Vojna v Iraku - 

Aktuality zo Sýrie

   

 

   Najnovšie    Staršie správy z:  9.-11. apríla '03

       4. apríla 2003      3. apríla 2003     2. apríla 2003   

 

Milí priatelia,

 v týchto dňoch sme dostali cenné správy o irackej vojne od našej čitateľky a dopisovateľky,  pani Numanovej z Latakie (Sýria). Budeme Vám poskytovať informácie, ktoré zrejme v slovenských médiách a TV nebudete počuť ani vidieť, pretože v súčasnosti Slovenské média (provládne) cenzurujú správy z irackých bojísk – ešte horšie ako za komunizmu. Sme teda nútení podobne ako za totality posúvať Vám správy mimo vládnej propagandy.

                                                                                               Anton Selecký

 

Vojna kvôli rope a vode

 

Vážená redakcia M ROSY!

V týchto pohnutých dňoch sa oči všetkých ľudí upierajú na Irak. Práve som sledovala správy, priame zábery z Iraku z okolia Basry, ktorá bola pred chvíľou ostreľovaná raketami. Žial -  odniesli si to civili – 50 mŕtvych a veľa zranených, ktorých už nemajú kde dávať. Ležia len tak -  kdekoľvek na zemi. Medzi mŕtvymi bolo asi 5 ročné dievčatko s odstreleným temenom, hrozný pohľad na prázdnu lebku. Takéto zábery sa k Vám asi nedostávajú, súdiac podľa správ , ktoré čítam na internete, Slovensko dostáva zostrihnuté a upravené správy, ktore nadŕžajú Amerike.

Nie je pravda, že vojská tak suveréne  postupujú. Práve pri Basre kladú iracké  vojská silný odpor.

V celej vojne nejde o vyslobodenie ľudí spod jarma diktátora ,ale ciele su iné. USA potrebuju kvalitnú naftu,to už vieme, a tiež nemajú v láske Arabov ( teraz je možnosť “znížiť” ich stav).  Izrael sa zameral na bohatstvo vôd, ktoré Irak má.V jeho pláne je kanálom odviesť vodu z veľkých riek cez Jordánsko ( ktoré by tiež mohlo z nich zavlažovať) do Izraela. Potom by chcel vody Sýrie a možno až po Níl, veď Jahve im to prisľúbil( že aké boli podmienky, nato už zabudli). Podľa sionistov Mesiáš príde, keď im bude patriť úrodný polmesiac a bude obnovený Šalamúnov chrám. Bush vyhlásil, že “nemá záujem nakŕmiť iracké a afgánske deti- nepotrebuje ich”. Čo k tomu dodať?…

Dnes sýrsky prezident -  ako jediný z arabských štátov -  žiadal okamžité zastavenie zverskej vojny a odchod vojsk z Iraku.

Druhá správa-  krátka ,ale dôležitá -  hlavne pre nás kresťanov : v Libanone sa veľmi rýchle rozmáha  satanizmus. Vedia asi o 650-tich mladých ľuďoch. Z Vatikánu dostali príkaz čo najskor ho likvidovať. Práve dnes chytili štyroch  mladých, asi 20 ročných chlapcov.  Zhabali im satanske znaky ; hviezda v kruhu a v strede biela hlava niečo ako koza, po tele mali tetovanie ,obrazy Satana, hada,  hviezdy, prevratené kríže.

Nech nás všetkých ochraňuje Panna Mária a Božie Milosrdenstvo nech je vždy s nami. Svätý páter Pio, veď nás ku spáse duše.

Tania Numanova  

Sýria  

 

     Správy z irackej vojny

 

 Milá M Rosa!

 Ďakujem za list i za oznamy. Takmer denne otváram www.magnificat.sk , striehnem, čo je u vás nové. Som rada, že sa anglická verzia už dá otvoriť. Mám už pripravený natlačený oznam s obrázkom plačúcej Panny Márie. Dúfam, že bude o túto stránku záujem.

Na webstránke: www.marcharbel.com si môžete prečítať o libanonskom svätcovi.

Čo sa týka slovenských správ, skutočne nie sú pravdivé.Včera rozprával britský novinár- Peter Fask-( neviem, či som správne preložila meno z arab.)bol rozhorčený, že Američania klamú národ. On aj s ostatnými novinármi chodia po Bagdade a fotografujú všetko, čo sa dá. Sú vždy prví na mieste, nikto im v tom nebráni, vidia americké rakety, ktoré strieľajú do nemocníc ,bytov, závodov ,rozhlasu, televízie, škôlky, obchodov…

Hovorí, že dobre pozná tieto rakety, to nie sú v žiadnom prípade iracké. Má spústu dokumentov, fotografií i filmov,ktoré dokazujú útoky Američanov na civilné objekty. Nezaevidoval  žiadne chemické zbrane.

