Atentát na ruského veľvyslanca v Ankare: „Zomierame v Aleppe, ty zomrieš tu!“ „Nezabúdajte na Aleppo, nezabúdajte na Sýriu, boh je veľký,“ – kričal vrah

2094

 Embassy RF press service <press@rusemb.sk>   

19. decembra 2016 22:07 (pred 28 minútami)

Vyhlásenie ministerstva zahraničných vecí Ruska v súvislosti s vraždou veľvyslanca RF v Turecku A.G.Karlova

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.

s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

19. decembra v Ankare pri teroristickom útoku bol zavraždený Mimoriadny a Splnomocnený Veľvyslanec Ruskej federácie v Tureckej republike A.G.Karlov.

Dôrazne odsudzujeme tento neľudský zločin, ktorý má za cieľ podkopať kolektívne úsilie na dosiahnutie skorého politického urovnania v Sýrii, začínajúci sa proces normalizácie rusko-tureckých vzťahov.

Očakávame od tureckých orgánov tesnú súčinnosť so zástupcami vyšetrovacích orgánov Ruska pre dôkladné vyšetrenie všetkých okolností barbarského zločinu, zistenie a potrestanie organizátorov, ako aj uskutočnenia najefektívnejších opatrení na zaistenie bezpečnosti ruských občanov, diplomatických misií a ich personálu. Z našej strany v spolupráci s tureckými orgánmi právnej ochrany podnikneme všetko nutné pre potrestanie vinníkov.

MZV Ruska vyjadruje hlbokú sústrasť rodinám a priateľom vynikajúceho ruského diplomata A.G.Karlova. Svetlú pamiatku na neho navždy zachovajú srdcia kolegov a všetkých, ktorí ho poznali.

Tento incident nás zaväzuje ešte energickejšie a nekompromisne bojovať proti terorizmu vo všetkých jeho prejavoch.

Obr.: A.G.. Karlov pri prejave. Jeho vrah je na snímke vľavo.

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2570907

Česká Televízia ku vražde A.G. Karlova v Ankare

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1988128-rusky-velvyslanec-v-turecku-zemrel-po-utoku-neznameho-ozbrojence

Mimoriadna správa: Teroristický útok v Berlíne! Do davu ľudí na vianočných trhoch vrazil nákladiak. Hlásia mŕtvych

Berlín 19. decembra 2016 (HSP/Foto: Twitter) AKTUALIZUJEME

Berlínska polícia potvrdila, že nákladiak narazil do ľudí na vianočných trhoch na Breitschedplatzi v Berlíne. Polícia pre agentúru AFP už hlási 9 mŕtvych. Zranených je minimálne 50 ľudí

Na snímke nákladné auto, ktorým útočník vtrhol do davu ľudí na vianočných trhoch. Útočníkovi sa podarilo ujsť

21:48 Očitý svedok pre CNN uviedol, že nákladiak išiel rýchlosťou minimálne 65 km/hod a že vodič nepreukazoval žiadne náznaky spomaľovania. Útočník si vybral strategický čas, ľudia sa práve vracali z práce a mnohí z nich boli s deťmi na nákupoch. Ulice pešej zóny boli preplnené.

Najmenej deväť osôb zahynulo a množstvo ďalších dnes utrpelo zranenia po tom, ako nákladné auto vošlo na preplnené vianočné trhy v nemeckej metropole Berlín. Informovala o tom na Twitteri tamojšia polícia, ktorá ďalej uviedla, že incident vyšetruje ako teroristický útok.

K útoku došlo dnes večer neďaleko Pamätného kostola cisára Wilhelma. Denník Berliner Morgenpost s odvolaním sa na hovorcu hasičov napísal, že zranených je okolo 50 ľudí.

