Aktuálne: Stratégiu „ľudských práv“ odsúhlasili – vraj po širokej verejnej „diskusii“ (!), Barnevernet, Spáčilovci (repríza) a i.

362

„Stratégiu ľudských práv“ rada vlády odsúhlasila, pôjde na rokovanie kabinetu

Bratislava 1. decembra 2014 (TASR/HSP/Foto:TASR)

lajčákPodľa Lajčáka nebol pri diskusii o stratégii ľudských práv nik vylúčený, ale to neznamená, že hlasy proti stratégii boli vzaté do úvahy

Celoštátna stratégia ochrany a podpory ľudských práv v SR pôjde na rokovanie vlády. Členovia Rady vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť ju dnes odsúhlasili. Príprava stratégie trvala tri roky.V dejinách SR ešte nebol schválený dokument, ktorý prešiel tak širokou verejnou diskusiou, ku ktorému bolo také obrovské množstvo sedení a taká urputná snaha nájsť kompromisné riešenie,“ uviedol po skončení rokovania predseda rady a minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Podľa jeho slov nebol nikto z diskusie o stratégii vylúčený.

Pri hlasovaní nebol nikto z členov rady proti, traja sa zdržali hlasovania. „Slovensko nemá rámcový dokument ľudskoprávneho charakteru, táto stratégia je prvým takýmto dokumentom,“ zdôraznil Lajčák. Úlohu vypracovať Celoštátnu stratégiu ochrany a podpory ľudských práv v SR si uložila vláda Ivety Radičovej ešte v roku 2011.

http://www.hlavnespravy.sk/strategiu-ludskych-prav-rada-vlady-odsuhlasila-pojde-na-rokovanie-kabinetu/458417

„Stratégia ľudských práv“ – „Civilizácia“, ktorú aj u nás presadzujú zradcovia a agenti v službách Bruselu, ministri  Borec, Lajčák, Pelegrini, Draxler, ďalej Sulík, Pietruchová,  Romana Schlesinger, a ďaľší slobodomurárski  janičiari, ktorí nám zákerne a podvodne chcú implantovať „gender-ideológiu“, homoideológiu“, lúpenie detí, ničenie nevinných duší slovenských detí a iné zvrátenosti.

Na videu  vidíte „odobratie“, proste ulúpenie dieťaťa nórskej matke tzv. Barnevernetom. A tomuto sa mnohí bránia uveriť, a považujú to za fantáziu a konšpiráciu. Prosím, až budete vy, neveriaci Tomášovia, takto mučení „demokratickými“ orgánmi a políciou, modlite sa, aby sa vám ešte dalo pomôcť, pretože vy svojou laxnosťou a slepotou sami prispievate k tomu, aby toto peklo vypuklo aj u nás v plnej miere.

Hrůzné video: Norská sociální služba odebírá matce roční holčičku

Publikováno v 29 Listopad 2014 od redakce Pravý prostor

RED 28|11|2014

O norské sociální službě Barnevernet  jsme na Pravém prostoru psali již několikrát, zvláště pak v souvislosti s otřesným případem Evy Michalákové, která si s ní prožívá peklo právě nyní. Jak vlastně vypadá zásah Barnevernetu v reálné praxi? Toto video ukazuje jak je odebírána z rodiny méně než rok stará dívka Anna. Brutální únos, který vyrve dítě z tradiční rodiny a není možný žádný odpor vůči těmto bastardům, z nichž 2 se dokonce neštítí složit mladou matku na podlahu. Dítě pak odvezou většinou na utajenou adresou neznámé pěstounské rodiny.

http://pravyprostor.cz/hruzne-video-norska-socialni-sluzba-odebira-matce-rocni-holcicku/

Pre tých, ktorí si azda doteraz nevšimli, že podobné praktiky sú už aj u nás:

Memento aj pre teba  (repríza)

Ďalší škandál v súvislosti so sexuálnou výchovou na škole: 13-ročná žiačka znásilnená!

Wales 1. decembra (HSP/The Independent/Daily Telegraph/Foto:TASR)

sevychovaalPo sexuálnej výuke nasledovalo znásilnenie

Ilustračné foto: Sexuálna výchova na školách sa u nás ponúka prostredníctvom rôznych „nevinných“ projektov. Na fotografii priebeh vyučovania „Hrou proti AIDS“ z roku 2002.

Iba trinásťročný chlapec znásilnil spolužiačku po tom, čo spolu absolvovali povinnú sexuálnu výchovu na vyučovaní v základnej škole v Gwynedd Country, v Severnom Walese. Sexuálna výchova je v Spojenom kráľovstve povinná od 11. roku a biologické aspekty sexuality sú súčasťou národného kurikula.

