Aktuálne – Oznamy – Správy: Socha potratu, a i.

493

 

Inzeráty, oznamy, novinky, monitoring

PENZIÓN OĽGA  –  MEDŽUGORJE

Ponúkame ubytovanie pre skupiny pútnikov, farnosti, rodiny i jednotlivcov. Poskytujeme tiež sprievodcovské a tlmočníke služby, zabezpečujeme tiež duchovný program pre skupiny pútnikov na celý pobyt v Medžugorí.

Ak je v skupine pútnikov kňaz zabezpečujeme aj sväté omše. Podľa možnosti organizujeme stretnutia s vizionármi a kňazmi zo svätyne, prednášku a informácie o Medžugorských udalostiach, výstup na Podbrdo-kopec zjavenia, kopec Križevac-krížová cesta, návšteva komuníty Cenacolo, Matkina dedinka…

Náš Penzión sa nachádza1 200 metrovod kostola /=15-20 minút chôdze, alebo 5 minút autom-busom/.

Dodatočné informácie ohľadne ubytovania a stravovania po dohode, pre skupiny a farnosti poskytujeme zľavu.

Anton-Olga Merković, 88266 Medjugorje-Krstine b.b., Bosna-Hercegovina

Tel/Fax: 00387-36-651 336  Mobil: 00387- 63-320 757

Email: anton.merkovic@tel.net.ba

skype:  Olga Merkovic:    Olga Merkovic  alebo  omerkovic

************************************************************************

Odtajnené dokumenty ukazujú: Euro pochybilo hneď na začiatku!

BERLÍN/PRAHA – Zatváranie očí nad realitou a zľavenie z ekonomických nárokov bolo od začiatku chybou, ktorá priviedla euro tam, kde je teraz. Uviedol to nemecký týždenník Spiegel s odvolaním sa na novo odtajnené dokumenty z rokov 1994 až 1998.

 

Politici, predovšetkým vtedajší nemecký kancelár Helmut Kohl, zámerne ignorovali varovanie expertov, že niektoré krajiny nie sú na prijatie eura pripravené a z politických dôvodov zatvárali oči nad porušovaním vopred dohodnutých pravidiel. Informoval portál ihned.cz.

http://www.topky.sk/cl/11/1309998/Odtajnene-dokumenty-ukazuju–Euro-pochybilo-hned-na-zaciatku-

Setkání  skupiny Bilderberg prý proběhne od 31. května do 3. června ve státě Virginia, USA

Globalistická klika bude hrát roli při výběru prezidentského kandidáta USA pro rok 2012.

Spekulace o tom, že výběr místa bude mít vztah k nadcházejícím prezidentským volbám, se ukázaly jako opodstatěné. S velkou pravděpodobností se bude setkání odehrávat ve státě Virginia, v USA, ve dnech 31. května až 3. června v pěti hvězdičkovém hotelu Marriott.
Skupina Bilderberg ve své historii neupustila od tradice, konání  setkání světové elity mimo západní Evropu a Severní Ameriku. Hotel Westfields Marriott Washington Dulles byl poctěn hostěním skupiny Bilderberg už dvakrát, a to v roce 2002 a 2008 a tento hotel  je plně obsazen rezervací mezi dny 31. 5. – 3. 6. 2012. Hotel má samozřejmě volné rezervace na data před i po tomto termínu celkové rezervace hotelu. Přitakává tomu i fakt, že termín konání skupiny je tradičně počátkem měsíce června.

„Šance jsou velmi vysoké pro tvrzení, že to bude v USA, protože je známo, že lidé kolem NATO P2 se vždy mimo publicitu médií setkávají v témže  roce, kdy má být volen americký prezident v USA – schůzka je známa také pod jménem skupina Bilderberg.“ (Tony Gosling za Bilderberg.org)

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1794-setkani-tajnustkarske-skupiny-bilderberg-pry-probehne-od-31-kvetna-do-3-cervna-ve-state-virginia-usa.aspx

Plán invázie do Iránu je hotový, tvrdí americký veľvyslanec v Izraeli

 

Pentagon má podľa amerického veľvyslanca v Izraeli pripravený plán invázie do Iránu. Západ už niekoľko mesiacov varuje Irán, aby zastavil obohacovanie uránu a upodozrieva moslimskú krajinu z výroby atómovej bomby.

 „Vhodnejšie by bolo riešiť záležitosť diplomaticky, než s použitím vojenskej sily,“ povedal americký veľvyslanec Dan Shapiro. Jeho slová priniesol rozhlas v Izraeli, píše spravodajská RT.

„To však neznamená, že by sme nemali k dispozícii možnosť voľby. Nevyhnutný plán invázie je už hotový a pripravený,“ doplnil Shapiro.

Iránsky jadrový program má byť prerokovaný 23. mája, kedy vyslanci z Británie, Číny, Francúzska, Nemecka, Ruska a USA budú vyjednávať s Teheránom. Naposledy sa zástupcovia stretli 14. apríla a obe strany sa vtedy zhodli v záveroch, že rokovania boli pozitívne a konštruktívne.

http://www.aktuality.sk/clanok/206785/plan-invazie-do-iranu-je-hotovy-tvrdi-americky-velvyslanec-v-izraeli/

 

Socha o potrate od slovenského umelca dobyla svet

2. apríl 2012 (LifeSiteNews.com <http://www.lifesitenews.com/>) – Slovenský

študent výtvarných umení Martin Hudáček vytvoril súsošie, aby tak upriamil
pozornosť na dve skutočnosti. Jednou je ničivá silu potratu vplývajúca na
ženu a druhou je fakt, že skrze Božiu lásku a milosrdenstvo je možné
dostiahnuť uzmierenie a uzdravenie.

