Aktuálne: Výzva klerikom a laikom, bojkot TESCA, a i.

512

 

Výzva klerikom a laikom k spolupatričnosti katolíckej Cirkvi

 v súvislosti s odvolaním trnavského arcibiskupa Mons. Bezáka

jednota Ako kňazi a laici, citliví na dianie v Cirkvi na Slovensku i mimo jeho hraníc v súvislosti s odvolaním Mons. Róberta Bezáka z úradu trnavského arcibiskupa, cítime potrebu zvyjadriť verejne podporu Svätému Otcovi a jeho rozhodnutiam i biskupom na Slovensku na čele s predsedom Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislavom Zvolenským.

Chceme sa s rozhodnosťou ohradiť proti jednostrannému, tendenčnému a redukovanému hanobeniu Cirkvi na Slovensku a jej predstaviteľov, ktorá je stavaná do pozície skostnatelej, mocenskej, uzavretej a neľudskej inštitúcie, v protiklade s postavou Mons. Róberta Bezáka, ktorý je stavaný mediálne do pozície biskupa s “ľudskou tvárou”, ktorý je jedinou pozitívnou postavou Cirkvi na Slovensku a ktorý bol “umlčaný zo závisti”. So žiaľom konštatujeme, že niektorí členovia katolíckej Cirkvi vnášajú do sŕdc veriacich pochybnosti o samotnej hierarchii Cirkvi a vyvolávajú voči nej nedôveru.

Chceme zdôrazniť, že takáto mediálna „panika“ nie je skutočným obrazom katolíckej Cirkvi. V Cirkvi na Slovensku je mnoho otvorených, vzdelaných a moderných klerikov i laikov, Cirkev pracuje, žije a koná svoje poslanie, v tichosti každodennej služby, s mnohým ovocím a požehnaním, ako i so všetkými obmedzeniami a biedami, ktoré prináša jej ľudský prvok a slabosť. Na Slovensku máme stovky kňazov a množstvo biskupov, ako i laikov, blízkych Bohu i ľuďom, ktorí dennodenne pracujú pre dobro Cirkvi, ktorí však nezabúdajú na nadprirodzený poklad, ktorý im bol zverený a na vlastnú povahu Cirkvi. Chceme im vyjadriť svoju úctu a podporu.

http://www.ipetitions.com/petition/vyzva-k-spolupatricnosti-katolickej-cirkvi/

email_logo

Vražedná tabletka

Milí priatelia,

v tomto predvianočnom čase dorazili z Čiech na Slovensko správy o online predaji potratovej tabletky a je nehorázne, že  STV, financovaná z prostriedkov daňovníkov, pohotovo urobila tejto chemickej forme potratu reklamu v hlavnom spravodajstve zdarma.

CBR sa sťažovalo na STV – znenie pripájam nižšie – týmto inštitúciam:

Sťažujte sa aj Vy, ak si nájdete ešte pred Vianocami chvíľku.

Zároveň sa CBR obrátilo na Štátny úrad pre kontrolu liečiv ako i na českú PR agentúru Medica Healthworld a.s., zastupujúcu francúzsku spoločnosť Exelgyn, ktorá je registrovaná pre Strednú a východnú Európu v Prahe, so žiadosťou o poskytnutie informácie, či sa výrobca tabletky RU-486 prihlásil o registráciu aj v SR, nakoľko tak urobil v ČR.

Pozitívnou správou je azda len priestor, ktorý CBR dostalo na inzerciu v časopise Dimenzie.

Žiaľ, ani tieto Vianoce nebudú sviatkami pokoja a lásky. Niet totiž mieru ani solidarity tam, kde sa legálne zabíjajú najmenší členovia našej spoločnosti.

V nadchádzajúcich sviatočných dňoch prajem Vaším rodinám, aby boli oázami pravého pokoja v tomto násilnom svete.

S úctou,  Jana Tutková,  riaditeľka CBR

SŤAŽNOSŤ

Vážený generálny riaditeľ STV, pán Mika,
vážený riaditeľ Jednotky, pán Burianek,

dovoľujem si sťažovať sa u Vás na spravodajský príspevok, vysielaný prvý decembrový týždeň v Hlavných správach STV, ktorý robil nehoráznu reklamu u nás nelegálnej potratovej tabletke RU-486 a navádzal verejnosť ako ju získať.

Zároveň si túto sťažnosť dovoľujem adresovať ministrovi vnútra a predsedovi Výboru NR SR pre kultúru a média v kópii tohto emailu. Výhrady Centra pre bioetickú reformu (CBR) k uvedenému spravodajstvu boli zaslané aj Rade pre vysielanie a retransmisiu.

CBR považuje za zneužitie prostriedkov daňových poplatníkov a skrytú reklamu fakt, že takmer polovicu spravodajského príspevku tvorili zábery na webstránku online obchodu, predávajúceho tento nelegálny preparát zo zahraničia.

