Monitoring: Anna Záborská u potratárov „na odstrel“? a i.

354

Záborskú paradoxne ocenila potratová lobby. Dala ju na vrchol svojej čiernej listiny

 Bratislava 27. novembra (TASR/HSP/Koláž HSP)

Záborská vedie listinu 27 osobností presadzujúcich ochranu života

Slovenská europoslankyňa Anna Záborská dnes reagovala na informáciu, ktorú včera priniesol denník SME o tom, že jej meno sa objavilo na čele zoznamu 27 najdôležitejších osobností EÚ presadzujúcich ochranu života v oblasti populačnej a rozvojovej politiky.

“Vnímam to ako ocenenie, ak organizácia propagujúca potraty považuje moje aktivity na ochranu ľudského života od počatia za tak významné, že ma vo svojom zozname menuje ako prvú. Predpokladám, že potratová loby sa takto pripravuje na osobné útoky a diskreditáciu tých, ktorí odmietajú potrat ako riešenie chudoby, predovšetkým v rozvojových krajinách. Znamená to, že im dochádzajú vecné argumenty, a to považujem za dobrú správu,” komentovala uvedenie svojho mena na zozname Anna Záborská.

Zoznam, ktorý vypracovalo Európske parlamentné fórum pre populáciu a rozvoj, sa objavil na verejnosti pred dvoma dňami. Ide o neziskovú organizáciu, ktorá presadzuje financovanie potratov v rámci rozvojovej pomoci ako spôsobu populačnej kontroly. Sekretariát tohto fóra vedie medzinárodná potratová organizácia Marie-Stopes-International.

Záborská sa tiež poďakovala za podporu, ktorú jej v tejto súvislosti vyjadrili už desiatky občanov osobne, mailom, alebo v diskusii pod článkom na internetovej stránke denníka SME. “Veľmi si túto podporu vážim. Napriek viacerým výzvam však neuvažujem o možnosti kandidovať v prezidentských voľbách,” zdôraznila Záborská.

Studentka se nechce nechat sledovat, hrozí jí proto vyloučení

Studentce střední školy v San Antoniu v Texasu hrozí nucený přechod na jinou školu, protože odmítá nosit kartičku s čipem RFID, který by sledoval její pohyb po škole. Rozhodnutí školního obvodu prozatím pozastavil okresní soud předběžným opatřením.

Školní obvod Northside Independent School District zavedl letos na podzim povinnost nosit v některých školách na krku kartičku nejen s podobenkou a s číslem sociálního pojištění v čárovém kódu, ale také s čipem, který rádiově sleduje studentův pohyb po škole. Pohnutkou je snaha získat více peněz, protože školy jsou placeny i za úroveň docházky.

Bez kartičky není například možné využít knihovny nebo jídelny, a studentka tvrdí, že v některých případech ani jít na záchod.

Andrea Hernandez ji nosit odmítá jednak proto, že to považuje za narušení soukromí, jednak uvádí i důvody náboženské — kartičku považuje za implementaci biblického cejchu šelmy.

Škola nabídla rodičům dohodu, že Andrea dostane v tichosti kartičku bez RFID, pod podmínkou, že ji bude nosit stejně jako ostatní, a že proti systému přestanou vystupovat, nýbrž že ho podpoří. Dohodu odmítli.

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2375–em-studentka-se-nechce-nechat-sledovat-hrozi-ji-proto-vylouceni-em-.aspx

CNN: Vaše chování bude kontrolovat čip v mozku. Do 75 let vám smartfone implantují

Autor: AC24.cz | Publikováno: 27.11.2012 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
 Článek CNN předpovídá, že do 75 let budou mít lidé zabudované mikročipy do svého mozku, které dovolí, aby jejich chování kontrolovala třetí strana.

Článek nadepsaný Smartfone budete mít v budoucnu ve svém mozku nabízí polo-satirický pohled na transhumanismus a myšlenku, že lidé se částečně stávají kyborgy, co mají komunikační zařízení implantovaná do svého těla. Počínaje předpovědí toho, že nejdříve dojde k široké popularizace smartfonů, co se nosí, a už je vyrábí Google, tento článek jde dále do předpovědi, jak lidé budou komunikovat na konci tohoto století.

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2379-cnn-vase-chovani-bude-kontrolovat-cip-v-mozku-do-75-let-vam-smartfone-implantuji.aspx

 

Nigéria: Počet obetí útoku na armádny kostol stúpol na 11 osôb

Kaduna 25. novembra (TASR) – Počet obetí dnešného dvojitého bombového útoku na armádny kostol v Nigérii sa zvýšil na najmenej 11 osôb, ďalších 30 ľudí utrpelo zranenia. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Najprv do protestantského kostola v kasárňach v meste Jají vrazil autobus s výbušninami, potom o 10 minút vybuchlo auto značky Toyota Camry, zaparkované pri kostole, uviedol nigérijský brigádny generál Bola Koleoso.

