Fórum života

506

 

forum.image2Milí priatelia, prinášame vám e-mail fóra života a pridávame   prosbu o jeho finančnú podporu, nakoľko výdavky Fóra podľa správy predsedníčky pani Marcely Dobešovej prekročili  možnosti združenia.  

Magnificat Slovakia

Nechať žiť je správna voľba!

Milí priatelia a priaznivci,Dnešný editoriál je jedno veľké „ďakujem“ za spôsob, akým ste zareagovali na prosbu o finančnú podporu aktivít Fóra života. Veľmi si ceníme to, že Vám nie je ľahostajná otázka ochrany života a rodiny, a že aj v tomto zložitom čase finančnej krízy prispievate na dobrú vec. Veríme, že aj s Vašou pomocou sa nám podarí vybudovať stabilnú základňu pre činnosť nášho občianskeho združenia na všetkých troch základných úrovniach – advokácie, prevencie a konkrétnej pomoci. Ešte raz ďakujeme a ponúkame Vám prehľad aktualít z domácej aj zahraničnej pro-life scény.

S úctou,

Marcela Dobešová
predsedníčka Fóra života

Pomôžte nám pomáhať
ľubovoľným príspevkom na číslo účtu
Fóra života 0422874576/0900
Chcem prispieťZa Vašu pomoc vopred ďakujeme!

Slovensko prekročilo minimálnu kvótu k iniciatíve Jeden z nás

Dobrá správa – Slovensko sa pripojilo k trom európskym krajinám, ktoré už naplnili minimálnu stanovenú kvótu počtu podpisov pod  Európsku iniciatívu občanov „Jeden z nás“. V týchto dňoch počet podpisov dosiahol číslo 11400… viac »

Pozvánka na konferenciu o zosúladení rodinného a pracovného života

V dňoch 10.-11. mája sa v Častej Papierničke uskutoční medzinárodná konferencia „Rodina. Zosúladenie rodinného a pracovného života“, v rámci príprav na 20. výročie Medzinárodného roku rodiny… viac »

 

Pozvánka na púť do Ríma – stretnutie so Svätým Otcom Františkom

Fórum života pozýva na púť do Ríma v dňoch 13. – 17. júna pri príležitosti Dňa Evangelium Vitae. Jej súčasťou bude aj svätá omša so Svätým Otcom Františkom na Námestí sv. Petra vo Vatikáne… viac »

Sympózium o postoji Cirkvi k rodovej ideológii

V Bratislave sa 26. apríla konala medzinárodná konferencia o pohľade Katolíckej cirkvi na problematiku rodovej ideológie. Na podujatí, ktoré pripravila Konferencia biskupov Slovenska, boli hlavnými hosťami predstavitelia vatikánskych dikastérií… viac »

Fórum života vyjadruje solidaritu s francúzskymi demonštrantmi

Fórum života podporuje státisíce francúzskych občanov, ktorí protestujú proti zavedeniu manželstva osôb rovnakého pohlavia a adopcii detí homosexuálmi. Policajné a štátne zložky a LGBT aktivisti na tieto akcie podľa svedkov reagovali násilne a netolerantne… viac »

Slovensko navštívil Raymond de Souza z Human Life International

29. apríla navštívil Bratislavu Raymond de Souza, expert medzinárodnej pro-life organizácie Human Life International z USA. Vo svojej prednáške v Dome Quo Vadis s názvom „Úloha laikov vo verejnom priestore“ sa venoval princípom, ktoré sú dôležité pre život kresťana v spoločnosti… viac »

Staňte sa našimi podporovateľmi v Klube Fóra života
a priateľmi na stránke Fóra života na Facebooku.

2013 © Fórum života. Chránime ľudský život od počatia až po prirodzenú smrť a podporujeme rodinu ako ideálny priestor pre vznik a rozvoj života.

Akékoľvek rozširovanie obsahu E-mailu Fóra života je povolené s podmienkou uvedenia zdroja, s výnimkou textov, ktoré sú prevzaté z iných zdrojov. V prípade, že si neželáte, aby sme Vám Email Fóra života posielali, kliknite na odhlásiť sa.

Hlúposť v priamom prenose: Exguvernérka USA Sarah Palinová chce inváziu do Česka!