Nákladiak zišiel z cesty a vtrhol do pešej zóny. Po tom, čo zmietol ľudí, zanechal za sebou zmasakrované telá a zničené stánky. Útočníkovi sa údajne podarilo ujsť z miesta činu. Polícia ešte nepozná motív páchateľa. Sky News citujúc niektoré nemecké médiá však už tvrdí, že “prvé náznaky z vyšetrovania poukazujú na teroristický útok”.

http://www.hlavnespravy.sk/teroristicky-utok-v-berline-do-davu-ludi-na-vianocnych-trhoch-vrazil-nakladiak/874717

V Ankare zastrelili ruského veľvyslanca, útočníkom bol turecký policajt

Útok sa udial počas otvorenia výstavy organizovanej v Ankare ruským veľvyslanectvom.

Zdroj: TASR/AP

Ruský veľvyslanec v tureckej metropole Ankare Andrej Karlov sa dnes stal cieľom útoku neznámeho strelca. Diplomat údajne utrpel vážne zranenie a bol prevezený do nemocnice, kde zomrel, uviedla podľa nemenovaného zdroja ruská agentúra RIA Novosti.Strelec podľa portálu Independent údajne kričal „Zomierame v Aleppe, ty zomrieš tu.“ „Nezabúdajte na Aleppo, nezabúdajte na Sýriu, boh je veľký,“ zvolal páchateľ so zdvihnutou rukou a ukazovákom po tom, čo diplomata na vernisáži výstavy fotografií strelil do chrbta. Podľa iného svedectva údajne povedal: „Necháme vás zaplatiť za Aleppo“.  Ruského veľvyslanca v Turecku zastrelili počas výstavy

http://hnonline.sk/svet/879245-v-ankare-postrelili-ruskeho-velvyslanca-v-nemocnici-zomrel      

Sýrske špeciálne jednotky zajali v Aleppe v posledných troch dňoch 130 dôstojníkov proamerickej koalície

Aleppo 19. decembra 2016 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

Včera sa objavila veľmi zaujímavá informácia, ktorú publikoval ruský portál Warfiles. Je veľmi pravdepodobné, že mainstreamové médiá v EÚ, nebudú tejto správe venovať žiadnu pozornosť, prípadne ju označia za prejav “proruskej propagandy”, prípadne ako hoax.

Sýrska armádaSýrska armáda

Správu však potvrdil aj americký Southfront, ktorý má o Sýrii pomerne presné informácie.

Podľa zverejnenej správy sa podarilo dňa 15. 12. 2016 sýrskym špeciálnym jednotkám a bezpečnostným orgánom zajať v Aleppe prvých dôstojníkov americkej koalície, ktorí bojovali proti legitímnemu sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi.

Dňa 15. 12. 2016 objavili sýrski špecialisti prvý bunker s vysokopostavenými dôstojníkmi proamerickej koalície, ktorí sa v bunkri ukrývali, neskôr Sýrčania zajali ďalších dôstojníkov. Podľa prvých informácii sýrskeho novinára Saida Al Sharifiho sa medzi uvedenými dôstojníkmi nachádzal aj minimálne jeden americký občan.

Prvú skupinu dôstojníkov zajali v pivnici vo východnom Aleppe, dôstojníci nekládli odpor a padli do rúk sýrskym špecialistom živí. Vyzradili aj miesta pobytu ďalších dôstojníkov, takže postupne sa počet zajatých dôstojníkov americkej koalície v Aleppe zvýšil na 130. Podľa sýrskych informácií má ísť o občanov USA, Francúzska, Veľkej Británie, Nemecka, Izraela, Turecka, Saudskej Arábie, Maroka, Quataru.

Podľa sýrskych vládnych zdrojov v zajatí sa ocitlo 22 Američanov, 16 Britov, 21 Francúzov, 7 Izraelcov, 62 Turkov.

http://www.hlavnespravy.sk/syrske-specialne-jednotky-zajali-v-aleppe-v-poslednych-troch-dnoch-130-dostojnikov-proamerickej-koalicie/874319