Monitoring -Biskup Zolitsch: Kristova smrť neznamená výkupnú obeť, ale „solidaritu s chudobnými“! (a i.)

740

zolitsch1FREIBURG – Podľa predsedu Konferencie katolíckych biskupov Nemecka smrť Ježiša Krista nebola spásonosný skutok Boha, aby oslobodil človeka z otroctva hriechu a otvoril brány nebies. Arcibiskup z Freiburgu Robert Zollitsch (na obr.), známy svojimi liberálnymi názormi, v nedávnom rozhovore pre nemeckú televíznu stanicu verejne poprel základnú kresťanskú dogmu o obeti Kristovej smrti.

Zollitsch uviedol, že Kristus „nezomrel za hriechy ľudí preto, že by ho Boh vydal ako obetný dar či obetného baránka.“ Namiesto toho tvrdí, že Ježiš preukázal len „solidaritu“ s chudobnými a trpiacimi. Podľa biskupa ide o „ohromnú solidaritu“. Moderátor sa opýtal: „Takže by ste to teraz neformulovali tak, že Boh vydal svojho jediného syna za naše hriechy? Takto by ste to teda netvrdili?“ Monsignorova odpoveď znela: „Nie.“

Arcibiskupa Roberta Zollitscha vymenoval v roku 2003 pápež Ján Pavol II. Teraz predsedá nemeckej biskupskej konferencii, do ktorej bol zvolený v roku 2008, a medzi nemeckými biskupmi je považovaný za „liberála“.

„Moderné trendy“ liberálnej cirkvi

Vo februári 2008 povedal, že kňazský celibát by mal byť dobrovoľný a že „z teologického hľadiska nie je nevyhnutný.“ Zollitsch tiež spomenul, že akceptuje registrované partnerstvá v jednotlivých štátoch, no „manželstvá“ osôb rovnakého pohlavia nepodporuje.

Moderátorovi programu povedal, že „Boh dal svojho syna zo solidarity s nami až do jeho posledného výdychu, aby nám tým povedal: Takí ste mi drahí, ja kráčam s vami a som s vami vždy, v každej situácii.“ „Spojil sa so mnou zo solidarity – a dobrovoľne.“ Biskup ďalej pokračoval, že Kristus spolu so mnou niesol to, čím som sa previnil, ako aj zlo, ktoré som spáchal, aby to všetko priniesol do Božieho sveta, a zároveň mi tým ukázal cestu von z hriechu, viny, ako aj zo smrti do života.”

Avšak paragraf 613 z Katechizmu katolíckej cirkvi, ktorý cirkev vydala ako rozhodujúci dokument v otázkach dogmy a doktrín katolíckeho náboženstva, o Kristovej smrti hovorí, že je „veľkonočná obeta, ktorou sa uskutočňuje definitívne vykúpenie ľudí Baránkom, ktorý sníma hriech sveta a zároveň obeta Novej zmluvy, ktorá znova uvádza človeka do spoločenstva s Bohom, keď ho s ním zmieruje krvou vyliatou za všetkých na odpustenie hriechov.

V katechizme sa ďalej uvádza: „Táto Kristova obeta je jediná a završuje a zároveň prevyšuje všetky obety. Je to predovšetkým dar samého Boha Otca, ktorý vydáva svojho Syna, aby nás zmieril so sebou. Zároveň je to obeta vteleného Božieho Syna, ktorý dobrovoľne a z lásky obetuje vlastný život svojmu Otcovi skrze Ducha Svätého, aby napravil našu neposlušnosť.

Hilary Whiteová

http://www.lifenews.sk/content/predseda-nemeck%C3%BDch-biskupov-%E2%80%9Ekristus-nezomrel-za-na%C5%A1e-hriechy

Muž sa  v katedrále Notre Dame zastrelil, aby prebudil národ z driemot

vennerVerner sa zastrelil, aby upozornil na úpadok tradičných hodnôt, ktorý demonštruje prijatie zákona o homomanželstvách a aby vyburcoval driemajúce svedomie Francúzska

V utorok  podvečer zelektrizovala Francúzsko správa o samovražde známeho esejistu a historika, 78 ročného Dominique Vennera (na obr.). Muž sa zastrelil strelou do úst priamo pred oltárom v katedrále Notre Dame a pred očami cca 1500 turistov a návštevníkov chrámu. Podľa rektora katedrály, muž zanechal po sebe 5-6 listov, ktoré rozložil na rôzne miesta chrámu, z toho jeden priamo na oltár.V chráme vypukla okamžite panika a bezpečnostné služby nechali katedrálu evakuovať.

