Moskva: Zákaz Gay pochodov naďalej v platnosti!

354

26.5. 2011, Moskva (LSN.com/magnificat.sk) –Moskva sa rozhodla ignorovať rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva a ponechať v platnosti zákaz “gay pride“ pochodov s tým, že morálne škody, ktoré by z takejto udalosti plynuli by mohli negatívne ovplyvniť mladú generáciu.

Podľa homosexuálneho aktivistu Nikolaja Alexejeva sa predstavitelia Moskvy obávajú „obrovského množstva protestných listov proti pochodu“ a snažia sa chrániť práva detí a dospievajúcich, ktorí môžu utrpieť morálnu ujmu v prípade, že sa stanú nedobrovoľnými svedkami takejto udalosti.

Homosexuálne pochody organizované v celej Európe sú častou kulisou pre opilecké a drogové scény, verejnú nahotu a dokonca verejné akty. Vo väčšine prípadov sa proti takému správaniu zasahuje, nie tak v prípade homosexuálnych pochodov.

Moskva trvá na zákaze od roku 2006 napriek uloženým pokutám od Európskeho súdu pre ľudské práva, ktoré už presiahli sumu 41 tisíc USD.

Rozhodnutie moskovskej radnice odráža spoločenský konsenzus ruskej spoločnosti. Podľa posledného prieskumu 84 percent Rusov považuje sodomiu za amorálnu a za škodlivé sa považuje aj jej sprievodné javy ako vysoká miera HIV infekcie, zvýšené riziko vzniku rakoviny, sexuálne prenosné choroby, promiskuita či depresie.

Ortodoxný patriarcha Moskvy nazval homosexuálne správanie deviáciou ľudskej prirodzenosti , tej prirodzenosti, ktorá je daná od Boha a poznamenal, že ortodoxná cirkev zaobchádza s týmito ľuďmi s plnou pastoračnou zodpovednosťou, s tým, že je nevyhnutné, aby sa úplne odklonili od tendencií hriešnej cesty. Jeho postoje zdieľajú i lídri katolíkov, židov a moslimov v Rusku.

 

http://youtu.be/nl1o04WESP0