Elektronické väzenie, alebo zlaté časy ŠtB

363

Milí priatelia, vrátime sa ešte k problematike internetu a elektronickej komunikácie. Niekoľkorát sme upozorňovali na zradnosť elektronickej techniky. Obyčajne sme sa orientovali na odpočúvanosť a sledovanosť. Je zaujímavé napríklad, ako sa vyvíala odpočúvanosť telefonického spojenia skypu.  V roku 2008  napríklad „Nart Villeneuve z Univerzity v Toronte zistil keď z čínskeho Skype napíše príspevok, v ktorom použije slovo „demokracia“, alebo napríklad „Tibet“, na druhý počítač sa nedoručí, no namiesto toho celý príspevok spolu s informáciami o ňom odíde na špeciálny server ovládaný čínskou vládou“.
(správa 8. októbra 2010)

Čítajte viac:

http://pocitace.sme.sk/c/4113124/bude-skype-odpocuvany.html#ixzz1YbBQSmKd
O pol roka neskôr  (22. február 2009) už „Európska únia v piatok oznámila zámer vyvinúť technológiu, ktorá jej umožní odpočúvať VoIP hovory na Skype sieti a tiež hovory na iných proprietárnych VoIP sieťach.

http://dolezite.sk/EU_chce_vyvinut_technologiu_na_odpocuvanie_Skype_hovorov.html#ixzz1YbATHAuC

A 1. júla 2011 „Telefonovanie cez Skype už nebude také bezpečné, ako doposiaľ. Microsoft získal patent na technológiu, ktorá umožní odpočúvanie hovorov aj napriek tomu, že tečú distribuovanou sieťou. Na želanie budú presmerované tak, aby bolo možné hovory zaznamenať“.

http://pocitace.sme.sk/c/5961478/hovory-cez-skype-budu-odpocuvane.html#ixzz1YbAFQz1F

A 1. júl 2011 –  „Nová patentovana technológia spoločnosti Microsoft umožńujúca sledovať a zaznamenávať hovory vedené cez skype vyvoláva obavy u ochrancov súkromia“..

http://www.itnews.sk/spravy/technologie/2011-07-01/c141664-microsoft-si-pre-skype-patentoval-odpocuvaciu-technologiu

Keď už len jedna správa o odpočúvaní, „vznikala“  celé 3 roky (!!!), kam ďaledo už zašiel výskum a najmä utajená prax tejto technológie, ťažko odhadnúť – ale je zrejme o tom nemáme ani tušenia.

Vplyv, ktorý na nás všetkých však záludná elektronická sieť má, nie je ešte ani zďaleka známy. Môžu vás nielen odpočúvať, ale aj manipulovať a zavádzať, takže v domnení, že sa dozviete všetko, čo chcete – ste vlastne dezinformovaní…  Dá sa povedať, že elektronické väzenie, oveľa desivejšie ako ľudské tváre Štátnej bezpečnosti – nastupuje… Túto skrytú (zatiaľ) manipuláciu čiastočne odhaľuje video, ktoré vám ponúkame.                      Anton Selecký

http://www.spolocnavec.sk/?p=2785

 

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokBuďte silní a rozhodní!
Ďalší článokTV: Mastičkár