TV OROL: Totalita v mene slobody

333
Forum3Milí priatelia, je síce Vianočný čas, a patrí sa mu venovať, ale nemožno odsunúť ani problémy, ktoré dnes hýbu svetom a dopadajú aj na našu slovenskú spoločnosť.
Jednou z týchto tém je aj homoideológia, ktorá sa násilným spôsobom prezentuje už niekoľko rokov od Národnej Rady SR až po ulicu. V posledných dňoch prišla správa o presadení ochrany gayov a lesbičiek od slovenskej poslankyne Moniky Beňovej, ktorá už v EP nemala problém „natrieť“ aj poslancov NR SR, ktorí neváhajú vysloviť svoj nesúhlas z presadzovaním tzv. „práv“ ľudí LGBT.  Prinášame vám našu najnovšiu reportáž,ktorá sa snaží poukázať na skutočnú podstatu nátlaku homoideológie.       Anton Selecký

Beňová v Bruseli pretláča „práva“ LGBT

13. december 2012  (TSR)

Brusel/Štrasburg 13. decembra (TASR/HSP/Ilustrácia HSP)

Flašíková-Beňová v EP presadila uznesenie na väčšiu ochranu lesbičiek, prisťahovalcov a menšín. Kto ochráni bielu väčšinu?

Európsky parlament včera schválil uznesenie, podľa ktorého členské štáty EÚ musia klásť väčší dôraz na ochranu základných práv, vrátane práv národnostných menšín, prisťahovalcov, ako aj komunity lesbičiek, gayov, bisexuálov a transsexuálov (LGBT komunita). Autorkou uznesenia je slovenská europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová.

“Európska únia bola vystavaná na hodnotách, akými sú pluralita, právny štát či rovnosť pohlaví. Práve v čase sociálnej a hospodárskej krízy musíme jednoznačne deklarovať, že aj keď nedokážeme priamo zabezpečiť vyššie mzdy či znížiť nezamestnanosť, našou povinnosťou ako volených zástupcov je chrániť základné práva našich občanov,” uviedla autorka uznesenia počas poslaneckej rozpravy, ktorá prebehla v utorok.

http://www.hlavnespravy.sk/flasikova-benova-v-ep-presadila-uznesenie-na-vacsiu-ochranu-prav-mensin/56239/

Homosexuáli a ľudia tzv. skupiny LGBT argumentujú, že majú právo žiť so svojou orientáciou v plnohodnotných a oficiálnych zväzkoch ako prirodzení manželia, vrátane adopcie detí.
O tom, z  akých dôvodov a najmä kým je táto otázka na Slovensku umelo pertraktovaná, a prečo tento nátlak občianskou a najmä katolíckou spoločnosťou na Slovensku nemožno prijať, hovorí aj reportáž Magnificat Slovakia pod názvom  Totalita v mene slobody.

Sociologička Gabriele Kuby  o kultúre života a anti-kultúre smrti

Forum4V dňoch 16. – 17. novembra na Slovensko zavítala nemecká sociologička Gabriele Kuby, autorka jedenástich kníh, v ktorých sa venuje témam ako ochrana života, podpora rodiny, vzťahy medzi mužom a ženou, sexualita a ideológia rodovej rovnosti, kultúra života a anti-kultúra smrti, či hranice osobnej slobody človeka v duchu kresťanstva.

Predstavila svoj pohľad na tému Globálna sexuálna revolúcia: v mene slobody strácame slobodu, o ktorej píše aj vo svojej zatiaľ poslednej knihe. „Sloboda je najvyššou hodnotou našej spoločnosti,“ povedala Gabriele Kuby a pokračovala: „Keď sa opýtam mladých ľudí, čo je sloboda, zvyčajne povedia – môžeš robiť čo chceš. Je však ľahké ukázať, že spoločnosť, dokonca ani človek, nemôže fungovať ak robí iba to čo chce. Pre ľudskú osobu neexistuje neobmedzená sloboda. Ani v našej osobnej skúsenosti, ani – ak sme kresťania – v poriadku stvorenia. Musíme rešpektovať zákony tohto poriadku. Ak to neurobíme, budeme trpieť. Sloboda potrebuje meradlo toho, čo je správne a čo nie.“

Sociologička hovorila aj o tzv. ideológii rodovej rovnosti a poukázala na to, že jej cieľom je presadiť zničenie polarity medzi mužom a ženou. „Rodová teória hovorí, že nie je dôležité, akého pohlavia je človek biologicky, ale môže si vybrať svoju sexuálnu orientáciu. Dôsledkom toho sú útoky na rodinu a spochybňovanie jej prirodzenej formy a poslania privádzať na svet deti. Povyšujú sa homosexuálne partnerstvá, ktoré vo svojej podstate nemôžu byť skutočným manželstvom. Chcú adoptovať deti, počať ich umelým oplodnením, a nikto sa nepýta, čo to spôsobí samotným deťom. “ argumentuje sociologička v rozhovore pre Fórum života.

Ako uviedla jedna z organizátoriek podujatia, Zuzana Bullová zo Spoločenstva mladých pri Františkánskom kostole, otázky, ktoré Gabriele Kuby rieši sú veľmi akútne a treba o nich hovoriť aj na Slovensku: „Tým, čo sa deje momentálne v parlamente, hoci vďaka Bohu nebol schválený zákon o registrovaných partnerstvách, ale tie tlaky, revolúcia zhora nadol, tým tlakom treba odolávať, aj konštruktívne budovať niečo na hodnotách rodiny, ochrany života a tak ďalej, takže je to veľmi aktuálne.“

Prinášame aktuálnu časť prednášky Gabriely Kubyovej v Bratislave: