KAUZA JESSICA LYNCHOVÁ - čítajte TU

   

 

    Najnovšie     Staršie správy z: 9.-11. apríla '03

------------------       4. apríla 2003      3. apríla 2003     2. apríla 2003    

Správy z 30. apríla 2003

pretlmočené informácie z arabských TV staníc (bez jazykovej úpravy)

  

Američania strieľajú arabské deti!

 

TV Abu Dhabi,  30. apríla 2003 korešpondent   Amer Maniri :

FaluzaPred 15 dňami prišli do mesta americkí vojaci a  ubytovali sa v miestnej škole. Deti chceli chodiť na vyučovanie , a preto včera  (29. apríla) začali  pred školou protestovať a hádzať do vojakov kamene. Títo začali  na deti strieľať. Niekoľko detí usmrtili.  Pribehli rodičia a ostatní ľudia i deti a chceli  mŕtvych a ranených odniesť. Vojaci začali na nich strieľat a kričať po arabsky, aby sa odišli.  Na ulici zostalo 17 mŕtvych  ( medzi nimi  6 detí mladších ako 6 rokov) a 45 zranených ( medzi nimi i matky detí). Vojaci  tvrdili,  že strieľali v sebaobrane.

 

Dopisovateľ  TV Al Džazíra  sa pýtal jedneho asi 18 ročného chlapca na jeho názor..Chlapec odpovedal, že ak vojaci neodídu do 24 hod.,  pôjde do samovražedného  útoku.

 

               

 

 

USA chcú dosadiť na post prezidenta Ahmada Zalaliho:

 

Ahmad Zalali sa narodil sa v roku 1945 v Iraku, v roku 1958 odišiel do USA, kde ukončil  vysokú školu. Potom sa vrátill do Jordánska, pracoval v banke Al Petra, ktorú celú vytuneloval. Banka skrachovala.Jordánsky súd  ho odsúdil na 22 rokov. väzenia. Zalali ušiel do Švajčiarska, odtiaľ do Libanonu.Všetky tri štáty ho chcú súdiť za porušenie  ich zákonov. Len Američania  ho chránia, lebo  s nimi  spolupracuje.

 

 

TV Abu Dhabi, Dr.Marwan Bsara, politológ:

Irak sa stal kolóniou. Národ protestuje, zabíjaní  sa civilisti, medzi ľudmi sú americkí  donášači .Ak budú USA ochotne s Irakom spolupracovať,  Irak bude ustretový. , Ak nie, očakáva Američanov v Iraku partizánska vojna.

Každý, kto je ochotný pracovať v Iraku, aby pomohol národu, je uväznený.Tak pochodil Mohamad Zubajdi. Dal do prevádzky školy, mešity, obchody, otvoril vodovod, obnovil dodávku elektrickej energie, všetko za vlastné peniaze( 600 000,- U$,, ktoré mal v banke). Chýbala maličkosť – povolenie od americkej správy. , Dostal sa do väzenia.

Kamióny s humanitárnou pomocou sú kontrolované a zadržiavané vojakmi, tí  ich vykrádajú  a veci predávajú obyvateľom, alebo si nechajú pre seba.

 

 

Britské muúzeum  vyšle  do Bagdadu komisiu ,  na presetrenie stavu v bagdadskom múzeu. Fotografie všetkých ukradnutých predmetov rozošlú do celého sveta, aby sa  ukradnuté predmety  čo najskôr vrátili na pôvodné miesto. Vyrabovanie múzea nazvali  lúpežou storočia.

 

Irackí lekári, žijúci v Londýne, nedostali súhlas USA, aby sa  mohli vrátiť  do Iraku pomáhať spoluobčanom.

 

V Karbale sa zhromaždilo  5 milliónov občanov Iraku,  z čoho sú USA  šokované.  Američania sú prekvapení, odkiaľ sa vzalo toľko ľudí po takom mohutnom bombardovaní, a kde sa tí ľudia schovávali.

T.N.,  Sýria


 

Opäť správy zo Sýrie!

 

Naša dopisovateľka v poriadku! Sýria na rade?  Budú Američania pokračovať v obsadzovaní stredného východu?Aká je pravda „prípadu Irak“? Kto vylúpil bagdadské múzeum? Barbarské počínanie amerických vojsk v Iraku!

 

Vážení priatelia! Opäť s nami nadviazala kontakt naša dopisovateľka zo Sýrie, ktorá nás informuje ohľadne najnovšieho vývoja na Strednom východe. Prosíme vás o modlitby za ňu, i za celú situáciu, ktorá stále hrozí vyústiť do neprehľadného svetového politického konfliktu. Prinášame Vám teraz niekoľko komentárov a správ od Tanji Numan:

 

 

Záhadná kolízia s Kuvajtom

 

Vážení priatelia, pokúsim sa Vám teraz  v krátkosti sprostredkovať  myšlienky komentátorov arabských telvízií (Al Džazíra, Abu Dhabi, Al Manar a i.), ktoré analyzujú celú situáciu na strednom východe.