Ďalšou podstatnou výhradou je jednostrannosť a zavádzanie príspevku, v ktorom sa až trikrát objavili tvrdenia, že ide o šetrnejší spôsobom potratu oproti chirurgickému umelému potratu. CBR sa odvoláva na dve nedávne štúdie z Fínska a Austrálie, publikované v odborných medicínskych časopisoch, ktoré potvrdzujú pravý opak ako tvrdenia lekára, novinárky a moderátora z príspevku.

Daruj  život

Potrat tabletkou má až 4-násobne viac negatívnych dôsledkov ako chirurgický potrat. Každá piata žena mala vážne negatívne fyzické dôsledky po tom, čo chemicky zabila svoje nenarodené dieťa. V USA najmenej 14 žien zomrelo v dôsledku požitia RU-486 za 11 rokov od jej zavedenia. Prípady úmrtí otriasli aj inými krajinami.

8-23% žien muselo po použití potratovej tabletky v prvom trimestri ešte podstúpiť chirurgický potrat. V druhom trimestri až každá tretia žena. Žena, potrácajúca doma, je v bolestiach celé hodiny až dni bez lekárskeho dohľadu.

Hoci chemická forma potratu nie je u nás dovolená, zabíja ako legálny chirurgický potrat nového človeka. Ten má vlastnú DNA a sexualitu odlišnú od matkinej, 19. deň po počatí mu bije srdce, 6. týždeň po počatí má vyvinutý základ mozgu, miechy a nervov a formujú sa mu ruky, chodidlá i oči.

Človek v prvom trimestri je obeťou najrozšírenejšej diskriminácie, doslova štátom odobrenej genocídy. Za 55 rokov od legalizácie potratu jej za obeť padla takmer štvrtina obyvateľstva Slovenska. Potratová tabletka rozširuje túto bezbrehú a do nebavolajúcu diskrimináciu aj na druhý trimester tehotenstva.

Táto tabletka vracia ženy do stredoveku, keď rôznymi exilírmi im čarodejnice vyvolali potrat. Zrovnoprávnenie ženy spočíva v prijatí jej sexuality, nepotláčaní, ale poznaní jej plodnosti vďaka vedeckému pokroku, ktorý ju oslobodzuje od násilia potratu a chemických zásahov do jej organizmu.

Je poľutovaniahodné, ako sa k tejto veľkej ľudskoprávnej téme postavila STV svojou reportážou. Som presvedčená, že je vo Vašej moci zriadiť nápravu.

J_Tutkova-3S úctou, Ing. Jana Tutková, M.A.
riaditeľka,

Centrum pre bioetickú reformu
PO Box 1
054 01 Levoča
info@cbreurope.sk
www.cbreurope.sk

*********************************************************************

Obhajcovia rodiny bojkotujú Starbucs a Tesco, ktoré podporujú homosexualitu

National Organization for Marriage, americká organizace na obranu rodinných hodnot, vyhlásila bojkot řetězce Starbucks, pro jeho agresívní podporu LGBT ideologie a především homosexuálního manželství. Podrobnosti anglicky ZDE.

Pokud jde o mne, připojuji si Starbucks na seznam výrobců, jejichž výrobky nekonzumuji. Bude na pěkném druhém místě hned za Pepsi, na kterou pochopitelně nemá.                                          Ignác Pospíšil

http://aktualityhvezd.wordpress.com/2012/03/29/stoupenci-rodiny-vyhlasili-bojkot/

http://www.dumpstarbucks.com/

Kresťania sú „zlí“ !!! Tvrdí riaditeľ TESCA

tescoKřesťané jsou zlí, protože chrání manželství, tvrdí šéf společnosti Tesco. Křesťané jsou „zlí“, když odmítají novou definici manželství, která by umožnila uzavřít manželský svazek osobám stejného pohlaví, napsal ředitel oddělení výzkumu a vývoje webových stránek společnosti Tesco.

Společnost již čelí kritice za to, že přestala financovat „Běh pro život“ podporující výzkum rakoviny a sponzorovala londýnský festival homosexuálů.

Slova o „zlých křesťanech“ napsal Nick Lansley, ředitel oddělení výzkumu a vývoje webových stránek společnosti Tesco. „Bojuji také proti zlým křesťanům (ne proti všem křesťanům, jen proti těm špatným), kteří si myslí, že by homosexuálové neměli vést šťastný život a nemají si brát své partnery stejného pohlaví,“ napsal. Tato poznámka se objevila na profilové stránce pana Lansleyho na serveru Flickr určeném ke sdílení fotografií. Zde uvádí jako své zaměstnání „ředitel oddělení výzkumu a vývoje Tesco.com“. Ale po stížnostech adresovaných společnosti Tesco byly komentáře odstraněny.

