„Hudobné“ provokácie v chrámoch – zastavte to!

349


Nedávno pri voľbách ruského prezidenta organizoval zrejme „tretí sektor“ pod vedením amerických  poradcov a sorosovských dolárov demonštrácie proti Vladimírovi Putinovi.  Keďže im to nevyšlo, ani sa nepodarila nejaká ďaľšia „banánová“ revolúcia, nasadili zrejme ťažší kaliber.

A to   výsmech a provokáciu priamo do chrámu,  v podobe údajne „punkovej“ skupiny PUSSY RIOT,  ktorej  „vystúpenie“  v chráme Krista Spasiteľa pod názvom „Moleben proti Putinovi“ (moleben je pobožnosť k Bohorodičke) v Moskve  musela spacifikovať polícia. Samozrejme, Západ sa ihneď ujal „väzenkýň svedomia“ (!) a to samotná Amnesty International… Nevedno, koľko podobných provokácií sa pripravuje pre obyvateľov Ruska, alebo povedzme aj pre nás na Slovensku, každopádne si pozrite, čoho sa môžu veriaci dočkať, ak zostanú sladko snívať svoj „demokratický“ sen o slobode:

Je půl osmé ráno, šedivý listopadový den roku 2011. Moskva se probouzí a v metru už je stejně jako každý jiný všední den narváno k prasknutí.

Dav, který vystupuje na peron stanice Schodněnaskaja, obrací překvapeně hlavu za zvukem, který vychází z kovové konstrukce pod střechou haly. Na železech stojí tři mladé ženy v barevných šatech s kuklami přes obličej a zpívají na celé kolo: „Tahrír, Tahrír, Benghází, Tripolis, udělej z Rudého náměstí Tahrír!“  Cestující chvíli nevěřícně zírají, ale pak se nečekaným vystoupením začnou bavit, někteří si ho natáčejí nebo fotí na mobil. Účinkující náhle roztrhnou polštáře a na diváky se sype peří. Vzápětí přibíhá ochranka, ale dívkám se ve zmatku daří zmizet ve vagonech další soupravy. Od premiérového vystoupení moskevské punkové kapely Pussy Riot uplynul necelý půlrok, během nějž následovala série akcí v podobném duchu. Všechny byly nelegální a jejich cílem bylo burcovat krajany do boje proti státu, který ovládá Vladimir Putin.

V únoru spadla klec: po vystoupení v moskevském chrámu Krista Spasitele skončily tři členky Pussy Riot ve vazbě s obviněním z výtržnictví. Hrozí jim až sedm let vězení.

http://respekt.ihned.cz/video/c1-55072270-bohorodicka-putin-a-pussy-riot

MOSKVA 5. apríla (WEBNOVINY) -Členky kontroverznej ruskej hudobnej skupiny Pussy Riot sa ocitli na zozname „väzňov svedomia“ ľudskoprávnej organizácie Amnesty International (AI).

Tá úrady v Moskve vyzvala, aby zadržané Rusky okamžite prepustili. Hudobníčky polícia zadržala ešte koncom februára po tom, ako prerušili omšu moskovskej pravoslávnej katedrále a odspievali tam pieseň s názvom Punková modlitba. V nej vyzývajú Pannu Máriu, aby „vyhnala“ víťaza prezidentských volieb Vladimira Putina z Kremľa. Trom zadržaným mladým Ruskám hrozí v prípade odsúdenia až sedemročný trest.

Mnohí Rusi tento protest nepovažujú za vyjadrenie politického, ale proticirkevného postoja. Hlava ruskej pravoslávnej cirkvi, patriarcha Kirill, (na obr.)demonštráciu označil za „bohorúhačstvo“. „Diabol sa teraz na nás všetkých smeje,“vyhlásil.

http://www.webnoviny.sk/svet/za-skupinu-pussy-riot-oroduje-amnesty-in/485713-clanok.html

U nás na Slovensku v Bratislave (a kde ešte?) sa chystá niečo „miernejšie“ – zaujímavé, že to  je taktiež v chráme  Najsvätejšieho  Spasiteľa – u Jezuitov  (!)  Tu je to „len“ jazz a cigánska kapela.  Nie je to však „partizánčina“ ako Pussy Riot, ale zrejme úplne legálne dohodnutá akcia s „umeleckou agentúrou“!   Prečo práve v kostole?  Nuž spýtajte sa kompetentných… Možno zatiaľ len konštatovať, že cigánskej kapele, ktorá vystúpi u Jezuitov v Bratislave, zrejme nehrozí väzenie ako skupine Pussy Riot, ale len tučný honorár od „umeleckej agentúry…“ Anton Selecký

Skúste si zadať do vyhľadávača – GMW Event Agency Production

http://www.supermusic.sk/prispievatel.php?id=1015277
http://www.supermusic.sk/index.php
http://www.supermusic.sk/sprava.php?idspravy=332024

Niečo z „kostolnej“ muziky Romano Stilo Ensamble

Dóm sv. Martina v Bratislave – miesto na divadlo a reklamu
(tzv. korunovačné slávnosti, oprava veže)