Na Havaji povolenie pre homosexuálov!

375
17.2.2011, Honolulu, (huffingtonpost.commagnificat.sk)  – Poslanci zákonodarného zboru v americkom štáte Havaj schválili v stredu zákon, ktorý povoľuje uzatvárať homosexuálom civilné zväzky.

Guvernér Neil Abercrombie zákon podpíše. Účinnosť nadobudne od 1. januára 2012.

Havaj sa tak stane siedmym americkým štátom, ktorý garantuje homosexuálnym párom v zásade rovnaké manželské práva ako heterosexuálom.

Podľa demokratického guvernéra Abercombieho zákon dáva rovnaké práva „všetkým ľuďom Havaja“, ktorý je známy svojou toleranciu a rozmanitosťou.

Podobný zákon minulý rok vetovala jeho predchodkyňa, republikánka Linda Lingleová.

Havajské ostrovy zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 3,6

 

25.2.2011, Honolulu, (kitv.commagnificat.sk) – Stredne silné zemetrasenie s magnitúdou 3,6 zatriaslo dnes Havajskými ostrovmi, pričom otrasy pocítila i  metropola Honolulu.

Americký geofyzikálny inštitút uviedol, že zemetrasenie, ku ktorému došlo o 14.12 hodine  miestneho času, malo epicentrum približne 130 kilometrov na  juhovýchod od Honolulu.

Neboli hlásené žiadne zranenia ani materiálne škody.

Tichomorské centrum varovania pred vlnami cunami neavizovalo hroziaci vznik ničivých vĺn.

Zemetrasenie, ktoré trvalo niekoľko sekúnd, zatriaslo ostrovom Oahu, tretím najväčším v rámci havajského súostrovia.

Ľudia vybiehali z domov a výškových budov v Honolulu i známom turistickom stredisku Waikiki.

 

PS : Keď prídete do niektorého mesta a neprijali by vás, vyjdite do jeho ulíc a povedzte: „Striasame na vás aj prach, čo sa nám vo vašom meste prilepil na nohy. Ale vedzte, že sa priblížilo Božie kráľovstvo!“  /Lk 10, 10-11/