Aktuálne: Kardinál Korec je v umelom spánku

360

Kardinála Korca hospitalizovali vo Fakultnej nemocnici v Nitre v utorok dopoludnia, prasklo mu slepé črevo. „Bol prijatý v ťažkom septickom stave s perforovaným slepým črevom, ťažkým zápalom pobrušnice a zlyhávajúcimi vitálnymi funkciami,“ povedala pre agentúru námestníčka riaditeľa nitrianskej nemocnice Alena Ďurišová.

Kardinál Ján Chryzostom Korec leží v umelom spánku v nemocnici. Kardinál sa podľa informácií agentúry SITA neprebral po operácii slepého čreva. Tento rok už zomrel emeritný spišský biskup František Tondra vo veku 76 rokov 3. mája. Minulý rok zomrel 27. júla 2011 banskobystrický diecézny biskup Rudolf Baláž.

Kardinála Korca hospitalizovali vo Fakultnej nemocnici v Nitre v utorok dopoludnia, prasklo mu slepé črevo. „Bol prijatý v ťažkom septickom stave s perforovaným slepým črevom, ťažkým zápalom pobrušnice a zlyhávajúcimi vitálnymi funkciami,“ povedala pre agentúru SITA námestníčka riaditeľa nitrianskej nemocnice Alena Ďurišová. Ihneď po privezení do nemocnice ho operovali. Momentálne je v umelom spánku a jeho zdravotný stav je kritický. Zlyhávajú mu všetky vitálne funkcie v dôsledku ťažkého infekčného šoku. „Pri infekcii sa uvoľnili toxíny, ktoré ovplyvňujú vitálne funkcie. Zlyháva mu pečeň, obličky, cirkulácia, nedýcha, je na ventilátore a jeho srdce je na podpore,“ popísala Ďurišová.

Ján Chryzostom Korec je v spoločnosti považovaný za veľkú morálnu autoritu. V rokoch 1990 – 2005 bol nitrianskym sídelným biskupom. Je jedným z dvoch slovenských kardinálov, pápež Ján Pavol II. ho za kardinála ustanovil 28. júna 1991. Je nositeľom viacerých vysokých vyznamenaní a čestných doktorátov.

Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1000771/kardinal-korec-je-v-umelom-spanku.html