Peru: Ružencom na homosexuálov

337

Lima, 22.2.2011 (kath.net) 014 142 – Stovky peruánskych katolíkov sa minulú sobotu zhromaždili pred vchodom do katedrály v hlavnom meste Peru v Lime. Prišli, aby sa spoločne modlili ruženec, ako reakciu na protestnú akciu homosexuálov „Kiss-in aganist Homophobia“ (Bozkami proti homofóbii), ktorú malá skupina zorganizovala iba niekoľko metrov od chrámu. Informovala o tom katolícka agentúra CNA.

Bola to už druhá skupina „Kiss-in“. Prvý raz, pred týždňom, ich polícia vykázala spred katedrály. Tento raz dostala skupina výslovné povolenie starostky Limy, Susany Villaranovej, ktorá už viackrát vyjadrila svoju podporu požiadavkám homosexuálov. Hoci v médiách sa robila tejto druhej akcii „Kiss-in“ veľká reklama, zúčastnilo sa na nej iba 8 osôb, tri homosexuálne páry a jeden lesbický pár.

Ako reakcia na plánovanú akciu homosexuálov však prišlo ku katedrále asi 200 katolíkov a tri hodiny tvorili ľudskú reťaz pred kostolom. Pokojne sa modlili ruženec a spievali duchovné piesne.  Daniel Torres Cox, jeden z účastníkov modlitby pre tlačovú agentúru ACI Prensa povedal:

„Sme jednoducho tu, aby sme chránili našu vieru.  Protest homosexuálov je útokom na to, v čom veríme a preto sme tu, jednoducho, aby sme to bránili“.

„Homosexuáli v Peru nás provokujú, pretože Katolícka cirkev predstavuje pre nich všetko to, čo chcú zničiť,“ povedal Nancy Freundt z Centra pre prirodzené plánovanie rodičovstva. „Katolícky kostol nie je vybudovaný iba z kameňov. Cirkev pozostáva z nás katolíkov, všetkých, ktorí žijeme a vyznávame svoju vieru.“

Najnovší prieskum ukázal, že 75 percent Peruáncov je proti homosexuálnemu „manželstvu“. Peruánsky kongres 8. februára potvrdil, čo je zakotvené aj v ústave krajiny – že manželstvo je zväzok medzi mužom a ženou.  –zg-