Aktualizované – Monitoring: Obama „posvätil“ potrat, Listy popravenej, Správy, 300 rokov Máriápócsu, KINO: Satanov sluha

430
 ***************************************************************************************

Prezident Spojených států zařadil potrat mezi „základní americké hodnoty“

ObamaedWASHINGTON. V prohlášení vydaném 22. ledna na oficiálních stránkách Bílého domu, prezident USA Barack Obama nazval potrat „řešením, které chrání svobodu ženy, rozhodnout se ohledně svého těla i svého zdraví“. Také potvrdil „základní americkou hodnotu: vláda by neměla zasahovat do nejosobnějších a nejsoukromějších záležitostí rodiny“. Obama zkritizoval legislativní úsilí proti potratům a řekl, že se snaží chránit toto „základní ústavní právo“.

Americký prezident si myslí, že federální vláda by neměla ovlivňovat „rozhodnutí žen, jejich rodin a jejich lékařů“. „I já se upřímně snažím pokračovat v naší práci zaměřené na snížení nechtěných těhotenství, podporovat zdraví matek a dětí, podporovat adopci a minimalizovat nutnost potratu,“ prohlásil pokrytecky americký prezident. „V současné době, kdy se zamýšlíme nad tímto kritickým okamžikem v naší historii, musíme vynaložit veškeré úsilí, abychom zajistili našim dcerám stejná práva, svobody a možnosti, jak i našim synům,“ dodal prezident, který se z nějakého důvodu domnívá, že „právo na potrat“ náleží oběma pohlavím.

Jak vidíme, genocidní politika Obamy, která si klade za cíl šířit homosexualitu a antikoncepci i smrtící očkování, získává stále otevřenější a brutálnější formy: podpora vražd nenarozených dětí. Tak se pod záminkou „americké demokracie“ porušuje základní právo na život ještě nenarozených dětí. Zdroj: TU  http://www.stopautogenocide.sk/clanky/gender—ideologia-rodu/prezident-spojenych-statu-zaradil-potrat-mezi—-zakladni-americke-hodnoty—.html

Temný Barack Obama: Prezident bez minulosti stvořený Bilderbergem. Má za úkol vyvolatsvětovou válku? Útok na

Rusko jako řešení vnitřní krize USA?   Stiahni tu:    Temný Barack Obama

Zhodnotenie referenda

Čo ukázali výsledky referenda? Akí sú Slováci podľa hlasovania? To budú otázky, na ktoré odpovedia naši hostia. Moderuje Radovan Pavlík. Hostia: Ján Baránek – analytik, Jozef Majchrák – novinár, Anton Ziolkovský – tajomník KBS, Anna Verešová – hovorkyňa Aliancie za rodinu.

http://www.tvlux.sk/archiv/play/7398

Usmrtená 26-ročná dievčina našla oporu v Bohu

IsiMŕtva rukojemníčka IS:  „Odovzdala som seba nášmu Stvoriteľovi!“

Washington D.C., 11.2.2015 (kath.net) 017 653 –  „Spomínam si, že moja mama vždy hovorila, že na konci máme zo všetkého už iba jedno isté: Boha.“ Napísala to americká rukojemníčka IS Kayla Muellerová v dojímavom liste rodine. Teraz je táto 26-ročná dievčina mŕtva. Humanitárnu pracovníčku a bojovníčku za ľudské práva uniesli teroristi IS v r. 2013. Mladá žena napísala list zrejme minulý rok a prepašovala ho pomocou prepustených spoluväzňov. Americký prezident Barack Obama jej smrť potvrdil. O bližších okolnostiach jej smrti nie je nič známe. IS tvrdí, že Muellerová zahynula pri jordánskom leteckom nálete.

„Skrze Boha a skrze vaše modlitby som sa ako pri voľnom páde cítila nežne ochraňovaná,“ napísala Kayla. Píše, že dosiahla stav vedomia, v ktorom „v doslovnom zmysle slova samu seba odovzdala Stvoriteľovi, pretože – celkom doslova – nikto iný tu nebol“.

„Naučila som sa, že dokonca aj vo väzení môže byť človek slobodný. Som za to vďačná,“ opísala Kayla svoje pocity. Okrem toho „som sa naučila, že v každej situácii je niečo dobré, niekedy to len musíme hľadať“.

Ďalej uvádza, že sa modlí každý deň, aby jej rodina cítila blízkosť Boha a že dúfa, že vznikol zväzok lásky a vzájomnej podpory. „Chýbate mi tak veľmi, akoby toto vynútené oddelenie trvalo už desaťročie.“ Píše, že má veľa času premýšľať, čo pri svojom návrate ako prvé urobí a aké bude napríklad prvé stretnutie na letisku. „Mám veľa času na  premýšľanie,“ opakuje mladá žena, „až vo vašej neprítomnosti som si konečne po 25 rokoch uvedomila vaše miesto v mojom živote“.

