi osobami. Prečo ste odmietla dať vyjadrenie?  Viac na:  

http://www.hlavnespravy.sk/rozhovor-s-janou-ray-tutkovou-o-referende-novinar-stv-ma-chcel-v-reportazi-pouzit-iba-ako-statistu/518869

 Píšete nám:

almuzmedMoji milí,
mnohí sa modlite za referendum, a možno niektorí opäť aj našu každoročnú novénu k sv. Jánovi Almužníkovi, ktorého vzácnu relikviu – celé pozostatky – uchovávame v Dóme sv. Martina v Bratislave a dosť málo si to vážime.
Preto tých, ktorí sa ešte nemodlia, ako každý rok pozývam pomodliť sa k nemu za núdznych, ktorých tak miloval a ktorých máme aj na Slovensku – nezamestnaných, mnohodetné rodiny, osamelých, starých, týraných, ľudí bez domova. Modlime sa k nemu aspoň tri dni od stredy 21. do piatku 23. januára – prípadne aj s odriekaním v stredu a piatok – modlitbu, ktorú som zostavila a ktorú už poznáte. Poteším sa, ak sa mi zasa ozvete, kto sa zapája! Zuzana 

Modlitba k sv. Jánovi Almužníkovi

Svätý Ján Almužník, tvoj hlboký duchovný život a láska k chudobným vzbudzovali obdiv a úctu. Svätý alexandrijský patriarcha, ty si sa všetkými silami staral o duchovné i hmotné potreby almdtvojho ľudu. Chudobných si pokladal za svojich pánov a pravidelne si im pomáhal, sám si však žil čo najskromnejšie. Keď ti obdarovaný hojnými slovami ďakoval, zastavil si ho slovami:

„Ale brat môj, ešte som za teba neprelial krv ako Kristus za nás.“  
Boháča, ktorý si v čase hladu chcel kúpiť diakonát za mnoho peňazí a za obilie, si odmietol slovami:
„Tvoja obeť je veľká, ale tvoj úmysel nie je čistý. Boh nám pomôže aj bez tvojho daru.“ A ešte v ten deň priplávali dve lode s obilím.
Ukazuj aj nám cestu bezpodmienečnej vernosti Evanjeliu, aby sme sa nikdy nedali zlákať pokušeniami. Prosíme ťa, neodmietni naše prosby, ako si neodmietol ženu na ulici. Keď ju tvoji sprievodcovia odháňali, povedal si:
Nechajte ju. Ako by mohol milosrdný Boh vypočuť moje modlitby, keby som ja predtým nevypočul túto ženu.“
Svätý Ján Almužník, prosíme, ťa prihováraj sa za nás u Pána. Ak je to Božia vôľa vypros nám splnenie nášho úmyslu …)

Telesné pozostatky sv. Jána Almužníka sú od 23. januára 1632 uložené v Dóme sv. Martina v Bratislave.

Modlitbu podľa životopisu priloženého k relikviám zostavila Mgr. Z.G. 

Mgr. Zuzana Gluchichová   šíri buletin Život Cirkvi, záujemcovia sa môžu prihlásiť na  zuzana.gabriela@gmail.com Tel: 02/3900 5862  

Amerického Pochodu za život sa zúčastnilo približne pol milióna ľudí

Pochodu-za-život-vo-Washingtone2USA 23. januára 2015 (HSP/Foto:TASR/AP)

Vo štvrtok (22.1) sa v Spojených štátoch v meste Washington uskutočnil Pochod za život, ktorého sa zúčastnili desaťtisíce ľudí. Niektoré odhady podľa portálu Radio Vaticana hovoria až o pol miliónovej účasti. (na obr.) Pochody za ochranu života sa v USA uskutočňujú každoročne v dňoch 21. – 22. januára. Práve na tieto dni pripadá výročie rozsudku „Roe verzus Wade“ Najvyššieho súdu, ktorý v roku 1973 legalizoval potraty vo všetkých štátoch USA.

Podľa Diane Blackovej, Republikánky v Snemovni reprezentantov, počas štyridsiatichdvoch rokov po „Roe verzus Wade“ potraty v Spojených štátoch spôsobili smrť 56 miliónov nevinných ľudí. Podľa nej je ešte potrebné urobiť mnoho práce, aby sa dosiahlo, že nenarodené deti dostanú možnosť vidieť denné svetlo, zverejnil portál Fox News.

http://www.hlavnespravy.sk/americkeho-pochodu-za-zivot-sa-zucastnili-desattisice-ludi/519215

TV LUX:   Peter Grečo:  Revolúcia, demokracia a masová kultúra

http://www.tvlux.sk/archiv/play/7100

KINO: Johanka z Arku

Johanka z Arcu, zvaná aj panna Orleánska, bola v roku 1420 upálená Angličanmi z pomsty za ich porážku pri okupácii Francúzska pri meste Orleáns. Od malička mala videnia, hlasy svätých, ktorí jej zvestovali úlohu od Boha, oslobodiť Francúzsko a korunovať kráľa Francúzska. V roku 1920 bola vyhlásená za svätú.