Aktualizované – Bratislava 12. marca 2015 pod taktovkou Jána Čarnogurského: Nechceme NATO! Chceme mier!

449

Dnes ako sme avizovali, sa na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave uskutočnil protest  proti prítomnosti vojakov NATO a ich vojenským základniam na Slovensku.  Pred zhromaždeným davom približne tisícky protestujúcich  so zástavami, transparentami a heslami vystúpil Ján Čarnogurský, Eduard Chmelár, predseda Matice Slovenskej Marián Tkáč, František  Škvrnda, Jalal 20150312_061948Sulejman, predstaviteľ hnutia Charta 2015 a ďaľší.

Všetci sa zhodli  v konštatovaní, že NATO ani nijakí cudzí vojaci nemajú na Slovensku čo hľadať. Atmosféra sa niesla hlavne v protestnom naladení proti zneužívaniu  územia Slovenska vojskami NATO a za mier vo východnej a celej Európe. Ďaľšie zhromaždenie bolo ohlásené opäť na štvrtok, a to 26. marca 2015 o 17.00, taktiež na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Ján Čarnogurský zároveň vyzýva na usporadúvanie podobných protestov na území celej Slovenskej republiky.   Anton Selecký

P.S. Podrobnejšiu videoreportáž vám prinesieme v nasledujúcich hodinách.

Bratislava, 12. III. 2015: Boh je s nami!

UKRA2Aktuální dění na Ukrajině: Separatisté děkují Obamovi a ukrajinské armádě za moderní techniku

13.03.2015 / Zahraniční / Svět kolem nás

Aktuální dění na Ukrajině: separatisté děkují Obamovi a ukrajinské armádě za moderní techniku
„V lese u Debalceva se dosud skrývají bojovníci „Pravého sektoru“, kteří byli součástí sil NATO a kteří neměli dost štěstí, aby se dostali z obklíčení. Podle místního občana, je těch „skalních pravoseků“, kterým se nepodařilo utéct a ocitli se v hustém obklíčení 280. Sedí v lese, bez jídla a munice, obsadili rekreační oblasti jednoho z podniků a lokomotivního depa. Pravoseki se bojí vzdát se nepříteli a plánují prorazit k ukrajinským pozicím, které se nacházejí v blízkosti města Artemovsk, v marné naději na pomoc Porošenka. Objasňuje, že z jejich pozic do Artemovska je cesta dlouhá 70 km.

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2146-aktualni-deni-na-ukrajine-separatiste-dekuji-obamovi-a-ukrajinske-armade-za-moderni-techniku

SoroRusko vydalo mezinárodní zatykač na Sorose. Začíná lov na komplice Rothschilda a Rockefellera?
Napsal Svět kolem nás dne 11. březen 2015. Kategorie Zahraniční
Vladimír Putin si přeje z Ruska vytvořit silný křesťanský národ, což již naznačoval ve vánočním projevu v r. 2008, kdy řekl:

„Ruská ortodoxní církev přispívá k šíření morálních hodnot ve společnosti. Neměl by se utvářet rozdíl mezi kulturou a církví. Samozřejmě že v naší zemi je církev od státu rozdělena zákonem, ale v duši našeho národa jsou jedno tělo, jedna duše. Tak to vždycky bylo a i bude.“
Rusko tak přinutí USA zamyslet se nad tím, co této zemi provedli Rothschildové. Takže mějte na paměti, že až zase uvidíte protesty proti Putinovi, nejspíše jde o rotschildovskou propagandu s cílem ovládnout Rusko. Putin totiž vydal mezinárodní zatykač na finančního teroristu George Sorose!
Ruská inteligence poukázala na Sorose a jeho úpravy švédského a dánského měnového kurzu za účelem napadnout ruskou burzu.
K tomu Soros používal lucemburské banky. Putin chce osvobodit Rusko od těch, kteří se snažíi způsobit ekonomický a společenský kolaps, nebo se o to aspoň pokusili.

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2140-rusko-vydalo-mezinarodni-zatykac-na-sorose-zacina-lov-na-komplice-rothschilda-a-rockefellera

Páter Petr: Hlásím se k Bohu…

pervij.

 

Správy

Prvý kanál

Viac na: http://www.1tv.ru/

http://www.1tv.ru/

******************

Niekto má zase problémy

s propagandou – nielen Goebbels,

ale aj denník SME

goebbelsexperimentAko na propagandu?

EÚ hľadá obranu pred dezinformačnou kampaňou. Na Slovensku si len zakrývame oči.

Európska únia chce hľadať nástroje, ktorými by odpovedala na proputinovskú propagandu a dezinformačnú kampaň. Ako sa na Európu patrí, začala konať primerane neskoro, po tom, čo už roky šíria viaceré ruské alebo „alternatívne“ médiá postoje vyhovujúce politickej stratégii Kremľa.

Projektom televízie vysielajúcej v ruštine chce Únia riešiť situáciu na východe Európy, predovšetkým v pobaltských štátoch. Otázkou ostáva, ako sa s propagandou vyrovnať v ďalších krajinách, ktorých sa problém dotýka. Napríklad na Slovensku i v Česku, kde podľa niektorých zdrojov pôsobí 42 portálov, ktoré sú nástrojmi proputinovskej propagandy.

Využívajú pritom frustráciu a nespokojnosť časti obyvateľstva. Propaganda na tieto nálady neponúka odpovede, ale ich len prehlbuje. Jatrí negatívne emócie, nenávisť či xenofóbiu – je predsa verejne známa ruská podpora radikálnym silám na Slovensku i v celej Európe.

http://komentare.sme.sk/c/7694572/ako-na-propagandu.html

KINO: Stanica WUSA

Rheinhardt (Paul Newman) je floutek, který se poflakuje od ničeho k ničemu. Na život nahlíží s cynickým odstupem a tak mu vůbec nevadí, když si ho najme stanice WUSA. WUSA je rozhlasová stanice v New Orleans, kterou řídí pravicoví politici, jejichž cílem je znemožnit sociální politiku vlády. Rheinhardt sice s jejich názory nesouhlasí, ale bez uzardění pro ně pracuje a jejich názory každý den hlásá do éteru. Pomalu ale zjišťuje, že vše není jen křišťálově čisté zpravodajství a začíná vidět rozpory, podvody a uvědomuje si, že se jedná o spiknutí.

Neil Diamond: Glory Road (z filmu Stanica WUSA)

Cesta slávy
Majúc na sebe svoje vysoké boty, a všetky lži sveta tu v igelitke, niečo hľadajúc, vediac, že to nie je tam, kde práve som, nepozerajúc sa späť, prichádzam, voziac sa stopom, príduc sa túlaním, som na ceste
Priateľu, videl si cestu slávy, povedz, priateľu, mám ťažký náklad, a viem, že cesta slávy na mňa čaká….Chytil som si pick-up, dole od Seattlu cez Los . Angeles. Zdá sa, že tí chlapci naháňajú novú hviezdu každý deň, nezostanem v Nevade, cez Wyoming, Colorado…. som na ceste
Priateľu, videl si cestu slávy, povedz, priateľu, mám ťažký náklad, a viem, že cesta slávy na mňa čaká Stretol som tak veľa ostatných ktorí chceli vedieť, ktorou cestou ísťLuisiana, New York city chceli odo mňa odpoveď, pýtali si ju odo mňa, priateľu, videl si cestu slávy?
Povedz, priateľu, mám ťažký náklad, a viem, že cesta slávy na mňa čaká. Odložím svoj náklad, teraz viem, že cesta slávy ma neurobí slobodným