Aktuálne+monitoring: Bratislava – 25. marca spomienka na „sviečkovú, 26. marca protest proti základniam NATO v SR , spravodajstvo

365

Opäť sa stretneme!  Zhromaždenie proti základniam NATO (26. marca 2015, 17.00 h.)

Aby sme vojakov NATO na Slovensku nemali natrvalo

na.to_n

 

Od: Ján Čarnogurský

Zhromaždenie občanov proti základniam NATO na Slovensku má určené miesto aj čas. Uskutoční sa vo štvrtok 26. marca od 17.00 hod na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.  Zhromaždenie sa bude konať pod heslom

Nechceme základne NATO na Slovensku

Je ohlásené na čarnoMiestnom úrade Bratislava Staré Mesto a tým sú splnené zákonné požiadavky na jeho uskutočnenie. Pre vyslanie verejného signálu, že nechceme základne NATO na Slovensku je najvyšší čas. Posielajte toto oznámenie aj na iné sociálne siete a rozširujte ho ako sa len dá.

Nech nás bude na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave aj 26. marca 2015 čím viac. Inak sa môže stať, že sa ocitneme vo vojne, a ani sa nenazdáme.

 Malo by sa zlepšiť ozvučenie lebo minule vraj vzadu už nebolo počuť. Máme prísľub aj hudobných vložiek, oživilo by to priebeh stretnutia.
Zriadeniu základní NATO na Slovensku musíme zabrániť. Druhú stranu to riadne štve. V Denníku N nás označili za luzu. Môžeme sa zasmiať, je to výraz ich bezmocnosti.
Pošlite tento oznam svojim priateľom a známym, pretože médiá na túto akciu hodili bobríka mlčania.
********************************************************************************
Prídite opäť – 26. marca 2015 – o 17. hod. na Hviezdoslavovo námestie do Bratislavy!
********************************************************************************

Kardinál Duka: Neříkejte, že jsme zemí, kde kvete demokracie a úcta k člověku. Noviny šíří nenávist a pomluvy. Zcela rozhádaná společnost plná nenávisti

DukaAutor: Lukáš Petřík | Publikováno: 23.3.2015 | Rubrika: PolitikaIlustrace

V sobotu 21. března se v Praze uskutečnil XV. Národní pochod pro život, který pořádalo Hnutí Pro život, jež bojuje proti potratům. Pochodu se zúčastnilo několik tisíc lidí. Účastníci prakticky zaplnili při průchodu Národní třídu.

Fotogalerie – Pochod proti potratům… pontifikální mši svatou v kostele sv. Jiljí v Husově ulici měl Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský.

V rámci akce byly slouženy tři mše: Tradiční tridentskou mši v latině sloužil v kostele sv. Gabriela v Holečkově ulici kanovník Metropolitní kapituly Jan Gerndt, řeckokatolickou liturgii v katedrále sv. Klimenta v Karlově ulici celebroval biskup Ladislav Hučko, apoštolský exarcha, a pontifikální mši svatou v kostele sv. Jiljí v Husově ulici měl Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský.

Neměli bychom mlčet

Kardinál Dominik Duka měl v kostele, který byl naplněn k prasknutí, také kázání, které se týkalo potratů i jiných krizových jevů dnešní doby, které papež Jan Pavel II. nazýval kulturou smrti.

„Uvědomujeme si, že zmařené životy těch, kteří mohli bránit Evropu před nebezpečími a starostmi, se kterými si politici a veřejný život absolutně neví rady, tak tyto oběti jsou na jedné pateně s obětí jedinou a jedinečnou, a to je oběť jediného kněze Nového zákona Ježíše Krista. Toho, který život nebral, ale svůj život dal. Chceme tedy i vzpomenout těch matek, které právě ve chvíli porodu zaplatí často i život. Vlastně nám ukazují onu jedinečnou účast všech pokřtěných na kněžství Ježíše Krista. Zamysleme se sami nad sebou. Tato skutečnost, život nevinných obětí nás zavazuje, abychom nemlčeli, abychom také na ně pamatovali v modlitbách, ale i ve svém konkrétním přístupu k těmto otázkám,“ řekl Duka na úvod mše svaté.

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/13469-kardinal-duka-nerikejte-ze-jsme-zemi-kde-kvete-demokracie-a-ucta-k-cloveku-noviny-siri-nenavist-a-pomluvy-zcela-rozhadana-spolecnost-plna-nenavisti.aspx

mikrofon„Big Brother“ v „Big Apple“ – v uliciach New Yorku rozmiestnili mikrofóny

New York 22. marca 2015 (HSP/RT/Foto:TASR- Paul Martinka)

Newyorská polícia rozmiestnila po celom meste stovky skrytých mikrofónov. Polícia chce pomocou týchto zariadení monitorovať zvuk streľby, ale aktivisti, bojujúci za ochranu súkromia, sa obávajú, že bude nahrávať rozhovory obyčajných ľudí

Tento týždeň najväčšie policajné oddelenie v Spojených štátoch umiestnilo v uliciach New Yorku lokátory výstrelov – vysokotechnologické systémy, ktoré používajú citlivé mikrofóny na detekciu zvuku streľby. Po definovaní zdroja zvuku sa aktivujú v blízkosti kamery, a zalarmujú políciu. Podľa slov zástupcov úradov v 75 percentách prípadov ľudia počujú streľbu, ale sa neobrátia na políciu.

Ilustračné foto“Zvyšuje to šancu chytiť strelca, nájsť nástroje použité k spáchaniu trestného činu alebo zabrániť možnému trestnému činu,“ myslí si jeden z obyvateľov.

