Aktuálne: Praha schválila obnovu Mariánskeho stĺpu

479

 OLYMPUS DIGITAL CAMERAMilí priatelia, došla ku nám radostná správa od Josefa Peregrina (nášho spoluaktivistu v Prahe), že stĺp Panny Márie, zrútený pražskými anarchistami po vyhlásení bývalej Československej republiky, a to dňa 3. novembra 1918, bude obnovený!

Naše združenie sa niekoľko rokov aktívne zapájalo do tejto snahy púťami na Staromestské námestie a modlitbami za český a slovenský národ, ako aj národy EÚ.   Prinášame krátku informáciu, pokiaľ nepríde podrobnejšia správa o tejto radostnej udalosti.   Anton Selecký

OLYMPUS DIGITAL CAMERARada hl. města Prahy na svém zasedání v úterý, dne 26. března 2013  projednala a schválila projekt obnovy mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze! V tuto chvíli, tj. ve 13.30 hod. probíhá k této problematice tisková konference. Podrobnosti přineseme později.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Radujte se všichni,  kteří jste obnově mariánského sloupu obětovali své modlitby, věnovali její přípravě svůj čas a obětovali ve prospěch obnovy své vědomosti, odborné znalosti i finanční prostředky.

Radujte se příznivci obnovy doma i v zahraničí!       Ave Maria! Salve Regina! 

Bude Severná Dakota priekopníkom záchrany života?

Fargo 27. marca (TASR/HSP/Foto:TASR)

Už len krôčik k definitívnemu zákazu

Republikánsky guvernér amerického štátu Severná Dakota podpísal zákon, zakazujúci umelé prerušenie tehotenstva, ak sa dá zistiť tlkot srdca plodu, uviedla dnes tlačová agentúra AP.

Tlkot srdca môže byť pritom zistený už v šiestom týždni gravidity. Guvernér Jack Dalrymple podpísal aj ďalší zákon, podľa ktorého sa Severná Dakota stala prvým americkým štátom, zakazujúcim umelé potraty na základe genetického poškodenia dieťaťa, napr. ak má Downov syndróm.

Tieto opatrenia v Severnej Dakote sú pravdepodobne snahou o postupné obmedzenie činnosti kliniky v meste Fargo – jedinej kliniky v tomto americkom štáte, kde robia interrupcie.     zf

http://www.hlavnespravy.sk/usa-v-severnej-dakote-zakazali-interrupcie-uz-v-siestom-tyzdni-gravidity/83754/