Aktualizované: Hlasujte za kostol sv. Martina! Vojna na spadnutie, Zostreľujú civilné lietadlá, ničia nemocnice, a zvaľujú to na Rusov, Marian Kotleba – Voľte podľa srdca, nie podľa „prieskumov“

579

**********************************************************************************************

3838-cerin_thumbMilí priatelia, ako viete, vláda SR odmietla dať dotácie na VÚC Banská Bystrica z dôvodu vraj „nevhodného“  župana Ing. Mariana Kotlebu.  Máme na vás prosbu:  V týchto dňoch prebieha hlasovanie o dotáciu na opravy fresiek vybratých kostolov na Slovensku. Medzi ne patrí aj kostol sv. Martina v obci Čerín pri B. Bystrici (na obr.).  Správcom farnosti je  obetavý kňaz a môj kamarát vdp. Dušan Mesík. 

cerinmartin-int3_thumbKostol sv. Martina je umelecko-historický skvost prevyšujúci celoslovenský význam. Nachádza sa na vyvýšenom mieste nad Čerínom a spolu so zvonicou a obranným kamenným múrom so strieľňami vytvára jedinečnú siluetu po prístupovej ceste od Zvolena, zďaleka viditeľnú /v súčasnej dobe v noci osvetlenú/  Kostol sv. Martina v Čeríne pochádza zo začiatku 14. storočia a je postavený v gotickom slohu.

Nižšie je uvedený link Nadácie Všeobecnej Úverovej Banky, cez  ktorú sa hlasuje, ktorý kostol dostane dotácie na reštauráciu fresiek.

ONLINE súboj  sa vyostruje medzi Banskou Bystricou (KOTLEBA) a Prešovom  (KDH) Hlasujte až do 29. februára 2016! Počet hlasov aktualizovaný každú hodinu!  Klikni na:

https://www.vub.sk/fresky/

 

Čerín

ČERÍN

Kostol sv. Martina, biskupa
Počet hlasov : 3167
 *********************************************************************************************************************

Logo-maléHlasovanie:  Otvor  si  uvedený link, kde nájdeš spôsob ako hlasovať. Potom si klikni hlasovanie na freske Čerín, kostol sv. Martina.  Podpor starobylý kostol a naprav tak aj diskrimináciu  vlády SR župy  Banská Bystrica! Hlasovanie môžeš priebežne sledovať na uvedenej linke.  Anton Selecký

***************************************************************************************************************************************

Mgr. Anton Čulen: V MENE NÁRODA

Embassy RF press service <press@rusemb.sk

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.

Vyhlásenie Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie

Počnúc od 13. februára turecké delostrelectvo sústredené v pohraničných oblastiach intenzívne ostreľuje civilistami osídlené oblasti Sýrie, ktoré prednedávnom oslobodili od teroristov vládne vojská a oddiely kurdskej milície.  Masívnemu ostreľovaniu podľahli letisko Minnig, obce Maryameyn, Ayn Dakma, Maranaz, Inaba, Deir ez-Zor v provincii Aleppo, tiež pozície sýrskej armády v provincii Latakie. Prišlo o život a utrpelo zranenie mnoho civilných obyvateľov, bola zničená infraštruktúra a obytné domy.

RUSKOSúčasne, podľa dostupných informácií, turecká strana intenzívne podporuje nezákonný prienik na územie Sýrie nových skupín džihádistov a ozbrojených žoldnierov pre doplnenie zdecimovaných militantných kománd „Dzhebhat en-Nusrat“, IS a iných teroristických organizácií. Do Turecka sa cez turecko-sýrske hranice prepravujú ranení bojovníci a presúvajú na odpočinok nesúrodé gangy s následným formovaním z nich nových bojových jednotiek.

Ministerstvo zahraničných vecí Sýrskej arabskej republiky zaslalo generálnemu tajomníkovi OSN a predsedovi Bezpečnostnej rady OSN list, ktorým požaduje zastaviť neutíchajúce ozbrojené provokácie zo strany Ankary, prinútiť Turecko a ďalšie sponzorské krajiny terorizmu vykonávať protiteroristické rezolúcie a okamžité zrušenie materiálnej a finančnej podpory teroristov. Vláda SAR si pritom vyhradzuje právo reagovať na agresívne útoky Turecka.

