Absolútny šok: Údajný „Detský satanistický pop“ na Slovensku!

3003

D39Milí priatelia, dostali sme absolútne šokujúci e-mail, o ktorom som si zo začiatku myslel, že ide o zlý vtip. Bohužiaľ, je to katastrofálna realita.   Na Slovensku – veriacom Východnom Slovensku, konkrétne vo Vranove nad Topľou,  vznikla skupina vraj so žánrom  „detský satanistický pop“, ktorá dokonca koncertuje! Nie je toto jeden z plodov tzv. hudobných „festivalov“?   Je vôbec možné, že toto vzniklo? Kto je za tým? Je to ďalší útok na katolícke Slovensko?  Niekto sa tu pokúša o slovenské „Pussy Riot?“ Samozrejme, uverejnením tejto informácie nemienime robiť tejto perverzite reklamu, ale je potrebné, aby sa o tom dozvedeli hlavne kompetení…. 

Svätý Michal Archanjel, bráň nás v boji proti zlosti a úkladom diablovým…                     Anton Selecký

Vráťme sa ale k uvedenému e-mailu, ktorý prišiel z Českej republiky. Kladieme si otázku – prečo na toto neupozornili samotní Slováci?:

Zdravím všechny
Není zrovna radostné psát podobný mail chvíli před vánocema, ale chtěl bych jen upozornit na dle mne velmi rafinované zlo, které se před pár měsíci objevilo na Slovensku. Jedná se o nově vzniklou kapelu „Pentagramček“ http://bandzone.cz/pentagramcek?at=info, která získává na popularitě a sebe samotnou charakterizuje takto:
„Pentagramček (žáner: detský satanistický pop) je priamou odpoveďou na detské gospelové kapely. Túto skupinu vymyslel Ketrin (Vranov n.T.) za účelom vyplnenia zásadnej diery na trhu – detských kresťanských pesničiek existujú celé kopy, avšak ponuka detských satanistických pesničiek v slovenskom jazyku je vskutku mikroskopická. Repertoár Pentagramčeka teda tvoria takmer výhradne radostné pesničky do tanca i do spevu o tom, ako dobrý Satan učí deti hláskovať, počítať a dáva im nádej do života.“
http://www.mojevideo.sk/video/169b2/pentagramcek_moj_maly_pes_bobi_vykopava_hroby.html
Pod rouškou recese a zpěvných melodií jsou zde malým dětem, včetně těch předškolního věku (které jejich rodiče na koncerty kapely skutečně berou a jejich písně jim pouští), servírovány texty jako např. ten následující:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lazS07Ie6BE

Svetlo končí už je len tma ale to je fasa so Satanom všetko zvládnuť dopohody dá sa, no krása.

Diabol ten vždy pomôže, diabol môže všetko čo nikto nemôže lebo

Sátán to je tvoj kamarát Sátán bude pri tebe stáťSátán má všetky deti rád

Naučil ťa hláskovať a dokonca aj rátať šesťstošesťdesiatšesť krát otvoril ti vráta
Oh Satan  (!)

Prezentovat podobné texty duším malých dětí, které často ani nemohou dost dobře chápat, co je to recese (tak muzikanti svou tvorbu prezentují), lze dle mne považovat za věc vskutku ďábelskou.

Chtěl jsem o tom tedy jen informovat, pokud uznáte za vhodné, můžete k tomu něco napsat do svých médií či nějak jinak vhodně zareagovat. Jsem si ale samozřejmě vědom, že by se kapele neměla dělat nechtěná, byť negativní reklama.

S pozdravem a přáním požehnaných vánoc
J. M.

P.S. jeden z ohlasů posluchačů, raději bez komentáře: „To budu dětem hrát na farních táborech!!! =D Dokonalá recese <3 chceme víc písniček!“

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6QFk4dByMos

********************************************************************

Čo o sebe píše táto vraj „hudobná skupina“?

Pentagramček je pesničkový projekt, využívajúci melodiku detských gospelových piesní a rozpustilé šoumenstvo frontmana Ketrina. Hudobný štýl tohto dua by sa dal opísať ako „detský satanistický pop“, a súčasťou veľmi energických vystúpení tohto projektu bývajú aj tématicky zamerané prednášky o edukácií detí v predškolskom a ranom školskom veku.

 Na koncerte bude krstiť aj demonahrávka, ktorá vychádza na do-it-yourself labeli Varovec Prodakšns.

Krstným otcom bude košický grunge-folkový pesničkár Šarkaň ktorý vnesie na tabačkovský dvor trocha drsnej ľúbeznosti. Tretím vystupujúcim bude skupina Vyschlí Sysli, kvarteto s láskou k oslobodenému zvuku, mystifikácií, performanciám a rozpustilosti.   (!!!!!!!)