Aktualizované: Súd o osude Adamka, „Kauza gender“ Nebuďme chladní a zobuďme sa konečne!, Chmelár kontra Samson, Kino: nič nové pod réžiou USA, a i.

428

Súd rozhodne o osude Adamka a jeho otca: Ak mi vezmú syna, vytrhnú mi srdce z tela

adamko_dnes, 07:55 | Dnes sa navždy zmení život malého Adamka Nemčáka (10) z Oščadnice.

Okresný súd v Čadci rozhodne, či pôjde do detského domova, alebo sa vráti k svojmu milovanému ockovi. Po štyroch mesiacoch odlúčenia je Jozef Nemčák (47), otec chlapca, na pokraji nervového zrútenia. Najviac ho trápi predstava, že sa synček nevráti domov a Vianoce strávia odlúčení.

Zakázali mu hovoriť synovi, že ho miluje: Jozef mu chcel dať Mikuláša, po 15 minútach musel preč!Je predvianočný čas, ale otcovi Jozefovi (47) (na obr.)  zakazujú povedať synovi Adamkovi (10) – milujem ťa!

http://www.cas.sk/clanok/302010/sud-rozhodne-o-osude-adamka-a-jeho-otca-ak-mi-vezmu-syna-vytrhnu-mi-srdce-z-tela.html

Výskum mozgu zásadne protirečí ideológii „gender“

Wetzlar/Erlangen, 9.12.2014 (kath.net/idea) 017 536 – Ciele ideológie „gender“ stoja zásadne v protiklade k poznatkom výskumu mozgu. Tento názor zastáva nemecký profesor fyziológie a bio-kybernetiky, Manfred Spreng (Erlangen), v interview pre Evanjelickú spravodajskú agentúru „idea“ (Wetzlar).

Anglický výraz „gender“ označuje sociálne alebo psychologické pohlavie človeka na rozdiel od biologického pohlavia. Zohľadnenie perspektívy pohlavia (Gender Mainstreaming) je záväznou smernicou pre všetky členské štáty Európskej únie a platí aj v Evanjelickej cirkvi Nemecka.

Podľa Prof. Sprenga sú však rozdiely v danostiach muža a ženy. Spočívajú v hormonálnom a imunologickom vybavení človeka, ako aj v rozdielnej štruktúre mozgu. Charakteristické formujúce rozdiely vznikajú už v materinskom tele.

Tak ženy sa viac spoliehajú na procedurálnu pamäť a preto sú lepšie schopné vykonávať viaceré úlohy súčasne(multitasking), ako muži. Naproti tomu mužský mozog priaznivo podporuje vybavovanie funkčných, remeselných úloh. To sa odzrkadľuje napríklad v zamestnaní: Väčšina predavačov sú ženského rodu, zatiaľ čo 98 percent automechanikov a technikov sú muži. Hoci Nórsko praktizuje už vyše 30 rokov výchovu v zmysle „gender“, 10 percentný podiel inžinierok sa tam sotva zvýšil. Aj podiel zdravotných sestier zostal takmer nezmenený – 90 percent.

Podobný vývoj  sa ukazuje aj v hnutí Kibuc v Izraeli: Tam sa spočiatku nerobil v práci rozdiel medzi mužom a ženou. To sa neskôr dramaticky zmenilo. Na želanie žien muži znova začali vykonávať telesne náročnú prácu a ženy prevzali tradične ženské práce.

Kritika „zmätenia pohlaví“  

Spreng nepočíta teda s tým, že úsilie v politike v Nemecku priviesť ženy k typicky mužským povolaniam bude korunované veľkým úspechom. Kritiku vyslovil aj k cieľu prívržencov „genderu“ prispieť ku „znejasneniu“ a „zmäteniu pohlaví“. Je nebezpečné, keď si môžeme voliť medzi mnohými identitami, ako „androgyn, genderqueer, transgender, pangender, či  crossgender“. Zničenie konštrukcie pohlaví neprispieva k lepšej spoločnosti.

Malé dieťa potrebuje väzbu na matku

Spreng varoval pred tým, aby sa oslaboval význam matky. Ak dieťa skoro oddelíme od matky, môže dôjsť k problémom pri učení sa materinského jazyka. Už v matkinom tele človek vníma reč matky. Aj po narodení je dieťa fixované na hlas matky. Výskum v tejto oblasti ukazuje, že v prvých 2-3 rokoch života je úzky vzťah s matkou najlepším predpokladom kognitívneho a emocionálneho bezpečia dieťaťa. Rastúce problémy detí pri čítaní a písaní, poruchy reči a správania sú zapríčinené aj štátom požadovaným zrušením matky „na plný úväzok“ a rastom cudzej starostlivosti o dieťa.