Chlapec, ktorý má teraz 15 rokov, sa k činu priznal pred dvoma týždňami na vypočúvaní Súdom pre mladistvých v Dolgellau.

Chlapec a dievča sa údajne po vyučovacej hodine rozprávali o pohlavnom styku, o ktorom sa na hodine učili. Chlapec sa dievčaťa spýtal, či chce „vyskúšať sex“. Hoci žiačka opakovane odmietala, chlapec dievča sotil na zem a znásilnil ju. Po tomto čine jej povedal: „teraz už môžeš ísť“. Skutok, ktorý sa odohral v roku 2012, sa dostal na pretras verejnosti až o rok neskôr, kedy si školská psychologická poradkyňa všimla, že dievča sa správa zvláštne a je stále rozrušená. Opýtala sa jej, či ju niečo trápi a vtedy sa jej žiačka priznala so znásilnením, ktoré nasledovalo po hodine sexuálnej výuky.

http://www.hlavnespravy.sk/dalsi-skandal-v-suvislosti-so-sexualnou-vychovou-na-skole-13-rocna-ziacka-znasilnena/457753

Ukrajinský SU-25, který sestřelil „Boeing“, pilotoval Dmitrij Jakacud

Generální štáb Ukrajiny vytrvale popíral přítomnost svého letadla na obloze na Doněckem, když byl sestřelen malajsijský boeing. Nicméně v průběhu nezávislého vyšetřování získali experti důkazy o přítomnosti SU-25, číslo na trupu 06,07,08 a 38, 299. perutě letectva Ukrajiny dne 17. července 2014 ve vzdušném prostoru Ukrajiny.

O tom je nový dokumentární film žurnalisty Andreje Kuraulova „Jak zemřel ,Boeing´?“. V dokumentu jsou soustředěny a presentovány všechny nejnovější informace o zničení „Boeingu“ ve vzdušném prostoru Ukrajiny.

Nezávislé vyšetřování expertní skupiny dokázalo, že v onen osudný den bylo malajsijské letadlo sestřeleno ukrajinskou stíhačkou SU-25 s palubním číslem 08, kterou pilotoval podplukovník ukrajinského letectva Dmitrij Jakacud. Ode dne tragedie až do současnosti původce tohoto zločinu se podle výsledků vyšetřování nachází ve Spojených arabských emirátech.  Viac + film Jak zemřel Boeing na:

http://www.nwoo.org/2014/12/01/ukrajinsky-su-25-ktery-sestrelil-boeing-pilotoval-dmitrij-jakacud/

homoedTisíce Fínov opustili luteránsku cirkev po schválení homosexuálnych manželstiev

Helsinki 1. decembra 2014 (TASR/HSP/Foto:TASR)

Fínsko je teraz 12. európskym štátom, kde sú homosexuálne manželstvá legálne

Takmer 8000 ľudí odišlo z radov fínskej evanjelickej luteránskej cirkvi po tom, čo parlament schválil homosexuálne manželstvá, informoval v nedeľu fínsky server Yle News. Podľa neho spôsobil masový odchod ľudí z cirkvi postoj fínskeho arcibiskupa Kariho Mäkinena, ktorý zákon podporil a povedal, že z jeho schválenia „má radosť“. Odchod ľudí z cirkvi bude mať zrejme vplyv aj na príjmy luteránskej cirkvi, keďže takmer 8000 osôb prestane platiť cirkevné poplatky, poznamenal spravodajský server Sputnik.

Fínsky parlament schválil občiansku iniciatívu za legalizáciu manželstiev homosexuálov 28. novembra. Homosexuálne dvojice vo Fínsku mohli od roku 2002 uzatvárať registrované partnerstvá, ale až dosiaľ bola táto krajina jedinou v škandinávskom regióne, ktorá nepovoľovala homosexuálne manželstvá. Fínsko je teraz 12. európskym štátom, kde sú legálne.

http://www.topky.sk/cl/11/1441529/Tisice-Finov-opustili-luteransku-cirkev-po-schvaleni-homosexualnych-manzelstiev

protest_ambasada_USA.cdrPosviťmě si na americkou ambasádu – 26.11.2014 

Videozáznam ze protestu před ambasádou Spojených států amerických v Praze z 26.11.2014 s požadavkem ukončení vměšování USA do vývoje jiných států.