Menia sa USA na policajný štat?“ kladie si otázku na sociálnej sieti iný obyvateľ New Yorku. Avšak, tento experimentálny program (v hodnote 1,5 milióna dolárov), vyvoláva obavy z hľadiska narušenia súkromia – kam putujú zhromažďované údaje, zachytené týmito mikrofónmi a ako budú použité?

http://www.hlavnespravy.sk/big-brother-v-big-apple-v-uliciach-new-yorku-rozmiestnili-mikrofony/583433

České médiá sa  vyhrážajú, aby odradili od protestov proti prejazdu US-army

Praha 22. marca 2015 (HSP/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia)

usa2Za hodenie paradajky na vojaka US Army hrozia až dva roky natvrdo

Hádzanie paradajok na Zemana je v poriadku, na amerického vojaka nie!

TV Nova varuje občanov pred akýmkoľvek odporom a protestom pred americkou armádou počas jej prejazdu a dočasného pobytu na území republiky.

Dikcia zjavne pochádza z ministerstva obrany ČR. Podobné varovanie poznajú pamätníci z roku 1968, kedy štátne úrady podobne varovali pred protestmi proti okupačným vojskám Varšavskej zmluvy. Za hodenie paradajky na vojaka US Army hrozia až dva roky natvrdo. Nie je to tak dávno, čo demonštranti s červenými kartičkami hádzali paradajky na prezidenta republiky Miloša Zemana a spolu s ním na ďalších prezidentov európskych krajín, pričom polícia nikoho vrátane organizátorov nezatkla. Naopak ešte dostali priestor v ČT a v rozhlase a morálnu podporu im vyjadril bývalý minister zahraničných veci Karel Schwanzenberg.

http://www.hlavnespravy.sk/ceske-media-sa-zacali-na-objednavku-vyhrazat-ceskym-obcanom-aby-ich-odradili-od-protestov-proti-prejazdu-americkej-armady/583597

PLZEŇ 1945 – „oslobodenie“ Američanmi
Dostal som pred časom mailom zaujímavý dokument:

Tu stiahnuť : PLZEN 1945

usaKeď zlodej kričí chyťte zlodeja, keď piata kolóna bojuje proti piatej kolóne, bojkotuje bojkot a protestuje proti protestu

Praha 23. marca 2015 (HSP/Foto:TASR/AP-Muhammed Muheisen 

Podľa českého zákona organizovanie akéhokoľvek útoku na na presúvajúce sa vojská sa považuje za sabotáž a rozvracanie republiky

Ruská propaganda sa na nás údajne valí zo všetkých strán. Veď si stačí zapnúť televíziu, kde sú samé pozitívne správy o Rusku, jeho predstaviteľoch a ich mierovej politike prinášajúcej blahobyt a slobodu zvyšku sveta. Všetky kanály vysielajú výlučne ruské seriály a ruské filmy a tlač je plná ruských celebrít propagujúcich úžasný život v Rusku. Napriek tomuto proruskému mediálnemu tlaku sa našlo ešte pár jednotlivcov, ktorých táto sústavná propaganda nezlomila a rozhodli sa s ňou a občanmi, ktorý jej uverili bojovať.

V redakcii Slobodného fóra a sídle združenia Free Czech Media v Prahe prebehla schôdzka aktivistov z niekoľkých občianskych iniciatív, ktorí pripravujú akcie na podporu prejazdu spojeneckých vojakov a chcú zabrániť falošnému dojmu, že Česi vystupujú proti cvičeniu NATO a podporujú agresívnu politiku Ruskej federácie. Taký dojem by mohol vzniknúť, keby televízne kamery svetových televízií nemali iné zábery ako protestné akcie proruských radikálov.

http://www.hlavnespravy.sk/ked-zlodej-krici-chytte-zlodeja-ked-piata-kolona-bojuje-proti-piatej-kolone-bojkotuje-bojkot-a-protestuje-proti-protestu/584128

*********************************************************************

pochodNárodní Pochod pro život prošel Prahou

V sobotu 21. března 2015 prošel centrem hlavního města již 15. ročník Národního pochodu pro život. Letos se jej podle odhadu Policie zúčastnilo asi 1500 účastníků. Cílem akce bylo upozornit na stále přetrvávající bezpráví, které je pácháno na více než 23 tisících dětech, jež jsou ročně usmrceny umělým potratem. Národní pochod pro život má podporu řady osobností politického a náboženského života a českých i zahraničních organizací.

 Před Národním pochodem pro život sloužil kardinál Dominik Duka mši svatou ve zcela zaplněném kostele sv. Jiljí v Husově ulici. Vlastní Pochod pro život začal krátce po druhé hodině odpolední na Mariánském náměstí u pražského Magistrátu. V krátkém programu vystoupili např. Jitka Chalánková, Nina Nováková, Tomáš Zdechovský, promluvil též Tomio Okamura. Ten na začátku svého projevu označil ochranu lidského života za samozřejmost a zdůraznil nutnost politické podpory rodiny, založené na manželství muže a ženy. Všichni poděkovali účastníkům za jejich vytrvalé úsilí, se kterým se snaží pomoci ke změně v oblasti umělých potratů.
***************************************************************

kanal.RUSKO: Prvý kanál
spravodajstvo   

http://www.1tv.ru/

http://www.1tv.ru/ 

Rossija-24

 

RUSKO – TV ROSSIJA

NAŽIVO:

http://www.vesti.ru/onair/

ewtn-logo

 

 

EWTN – naživo

(svetová katolícka televízia

matky Angeliky)

http://bcove.me/acto83ou

************************************************************

Dokument: ISIL  nie je žiadna novinka –  
Európa sa bráni islamu celé stáročia
Obliehanie Viedne, rok 1529
************************************************************************

Seriál Michala Hirku: Joint náš každodenný

*********************************************************************************************

Chvíľa pre pesničku: Kdo ví, proč…

********************************************************************************************