Viaceré štúdie ukázali, že deti z jaslí vykazujú zreteľne vyššie vylučovanie stresového hormónu cortisol. Trvalé zvýšené hodnoty cortisolu brzdia vyzrievanie mozgu a menia hippocampus, centrálnu riadiacu stanicu mozgu. Následkom toho môže dôjsť k hyperaktivite a poklesu výkonnosti. -zg-

Prof. Spreng prednáša na Kongrese kresťanských vedúcich síl, ktorý sa koná 26. až 28. februára 2015 v Hamburgu.–zg-

Nezmyselná Gender ideológia 

Správy Gloria TV 11. december 2014

Správy Gloria TV, 12. december 2014

„Islamský štát“ stína hlavy kresťanským deťom

Bagdad/Mosul, 9.12.2014 (kath.net/idea) 017 534 – Bojovníci teroristickej organizácie „Islamský štát“ (IS) sa nezastavia ani predtým, aby deťom kresťanských rodín, ak odmietnu zriecť sa svojej viery, zoťali hlavy. Informoval o tom ako „farár Bagdadu“ známy Angličan Andrew White (50) v televíznom interview. Dozvedel sa, že bojovníci IS okrem iného sťali hlavy 4 kresťanským deťom mladších ako 15 rokov. Povedal, že deti odmietli odrecitovať modlitbu konverzie a povedali:

„My milujeme Ježiša. My sme ho vždy nasledovali. Ježiš je stále pri nás!“

Na to im bojovníci zoťali hlavy. White rozprával aj o kresťanskom otcovi, ktorému členovia IS hrozili, že jeho deti zabijú, ak neodrecituje modlitbu konverzie. Ten muž to pre svoje deti proti svojej vôli vykonal, ale neskôr mu zatelefonoval a opýtal sa ho, či ho Ježiš ešte aj teraz miluje. White: „Ježiš ťa stále ešte miluje. On ťa bude vždy milovať.“

Hrozby zavraždenia „farárovi Bagdadu“

Anglikánsky farár s turíčnym smerovaním viedol od r. 2005 anglikánsku Farnosť sv. Juraja v Bagdade, ktorá mala kedysi 4000 členov. Medzitým väčšina ušla. Aj White sám na radu duchovnej hlavy anglikánov, arcibiskupa Justina Welbyho z Londýna, sa z bezpečnostných dôvodov predbežne do Iraku nevráti. IS uverejnila na internete hrozby, že ho zavraždí. Tento kanonik sa teraz bude starať o palestínskych kresťanov z Jeruzalema. Už prežil početné útoky a aj ho mučili. White je ženatý a má dvoch synov. Od svojho 33. roku trpí na roztrúsenú sklerózu.

IS mení kostoly na väzenia

Od vpádu do severoirackého mesta Mosul v lete tam teroristi IS mnohé kostoly premenili na väznice. Podľa katolíckej informačnej služby Fides tam väznia mužov aj ženy. Iné slúžia ako sklady zbraní a logistické centrá. Tým rastie nebezpečenstvo, že budú zničené pri leteckých náletoch. Tak by sa zničili stáročné chrámy kresťanov. V Mosule žilo v r. 2003 až 60 000 kresťanov, teraz sú takmer všetci vypudení, alebo ušli sami. Vcelku ušlo pre teroristami viac ako 250 000 kresťanov najmä do kurdských oblastí. –zg-

E. Chmelár: Ukrajina – o čo vlastne ide

Moskovský patriarchát stráca farnosti na Ukrajine

Kyjev, 8.12.2014 (KAP) 017 533 – Pod vplyvom vojenského konfliktu na Ukrajine početné pravoslávne farnosti na západe krajiny vystúpili z Moskovského patriarchátu. Pravoslávny kyjevský patriarcha Filaret pre médiá v nedeľu povedal, že už viac ako 30 farností Moskovského patriarchátu sa tento rok pridalo k jeho cirkvi. Prestúpili najmä farnosti v Diecéze Rivne na severozápade Ukrajiny, ale aj jednotlivé farnosti v regiónoch Kyjev a Dnepropetrovsk a tiež na juhu krajiny.

Na Ukrajine sú dve pravoslávne cirkvi Moskovského aj Kyjevského patriarchátu. Zákon tam dáva farnostiam právo zmeniť svoju príslušnosť aj proti vôli farára. Potrebné je iba hlasovanie veriacich.

Mnohým pravoslávnym kresťanom sa nepáči postoj moskovského patriarchu Cyrila I. ku konfliktu na Ukrajine. Cyril I. sa vyhýba každej kritike politiky Vladimíra Putina voči Ukrajine a viackrát kritizoval ukrajinskú vládu.

Ukrajinská pravoslávna cirkev však vyhlásila, že voľby vo farnostiach boli zmanipulované. A Putin v októbri kritizoval, že Moskovskému patriarchátu ubrali na Ukrajine 18 kostolov. Veriacich vraj „vyhnali, bili, pokorovali a obrali o majetok“ ako vyhlásil šéf Kremľa. –zg-

„Dvojičky“? Irak? Boeing MH 17? ….