Súčasne priznáva, že svoje riadky môže písať vždy iba po malých častiach, pretože „už len myšlienka na vás ma ponára do potokov sĺz“. Dodáva, že v zajatí sa k nej správajú dobre – s najväčšou úctou a priateľskosťou – a dokonca pribrala.

Potom prosí svoju rodinu: „Zostaňte trpezliví, odovzdajte svoju bolesť Bohu. Viem, že by ste chceli, aby som zostala silná. Presne to robím. Preto sa o mňa nestrachujte, modlite sa – ako aj ja – a keď to Boh bude chcieť, čoskoro sa uvidíme.“ –zg-

Kto som ja?

Občanská společnost se mobilizuje proti výuce genderu ve státních školách

genderŘím. Itálie. Nejčtenější italský katolický týdeník Famiglia Cristiana zveřejnil desatero pro rodiče, jak se bránit genderové ideologii ve školách. Tisícová manifestace v historickém jádru Říma dnes odpoledne hájila tradiční rodinné hodnoty. A Fórum prorodinných asociací předložilo italskému parlamentu „národní plán pro rodinu“, ve kterém žádá, aby se političtí představitelé celistvě věnovali otázkám dnešní rodiny – od ekonomické podpory až po vzdělávání. Dokument zmíněného sdružení mimo jiné zdůrazňuje, že 29 organizací LGTB vstoupilo v minulém školním roce do italských vzdělávacích zařízení, často bez vědomí rodičů. Pro Vatikánský rozhlas hovoří předseda Fóra, Francesco Belletti:

“Vidíme tu dva kritické body. Za prvé, tato teorie genderu, která je objektivně ideologická, děti ovlivňuje ve velmi delikátní věkové fázi. Myslíme si, že škola by měla respektovat antropologické sexuální rozdíly, které nelze zploštit podle ideového návrhu několika asociací, jež v naší zemi všeobecně nacházejí nepatrný ohlas. Nejvážnější je, že se vše děje bez vědomí rodičů. Klíčovým slovem tedy pro nás je „výchovná smlouva“. Obrovskou vzdělávací krizi, která tu vládne, lze řešit pouze zapojením rodin. Naše rodinné asociace a rodiče mnoha škol se mobilizují, usilují o hlas v diskusi. Po rodičích žádáme, aby se přímo zajímali o život vlastních dětí ve škole a vznášeli nároky, pokud se setkají s nezájmem učitelů a školských úřadů.“   http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=21097

Lombardi: K reforme kúrie sa vyjadrí 150 kardinálov

lombardic9caVatikán, 11.2.2015 (KAP) 017 649 – Kardináli svetovej Cirkvi sa vo štvrtok a piatok na prvej časti konzistória, vyjadria aj k reforme kúrie, ako oznámil vatikánsky hovorca Federico Lombardi na brífingu v stredu. Na konzistórium sa zíde 150 kardinálov z celého sveta.

Podľa Lombardiho bude mať referát koordinátor a sekretár Rady kardinálov C9, kardinál Oscar Rodriguez Maradiaga a arcibiskup Marcello Semerano. Na úvod pozdraví prítomných aj pápež František a za ním aj

kardinál Sodano. Potom nasledujú referáty kardinálov o reforme kúrie.

Kardinál Sean O’Malley oboznámi kardinálov s prácou Komisie na ochranu detí a kardinál George Pell s prácou Hospodárskeho sekretariátu. Potom budú nasledovať ďalšie referáty kardinálov z rôznych oblastí. Ďalšie zasadnutie rady C9 sa má konať 13. až 15. apríla vo Vatikáne.

        V druhej časti konzistória sa bude konať kreovanie nových kardinálov. –zg-

Rada Európy proti diskriminácii kresťanov

radAeŠtrasburg,11.2.2015 (kath.net/idea) 017 647 – Európska  Evanjelická aliancia (EEA) privítala rezolúciu Rady Európy proti diskriminácii kresťanov v Európe. Parlamentné zhromaždenie v Štrasburgu schválilo rezolúciu 29. januára 67 hlasmi, 2 boli proti a 15 sa zdržali. Rezolúcia, ktorú pripravil moldavský politik a baptistický pastor Valeriu Ghileči z Kišineva, vyzýva členské štáty Rady Európy, aby postupovali proti intolerancii voči kresťanom. Ghileči uvádza mnohé príklady ako zatýkanie pouličných kazateľov alebo problémy v zamestnaní napríklad, ak sa kresťan nechce podieľať na potrate. Vo Veľkej Británii sa kresťanom zakazuje nosenie krížikov v zamestnaní. V médiách sa na kresťanov občas útočí pre ich vieru, ako uvádza Ghileči a zdôrazňuje:

„Potrebujeme viac náboženskej slobody, nie menej.“

V diskusii sa poukázalo aj na diskrimináciu kresťanov v Turecku. Rada Európy združuje 47 štátov s 820 miliónmi obyvateľov. Je to fórum pre diskusie a má napomáhať hospodársky a sociálny pokrok.

