Aktualizované – Monitoring: Prejdú cez Česko US-vojaci bez problémov?, CIA – výrobňa prevratov, „Pozývací list“, KINO: Niet väčšej lásky

270

Američané jsou v Česku, na průjezd konvoje čekaly tisíce lidí

29. března 2015  10:17, aktualizováno 11:02
 
SLEDUJEME ON-LINEAmerický vojenský konvoj dorazil do Česka. Překvapivě jako první se objevila část, která přejela přes hraniční přechod v Náchodě a hranice měla překročit jako poslední. Další před jedenáctou hodinou dorazila do Bohumína, kde vojáky očekávaly tisíce lidí. Do Harrachova dorazí poslední proud se zpožděním asi ve 13:30.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/americka-vojenska-kolona-dorazila-do-ceska-fja-/domaci.aspx?c=A150329_092411_domaci_cen

US ARMY V ČESKU – online:  http://zpravy.idnes.cz/americke-obrnence-v-cr-0uv-/online.aspx?online=1005806

V centre Prahy sa zhromaždili odporcovia i stúpenci amerického konvoja

Ukrajina Krym Rusko Sevastopo? armáda manévrePraha 28. marca 2015 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)

Demonštranti mali transparentmi s rôznymi heslami ako Stop US konvoju alebo Nepotrebujeme americkú spásu

Centrum Prahy je dnes popoludní dejiskom protestných akcií proti prejazdu kolóny obrnených transportérov americkej armády cez územie ČR, ako aj protidemonštrácie.

Ilustračné foto

Na Václavskom námestí sa dnes zhromaždilo podľa informácií českých elektronických médií rádovo niekoľko stovák odporcov Severoatlantickej aliancie (NATO), medzi nimi a zástancami opačného prístupu k aliancii došlo nielen k diskusiám, ale aj verbálnym, nie však fyzickým potýčkam. Podujatie tu monitorovali desiatky policajtov, ktorí však nemuseli zasahovať.

Za akciou odporcov, ktorých časť skandujúc Hanba NATO mávala ruskými vlajkami a transparentmi s heslami ako Stop US konvoju alebo Nepotrebujeme americkú spásu, bola nielen pražská organizácia KSČM, ale aj iniciatíva Nie základniam, Hnutie za priamu demokraciu, hnutie Stop cirkevným reštitúciám a iné zoskupenia.

Predstavitelia Komunistickej strany Čiech a Moravy (KSČM) sa opakovane nechali počuť, že cestu vojakov USA cez krajiny strednej Európy považujú za nepatričnú „demonštráciu sily a nátlak na Ruskú federáciu“, za kroky, ktoré zrejme vyvolajú logickú ruskú reakciu.

http://www.hlavnespravy.sk/v-centre-prahy-sa-zhromazdili-odporcovia-i-stupenci-americkeho-konvoja/588128

tanky-rakúskoNové špedičné služby: v EÚ vozia „hore – dole“ americké tanky

Linz, Lublin, 28. marca 2015 (HSP/Foto/AP-Oksana Dzadan)

Viaceré európske média uvádzajú novinky z dopravnej situácie. V EÚ zintenzívnili prepravu pomerne špecifického tovaru: hore – dole vozia americké tanky. Väčšinou ich prevážajú po železnici a častejšie tieto vlaky ťahajú smerom na východ…

Viaceré média uvádzali informácie o pohybe „špecifických“ vlakov a motorizovaných kolón na českých cestách, v Poľsku, Rumunsku a troch pobaltských krajinách. Najnovšie istí občania Rakúska nafotografovali a odoslali do viacerých médií fotografie ďalšieho vlaku, ktorý prevážal americké obrnené vozidlá – tentoraz na území Rakúska. Rakúsky novinár, ktorému sa do rúk dostali tieto fotografie a informácie o vlaku ich posunul ďalej – do ďalších médií a poslal aj sprievodný list.

Tieto fotografie istí občania urobili 24. marca v Linzi o 07.14. hod. a poslali mi ich. Podľa nich, tento vlak smeroval do Česka. ň

http://www.hlavnespravy.sk/nove-spedicne-sluzby-v-eu-hore-dole-vozia-americke-tanky/587946

USA: Zmeníme vládu v akejkoľvek zemi, alebo – sila CIA(I.)
;

Slovensko si požičia, aby požičalo Ukrajine(!) Skoro 2 miliardy EUR.

Vraj za 15 rokov nám to vrátia…(zrejme najnovší UA mafiáni). Občania, urobte si ďaľšiu dierku (radšej dve) v opasku. Nech žije EÚ a NATO

Slováci sme od rodu, nuž makajme na oligarchov, makajme!