V loňském roce byl křesťanský pracovník bytového úřadu z Manchasteru přeřazen na nižší pozici a byl mu snížen plat o 40 procent poté, co na Facebooku zveřejnil mírný komentář, v němž tvrdil, že by církve neměly být nuceny asistovat při uzavírání registrovaného partnerství homosexuálů, pokud tak nechtějí činit.
Ředitel Křesťanského institutu Colin Hart řekl: „O letošních Vánocích jsem nenakupoval v Tescu a od dalších křesťanů opakovaně slýchám, že došli ke stejnému rozhodnutí. Křesťané mají právo se rozhodnout, že nebudou nakupovat v Tescu.“
***
Rozhodnutí společnosti Tesco prodávat urážlivě pojmenovaný nápoj poukazuje na velmi špatný úsudek, přestože 5 pencí z každé plechovky jde na výzkum rakoviny. Vzpamatuj se, Tesco, chtělo jsi být obchodem zaměřeným na rodinu. Začni se podle toho chovat.“
Vydáno: 14.01.2012 02:32, Zdroj: http://www.christian.org.uk19.1.2012 13:31:09

Heineken  má  na slovenskej reklame piva „Bažant“ minaret

Napísali ste nám:

Ku firmam,ktore sa spravaju protikrestansky sa pripojila aj firma Heineken.

Dobry den!  Vazene damy,vazeni pani!

Heineken2Obraciam sa, hlboko pobureny, na Vas, celnych predstavitelov spolocnosti Heineken.
Na autobusovej zastavke som si vsimol akciovy plagat Vasej firmy,ktory znazornoval 3 vysoke case piva Zlaty bazant. Na mieste, kde by mala byt pena na pive je idylicky obrazok zasnezenej dedinky.
Na prvy pohlad je tato horska dedinka podobna typickej slovenskej dedinke s kostolikmi.

heineken_logoAke bolo moje zdesenie,ked som zistil, ze veza prveho kostola je vlastne MINARET. Samozrejme bez kriza! Na druhej vezi taktiez chybal kriz!
Slovensko je krestanska krajina a nezobrazenie kriza na typicky krestanskej stavbe, akou je kostol, je niecim urazlivym.
Presne takym urazlivym,ako by niekto nezobrazil kriz na nasej narodnej vlajke.
Je to o to horsie,ze sa tak stalo v obdobi, kedy sa tesime na nase krestanske sviatky -Vianoce.Ved oslavujeme narodenie Bozieho Syna – JEZISA KRISTA!
Na nasich slavnostne prestretych  stoloch iste nebude chybat ani Vas znamy vyrobok.Preco nas chcete vopred urazit?!

KosákTU je cast Vasich firemnych cielov a vizii,ktore ste v pripade obcanov Slovenska porusili.
Vas plagat bol opakom ucty, respektu a slusnosti – bol urazkou krestanov na Slovensku!
Verim,ze v buducnosti sa Vasa firma takemuto konaniu vyhne,co jej zo srdca zelam.

S pozdravom a zelanim prezitia Vianoc v pohode a pokoji

Jaroslav Konecny

*********************************************************************

Sokol v Bezákovi, Bezák v Sokolovi, obaja v nás

“Hovorí pravdu, ktorú zažil a my mu ju musíme veriť“. Až táto veta z blogu Michala Pataráka ma donútila sa po mesiacoch opäť vrátiť k téme, ktorá už svojim hlukom naozaj unavuje. Napísal ju človek, ktorý je zjavne mysliacou bytosťou a jeho blogy čítam rád. Niekedy súhlasím, inokedy nie. Tentoraz však iba nerozumiem. To naozaj? Kde sa vôbec u kriticky mysliacich ľudí berie ten kategorický imperatív? To už sme naozaj všetci rezignovali na vlastný úsudok, na overovanie, aspoň na pokus o objektívne zhodnotenie? Na odstup, na čas na premýšľanie? Sme opäť stádom, iba nás ktosi ženie opačným smerom? Už zasa niečo musíme?

Čítajte viac: http://branik.blog.sme.sk/c/316530/Sokol-v-Bezakovi-Bezak-v-Sokolovi-obaja-v-nas.html#ixzz2Fh2hIKfz

 

Dedo Mráz z Bruselu – Budiž Euro! 51/2012

Publikované:  autorom Andrej

MrázNa záver roka sme ratifikovali fiškálny kompakt. Španielsko sa lúči s rokom zlými správami. Berlusconi žije a užíva. Veľký grécky múr. Dočasný Euroval mal úspešný rok.

Posledné tohtoročné Budiž Euro! začneme netradične na Slovensku. Tento rok sa parlament v schvaľovaní nezastavil. Okrem trvalého eurovalu sme tento týždeň odkývali aj Fiškálny kompakt. Po Maastrichtských kritériách, Pakte stability a rastu, či Sixpacku je to ďalší z nástrojov, ktoré majú postaviť nezodpovedné štáty do pozoru. Doterajšie úspechy limitovať apetít politikov akýmikoľvek pravidlami sa podobajú úspechom kenských hokejistov, ale nepredbiehajme budúcnosť.

http://eurokriza.sk/2012/12/dedo-mraz-z-bruselu-budiz-euro-512012/