„Krok správnym smerom“

Európska evanjelická aliancia na príprave rezolúcie spolupracovala. Združuje 15 miliónov evangelikálov v 35 krajinách. Jej reprezentant pri EÚ v Bruseli, Christel Lamere Ngnambi, označil rezolúciu ako „krok správnym smerom“. Intolerancia voči kresťanom sa v Európe veľmi podceňuje, pretože často predstavujú väčšinu obyvateľstva, ako povedal. Problémom je však všeobecný „trend intolerancie“ voči náboženstvu. Ngnambi označil ako výhodu, že Rada Európy neschvaľuje záväzné zákony, ale iba odporúčania. To uľahčuje diskusiu. Prezidentom EEA je cirkevný a misijný historik Frank Hinkelmann z Petzenkirchenu v Dolnom Rakúsku. Generálnym sekretárom je Švajčiar Thomas Bucher z Driebergenu v Holandsku. –zg-


Maďarsko: Pútnické miesto Máriapócs slávi 300 rokov

Máriap2Budapešť , 10.2.2015 (KAP) 017 646 – Pod vedením gréckokatolíckeho biskupa z Hajdúdoroga, Fülöpa Kocsisa, slávi v jeho diecéze ležiace milostivé miesto Máriapócs, duchovné centrum gréckokatolíkov v Karpatskej kotline, jubilejný rok 300. výročia od zázraku preliatia sĺz. Mariánska ikona bude od 8. marca putovať po farnostiach diecézy. Budú sa konať akcie ako vďakyvzdanie na Nanebovstúpenie Panny Márie, festival rodín, púť Rómov a púť mládeže, ako aj medzinárodná ekumenická konferencia o patristike. Jubilejný rok sa skončí 8. novembra.

Na ikone Božej Matky v ikonostase chrámu v Pócsi sa 1. augusta 1715 objavili slzy. Podľa kroniky to veriaci s kňazom zbadali počas rannej svätej omše. Zázrak mal trvať niekoľko hodín a zopakoval sa 2. a 5. augusta. Potvrdilo to niekoľko stovák očitých svedkov.

Mária238Ikona vystavená v Máriapócsi je kópia z roku 1698, ktorú zhotovili podľa originálu vo Viedni. Originál v Dóme sv. Štefana, ako aj kópia na pôvodnom mieste, sú známe ako „plačúce Madony“. Originálna ikona sa vo Viedni nachádza od 1. decembra 1697.

Príčinou premiestnenia ikony do Viedne boli vojny s Turkami. Prvý zázrak slzenia Božej Matky 4. novembra 1696, ako aj ten druhý, vyvolali pozornosť viedenského cisárskeho dvora. Zázrak potvrdili aj rakúski vojaci, ktorí neboli katolíci. Keď krátko na to víťazstvom princa Eugena nad Turkami pri Zente 11. septembra 1697 bolo nebezpečenstvo definitívne odvrátené, víťazstvo pripísali rozhodnej pomoci Božej Matky v Máriapócsi. Miestny vojenský veliteľ, gróf Giovanni Andrea Corbelli, na želanie cisárovnej Eleonóry Magdalény, dal previezť ikonu do Viedne. Vehementne sa za to zasadzoval aj kapucín Marco d’Aviano.

Podnietená zrejme kvetom v ruke Dieťaťa Ježiška, darovala cisárovná ikone skvostný rámec. Má titul „Rosa Mystica“ a dodnes sa uchováva v dómskej pokladnici. Kardinál Theodor Innitzer dal v r. 1945 preniesť ikonu na Mária Pócsky oltár na juhovýchode Chrámu sv. Štefana pod tzv. Oexlovým baldachýnom. … Máriapócs je dodnes maďarskou národnou svätyňou. Tento chrám na puste je najvýznamnejším pútnickým miestom krajiny. Prichádzajú sem pútnici z Ukrajiny, zo Slovenska aj z Rumunska. …

Zatiaľ čo v iných komunistických krajinách bola gréckokatolícka cirkev veľmi prenasledovaná, v Maďarsku mohla ďalej pôsobiť. Počet gréckokatolíkov sa tu odhaduje na 400 000. Je to veľmi živá cirkev s mnohými povolaniami. –zg-

KINO: Satanov sluha