Dominigue Venner je francúzskymi médiami označovaný za prívrženca krajnej pravice, ktorý sa v mladosti angažoval vo francúzskej armáde, neskôr sa stal spoluzakladateľom intelektuálneho hnutia na obranu tradičných hodnôt, s ktorým získal sympatie veľkej časti francúzskej inteligencie. Od 80-rokov sa venoval historickému výskumu a písaniu esejí hlavne s tématikou armádnej histórie, v ktorej sa stal postupne uznávaným odborníkom.

http://www.hlavnespravy.sk/muz-sa-v-pred-oltarom-notre-dame-zastrelil-aby-prebudil-narod-z-driemot/101446/

Pedofilové chtějí stejná práva jako homosexuálové. Nizozemský soud jim dal za pravdu

18. Květen 2013 | 07:42 Aréna názorů, Článek dne bez komentáře

Pavol Ondráš

Výrok soudu jak z béčkového hororu: Nizozemská nadace bojující za legalizaci pohlavního styku mezi dospělými a dětmi nemůže prý být trestně stíhána, neboť pro společnost nepředstavuje riziko! Dnešek je významným dnem: 17. května před třiadvaceti lety započal oficiálně frontální útok na tradiční rodinu. Právě toho dne, v revolučním roce 1990, vyškrtla Světová zdravotnická organizace bez většího zájmu veřejnosti homosexualitu z mezinárodní klasifikace nemocí.

V roce 2006 potom Evropský parlament vyhlásil na počest toho velkého vítězství pokroku Mezinárodní den boje proti homofobii. A už to jde ráz na ráz. Po sedmi letech jsme svědky událostí, které by ještě naši otcové pokládali za ubohou nechutnou sci-fi. Útok na základy naší civilizace se prostě neskutečně zrychluje.

http://radek-velicka.cz/?p=8269

Nemci rozhodli: deti, ktoré sa ešte nenarodili, už sú osobami

Berlín, 22. mája (HSP/ZENIT; Foto: Detike.eu)

potraty V Nemecku je odteraz možné legálne pomenovať – teda dať právnu identitu a vykonať oficiálny pohreb zomrelým nenarodeným deťom, aj takým, ktorých hmotnosť bola nižšia než 500 gramov.

Symbolický pamätník obetiam potratu už čoskoro nahradia reálne hrobové miesta.

Doteraz tieto deti v Nemecku nazývali Sternenkinder – deti hviezd. Poeticky povedané, ich mená boli zapísané vo hviezdach, keďže na zemi po nich „nebolo stopy“. Dnes si však tieto deti môžu rodičia zapísať do občianskeho registra a vyžiadať si telíčka, aby ich mohli dôstojne pochovať. Rozhodol o tom Spolkový snem Nemecka a zákon vstúpil do platnosti uplynulú stredu, 15. mája.

http://www.hlavnespravy.sk/nemci-rozhodli-deti-ktore-sa-nenarodili-uz-su-osobami/101427/

Francúzi stopli tabletky Diane 35

dianeRozhodnutie agentúry výrazne obmedzilo užívanie Diane 35 a jeho generík, tvrdí odborník.

BRATISLAVA. Deň po tom, ako Európska lieková agentúra odobrila užívanie Diane 35, lieku v piatok minulý týždeň pozastavila registráciu Francúzska lieková agentúra. Práve na jej podnet Diane 35 a jeho generiká skúmal Výbor na hodnotenie rizík liekov pri Európskej liekovej agentúre.

Na základe jej odporúčania majú lekári Diane 35, ktorý má aj antikoncepčné účinky, predpisovať už len na liečbu akné.

Odporúčanie musí ešte schváliť Koordinačná skupina pre vzájomné uznávanie a decentralizované postupy – humánne.

http://www.sme.sk/c/6807470/francuzi-stopli-tabletky-diane-35.html

V bojoch o mesto Kusajr umierajú aj bojovníci Hizballáhu.

20. Máj 2013 /

Ammán 20. mája (TASR/HSP/Foto:TASR)

syria-44 Situácia v Sýrii sa nevyvíja v prospech rebelov

Sýrski vládni vojaci obsadili dnes väčšinu mesta Kusajr, len desať kilometrov od hraníc s Libanonom. V meste stále prebiehajú pouličné boje so sýrskymi rebelmi. Informovala o tom sýrska štátna tlačová agentúra SANA.

