Monitoring: Levy už revú naplno… Vraždy novorodencov, smrť demokracie, unesení biskupi

458

dieťa1Masovo vraždil novorodencov

Filadelfia 24. apríl (Washington Post/HSP/Foto:AP)

Obvinený je zo siedmich vrážd novorodencov a jednej ženy

V týchto dňoch prebieha vo Philadelphii už 6-ty týždeň súdny proces s potratárom Kermit Gosnellom, ktorý bol pred dvoma rokmi obvinený za úmyselné vraždy siedmych živých novorodencov, ktorí prežili potraty jeho klientok. Ďalšou jeho obeťou bola žena, ktorá zomrela v dôsledku predávkovania liekmi proti bolesti. Viacerí svedkovia v procese svedčili o hororových scénach, ktoré sa diali v potratovej klinike. Bývalá zamestnankyňa, ktorá ho udala, videla viac potratárako 14 novorodencov dýchať, no Gosnell tvrdil, že to nie je dýchanie. Následne ich zabil prestrihnutím miechy. Upratovači museli dvakrát do týždňa robiť špeciálny zásah, lebo záchod sa pravidelne upchával končatinami potratených a zavraždených detí.

Barack Obama (vľavo) a Kermit Gosnell (vpravo)

V USA sú potraty legálne až do pôrodu a legislatíva prikazuje poskytnúť lekársku pomoc novorodencovi, v prípade, že potrat prežije. Prezident Obama je však známym odporcom tejto federálnej legislatívy chrániacej „nechcených“ novorodencov. Ako senátor štátu Illinois štyrikrát hlasoval proti prijatiu tejto legislatívy na úrovni jeho štátu. Neprekvapuje preto, že americké média o tomto prípade masového vraha, ktorý čelí trestu smrti, mlčia.

http://www.hlavnespravy.sk/americky-potratar-celi-trestu-smrti-za-masove-vrazdenie-novorodencov/92837/

Smrť demokracie: Francúzska vláda odignorovala národ

Paríž 23. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR)

Ani státisícové demonštrácie nezabránili presadeniu nechceného zákona

Francúzsky parlament dnes definitívne schválil kontroverzný zákon, ktorý umožní homosexuálnym párom okrem uzatvárania manželstiev tiež adoptovať deti. Nepomohol ani odpor širokej verejnosti, ktorá vyšla na námestia. Iba v Paríži vyjadrilo svoj nesúhlas dvakrát po pol milióna ľudí a predvčerom v nedeľu demonštrovalo 270.000 ľudí.

http://www.youtube.com/watch?v=5IsGW-0dxjQ

homo1

Poslanci Národného zhromaždenia, v ktorom majú socialisti prezidenta Francoisa Hollanda nadpolovičnú väčšinu, podľa očakávania prijali zákon aj v druhom čítaní. Francúzsko sa tým stane 14. krajinou sveta, ktorá povolí sobáše osôb rovnakého pohlavia.

Konzervatívna opozícia už ohlásila, že zákon napadne na Ústavnom súde. V minulých týždňoch proti nemu v uliciach Paríža demonštrovali státisíce ľudí. Terčom kritiky je predovšetkým právo na adopcie, konštatovala tlačová agentúra DPA.

Prieskumy ukazujú, že vyše polovica Francúzov je proti takýmto adopciám.

Pred dnešným hlasovaním rozmiestnila polícia v okolí Národného zhromaždenia tisíce svojich príslušníkov v očakávaní protestov, ktoré už v uplynulých týždňoch prerástli do násilia. Francúzska spoločnosť je hlboko zasiahnutá týmto zákonom.

http://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-parlament-schvalil-zakon-o-homosexualnych-manzelstvach/92795/

Francúzska polícia dokopala kňaza, ktorý bránil protestujúceho vlastným telom.

par힊okujúci zásah policajtov

paríž3Zdá sa, že francúzsky parlament urobil z homosexuálnych manželstiev a adopcií takýmito pármi otázku života a smrti. Na umiernené protesty stoviek tisíc mladých ako aj rodín s deťmi totiž vláda odpovedá zástupmi z radov polície a ťažkoodencov. Najprv Franck Talleu (ktorý sa prechádzal po parku v tričku so symbolom rodiny), potom 67 mladých, ktorí stáli v tichom proteste pred parlamentom a boli bez vysvetlenia spacifikovaní. No a zdesenie a šok vyvolala scéna, kedy policajti dokopali kňaza, ktorý vlastným telom bránil mladého protestujúceho (pravdepodobne zasiahnutého slzotvorným plynom) počas minulopiatkových protestov.