Kostoly v Nigérii sú čoraz častejšie terčom útokov. V nigérijskom štáte Kaduna, kde leží Jají, došlo v júni k trom takýmto útokom. Pri útokoch a následných odvetách prišlo o život najmenej 50 ľudí.

Radikálna islamistická sekta Boko Haram sa prihlásila k zodpovednosti za júnové útoky, ale k dnešnému útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Jají bolo pre útočníkov symbolickým terčom, pretože tu sídli veliteľstvo nigérijských ozbrojených síl a jedna z najvýznamnejších armádnych dôstojníckych škôl v krajine.

K útoku došlo iba dva dni po tom, ako armáda oznámila odmenu vo výške 1,8 milióna dolárov (takmer 1,4 milióna eur) za informácie, ktoré by mohli viesť k zadržaniu lídrov Boko Haram.

http://www.hlavnespravy.sk/nigeria-pocet-obeti-utoku-na-armadny-kostol-stupol-na-11-osob/

 

Británie odebrala děti pěstounům kvůli jejich politickým názorům

25. listopadu 2012  12:33

LONDÝN – Britští úředníci se stali terčem kritiky za přílišnou politickou korektnost. Odebrali totiž tři děti přistěhovalců pěstounskému páru kvůli jeho podpoře protiimigrantské politické strany.

Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP) má v programu přísnější protiimigrační politiku a odchod Británie z EU. Kvůli tomu, že pěstounský pár UKIP podporuje, se radní v Rotherhamu na severu Anglie rozhodli odebrat mu trojici dětí narozených imigrantům. „Tyto děti pocházejí z prostředí imigrantů ze zemí EU a UKIP má velmi jasné názory na ukončení multikulturalismu,“ řekla stanici BBC Joyce Thackerová z rotherhamské radnice. Podle ní není vhodné nebritské děti k takovému páru umisťovat.

Vzápětí se ozval lídr strany Nigel Farage, který prohlásil, že jeho uskupení je nerasistické a nesektářské. „Oni dávali těm dětem lásku a stabilitu a všechny věci, které potřebovali,“ prohlásil.

http://www.lidovky.cz/britanie-odebrala-deti-pestounum-kvuli-jejich-politickym-nazorum-1c8-/ln_zahranici.asp?c=A121125_123750_ln_zahranici_jv

Británia: Anglikánska cirkev namieta voči plánu povoliť sobáše homosexuálov

Vpravo Williams na spoločnej omši s vatikánskym predstaviteľom kardinálom Walterom Kasperom

Anglikánska cirkev

protestuje voči návrhu britskej vlády povoliť homosexuálom sobáše. Vo vyhlásení, ktoré dnes zverejnila, trvá na tom, že historické chápanie manželstva je zväzok medzi mužom a ženou.

Cirkev argumentuje, že homosexuálne páry sa už tešia mnohým z právnych výhod manželstva: ak uzavrú civilný partnerský zväzok, ktorý bol v krajine zavedený v roku 2005.

Približne štvrtina svadieb v Anglicku sa uskutočňuje v kostoloch anglikánskej cirkvi, ktoré sú viazané zákonom poskytnúť ktorémukoľvek z obyvateľov svojho miestneho obvodu sobášne služby, bez ohľadu na jeho príslušnosť k cirkvi, informuje agentúra AP.

 

Muslimští politici zrušili Vánoce ve prospěch islámských svátků. Islamizace a ústup evropské civilizace je realitou

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 21.11.2012 | Rubrika: Kulturní válka
Muslimští přistěhovalci dosáhli v samosprávě sídliště Egedalsvange dánského města Kokkedal většiny v obecním zastupitelstvu a okamžitě toho využili. Zrušili oslavy evropských vánočních svátků ve prospěch oslav islámského svátku Íd.

Muslimští politici odmítli dát z veřejného rozpočtu v přepočtu přibližně 1000 dolarů na tradiční vánoční strom a výzdobu. Přitom ze stejného veřejného rozpočtu utratili muslimové v přepočtu 10 000 dolarů na oslavu islámského svátku, který proběhl před pár dny.

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/9844-muslimsti-politici-zrusili-vanoce-ve-prospech-islamskych-svatku-islamizace-a-ustup-evropske-civilizace-je-realitou.aspx