Fotografia zobrazuje rebelov ako sa pripravujú na odrazenie útoku vládnych síl v meste Kusajr

Približne 30 bojovníkov z libanonského militantného hnutia Hizballáh a 20 sýrskych vládnych vojakov a príslušníkov polovojenských oddielov prišlo v nedeľu o život v ťažkých bojoch s povstalcami, približuje agentúra Reuters. Na strane Asada totiž okrem vládnych vojsk bojuje aj domobrana a najnovšie aj príslušníci libanonského Hizballáhu.

http://www.hlavnespravy.sk/syria-v-bojoch-o-mesto-kusajr-zahynulo-30-bojovnikov-hizballahu/100813/

Najvyšší súd USA kontra verejné modlitby

Washington 21. mája (TASR/HSP/Foto:TASR)

Americké súdy začali otvorený boj proti cirkvi

usaE_16RMVAmerický najvyšší súd (na obr. v pozadí) súhlasil, že sa bude zaoberať prípadom žaloby voči mestu Greece v štáte New York, ktoré dovolilo začínať verejné zhromaždenia modlitbou.

Dve obyvateľky Greece – Susan Gallowayová a Linda Stephensová – zažalovali mesto v roku 2008 s tým, že podporuje kresťanskú vieru, čo je v rozpore s prvým dodatkom americkej ústavy garantujúcim odluku cirkvi od štátu.

Žalujúca strana tvrdila, že od začiatku týchto praktík v roku 1999 bola veľká väčšina tých, ktorí modlitby viedli, z kresťanského duchovenstva. Účastníkov zhromaždenia často požiadali, aby sa pripojili, alebo sklonili hlavy, uviedla tlačová agentúra Reuters.

http://www.hlavnespravy.sk/usa-najvyssi-sud-sa-bude-zaoberat-modlitbami-na-zhromazdeniach-mesta/101012/

Nemecko-maďarská slovná prestrelka graduje

Berlín 21. mája (TASR/HSP/Foto:TASR)

orbán Ďalšie napätie vyvolala zmienka o okupácii Maďarska hitlerovskými vojskami

Nemecká kancelárka Angela Merkelová kritizovala v Berlíne ústavné zmeny, ktoré boli urobené v Maďarsku. A maďarský premiér sa ohradil, avšak nielen voči kritike, ale aj voči tomu, čo označil za skrytú narážku na okupáciu Maďarska hitlerovskými vojskami v roku 1944. To vyvolalo medzi Nemeckom a Maďarskom napätie, napísala agentúra Associated Press. A konštatovala, že na budúce by bolo lepšie z akejkoľvek slovnej prestrelky vynechať slovo “kavaléria”.

Roztržka sa začala vo štvrtok, keď Merkelová na výročnom stretnutí politikov, predstaviteľov ekonomiky a žurnalistov – Europaforum WDR – povedala, že napriek obavám o deficit demokracie v Maďarsku je tento problém možné vyriešiť.

“Urobíme všetko pre to, aby sme Maďarsko dostali na správnu cestu – ale nie hneď vyslaním kavalérie,” citovala ju vo svojej analýze agentúra Associated Press.

http://www.hlavnespravy.sk/nemecko-madarska-slovna-prestrelka-graduje/101037/

Napísali ste nám: A je to tu – povinné čipy!  (zatiaľ u domácich zvierat)

str15b.* Dobrý deň Anton,  možno ste postrehli, že od 1.9.2013 musia byť na Slovensku očipované všetky mačky, psi a fretky. Policajti aj veterinári majú byť vybavení čítačkami a keď nájdu neočipované zviera, majiteľ má dostať pokutu okolo 300 eur. Máme na dedine kocúra. Osobne nechcem do neho dávať čip, veď je to ako keby predohra toho, že chcú dať čip do mňa. Demeter 

str15b* Pochválený buď Pán Ježiš Kristus! Milý pán Selecký, neviem, či ste počuli, ale do konca septembra 2013 by mal byť každý pes očipovaný. Stále tomu nemôžem uveriť. Myslím si totiž, že ide o tajný plán slobodourárov. Najskôr to zavedú na zvieratá, aby to potom mohli dať aj ľuďom. Čo si o tom myslíte?  v modlitbách sestra Miriam +

* Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. V súčasnosti prebieha veľká vlna čipovania našich štvornohých miláčikov ! Ako majiteľka psíka som ostala veľmi pobúrená, prečo by som mala dávať cudzie monitorovacie teleso do môjho psíka, ktorý cíti a vníma !

Som presvedčená, že  že o pár rokov budú chcieť čipovať naše deti a nás !  Adriana

****************************************************************

Milý Demetr, Adriana a sestra Miriam:

čip3Postrehli ste to správne, v rámci tzv. „salámového postupu“ – teda krok za krokom za zavádzajú čipy už konkrétne do tela.  Čo sa týka čip4ľudí, prichádzajú na radu väzni, so „sledovacím náramkom“. Ide to zavádzať minister spravodlivosti  Tomáš Borec, ktorý samozrejme študoval v Bruseli a Londýne. Musíte sa rozhodnúť, resp. už je čas aj niečo obetovať. Predstavte si, že po psoch a mačkách prídu na rad naše deti  „aby sa nestratili“!

