Pochod za život v Mníchove

412

 

V sobotu 21. mája 2011 sa v nemeckom Mníchove konala procesia na ochranu počatého života pod názvom „1000 krížov za život“. Ako je vidieť aj na transparente, v Nemecku zomiera denne umelým potratom 1000 nevinných bezbranných detí. Za modlitieb a spevov trojhodinový pochod prechádzal ulicami centra mesta.

Tento pochod v Mníchove, čo je veľmi zaujímavé, prechádza aj miestami, kadiaľ v roku 1923 prvýkrát pochodoval Hitler so svojimi stúpencami a kde padli prvé obete nacizmu. V tých miestach sa ale nachádza aj obrovský chrám, postavený v roku 1662 z vďačnosti za vypočutie prosieb o mužského následníka trónu, ktoré boli vyslyšané po ôsmich rokoch.

Na pochode sa zúčastnili aj zástupcovia hnutí za život z Rakúska, z pravoslávnej cirkvi z Rumunska, z Anglicka a zo Slovenska. Pochody za život vždy sprevádzajú dve skupiny radikálov – neonacistov a ľavicových radikálov – preto je pochod vždy chránený veľkým množstvom policajtov v uniformách aj v civile. Minulý rok boli radikáli takí hluční, že modliaci sa takmer nepočuli.

Ešte príbeh Gottwina – zachráneného černošského chlapca, ktorého je tiež vidieť na fotografiách. Ako rozprával organizátor pochodov Wolfgang Hering, tohto chlapca sa podarilo zachrániť pred potratovou klinikou, keď jeho matka chcela ísť na potrat. Po nejakom čase táto černošská matka pánovi Heringovi zatelefonovala, či by ho mohla navštíviť v jeho Centre za život. Opýtal sa jej, či príde sama, lebo nevedel, ako sa vtedy v ťažkej situácii rozhodla.

Povedala, že príde ešte s niekým. A prišla s malým Gottwinom. Vo chvíli, keď chlapec zbadal pána Heringa, hneď sa mu pýtal na ruky. Tieto zachránené deti spoznávajú svojich záchrancov, ako o tom hovorí a svedčí pán Hering. A čo je ešte úžasnejšie, Gottwin potom na rukách pána Heringa spokojne zaspal. To vraj aj dnes často robieva. Ako musel bojovať a trpieť v matkinom lone! (Gottwin – Boh víťazí)