Aktuálne: Presun zbraní k Iránu

482

Vojna v Iráne už v auguste?

Americká armáda nečakane vyslala už v poradí štvrtú lietadlovú loď a ďalšie, ponorky a drony do Perzského zálivu. Zahraničné médiá špekulujú, že ide o posledný krok vedúci k zásahu v Iráne.

Vypukne to v auguste?

Americký Los Angeles Times tento týždeň publikoval informáciu, podľa ktorej do Perzského zálivu prúdia ďalšie bezpilotné ponorky, lietadlová loď a drony (bezpilotné lietadlá).

Američania už majú v oblasti 3 lietadlové lode – USS Enterprise, USS Dwight D. Eisenhower a USS Abraham Lincoln; spomínaná USS John C. Stennis na miesto dorazí v najbližších týždňoch. Americké médiá sú síce vo vyjadreniach opatrné, nevylučujú však už augustový zásah.

Americký minister obrany Leon Panetta na začiatku tohto roka povedal, že „Iránci potrebujú poznať silu USA, aby sa snažili vyriešiť sporný jadrový program diplomatickou cestou“.

http://www.aktuality.sk/clanok/210318/vojna-v-irane-uz-v-auguste/

 

Biskup Andreas Laun: Temný ateizmus Dalajlámu

 Salzburg, 22.5.2012 (kath.net) 015 165 – Dalajláma bol v Rakúsku, Rakúšania ho prijali s veľkým záujmom a dokonca ho oslovovali Vaša Svätosť! To je takmer urážlivé, aj keď oslovený sa s tým zdá byť úplne spokojný. Je totiž veľmi podivuhodné, nechať sa nazývať „Svätosť“, keď sa ako Dalajláma človek priznáva k ateizmu! Ja som Dalajlámu nevidel a priznávam, že som ani nechcel k nemu ísť a „pokloniť sa mu“. Preto nie, lebo by som mu nechcel pripísať význam, ktorý v skutočnosti nemá!

Aby ste ma zle nepochopili: som ochotný porozprávať sa s každým človekom a síce rovnoprávne zoči voči, to znamená od človeka k človeku a s úctou k môjmu partnerovi! To platí prirodzene aj pre pána Dalajlámu, preukázal by som mu úctu patriacu každému človekovi – možno dokonca aj trocha viac ako niekomu inému, pokiaľ zastupuje veľkú skupinu ľudí.

Ale robil by som všetko preto, aby som sa vyhol dojmu, že ho považujem za cirkevnú autoritu! Keby som sa s ním rozprával, tak, ako u každého človeka, by som sa pokúšal hovoriť s ním aj o Bohu a ak ten druhý nie je kresťan, tak ho k viere ku Kristovi priviesť. Čo sa týka Dalajlámu: jeho posolstvá neobsahujú nič mimoriadne, nič, čo by nemohol povedať každý a čo by sa už často nepovedalo, predovšetkým však: jeho posolstvo je temné, pretože je v doslovnom zmysle „beznádejné“! Aj keby reinkarnácia existovala, v budhizme zostáva smrť na konci vždy víťazom a človek upadá do ničoty nirvány.

Ak však obrátim svoj zrak na Ježiša Krista – je tu nádej a víťazstvo nad tým, čoho sa človek tak veľmi obáva: víťazstvo nad smrťou, nad pominuteľnosťou a márnosťou, predovšetkým však aj víťazstvo nad zdanlivo nikdy nenapraviteľným zlom v histórii – skrze vytúžený Boží súd!

Kto zrovnáva budhizmus a kresťanstvo, musí byť blázon, ak si neprizná: Dúfajme, že kresťania majú pravdu!

 Prečo budhizmus toľkých priťahuje?

Zostáva otázka, prečo budhizmus napriek tomu priťahuje toľkých ľudí? Moje podozrenie: Je to svetonázor, ktorý k ničomu nezaväzuje, pozná pravidlá múdrosti, ale nijaké Božie prikázania, za ktoré by sa mal človek raz zodpovedať! A predovšetkým: tento svetonázor nevie nič o Bohu, ktorý sa človeka zastáva a chce si získať jeho lásku!

Budhistov by som sa chcel opýtať: Ako môžete žiť bez skutočnej nádeje a bez tej vrúcnej ohnivej Božej lásky, pre ktorú je srdce človeka stvorené – aj vaše srdce?!

V jednom bode môžem každého budhistu utešiť: Boh chce spásu všetkých ľudí, prirodzene aj budhistov a on pri svojom volaní u nikoho nečaká, až ho ten spozná!

Boh sa správa ako správne naprogramované GPS: človek sa môže vydať stokrát inou, nesprávnou cestou, Boh „vypočítava cestu stále nanovo“ a vedie toho, kto sa viesť dá, k cieľu všetkých túžob, k Bohu. Aj budhistov. –zg-

PO celom svete sa ozývajú podivné zvuky – z oblohy, spod zeme – (?)