Moja rada:  Namiesto očipovania svoji verných psíkov sa za ne modlite, a modlite sa hlavne za seba, aby ste  možno v blízkej budúcnosti za žiadnu cenu neprijali čip do svojho tela. Prijatím čipu 666 sa totiž dobrovoľne zbavíte svojej slobodnej vôle, svojej osobnosti, ako aj možnosti zachrániť sa pre večnosť, pretože vaše rozhodnutia, nálady a zrejme aj konanie  bude diktovať niekto iný – nie vy!            Anton Selecký

http://uloz.to/xgAKZkPh/peticia-za-zrusenie-povinneho-cipovania-zvierat-pdf

Seminár:  Kniha MUDr. Antona Neuwirtha:  Čo je to manželstvo

Dobrý deň,som veľmi rád, že Vám môžem konečne ponúknuť jedinečnú knihu Čo je to manželstvo? Obhajoba zväzku muža a ženy, ktorú na Slovensko prináša Kolégium Antona Neuwirtha v spolupráci s HFI.Kniha je zaujímavým obohatením nielen pre obhajcov tradičného chápania manželstva, ale aj pre jeho odporcov, pretože prináša vážne filozofické argumenty, ktoré by v serióznej diskusii o manželstve nemali byť opomenuté. Knihu je možné zakúpiť si aj prostredníctvom našej webstránky za 9,99 Eur plus poštovné a balné.Chceme, aby sa kniha dostala aj do rúk viacerých politikov a osôb verejného života, ale tiež do vybraných knižníc, kde k nej budú mať prístup študenti, ktorí píšu svoje bakalárske, diplomové či iné práce na tému manželstva, rodiny, registrovaných partnerstiev a podobne. Veríme, že to pomôže dostať kvalitné argumenty v prospech manželstva do verejnej diskusie na Slovensku. Chcem Vás preto poprosiť o finačnú podporu na tento účel.Chcel by som Vás tiež pozvať na verejný seminár o potratových tabletkách, na ktorom kriticky zhodnotíme registráciu potratových tabletiek na Slovensku a upozorníme na riziká spojené s potratovými tabletkami. Seminár sa uskutoční vo štvrtok 6. júna o 19:00 v Mirbachovom paláci v Bratislave.Veľmi si vážim Vašu pomoc a podporu.S pozdravom,Patrik Daniška
Predseda HFI

P.S. Recenziu knihy Čo je to manželstvo? si môžete prečítať tu.

Hollande otvoril Pandorinu skrinku. Ak sa môžu brať homosexuáli, tak islamisti sa budú dožadovať uznania polygamie

Paríž 20. mája (HSP/Foto:TASR)

Zákon odobrila aj Ústavná rada. Starostovia si nebudú môcť uplatniť výhradu vo svedomí

hollandeV piatok  padol  dlhoočakávaný rozsudok Ústavnej rady ohľadne tzv.  zákona Taubira, ktorý legalizuje homosexuálne manželstvá a adopcie takýmito pármi. Po tom čo zákon prešiel parlamentom aj senátom, opozícia normu napadla na ústavnom súde, ktorý ju v piatok uznal za konformnú s ústavou a prezident Hollande sa poponáhľal s podpisom, takže zákon hneď na druhý deň vstúpil do platnosti.

Napriek tomu, že prezident povodne sľúbil možnosť uplatnenia výhrady svedomia pre starostov, po schválení zákona jeho rétorika znela nekompromisne. Prezident sa vyjadril, že dohliadne na to, aby sa zákon uplatňoval v celej šírke a na celom území republiky a neakceptuje žiadne jeho narušenie. Táto radikálna zmena postoja bola studenou sprchou pre konzervatívnych a kresťanských starostov, ktorí si teraz  budú musieť vybrať medzi pošliapaním svojho svedomia alebo  sankciami, ktoré zákon zavádza resp. demisiou zo svojej funkcie.

http://www.hlavnespravy.sk/hollande-otvoril-pandorinu-skrinku-ak-sa-mozu-brat-homosexuali-tak-islamisti-sa-budu-dozadovat-uznania-polygamie/100616/

