EÚ: Koniec demokracie, nastupuje doba Temna

326

Za socializmu bola Ústava,  ústa politikov a médiá plné demokracie a vôle ľudu. Niečoho podobného sme svedkami aj dnes.  S jednou úpravou.  Už nie sme pod tlakom  represií a väzenia, ale sme vydieraní  finančne,  psychologicky, a spanikárení akýmsi bližšie neurčeným nebezpečenstvom, čo je horšie ako priame vyhrážky.

Od slobody, ktorú sme vítali a o ktorej sme mali proste  imaginárne predstavy, sa blížime, resp, sme pred spadnutím do oveľa horšej totality ako za čias ZSSR.  Totiž to my už v tej totalite sme, len sme si to akosi nestihli všimnúť.   Aby  sme si to uvedomili, na tom sa dnes intenzívne pracuje, vrátane našej milej – akože „padnutej“ vlády, ktorá má ešte právomoc  zamknúť klietku, do ktorej nás priviedla. A vraj sme si na vine sami, pretože sme si dovolili použiť právo veta.  Toto právo, ako sa ukázalo, je právom len pokiaľ ho neuplatníte, tak ako aj ostatné „práva“, ktorých zmysel je prekrútený o 180 stupňov.

Farizejstvo a „demokratický“ herecký hnus  súčasných európskych „politikov“  vrátane slovenských  30 strieborniakových vládnych činiteľov je oveľa neprijateľnejší, ako keby národ zobudila nová vojenská invázia. Ľuďom sa takto postupne vezme aj to najprirodzenejšie právo – rozhodnúť sa bojovať aj za cenu straty toho najcennejšieho.  Ak k tomu príde, tak už budeme v lágroch, s  čipami na nohách alebo rukách, a akýkoľvek odpor bude natrvalo nemožný.

Anton Selecký

Poďme ale k médiám:

Citát.  Veto chcú zrušiť po slovenskom nie

Nemci a Francúzi už nechcú zažiť situáciu, keď jedna krajina brzdí celú eurozónu.

BRATISLAVA. Zrušiť právo veta pri rozhodovaní v rámci eurozóny je krok, ku ktorému eurozónu inšpirovalo aj Slovensko.

Ako jediná zo sedemnástich členských krajín sme v októbri odmietli schváliť rozšírený euroval. O dva dni neskôr euroval prešiel, ale Slovensko prišlo o vládu.

„Ak by slovenské nie ostalo, prišli by odmietnutia ďalších krajín. Tak sa nedá rýchlo rozhodovať a reagovať na krízu,“ hovorí Eckart Stratenschulte, riaditeľ Európskej akadémie Berlín.

Zrušenie práva veta, ktoré chcú Nemci a Francúzi nahradiť súhlasom 85 percent štátov eurozóny, je podľa premiérky Ivety Radičovej najcitlivejším z návrhov. SaS ho odmieta podporiť.

„Slovensko ukázalo, že nie štát, ale jedna zo strán koalície zablokovala riešenie v celej eurozóne,“ povedal včera minister financií Ivan Mikloš.

„Mali sme právo veta a padla na tom vláda,“ dodala premiérka.

Viac:

http://www.sme.sk/c/6171336/slovensko-je-za-novu-uniu-radicova-podpori-merkelovu.html

 

modrahra

 

 

ROZPÚTANÉ PEKLO

Film se odehrává v blízké budoucnosti, kde celé planete vládne brutální diktátor. Ten kontroluje všechny lidi pomocí satelitů a implantátů v každém těle. Mapuje každý aspekt lidského života, každou stopu. Kdo nespolupracuje, čeká jej smrt. Všichni obyvatelé tak musí volit mezi implantací čipu a nebo smrtí. Tři muži, kteří se této kontrole odmítají podrobit nyní čekají ve vězení na smrt. Brody, Jeddy a Dallas dostanou novou naději, když se seznámí s Lukem, který drží klíč k jejich útěku. Tito tři muži tak mohou zachránit nejen sebe, ale také zbavit celé lidstvo diktatury.