Vystoupili: Adam Bartoš, Jan Skácel, Daniel Solis, Karel Janko. Akce se konala v rámci projektu:http://mobilisace.cz/

http://www.nwoo.org/2014/11/28/posvitme-si-na-americkou-ambasadu-26-11-2014-video/

Ulrike Lunacek:  Homo a gender sú centrom spoločnosti!

frances-01Štrasburg, 26.11.2014 (Carey Lodge) 017 504 – Popredná členka Európskeho parlamentu Ulrike Lunačeková podala 25. novembra pápežovi Františkovi symbolický dar – dúhovú šatku. Táto známa rakúska poslankyňa EP a vedúca delegácie rakúskej strany zelených vyhlásila, že ponúkla pápežovi darček „za gejov, lesby a za pokoj“ počas stretnutia v Európskom parlamente. Lunačeková je podpredsedníčkou skupiny Európskeho parlamentu za práva LGBT a prvou otvorene lesbickou političkou rakúskeho parlamentu.
Podľa správ na ňu zaútočili kyselinou, keď poskytovala interview počas každoročného „dúhového pochodu“ vo Viedni v tomto roku. Nikto nebol zranený, no Lunačeková povedala: „Tento druh ojedinelých prípadov ukazuje, že boj za toleranciu, za prijatie iných a rešpekt sa v Rakúsku neskončil. Proti ľuďom, ktorí šíria strach a nenávisť, sa treba postaviť. Homosexuáli a ľudia transgender musia bojovať proti strachu a ukázať, že oni sú nielen súčasťou spoločnosti, ale centrom spoločnosti!“ ako vyhlásila.
Zdá sa, že fotografia momentu, keď Lunačeková podáva pápežovi šatku, ukazuje, že František dobrotivo dar prijíma. Na synode pred mesiacom boli špekulácie, že Katolícka cirkev uvoľňuje postoj k homosexualite a rozvodu. Predbežná správa zo synody sa zdala signalizovať, že tradičná náuka sa uvoľnila, čo spôsobilo rozhorčenie u konzervatívcov.
Avšak pápež zdôraznil význam starostlivosti a pastoračného prístupu k homosexuálom, ako povedal v otváracom príhovore na konferencii Humanum pred týždňom a zdôraznil:
„Deti majú právo vyrastať v rodine s otcom a matkou. Je dobré, že ste sa zišli na tomto medzinárodnom kolokviu, aby ste skúmali komplementaritu muža a ženy. Toto vzájomné doplňovanie je koreňom manželstva a rodiny. Pretože rodina založená na manželstve je prvou školou, kde sa učíme oceňovať naše vlastné dary aj dary iných a kde začíname nadobúdať umenie života v spoločenstve. Pre väčšinu z nás rodina tvorí zásadné miesto, kde môžeme rásť vo veľkosti pri úsilí realizovať celú našu schopnosť cnosti a lásky k blížnemu.“
„Deti majú právo vyrastať v rodine s otcom a matkou schopných vytvoriť vhodné prostredie pre vývoj dieťaťa a jeho emocionálnu zrelosť. Preto zdôrazňujem v apoštolskej exhortácii Evangelii Gaudium, že prínos manželstva do spoločnosti je ‚nenahraditeľný‘, že ‚presahuje cítenie a momentálne potreby manželov‘.
„Modlím sa, aby toto kolokvium bolo inšpiráciou všetkým na podporu a posilňovanie zväzku muža a ženy v manželstve ako jedinečného, prirodzeného, fundamentálneho a krásneho dobra pre ľudí, spoločenstvá a celé spoločnosti.“
Pápež bol v Štrasburgu 25. novembra na krátku 4-hodinovú návštevu, a poslancom EP sa prihovoril na tému utečencov. Odsúdil he „kultúru odhadzovania a nekontrolovaného konzumizmu“, čo podľa jeho slov spôsobuje, že európski lídri vykorisťujú ľudí. –zg-

logoEurópa sa zbláznila. Real Madrid odstránili z loga kresťanský kríž

Madrid 2. decembra 2014 (HSP/Foto:Real Madrid)

Jeden z najslávnejších futbalových klubov sveta Real Madrid odstránil z loga kresťanský kríž. Futbalový klub odstránil kríž kvôli novým islamským sponzorom zo Spojených arabských emirátov

Minulý týždeň Real Madrid podpísal lukratívnu zmluvu s National Bank zo Spojených arabských emirátov Abú Dhabí. Na základe tejto zmluvy klub odstránil z klubových kariet z loga kresťanský kríž. Slovenské i české médiá priniesli informácie, že je to ústretový krok voči moslimským fanúšikom Realu Madrid.

http://www.hlavnespravy.sk/europa-sa-zblaznila-real-madrid-odstranili-z-loga-krestansky-kriz/458849