Napísali ste nám: Modlitby za život v Banskej Bystrici (a i.)

493

DechMatkaSdieťaťom-200x300BYSTRICKÝ  POCHOD ZA ŽIVOT

Začínali sme Krížovou cestou nenarodeného dieťaťa na Kalvárii, pochod pokračoval smerom k námestiu a Mariánskemu stĺpu, kde zazneli príhovory, svedectvá a modlitby, vyvrcholil  sv omšou s o.biskupom (prenášané rádiom Lumen).

Náš pochod bol občiansky i náboženský – o rok vás pozývam 🙂 Zúčastnilo sa  celkovo asi 400 ľudí, myslím, že média o ňom neinformovali (hoci informácie mali vopred…)

S prianím všetkého dobrého,

Daniela Obšajsníková

     Bystrica1V nedeľu, 17. marca 2013 sa v Banskej  Bystrici konal prvý Bystrický pochod za život, ktorý zorganizovalo OZ Tóbi a farnosti v Banskej Bystrici.

Pochod začal Krížovou cestou nenarodeného dieťaťa na urpínskej Kalvárii. Modlitby viedol vdp. dekan Ján Krajčík, spevom sprevádzal Katedrálny spevácky zbor Xavérius. Asi 300- členný sprievod účastníkov pochodu pokračoval  od Urpína k Malej stanice cez Národnú ulicu, na Námestie SNP.

Pred Mariánskym stĺpom odzneli modlitby a svedectvá organizátorov,  účastníkom sa prihovorila aj poslankyňa Európskeho parlamentu MUDr. Anna Záborská.

Bystrica2Akcia ku Dňu počatého dieťaťa  vyvrcholila koncelebrovanou svätou omšou prítomných kňazov. Hlavným celebrantom bol banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec . Počas homílie, v príhovore účastníkom Pochodu, ale aj poslucháčom Rádia Lumen,  vyzdvihol potrebu aktívne chrániť ľudský život v každom štádiu jeho vývoja. Človek často zlyhá a cíti veľké výčitky svedomia.

P1100566Vtedy je  Boh, ktorý je nekonečná Láska, a jeho

 

vlastnosťou je milosrdenstvo a odpustenie, najbližšie pri kajúcnikovi. Treba však hriech vyznať vo svätej spovedi a upraviť svoj vzťah k Bohu, ako jedinému Darcovi života, k človekovi, aj  ku každému počatému ľudskému životu.

Otec biskup poďakoval organizátorom,  aj všetkým účastníkom Pochodu  z Banskej Bystrice,  Košíc, Zvolena, Žiaru nad Hronom za  angažovanosť v prospech života a všetkým  udelil svoje apoštolské požehnanie. 

 

Ivana Boórová dostala synov!

 Ivana Boórová po dlhom boji získala do opatery svojich synov. Ešte 12. marca odvolací súd rozhodol o tom, že deti patria k matke.
VIEME PRVÍ: Ivana Boórová dostala synov!

Ivana Boórová získala synov do svojej starostlivosti. Foto: JÚLIUS DUBRAVAY/Plus JEDEN DEŇ, archív

 Ešte nedávno beznádej a slzy. Ivana Boórová verejne plakala, že slovenské súdy sú hrozné, lebo jej nezverili do opatery vlastných synov. Maťko a Samko zostávali stále v opatere Ivaninej matky Eleonóry Študentovej. Lenže to už neplatí! Ako sme zistili, ešte 12. marca rozhodoval odvolací súd a ten vyhovel Ivaninej žiadosti o osobnú starostlivosť o vlastné deti.

„Krajský súd svojim rozhodnutím zrušil uznesenie Okresného súdu Dunajská Streda a dočasne zveril maloletých do osobnej starostlivosti matky,“ uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Barbora Hergottová.

Potrat sa nekonal. Slovenka so synom sú hviezdami videoklipu

Príbeh Zuzany inšpiroval rapera, ktorý o nej napísal skladbu.

ŽILINA, 19.03.2013 10:25 | Kamil Konkoľ 

Smutný začiatok, šťastný koniec. Zuzana je mladá mamička malého Vilka, ktorú opustil partner po tom, čo sa dozvedel, že bude otcom. V utorkovom (19.3.) Teleráne dokonca priznala, že ju nútil ísť na potrat. „Hovoril mi, že ak sa dieťaťa vzdám, môžeme naďalej zostať spolu. Inak nie,“ povedala čerstvá mamička.

Jej príbeh zaujal rapera Petra Sedliačika alias Sekyho, ktorý sa o Zuzke dozvedel vďaka jeho súčasnej priateľke. Ako prezradil, v priebehu desiatich minút mal hotových niekoľko riadkov novej skladby. Keď Zuzke navrhol nakrúcanie videoklipu, tá okamžite súhlasila.

Slobodná mamička Zuzana

Zuzana zažila odmietnutie partnera, dnes so synom „hviezdi“ vo videoklipe slovenského rapera.
(Foto: youtube.com)

Chytľavý song a silný text vás určite nenechá chladnými. Za pozornosť stojí záver videa, kde samotná hrdinka príbehu necháva odkaz všetkým mladým ženám. Vypočujte si ho aj vy.

http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/archiv/potrat-sa-nekonal-mamicka-so-synom-su-hviezdami-videoklipu.html