Súsošie znázorňuje trúchliacu ženu, ktorá cíti veľký smútok zo svojho potratu. Druhá postava predstavuje potratené dieťa. To veľmi dojemným a uzdravujúcim spôsobom prichádza k matke,
aby jej ponúklo odpustenie.
Martin, ktorý dielo pomenoval Pomník nenarodeným deťom, povedal, žesúsošie tiež „vyjadruje nádej, ktorú veriacim dáva Ten, ktorý za nás zomrel na kríži a tak ukázal, ako veľmi Mu na nás všetkých záleží.“

Mnohí toto dielo ocenili ako nesmierne účinné znázornenie postpotratovéhosyndrómu. Súsošie o ňom vypovedá citlivo, vyvoláva veľa emócií a a je podnetom k mnohým interpretáciám.
Doktorka Martha Shupingová, M.D., psychiatrička, ktorá už viac ako 20 rokov
pomáha ženám zotaviť sa po potrate, hovorí:  „Verím, že toto nádherné vyobrazenie zarezonuje v srdciach mnohých žien, ktoré podstúpili potrat. Hlboko to znázorňuje to, čo zažili.“

Viac na:
http://www.lifenews.sk/content/socha-o-potrate-od-slovensk%C3%A9ho-umelca-dobyla-svet

 

Vývoj dieťaťa od počatia po narodenie

http://www.ohdae-soo.com/film1/index.html

Uniklý dokument armády Spojených států!

 manuál pro převýchovné a pracovní tábory v Americe

Uniklý dokument armády Spojených států vypracovaný pro ministerstvo obrany (DoD) obsahuje šokující plány pro „politické aktivisty“, kteří podle nich mají být pacifikováni „PSYOP funkcionáři“ a u nichž má být rozvinuto „ocenění politiky Spojených států“ během jejich zadržení ve vězeňských táborech uvniř Spojených států.

Dokument nazvaný FM 3-39.40 Internační a přesídlovací operace (záložní kopie PDFzde) byl původně vypuštěn s omezením přístupu pro ministerstvo obrany v únoru 2010, ale teprve nyní unikl na internet.

Manuál popisuje postupy pro zpracovávání zadržených v internačních táborech jak ve světě, tak ve Spojených státech. Mezinárodní organizace jako OSN a Červený kříž jsou jmenovány jako partneři spolu s federálními agenturami včetně DHS a FEMA.

Hned ze začátku si ale vyjasněme jednu věc – manuál se primárně zabývá nepřátelskými bojovníky zadrženými v zahraničních vězeňských táborech armády Spojených států. Nicméně stejně tak je po přečtení celého manuálu jasné, že platí i pro občany zadržené ve Spojených státech – ať už se jedná o takzvané “vysídlené občany”, nebo o “zadržené civilisty” – to jest civilisty, kteří byli zadrženi kvůli “bezpečnostním důvodům, kvůli ochraně,nebo kvůli spáchání přečinu vůči zadržovací moci.

VO VIDEU NA LINKU SI KLIKNUTÍM NASTAVTE (V OKIENKU CHOOSE LANGUAGE) -CZECH (titulky)

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1795-unikly-dokument-armady-spojenych-statu-manual-pro-prevychovne-a-pracovni-tabory-v-americe.aspx

 

Život Cirkvi vo svete 20 * 2012

18. mája 2012

 Správy pripravuje Mgr. Zuzana Gluchichová, zakladateľka TK KBS a týždenníka Život Cirkvi,   z rímskej anglickej a nemeckej agentúry Zenit a z ďalších katolíckych agentúr a internetu Tel: 02 443 717 31, mail:  zuzana.gabriela@gmail.sk, č. ú. Tatra banka – 291 993 0077 / 1100

  Obsah                                                                                                                          

 Schönborn dúfa, že sa vyhne sankciám voči neposlušným

Pápež vyzýva nemeckých katolíkov k vernosti Cirkvi

Norbert JAMMERT!

Rím vedie dialóg už iba s hlavou „Kňazského bratstva sv. Pia X.“

Salafista v nemeckej televízii: Ježiš je moslim

Arcibiskup Zollitsch naďalej chce prijímanie pre rozvedených

Schüller si želá ostrejšie konflikty v nemeckej cirkvi

Zomrel najstarší biskup sveta vo veku 106 rokov

Kanadskí biskupi bránia náboženskú slobodu

Na Deň matiek prvý pochod za život v Ríme

Španielsko: Biskup uverejňuje svedectvá bývalých homosexuálov

USA: Sú biskupi a verní katolíci v ‚morálnej schizme‘???

Rakúsky „duchovný export“ – tento raz do Chorvátska!

 „Kresťania pre Európu“: Odmietnutie politického a hospodárskeho egoizmu

Rakúsko: Kláštory lákajú „Dňami záhrad“

 ZIVOT CIRKVI VO SVETE 20 12

 

Turíčny týždeň V GABOLTOVE