Pozvánka: Britští specialisté na evropského „Velkého bratra“ v ČR

Autor: NWOO.org | Publikováno: 20.5.2013 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
odposluch21Britští investigativní novináři a aktivisté Brian Gerrish a Nathan Allonby přijedou do České republiky podpořit občany, kteří chtějí vzdorovat sílícímu tlaku nadnárodních totalitních struktur. O své zkušenosti se s vámi rádi podělí na tiskové konferenci, která proběhne ve čtvrtek 23.5.2013 od 13:30 v Jazzové sekci, Valdštejnská 14 (vchod branou ze zahrady). Širší prezentace o konkrétních podobách a nástrojích sledování, kontroly a manipulace obyvatelstva se bude konat též 23.5. od 17:30, v prostorách Technologického inovačního centra ČKD, Lisabonská 2394/4. Otevřená diskuze především pro občansky aktivní zájemce zaměřená hlavně na otázku, jak vnitrostátně i mezinárodně spolupracovat na odporu vůči totalitarizaci společnosti, se bude konat opět v Jazzové sekci v sobotu 25.5.2013 od 15:00.

List predsedu AZN Mgr. Anton Čulena politickým stranám

Vážení páni predsedovia politických strán,

IMG_6023jedna múdrosť hovorí, že ak ľudia zabúdajú na svoju minulosť, sú odsúdení prežiť ju znova. Európa a svet už okúsili za posledných sto rokov dve strašné diktatúry-  fašizmus a komunizmus. Obe za sebou zanechali milióny obetí. Obeťami boli spravidla  nevinní ľudia všetkých vekových kategórií. Starci, ženy, muži, mládež, ale aj  bezbranné deti, ľudia, čo mali iný názor, vieru, alebo farbu pleti, ako čelní predstavitelia oboch diktatúr.

Aj preto sme sa tak tešili zo slobody po „novembri 1989“ lebo sme verili, že už  tu nikdy, nikto nebude môcť prenasledovať niekoho iného pre jeho názor, alebo náboženské presvedčenie. Sloboda slova, ale aj dodržiavanie všetkých ostatných základných ľudských práv a úplnej  náboženskej slobody vždy boli, sú a aj budú barometrom demokracie nielen v EÚ, ale aj všade vo svete.

Preto by sme ani my dnes nemali dovoliť, aby ktokoľvek (a o to viac určité skupiny občanov, ktorí hovoria o tolerancii a porozumení), mohol osočovať, označovať hanlivým slovom, či symbolom, alebo sa dokonca dožadovať trestu, pre iných ľudí, len preto, že majú iný názor na niektoré  spoločenské otázky a problémy. Bez ohľadu na to, či niekoho označíme za tmára, kulaka, homofóba, černocha, žida, kacíra, či hviezdou, krížom, alebo dákym iným, modernejším symbolom. Všetci sme si pred zákonom rovní (alebo by sme mali byť rovní) a je neprijateľné, aby sa niekto dožadoval, špeciálnych práv, alebo nadpráv, ktoré mu umožnia prenasledovať tých, čo majú názor s ktorým on nesúhlasí.

Inštitút ľudských práv a Dúhové Slovensko z mimovládneho sektora vyhlásili v piatok 17. 5. 2013 anti-cenu Homofób roka na ktorú nominovali niekoľko občanov Slovenskej republiky, ktorí sa väčšinou otvorene hlásia k Rímskokatolíckej Cirkvi.

Viac TU: http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/280888-mimovladky-vyhlasili-anti-cenu-homofob-roka/

Podobné kroky by mohli v blízkej budúcnosti viesť k podnecovaniu násilia, rasovej, náboženskej alebo etnickej nenávisti nielen voči nominovaním osobám na spomínanú anti-cenu, ale aj voči samotnej Rímskokatolíckej Cirkvi, či iným cirkvám a menšinám žijúcich na území Slovenska, alebo aj v celej EÚ. Podľa arcibiskupa Dominique Mambertiho je v súčasnosti až 200 miliónov kresťanov vo svete prenasledovaných pre svoju vieru a táto tendencia je rastúca. Každých 5 minút usmrtia vo svete jedného kresťana pre vieru. V minulom roku v tomto novodobom holokauste zahynulo viac ako 105 000 kresťanov. Zo 100 ľudí zavraždených pre vieru vo svete, je až 75 kresťanov. Nedovoľme, aby sa tento holokaust ešte viac rozrastal.

Vzhľadom na uvedené skutočnosti vyzývam všetkých ľudí dobrej vôle, politické strany, cirkvi, občianske združenia, ľudskoprávne organizácie, ale aj Vládu Slovenskej republiky a prezidenta Slovenskej republiky, aby voči takémuto počínaniu otvorene vystúpili a odsúdili ho.

S úctou,   Mgr. Anton Čulen