Moskva vyjadruje najhlbšie znepokojenie v súvislosti s agresívnymi akciami tureckých mocenských úradov voči susedným štátom. Považujeme to za zjavnú podporu medzinárodného terorizmu a porušovanie príslušných rezolúcií BR OSN ako aj záväzkov, ktoré prevzalo na seba Turecko ako členská krajina Medzinárodnej skupiny pre podporu Sýrie vo Viedni, New Yorku a Mníchove. Rusko bude podporovať nastolenie tohto problému v Bezpečnostnej rade OSN s tým, aby BR OSN transparentne posúdila provokatívne smerovanie činnosti Ankary, ktorá je hrozbou pre mier a bezpečnosť v regióne Stredného východu ako aj mimo jeho hraníc.

Brífing Ministerstva obrany Ruskej federácie

Embassy RF press service <press@rusemb.sk

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.

Sýria: Nálet na kliniku podľa Damasku vykonalo americké letectvo

      Moskva 15. februára (TASR) – Sýrsky veľvyslanec v Rusku povedal, že nálet, ktorý dnes na severe Sýrie zasiahol kliniku podporovanú humanitárnou organizáciou Lekári bez hraníc (MSF), vykonalo vojenské letectvo Spojených štátov. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na ruské médiá.
      „V skutočnosti bola nemocnica zničená americkými vzdušnými silami. Ruské vojenské letectvo s tým nie je v žiadnom prípade prepojené,“ uviedol veľvyslanec Riád Haddad, ktorého citovala ruská agentúra Interfax.
      Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii ešte skôr oznámilo, že na provizórnu nemocnicu dnes cielili ruské bojové lietadlá, zničili ju a zabili deväť ľudí; jednu ošetrovateľku a osem civilistov.
      Samotná MSF následne uviedla, že pri nálete zahynulo sedem ľudí, z toho päť pacientov, jeden údržbár a jeden nemocničný strážca. Za nezvestných a pravdepodobne mŕtvych označila organizácia aj ďalších osem členov nemocničného personálu a tiež bližšie nešpecifikované množstvo pacientov. Spresnila, že zmienenú kliniku ležiacu v meste Maarat Numán v provincii Idlib na severe Sýrie zasiahli a následne zničili niekoľko minút po sebe idúce štyri strely.
s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

Slovenská Televízia, ktorá o nálete informovala včera, citovala arabskú  TV Al Džazíru (!), podľa údajov ktorej „kliniku zničil nálet ruských stíhačiek…“

******************************************************************

Český prezident Miloš Zeman

<

Banská Bystrica 15. februára 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Marian Kotleba v rozhovore pre TASR vyzýva ľudí, aby sa  nenechali klamať tzv. prieskumami, ale aby išli voliť podľa svojho srdca a presvedčenia

Ľudová strana (ĽS) Naše Slovensko dosahuje v doterajších predvolebných prieskumoch agentúr okolo dvoch percent. “Naše skutočné preferencie sú však niekoľkonásobne vyššie a posúvajú nás do parlamentu. Vyzývam ľudí, aby sa nenechali klamať tzv. prieskumami, ale aby išli voliť podľa svojho srdca a presvedčenia,” tvrdí v rozhovore pre TASR predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba, ktorý je zároveň predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja.

Na snímke predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba

Ako hodnotíte doterajšie predvolebné prieskumy, podľa ktorých ĽS Naše Slovensko je len tesne za hranicou dvoch percent?

Prieskumy, ktoré robia oficiálne agentúry, sú odtrhnuté od reality. Tieto agentúry sledujú vlastné politické ciele. Ich cieľom nie je prieskum, ale manipulácia verejnej mienky. Naše skutočné preferencie sú niekoľkonásobne vyššie a posúvajú nás do parlamentu. Svedčia o tom všetky internetové prieskumy, realizované na významných portáloch. V tejto súvislosti mi nedá neuviesť, že v roku 2013 mi ani jeden z oficiálnych prieskumov nedával šancu na to, aby som čo i len postúpil do 2. kola krajských volieb. Napokon som nielenže postúpil do 2. kola krajských volieb, ale nakoniec som ich aj vyhral. Takže vyzývam ľudí, aby sa nenechali manipulovať a klamať tzv. prieskumami, ale aby išli voliť podľa svojho srdca a presvedčenia.