Podľa všetkých informácií plánujú Američania na Strednom východe svoje aktivity už od roku 1976.  USA súčasným  obsadením Iraku v prvom rade chránia záujmy Izraela.  Ak sa vrátime do histórie - situácia v roku 1976  a neskôr bola komplikovaná náboženskou nejednotnosťou a bojmi medzi samotnými Arabmi. Uchvátenie  moci Chomejním a a šiítmi v Iráne mobilizovalo ostatné arabské štáty pred nebezpečenstvom, že šiíti ovládnu Stredný východ. Preto sa obrátili na USA s požiadavkou, aby tieto podporili Saddáma Husajna vo vojne proti Iránu. V nasledujúcej iránsko-irackej vojne Saddám Husajn nasadil proti iránskym šiítom všetkých irackých šiítov.  V tejto vojne padlo vyše l milióna ľudí. Vojnu podporili všetky ostatné arabské štáty, vrátane Líbye.  Saddám Husajn sa stal vtedy hrdinom všetkých arabských sunnitov (ďaľšia vetva islamistov).

Problém nastal, - ako tom uvádza Nazah Wakim – libanonský publicista – že keď Saddám chcel oplátkou za svoje vojnové nasadenie proti Iránu  výhodné ústupky ohľadne predaju ropy, ostatné arabské štáty to neakceptovali.

Keď v roku 1990 Saddám Husajn obsadil Kuvajt,  už nebral do úvahy ani záujmy USA. Nasledovala trestná výprava, pri ktorej boli Iračania z Kuvajtu vytlačení.  Navyše irackí šiíti sa vzbúrili, aj na podnet USA, aby bojovali za zosadenie Saddáma Husajna. USA  však nepodporili šiítske povstanie proti nemu, ale nechali ho potlačiť. USA takto sami podržali Saddáma Husajna v prezidentskom kresle.  V týchto akciách zahynulo vedľa šiítov, čo Saddámovi vyhovovalo, USA však zotrvali v Perzskom zálive, vyhradili v Iraku dve bezletové zóny a  uvalili na Irak embargo. Američanom  nevadilo, že v Iraku nie sú potraviny a lieky, že ľudia trpia následkami žiarenia z americkej munície, vybavenej ochudobneným uránom, následkom čoho sa v Iraku rodili znetvorené deti. 

Osem rokov sa Iraku nič nepohlo. pretože na post amerického prezidenta nastúpil Bill Clinton.  Jeho politika sa orientovala skôr na Palestínu, Libanon a Sýriu.  Clinton však v ekonomike a v problematike ropy nebol na svojej „parkete“. Vtedy nastupuje na scénu Georg Bush junior.  A prišiel jedenásty september. ..

T. N., Sýria – (pokračovanie)


 Bagdad -  ďaľší Černobyl?

                      

26. apríla, TV Al Manar, Libanon:

 

Vypovedá očitý svedok Dr. Valid Al Hali z OSN:

V Bagdade, vo štvrti Zarafania, počas desiatich dní od skončenia vojny nosia americkí vojaci  do likvidovaného skladu zbraní všetku nájdenú muníciu (náboje, míny,  rakety...) Výbuchy a oheň sú na dennom poriadku, v akúkoľvek hodinu. Dňa 24. apríla 2003 priniesli ďaľšie veľké množstvo munície, ktorú z nákladného auta vysypali do jám, ktoré zostali po výbuchoch. Miestni občania proti tomu protestovali, a žiadali vojakov, aby muníciu odniesli od ich obydlí na voľné miesto do púšte. Bezvýsledne.

 Následný výbuch „uskladnenej“  munície zasiahol byty v okruhu 500 m. Výsledok – 50 mŕtvych, 300 zranených a zbúrané obydlia. Pohľad na túto časť mesta je ako po zemetrasení.

 

      

 

26. apríla, TV Al Džazíra

(správa od korešpondenta Mahera Abdala):

 

Dr. Muhammad  Zeidan (mikrobiológ) a dr. Hamed Al Baheli (atómovy fyzik) vedúci  Bagdadského laboratória atómovej fyziky a miokrobiológie súrne vyzývajú na pomoc všetkých ochotných odborníkov, ktorí môžu pomôcť zamedziť rýchle sa šíriace nebezpečenstvo katastrofy.

V laboratóriu skladovali 200 sudov rádiaktívneho odpadu,  pokusného hmyzu a mikróbov. Uvedomovali si nebezpečenstvo a denne kontrolovali bezpečnosť skladu. To sa nepáčilo americkým vojakom, ktorí ich obvinili z prechovávania podozrivého materiálu a vedcov zatkli. Títo po návrate po troch dňoch s hrôzou zistili,  že dvere skladu sú otvorené (nie vylomené),   a obsah sudov rozsypaný.

