„Ateistické Česko“ nám dáva lekciu

325

V Prahe sa chystá Prague Pride. V súčasnej EÚ nič nového ani nezvyklého. Čo je však nezvyklé, je odpor českého prezidenta ako aj českej verejnosti proti tejto ukážke amorálnosti. Ako sme boli svedkami, na Slovensku sa pred Pride pochodom v júni postavila proti iba hŕstka údajných “netolerantných extrémistov”. Vládlo takmer všeobecné mlčanie, vrátane Cirkvi. Politickí alibisti si vymysleli “zaneprázdnenosť”, aby sa tejto téme vyhli.

Keď si uvedomíme, že Českú republiku vyhlásil pápež Benedikt XVI. za “druhý najateistickejší štát” v Európe po Albánsku, skôr sa zdá, že my, ktorí sa hrdíme titulom katolícke Slovensko, sa môžeme len hanbiť pri českej odozve na pripravovaný homosexuálny Prague pride, ktorý sa má konať 13 augusta 2011. A aj pri pohľade na občanov, ktorý už na Pochode pro život v marci tohto roku sa manifestačne a transparentne postavili za život a ochranu rodiny… Mal skutočne pravdu vizionár Matúš Lašút, že “Česi sú vo viere stabilnejší” ako Slováci? Nezamyslíme sa nad týmito slovami? A.Selecký

 

Proti připravované Prague pride (pochodu GLBT komunity) Se postavil i prezident České republiky Václav KlausVadí mu, že akci zaštítil pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Akci, na níž očekávají pořadatelé až 50 tisíc účastníků, nepovažuje za projev homosexuality, kterou respektuje, nýbrž homosexualismu.

Stejný názor vyjádřilo naše studentské hnutí prohlášením podpory Pochodu pro rodinu

Štítky:13. srpen 2011Bohuslav SvobodaGLBT komunitahomosexualismushomosexualita,Pochod pro rodinu 2011Prague pridePrahaqueer paradeVáclav Klaus

http://cervenobili.cz/4749/prezident-proti-prague-pride/

 

Pozvanie na Pochod pre rodinu v Prahe:

http://www.vorp.cz/clanek/pozvani-na-pochod-pro-rodinu/