Politické strany a politici, ktorí majú šancu dostať sa do parlamentu, odmietajú spoluprácu s vami a vašou stranou. Ako potom chcete presadzovať vaše volebné “desatoro” v prípade úspechu a vstupu do parlamentu?

V prvom rade treba povedať, že ĽS Naše Slovensko nepovažuje ani jednu zo súčasných parlamentných politických strán za svojho partnera. Politici z týchto strán sa už desaťročia podieľajú na rozkrádaní a devastácii Slovenska. Skutočnosť, že menia strany a dopĺňajú politické figúrky, pri tom nie je dôležitá. Ich podstata zostáva rovnaká – tieto strany neslúžia ľuďom, ale výlučne svojmu obohateniu a cudzím záujmom, ktoré im diktuje Brusel. Náš program sa budeme snažiť v parlamente presadzovať tým spôsobom, že budeme predkladať návrhy zákonov v prospech normálnych ľudí. Ak naše návrhy ostatné strany odmietnu, samy tak ľuďom dokážu a ukážu, o čo im ide. Samozrejme, podporíme aj návrhy zákonov z dielne iných strán, no len za predpokladu, že budú v súlade so všetkými troma piliermi našej politiky – sociálnym, národným, aj kresťanským.

Sociálnu politiku chcete postaviť na princípe zásluhovosti a umožniť všetkým pracovať. Razíte radikálny postoj, že kto odmietne pracovať, nedostane vôbec nič. Môžete priblížiť vašu predstavu, ako by to v praxi fungovalo?

V našom programe máme niekoľko konkrétnych opatrení, ktorými realizujeme princíp zásluhovosti v praxi. Každý dostane možnosť pracovať. Nezamestnaných zapojíme do štátnej výstavby bytov a ciest, do opráv škôl, nemocníc a kultúrnych pamiatok. Ak túto prácu odmietnu, nedáme im zadarmo vôbec nič – žiadne domy, dávky, ani príspevky. V Banskobystrickom kraji sme spustili projekt Lopaty a krompáče, zameraný na zamestnanie dlhodobo nezamestnaných ľudí. Projekt bol taký úspešný, že sme ho chceli ešte rozšíriť. Lenže vláda, namiesto toho, aby našu snahu znižovať nezamestnanosť ocenila, zmenila Zákonník práce a tým nám znemožnila v projekte pokračovať. Napriek tomu tento projekt v Banskobystrickom kraji dokázal, že naša myšlienka dať ľudom prácu namiesto dávok je správna a funkčná. Práce je v republike dosť, a peňazí na jej zaplatenie tiež.

Chcete založiť domobranu. Dôvod?

Hlavným dôvodom je totálne zlyhanie polície v oblasti prevencie a ochrany slušných ľudí pred agresívnymi asociálmi. Neprejde mesiac, aby cigánski extrémisti niekde niekoho neznásilnili, neolúpili alebo nezabili. Polícia na čele s ministrom vnútra dnes chráni zlodejov a parazitov, a nie obete ich zločinov. Mohli sme sa o tom presvedčiť aj pod vypálenou Krásnou Hôrkou, kde vláda dodnes nedokázala ochrániť vlastnícke práva majiteľov pozemkov. Títo za svoje pozemky pravidelne platia dane, no pozemky okupujú cigánski zlodeji. Vláda nemá odvahu konať a tvrdo zasiahnuť. My ju však máme! Nasadíme domobranu na ochranu slušných ľudí všade tam, kde zlyhala polícia.

V “desatoro” máte aj obnovenie potravinovej, hospodárskej a energetickej sebestačnosti SR. Skutočne ste presvedčení, že naša krajina na to má?