Ľudia žijú normálnym životom, neboja sa náletov,chodia do práce, nakupovať, do školy. Vojská vôbec nie sú blízko Bagdadu. Vojna, ktorú Bush pomenoval –Šokom - je skutočne “šokom” ,ale pre Američanov a Britov. Od prvého dňa útoku trvá  stále púštna búrka( zvláštne ,že len okolo mesta). Vojaci nie  sú zvyknutí na takéto počasie, sú z toho vykoľajení, zásobovanie nemali zabezpečené a zostať bez vody a jedla niekoľko dní je pre nich nemožné, a pritom sa stretli so silným odporom irackých vojsk. Preto Američania žiadajú  prerušenie boja, aby si mohli vojaci odpočinúť a pritom stačili prísť posily. Zatiaľ bombardujú Bagdad koľko len môžu. Tým vyvolali odpor národa voči USA a Británii.Teraz sú všetci za Saddáma. Pravdepodobne chcú Američania zničiť všetky dôležité objekty, vrátane zásob ,úradov ,škôl, pôst,atď, aby ľudia vyhladli a potom boli nútení pýtať od nich pomoc. Vtedy by sa mali obrátiť chrbtom Saddámovi alebo ho aj zabiť..Tak sa chcú zbaviť Saddáma a USA budú ako víťaz.

To, čo sa stalo v Basre, je az smiešne. Pod Basrou sa nachádza celé jazero vody.Keď obyvatelia začali odchádzať z Basry , útočiace vojská sa spokojne rozložili s vedomím , že majú Basru v moci. V noci počas ich pokojného  spánku Iračania vypustili priehradu a ráno prekvapení vojaci videli potopené tanky, rozmočené cesty a Basru v rukách Iračanov.Tí,ktorí postupujú na Bagdad, už majú plné zuby ,oči i pľúca jemného piesku, samozrejme aj tanky a všetky prístroje a výzbroj im nefungujú. Psychicky to na nich vplýva,unavení v stálej pohotovosti, začali sa medzi sebou vadiť, na každy pohyb strieľali a tak sa medzi sebou zabíjali. Vrtuľníky tiež prestávali fungovať a padali,takže to neboli “technické závady”. Počet zajatcov, čo udávajú Američania,tiež nie je správny.So zajatcami zaobchádzajú surovo. Amerických letcov, ktorích zostrelili nad Bagdadom,chytili a v priamom prenose  s nimi rozprávali.

V TV ukazovali aj zajatých vojakov z tankov a obrnených vozidiel.  Boli vyplašení a prekvapení(!) -  že sa nachádzajú v Iraku. Nebolo im povedané kam idú? Medzi nimi bola i mladá žena černoška,keď sa jej pýtali, čo tu robí,povedala, že ona je mechanik-opravár a dostala príkaz do služby. Ospravedlňovali sa ,že oni nechcú proti Iraku bojovať.

 

Kto je Saddám Hussajn? Prirovnala by som ho k Stalinovi. Saddám nenávidi šíitov, ktorých je v krajineasi 70%. Tých sa chcel zbavit, veď preto bola aj iracko-iránska vojna. Pa

Saddám sa predtým priatelil s Rumsfeldom. Ten asi potreboval vyskúšať nové chemické zbrane a preto ich Saddam použil vo vojne proti Iránu. Výsledok bol hrozný, za hodinu 5 000 mŕtvych. Rumsfeld vie, kde sa použili chemické zbrane a vie kde sú, ale inšpektorov poslal na iné miesta, preto s takou istotou tvrdil, ze Saddam má chemické zbrane. Bushovi ide o ropu a preto silou mocou chcel vojnu, nehľadiac na výsledky inšpekcie.

Americký žid, profesor Jusef Ažami( sionista, ktorý nenavisť k Arabom nasával do seba asi už s materským mliekom),včera povedal, ze Bush a Blair budu najbohatší na svete,lebo im bude patrit 6oo naftovych vrtov, ktoré obsadili spojenecké vojská.Tiež povedal,ze Izrael je ohrozovany od Afganistanu, Iránu ,Sýrie.

Podľa sionistickeho zakona má byť každých 10 rokov vojna na “zníženie stavu”.A skutočne  - 3 vo jny v zálive boli približne s 10 ročným odstupom. Tak isto v Palestíne každych 10 rokov sa robí “vojenská čistka”.Spomeňte si na tábory Sabra a Šatila a nedávno Ženin! Podľa Izraela mu patrí všetko od Nílu po Eufrat.Izraelský národ je Bohom vyvolený národ  a ostatní ľudia inm majú slúžiť. Ale posledné slovo bude mať Boh. My bojujme v tichosti s ružencom v ruke, ako to od nás žiada Panna Mária. Nebojme sa a zostávajme v modlitbách. Tie upokojujú našu dušu,dávaju pokoj a Pan Jezis tak môže vôjsť do našich sŕdc. S láskou v srdci a s odvahou dvíhajme oči k nebesiam a očakávajme druhé Turice.

                                                                Tania Numanova, Latakia, Sýria

  foto: 1. Markus Schreiber / AP

          2. Simon Walker - Poot / Reuters