Sarah Palinová pred 2 minútami

palinWASHINGTON – Po odhalení identity údajných útočníkov na bostonský maratón sa na sociálnych sieťach prejavila neznalosť rozdielu medzi Čečenskom, Československom a Českom. To, že bežní Američania nevedia geograficky odlíšiť tieto krajiny, sa možno dá ešte ospravedlniť, ale to, čo predviedla bývalá guvernérka Aljašky a kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová (49) hraničí s neskonalou hlúposťou. V rozhovore pre Fox News vyzvala na inváziu do Českej republiky a ukázala aj iné perly ducha.

Napriek tomu, že vyšetrovatelia majú pred sebou ešte kus práce, Palinová si je už teraz istá, že Spojené štáty by mali udrieť na vinníkov tvrdou rukou. „Zatiaľ nevieme všetko o týchto podozrivých,“ povedala včera Palinová v rannej šou Fox and Friends o Tamerlanovi a Ďžocharovi Carnajevovcoch, ktorí majú mať na svedomí útoky na bostonský maratón, „ale vieme, že sú to moslimovia z Českej republiky“.

„Stavím sa, že budem hovoriť v mene mnohých Američanov, keď poviem, že tam chcem ísť hneď teraz a dať týmto ľuďom lekciu. A nezastavíme sa iba pri Českej republike, ale pôjdeme po všetkých arabských krajinách. Arabi sa potrebujú naučiť, že nemôžu chodiť sem a vyhadzovať veci do vzduchu. Poďme odpáliť pár bômb v Islamabade, vypáliť Prahu, zbombardovať Teherán. Musíme im ukázať, že to myslíme vážne,“ zastrájala sa v zápale bývalá guvernérka.

Aj keď moderátori relácie Steve Doocy a Gretchen Carlsonová Palinovej výrokom zatlieskali, okamžite sa pokúsili napraviť jej geografické pochybenia. „Islamabad je hlavným mestom Pakistanu, ale nie je to arabská krajina. A Teherán je hlavné mesto Iránu, kde žijú prevažne Peržania. Ale viem, čo chcete povedať,“ dávala exguvernérku do obrazu Carlsonová.

„Taktiež si nemyslím, že Česká republika je arabská, alebo dokonca moslimská krajina,“ prispel svojou troškou Doocy, ktorý dodal, že inak to, čo hovorí, dáva zmysel, keďže väčšina Američanov by chcela, aby Obama konal razantnejšie.

 

Palinová však ich korektúry nechcela brať veľmi na vedomie a svoje slová obhajovala naďalej. „Steve, to je pravdepodobne jeden z prejavov najväčšej neznalosti, aký som kedy počula. Ako to, že Česká republika nie je moslimská krajina? Videl si tých bratov, boli moslimovia a Čečenci!“

Doocymu tak nezostalo nič iné, ako to zobrať opäť do svojich rúk a Palinovu uviesť na správnu mieru. „Áno, boli moslimovia a etnickí Čečenci, ale vyrastali prevažne v Kirgizsku a v Spojených štátoch. A čo je dôležitejšie, Čečenci nepochádzajú z Českej republiky, ale z Čečenska, ktoré je súčasťou Ruska.“

Nasledujúca reakcia nepotrebuje snáď už žiadny komentár. „A v čom je rozdiel? Nie je Rusko súčasťou Českej republiky?“ prejavila svoje „vedomosti “ Palinová, a tak jej moderátor poskytol bližší zemepisný výklad. „Nie, Česká republika je samostatná krajina. Je súčasťou Európskej únie a silný spojenec NATO,“ poznamenal Doocy a rezignoval hláškou: „Ale sakra, prečo nie? Poďme ich napadnúť. Čo by sa mohlo pokaziť?“

„Áno, a keď už sme pri tom, zavolajme anglickej kráľovnej a zistime, či sa k nám pridá Spojené kráľovstvo,“ uzavrela Carlsonová.

Vo vyhlásení vydanom po rozhovore Palinová napadla stanicu Fox News a jej „proislamskú“ a „progeografickú“ zaujatosť. „Je to len ďalší prípad politickej korektnosti liberálnych médií odmietajúcich povedať pravdu o radikálnom islame,“ citoval ju portál dailycurrant.com.