130 signatárov okolo Štefana Hríba vyzýva západné mocnosti k vojenskému zásahu

„Humanisti“  sa bránia: 

atomovy-hribŽiadna vlastizrada! Len niekomu pri obvinení poriadne preplo

Norman uverejnil 18. marca 2015 v téme „vojna-amerika“ na stránke Nadhľad Pozývací list číslo 2. V ňom odkazuje na článok Slovenská a česká výzva svetovým lídrom, ktorý 16. marca 2015 uverejnil Štefan Hríb v denníku Týždeň. Ide o pôvodný text V Európe je vojna: Neopakujte zradu v Mníchove 1938, ktorý bol 15. marca 2015 uverejnený na stránke www.support-ukraine.org. Za stránkou stoja Juraj Mesík, Petr Kolář a Jakub Janda.

Norman sa vyjadril, že na stránke Nadhľad nájdete „autentickú číru pravdu a autentické slobodné myslenie“. „Kvalitu namiesto kvantity.“

Norman „výzvu svetovým lídrom“ V Európe je vojna:  Neopakujte zradu v Mníchove 1938 považuje za tzv. pozývací list, čím naráža na pozývací list z roku 1968.

Pozývací list (česky: zvací dopis) je hovorové označenie rusky písaného listu z augusta 1968 Leonidovi Brežnevovi na ktorom sú podpísaní Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek a Vasiľ Biľak. List so žiadosťou o „bratskú pomoc“ „pred hrozbou kontrarevolúcie“ poslúžil ako zámienka na inváziu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa, ktorá zastavila obrodný demokratizačný proces Pražskej jari.
Norman tvrdí, že signatári „Listu lídrom Západu“ v tomto liste „verejne žiadajú vojnu“.

Áno, v tieto dni vyzvalo 130 ľudí z Česka a Slovenska Západné mocnosti na vojnu, na použitie vojenskej sily voči Rusku. Tento dopis je minimálne také svinstvo, ak nie oveľa väčšie, ako ten z roku 1968 smerujúci Východu.
Norman spomína 130 ľudí, ale vymenoval len 128. Na stránke www.support-ukraine.org je podpísaných 129 signatárov. Štefan Hríb v denníku Týždeň vynechal Jana Kroupu, konzultanta a analytika, preto aj Norman uvádza 128 mien. 47 mien zvýraznil. Tých považuje za vlastizradcov.

„Zvýraznených je vyše 40 zradcov – podľa našich informácií občanov Slovenskej republiky alebo na Slovensku aktívni, na ktorých sa vzťahujú slovenské zákony o vlastizrade.“
Medzi signatármi sa nachádza spisovateľ Michal Hvorecký. V novinách Denník N má uverejnený článok Denník Michala Hvoreckého: Šťastný, že nepatrím k cirkvi, v ktorom napísal:

Som rád, že nepatrím k nijakej cirkvi. Ako humanistovi a ateistovi sú mi všetky náboženstvá rovnako cudzie, pretože vyzdvihujú vieru nad rozum, nepotrebujú na svoje tvrdenia dôkazy a nadraďujú vlastné videnie sveta nad tie ostatné.“
Ďalším signatárom, ktorý sa hrdo hlási k humanizmu, ako nenáboženskému svetonázoru, je environmentalista  Juraj Mesík. Je manželom Oľgy Pietruchovej, ktorá bola ocenená v roku 2010 čestným titulom Humanistka roka. Toto ocenenie udeľuje od roku 2008 Spoločnosť Prometheus – združenie svetských humanistov.

Juraj Mesík v článku Štvú vás vaše deti? Voľte Fica! začína jednu vetu: „My humanisti vieme, že…“ Alebo v článku Keď diabol nosí tiaru – odpoveď na otvorený list napísal:

„Ak si myslíte, že si preto zaslúžia smrť, je to vás názor – humanisti s ním budú vždy polemizovať.“
Ostatných signatárov nepoznám tak dobre, aby som mal istotu, či sú humanisti, preto môžem povedať, že zrejme ide o prvých humanistov v novodobých dejinách Slovenskej republiky, ktorých niekto považuje za vlastizradcov. Čo si myslíte vy, humanisti? Myslíte si, že Norman má pravdu? Upozorňujem, že nezáleží na tom, kto je Norman, ale čo tvrdí. Myslíte si, že Norman hlása autentickú číru pravdu? Keď „výzvu svetovým lídrom“ V Európe je vojna: Neopakujte zradu v Mníchove 1938 považuje za „pozývací list číslo 2“.

http://dennik.tyzden.sk/stefan-hrib/2015/03/16/slovenska-a-ceska-vyzva-svetovym-lidrom/    http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2015030070

http://nadhlad.com/tema/vojna-amerika

**********************************************************************************************

kanal.RUSKO: Prvý kanál
spravodajstvo   

http://www.1tv.ru/

http://www.1tv.ru/ 

Rossija-24

 

RUSKO – TV ROSSIJA

NAŽIVO:

http://www.vesti.ru/onair/

ewtn-logo

 

 

EWTN – naživo

(svetová katolícka televízia

matky Angeliky)

http://bcove.me/acto83ou

************************************************************

KINO:  Niet väčšej lásky

Film o viere, rodine, zázrakoch a vzťahoch. Je to nádherný príbeh o tom, že Boh môže aj z nemožného urobiť možné.

Chvíľa pre pesničku: Adriano Celentano