Dr. Zeidan na otázku amerického vojaka, prečo tak urobili, dostal odpoveď – nechajte ľudí, nech si vezmú, čo chcú!

Zhrození vedci zistili, že ľudia si nádoby rozobrali na konzumovanie potravín a na vodu. V celom okolí laboratória je o 30% zvýšená rádioaktivita!

                                                      ---

Milosrdenstvo Božie, nádej všetkých nádejí – dôverujem v Teba!

 (sv. Faustína)

                                                                                                                  T.N. Sýria

 


 

25. apríla 2003:

 

Dejiny sa opakujú

 

Použil Saddám Churchillovu taktiku? x  Čudné vyrabovanie bagdadského múzea za asistencie amerických tankov x 500 detí pochovali buldozérom x USA hľadajú zbrane, ktoré kedysi predali Iraku

 

Jedenásty september sa pre Georgea Busha jr. stal výbornou príležitosťou. Národ zabudol, ako sa Georg Bush jr. dostal ku prezidentskému kreslu, a dal sa zlákať myšlienkou odplaty.za „dvojičky“.  Bush sa stal potencionálnym „osloboditeľom“ od teroristov, od Bin Ládina, od údajných chemických a biologických zbraní hromadného ničenia, ktoré údajne mali vlastniť arabskí nepriatelia Ameriky.

Vráťme sa na chvíľu do histórie: Počas druhej svetovej vojny nasadil Winston Churchil množstvo špiónov-špecialistov do armády Adolfa Hitlera. Títo pracovali najmä na odhalení šifrovacích kódoch nemeckej armády. Keď Hitler plánoval bombardovať Londýn, dostal o tom Churchil presnú správu. Vtedy sa Churchil radil aj u kráľovnej, čo urobiť. Zabezpečiť Londýn voči útoku a tak prezradiť svoje informácie o nemeckých plánoch, .alebo  nechať bombardovanie „bežať“,  s tým, že sa bude brániť a svojich ľudí nasadených v nemeckej armáde zachová pre ďaľšiu prácu. Winston Churchil nechal zbombardovať Londýn , aby sa napokon ubránil.

Nechal Bush podobne zničiť „dvojičky“, aby mal dostatočnú zámienku  zaútočiť na Afganistan a Irak, aby získal ropu?

Položme si otázky okolo čudného priebehu okupácie Iraku „spojeneckými“ vojskami.“

1. Prečo americkí vojaci nechali vyrabovať všetky ministerstvá, vysoké školy, ambasády, nemocnice, okrem budovy ropného priemyslu?

2. Prečo všetky zámky v bagdadskom múzeu boli otvorené originálnymi kľúčami? Zrejme ide o dohodu irackých, izraelských a amerických odborníkov. Pred bagdadským múzeom stálo 20 kamiónov, chránených tankami. Stovka pracovníkov vyniesla z múzea špeciálne zabalených  desaťtisíce muzeálnych exponátov.

 

                 

Rumsfeld na schôdzi v Perzskom zálive                    Zadržaný min. Tarek Aziz     

TV LBC, Libanon, 23. apríla 2003:

Americkí colníci  zadržali niekoľkých novinárov, ktorí mali pri sebe rôzne cennosti vrátane historických zbraní.

Na francúzskych colniciach bolo zadržaných okolo 50 historických exponátov s bagdadského múzea. Kde je však ostatná expozícia rozsiahleho  bagdadského múzea?

Podľa TV LBC Američania vypustili z bagdadských väzníc vyše 7000 kriminálnikov, ktorí sa rozpútali  rabovačky. Vykrádali banky, ministerstvá, školy sklady, byty a nemocnice. Zároveň podpaľovali. V nemocnicach kradli všetko, čo sa dalo: lieky, kyslíkové bomby, infúzie, plachty, deky,  dokonca zhadzovali pacientov z postelí, ktoré  ukradli , brali počítače, pacientom vytrhávali srdcové stimulátory. Ranení zomierali, v jednej nemocnici zomrelo 500 detí, ktoré pochovali do spoločného hrobu a zahrnuli buldozérom. (Tieto zábery vysielala libanonská televízia AL MANAR)

Ďaľšia závažná otázka týchto dní znie:

Prečo sú Bin Ládin a teraz aj Saddám Husajn stále  nezvestní?

Keď sa pýtali amerického ministra obrany Rumsfelda, kde sú teda chemické zbrane Iraku – odpovedal:

Máme potvrdenky o tom, že sme mu ich predali. 

Amerika totiž spolu s Irakom skúšala svoje chemické zbrane proti Iránu aj proti Kurdom.

 

Lož má krátke nohy, skôr či neskôr sa prezradí – Boh vie, aká je pravda. Napokon Nepoškvrnené Srdce Panny Márie zvíťazí!

                                                                                                                                        T.N., Sýria