(na videu si túto scénu môžete pozrieť približne od 4:17 minúty)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h6cxIJJML54

„Toto je smutné víťazstvo ideológie. Utláčajúca moc polície zneužitá proti slobode vyjadrenia občanov podrúškom falošného boja za slobodu a práva“.

(Fórum rodín k násilnému zásahu policajtov voči protestujúcim)

 Paríž, 24. apríla (HSP/Foto:TASR/Video: Youtube)

http://www.hlavnespravy.sk/novodobe-mucenictvo-francuzska-policia-dokopala-knaza-ktory-branil-protestujuceho-vlastnym-telom/92866/

Sýria: Unesení biskupi pravoslávnych cirkví sú už na slobode

sýriannVatikán 23. apríla (TASR) – Metropolitovia gréckej a asýrskej pravoslávnej cirkvi zo sýrskeho Aleppa, Paul Yazigi a Mar Gregorio Yohanna Ibrahim, ktorých neznámi ozbrojenci uniesli v pondelok v okolí ich pôsobiska, sú na slobode a bezpečne sa už vrátili do Aleppa. Informovali o tom agentúry Reuters a AP s odvolaním sa na miestne cirkevné zdroje.

Identita ich únoscov nie je predbežne zrejmá. Sýrske štátne médiá v pondelok informovali, že pravoslávnych biskupov zajala „teroristická skupina“ v čase, keď „vykonávali humanitárnu prácu“.

Ozbrojenci zastavili vozidlo biskupov a následne ich odviezli na neznáme miesto. Sýrske štátne médiá neuviedli podrobnosti, niektoré ďalšie médiá však podľa agentúry Sinchua uviedli, že únoscovia boli radikálni Čečenci napojení na skupiny orientované na medzinárodnou teroristickou sieťou al-Káida.   Viac na…

http://www.hlavnespravy.sk/syria-v-pondelok-uneseni-biskupi-pravoslavnych-cirkvi-su-uz-na-slobode/92798/

Výzva na aktívnu podporu demonštrácie za voľnú nedeľu vo ViedniVydané dňa 23. 04. 2013

aznVážení priatelia Aliancie za nedeľu- Slovensko, o.z. (AZN) a voľnej nedele. Vyzývame vás k solidarite s rakúskou Alianciou za voľnú nedeľu bez práce. Podporme svojou účasťou našich priateľov v ich zápase za zachovanie voľnej nedele. Ukážme svojou účasťou, že si veľmi dobre uvedomujeme, že vo Viedni sa bojuje aj za voľnú nedeľu na Slovensku.

Ak budete mať chuť a čas, príďte vyjadriť solidaritu občanom Rakúska a prineste si so sebou štátne vlajky Slovenskej republiky.

Anton Čulen, predseda AZN


Vážené kolegyne, vážený kolegovia.
V posledných týždňoch zažívame novú taktiku útokov na nedeľu bez práce, pre zamestnancov v obchodoch, maloobchodného reťazca Dayle. (Predtým Schlecker.) Útoky sú v rozpore so zákonmi, pre obchodné reťazce, Rakúskej spolkovej republiky. Zmenené pracovné doby sú protiprávne a poškodzujú zamestnancov predajní a ich rodiny. Neprospievajú kvalite práce a sú aj „lúpežou“ času. Je evidentná snaha, pri prijímaní nových zamestnancov, uzatvárať nelegálne kolektívne pracovné zmluvy. Takéto jednanie je v rozpore so záujmami zamestnancov spoločnosti Dayle. Je to tiež útok na pracovné zmluvy. Niečo takého nemôžeme dopustiť. Vaša solidarita je potrebná. To je dôvod, prečo žiadame na 2. mája 2013 vašu podporu.

Demonštrácia bude od 15.30 hod pred Novomaticforum, Friedrichstraße 7, 1010 Wien (oproti Secesnému Nachsmarkt).Pokiaľ potrebujete zistiť, ako sa tam dostanete z jednotlivých spolkových štátov, kontaktujte GPA-djp
Krajský úrad, tel. 05 03 01-301

František Ringo Čech: Bol som v politike…