Aktuálne: Boje na Ukrajine, Slováci a Brusel, Eurovoľby – voľte číslo 6!

375

Článok bol aktualizovaný: 03.05.2014 10:34:44

Nepokoje v Odese vyprovokoval Pravý sektor, 37 mŕtvych

03.05.2014 07:42:49|Zdroj:TASRTA3|Foto: SITA

odessaPiatkové výtržnosti v Odese, vyprovokované radikálmi z Pravého sektora a skupinami domobrany z Kyjeva, si vyžiadali 37 obetí na životoch a približne 200 zranených.

Napísala to agentúra ITAR-TASS na základe dnes zverejnených špecifikovaných údajov hlavného policajného veliteľstva Odeskej oblasti.

Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1039544/nepokoje-v-odese-vyprovokoval-pravy-sektor-37-mrtvych.html

 


*************************************************************

Vysielanie TV RUSKO  (Prvý kanál)  

Первый канал
 http://www.1tv.ru/ – každé 3 hod. nový blok
*************************************************************

farageNedôvera k EÚ môže pomôcť k mandátu väčšiemu počtu kritikov

02.05.2014 19:08:24|Zdroj:TA3|Foto: SITA/AP

Blížiace sa eurovoľby môžu zásadným spôsobom zmeniť zloženie Európskeho parlamentu. Podľa dostupných prieskumov totiž v únii rastie počet obyvateľov, ktorí jej nedôverujú. Preto sa môže aj do parlamentu dostať oveľa väčší počet kritikov, ako v posledných voľbách.

Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1039528/nedovera-k-eu-moze-pomoct-k-mandatu-vacsiemu-poctu-kritikov.html

fico2-jpgObraz „slobodného Slovenska“: Najprv sme sa tlačili do anála Hitlerovi, potom Sovietom, teraz neoboľševikom v Bruseli. Toto je naša národná hrdosť, toto sme my – Slováci?  

Otázka ďaľšia:  Prečo sa tak na strane druhej tlačia euroúradníci na Slovensko?  V roku 2004 predsa vstúpil do EÚ kopec ďalších štátov. Tlačia sa sem preto, lebo sa im naši predstavitelia tiež lokajsky  tlačia niekam? Prišli práve sem preto, že všade inde v Európe by ich vypískali? Boja sa azda tohto malého Slovenska?  Prišiel sem van Rompuy s Barrosom preto, aby zodvihli varovný prst, že „eurospektici, populisti“  a nebodaj extrémisti sa v týchto májových voľbách dostanú do europarlamentu?  Zdá sa, že Slovensko, tak ako je voči Bruselu lokajské svojou vládou, nemusí byť lokajské svojím nástupom vo svojej snahe vzoprieť sa…   Anton Selecký

Na obr:   Herman van Rompuy, zástanca federalistického smerovania Európskej únie,  s tromi slovenskými členmi bývalej KSČ, M. Šefčovičom,  R. Ficom a M. Lajčákom 

Strana Magnificat Slovakia vo voľbách 24. mája 2014:

Voľte číslo 6!

Gašparovič udelil vysoké štátne vyznamenania najvyšším predstaviteľom EÚ

Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1039420/gasparovic-udelil-vysoke-statne-vyznamenania-najvyssim-predstavitelom-eu.html

fico-jpgPán Rompuy, sme užasnutí vašou „slobodou“

Prezident únie poukázal na to, že najväčšie rozšírenie pred 10 rokmi vytvorilo nové hranice, slobody a príležitosti pre ľudí. „Prinieslo oveľa viac prosperity a kvality života pre občanov Európy a Slovensko to využilo v najväčšej možnej miere,“ dodal.

V Bratislave sa oslavuje, Slovensko je v Únii už desiaty rok

Bez eurofondov by Slovensko neprežilo, myslí si Robert Fico

Maoista Barroso zavítal na Slovensko, dostal vyznamenanie aj titul

Správy » DomáceBRATISLAVA – 19:48 28.4.2014

barrosoPredseda Európskej komisie José Manuel Barroso počas návštevy Slovenska ľuďom odkázal, aby šli voliť v eurovoľbách. (!)

Premiér R. Fico považuje slovenské členstvo v únii za úspešný príbeh, pričom poďakoval Rompuyovi za jeho spoluprácu a podporu, ktorú prejavoval vo vzťahu k SR (!!!). „Jeho prítomnosť na oslavách dáva váhu tejto udalosti,“ uviedol.

„Chcem poďakovať Robertovi Ficovi, že zohral dôležitú úlohu pri tom, aby sa dohodlo východisko z tejto krízy,“ uviedol Van Rompuy ohľadne Ukrajiny po rokovaní s predsedom vlády. „EÚ ostane partnerom voči Ukrajine, aby tá mohla realizovať svoje potrebné reformy v prospech ľudu,“ dodal.

 Robert Fico zasa Van Rompuyovi poďakoval za jeho spoluprácu a podporu Slovensku„Jeho prítomnosť na dnešných oslavách desiateho výročia dáva váhu tejto udalosti,“ vyhlásil premiér. Fico vyslovil presvedčenie, že tak ako prvých desať rokov v EÚ bolo pre SR úspešných, aj v roku 2024 budeme môcť konštatovať, že naše členstvo bolo prospešné pre obidve strany. 

Obaja predstavitelia sa dnes rozprávali aj o blížiacich sa voľbách do Európskeho parlamentu. Podľa predsedu Európskej rady (van Rompuya) sa „mnohí obávajú nárastu populistických a euroskeptických strán.“ (a sme doma) 

dieta-pochod„Spravili si z nás sociálny experiment“: Drámy a nočné mory detí z dúhových rodín

Svet 2. mája (HSP/TP/Foto:pa, sh)

Ilustračné foto

Jean-Dominique Bunel, 66-ročný Francúz, ktorého vychovali dve lesby, vysvetľuje, že jeho utrpenie nespočívalo v tom, že homosexualita bola spoločenským tabu ale v tom, že rodičia boli jedného pohlavia. Práve osobná skúsenosť ho prinútila postaviť sa proti zákonu o manželstvách a adopciách pre páry rovnakého pohlavia: „Tento zákon v mene boja proti nerovnosti a diskriminácii berie dieťaťu jeho posvätné právo – to aby ho vychovávala mama a otec“.

Prípad Jeana je len jedným z mnohých zozbieraných osudov, ktoré publikuje na svojom blogu Robert Oscar Lopez – americký profesor, ktorého tiež vychovávali lesby a ktorého príbeh, v ktorom hovorí o svojom utrpení, sa už rozšíril po celom svete.

http://www.hlavnespravy.sk/spravili-si-z-nas-socialny-experiment-dramy-a-nocne-mory-deti-z-duhovych-rodin/258454