Slovensko bolo ešte pred 25 rokmi úplne potravinovo sebestačné. Ešte stále máme dostatok úrodnej pôdy, čistej vody a historických skúseností na to, aby sme túto sebestačnosť opäť obnovili. Ak to išlo vtedy, musí to ísť aj teraz. Sme presvedčení, že dokážeme obnoviť aj hospodársku a energetickú sebestačnosť republiky. Pred 25 rokmi sme mali rozvinuté takmer všetky odvetvia priemyslu. Napríklad len v zbrojárstve sme boli svetovou veľmocou, ktorá mohla konkurovať aj krajinám, ako je Rusko. V tomto odvetví bolo zamestnaných toľko ľudí, koľko dnes pracuje v automobilovom priemysle. A to navyše bez zahraničnej kapitálovej účasti. Domáce hospodárstvo však obnovíme len vtedy, ak presadíme dve základné opatrenia. Po prvé musíme navrátiť do rúk národa vodu, elektrinu, pôdu a tiež všetky strategické podniky, ktoré dnes vlastnia cudzie nadnárodné korporácie. Po druhé musíme podporovať domácich výrobcov, a nie zahraničných investorov. Sme presvedčení, že naše firmy dokážu za rovnaké peniaze vytvoriť oveľa väčší a stabilnejší počet pracovných miest ako cudzinci. Zisky, ktoré vytvoria, nebudú odchádzať do cudziny, ale zostanú doma. Domácich podnikateľov chceme podporiť znížením DPH na 15 %, odstránením byrokracie v podnikaní a znovuzavedením ciel na dovoz výrobkov, ktoré vyrábame sami na Slovensku. Keďže vieme, že Európska únia ochranu našich domácich výrobcov neumožňuje, je to jeden z dôvodov, prečo budeme iniciovať referendum o vystúpení Slovenskej republiky z Európskej únie.

Vaším cieľom je aj obnovenie slovenskej koruny. Prečo? Ako to chcete dosiahnuť, keď je dnes všetko nastavené na euromenu?

Jedným z našich hlavných cieľov je obnovenie suverenity a nezávislosti, o ktorú Slovensko prišlo vstupom do Európskej únie. Vlastná mena je pritom základným atribútom každého nezávislého štátu. Tie štáty, ktoré o vlastnú menu prišli a nahradili ju eurom, teda v súčasnosti aj Slovensko, už v podstate o ničom nerozhodujú a sú v úplnom područí Bruselu. Len naivný človek si neuvedomuje, že ten, kto ovláda financie štátu, ovláda prakticky celý štát. V súčasnosti síce na Slovensku máme Národnú banku Slovenska, no o všetkých kľúčových otázkach menovej aj fiškálnej politiky rozhoduje Európska centrálna banka. Preto ak chceme začať o Slovensku znova rozhodovať na Slovensku, je obnovenie slovenskej koruny nevyhnutnosťou. Za posledných 100 rokov sa mena menila už mnohokrát. Prechod z eura na slovenskú korunu je teda len technickou otázkou, ktorá sa dá zvládnuť rovnako, ako sme zvládli prechod z koruny na euro.

Ste známy tvrdými vyjadreniami na adresu NATO. Medzi vaše volebné priority patrí vystúpenie SR z NATO, ale aj stiahnutie našich vojakov zo zahraničných misií. Ak by k tomu došlo, čo by bol ďalší krok?

Vystúpenie Slovenskej republiky zo zločineckého paktu NATO je jedným z kľúčových bodov nášho volebného programu. Ak nám ľudia vo voľbách dajú mandát o tejto veci rozhodnúť, urobíme tak. Zároveň stiahneme slovenských vojakov zo všetkých okupačných zahraničných misií. V zmysle medzinárodného práva vyhlásime vojenskú neutralitu s cieľom vytvoriť tzv. blok neutrality, o ktorého vytvorení sa ešte pred pár rokmi rozmýšľalo – Švajčiarsko, Rakúsko, Slovensko. Obnovíme zbrojársku výrobu a vybudujeme skutočnú a bojaschopnú slovenskú armádu. Armádu, ktorá nebude brániť cudzie záujmy veľmocí, ale výlučne Slovensko a jeho obyvateľov.

Česká Nezávislá Televízia, 15.II.2016

KINO: Najväčšia ponuka
Nič nemusí byť také, aké sa zdá byť

Chvíľa pre pesničku: The Dubliners